poster

Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

 • USA

  Fear the Walking Dead

 • USA

  FTWD

  (neoficiální název)
 • USA

  Fear of The Walking Dead

  (pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 26 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (1 113)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
<< novější 55 54 53 52 42 28 15 1
  • 29.7.2019  19:07
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Bellamy: Já mám postavu Morgana strašně rád, ten si prošel velkým vývojem od normálního chlápka , pak zmizel na nějakou dobu , aby se pak objevil totálně zlomený a zmagořený a zase zmizel a sebral se změnil a pak zase až přišel na tu jeho filozofii a hůl a tak dál.... Mě se právě tenhle vývoj postav moc líbí, v tomhle světě si málokdo dokáže udržet čistou mysl. Poč by měl pořád někdo umírat, už tam těch postav zemřelo víc než dost (určitě někdo zemře to by jinak ani nešlo),ale nemusí to být jak na běžícím páse. To co se kritizuje u TWD, že se pořád válčí a pak stěhuje jinam, tady není tady hledají sami sebe nějaký smysl, našli to alespoň zatím. Pro mě to nuda rozhodně není, je to víc dělaný do drama než do akce, ale určitě to není na škodu. seriálů jsem taky viděl mraky, ale tohle se nedá srovnávat.

  • 29.7.2019  16:19
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  cariada: To sice ano je to jiné ale ty postavy člověka co viděl X seriálu prostě nezaujmou.

  Nebo tě bavý donekonečna X sérii poslouchat  ty moudra a koukat na to plakání Morgana s Aliciou?

  Ted jsem si řikal v S05E08 kéž by zemřela ta frajerka od kovboje a kovbojovi by přeskočilo a začalo se něco dít.

  Ale ne nic se neděje 38 minut ze 40 kecání jak v ordinaci a když je nějaká ta jejich dvouminutová akcička tak stojí za hovno.

  Kde jsou super akce jako z TWD? Rick vs Shane,Rick vs Joe,Rick a Michonne vs Guvernér,Rick vs Pete atd.

  Nebo prostě nějakej boom.Je to hrozně otravná nuda.Ale jsem rád že tě to bavý :)

  na příspěvěk reagoval cariada
  • 29.7.2019  15:44
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Tady se mě nejvíc líbí jak je to jiný než TWD kde je to jedna skupina vedle druhý a neustále mezi sebou válčí či se jinak dohadují. Kdežto  tady je to o jednotlivcích, kteří chtějí pomáhat lidem, i když jsou každý jiný, ale jako když drží spolu tak jsou silný a mají smysl života. Nejsou tu téměř žádný (zatím) jiný skupiny co by je naháněli či vraždili. Což se určitě časem změní. Je tu hezký jak jsou schopní si odpustit a to je v tomhle světě strašně důležitý. Protože jako jedinec nejseš nic

  na příspěvěk reagoval Bellamy
  • 26.7.2019  12:44
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  cariada: Je to pěkná nuda z nudnýma postavama.

  Zajímavý tak Daniel s Kovbojem ale musí to být originál znění a ne ten zeblitej CZ dabing.

  • 24.7.2019  16:29
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

   Seriál dostane 6.sérii, což je super, za mě zatím spokojenost.

  na příspěvěk reagoval Bellamy
  • 30.6.2019  22:17
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Bellamy: Těžko říct, jestli to tak může být, ale proč by ne. Jsem zvědavý jestli se to nějak časem vysvětlí, ale zase si myslím že Abra... tam byl mnohem dřív než Daniel, tak že se potkat asi nemohli. Ale kdo ví....

  • 30.6.2019  06:41
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  Zajímavé komenty z FB

   

  Stretol Daniel Abrahama?

  V najnovšej časti Fearu sme sa dočkali hneď niekoľkých odkazov na TWD: Morgan povedal Alicii o svojej žene a synovi, ktorých sme videli v prvej časti TWD a opäť sme videli helikoptéru, ktorá neskôr odnesie Ricka (lebo 5. séria Fearu sa odohráva pred zmiznutím Ricka v TWD).

  Ďalším odkazom bola cigara, ktorú dal Danielovi niekto so slovami, aby si ju nechal na lepšie časy. Určite si spomínate, že práve Abraham (ktorý pochádzal z Texasu, kde sa skupina z Fearu aktuálne nachádza) bol veľkým milovníkom cigár.

  Fanúšikovia si potom myslia, že práve bývalý seržant Abraham Ford zanechal Danielovi jeho sklad plný vozidiel aj s lietadlom.

  Od Abrahama by takisto mohla pochádzať Altheina SWAT dodávka. O Althei už vieme, že sa s ním stretla, pretože jedna z jej nahrávok má názov "Abe/Doktor".
  Čo si myslíte vy?
  /ori/

  Michal Vřetionka Jako že se potkal on a Daniel ještě než byl se skupinou Ricka ?
  2
   
  To se mi líbí
   · Odpovědět
   · 5 d

  The Walking Dead CZ & SK Áno, Daniela sme naposledy videli na konci 3. série na priehrade, čo sa odohrávalo súbežne s 1. sériou TWD. Po výbuchu priehrady sa Daniel dostal do Texasu, kde sa stretol a Abrahamom a Eugenom, ktorí cestovali na sever, a Abe mu nechal skladisko a cigary. Potom ich stretla Althea, ktorá od Abea dostala vozidlo a dozvedela sa o Danielovi, vyhľadala ho a urobila s ním rozhovor. To sú teda teórie fanúšikov, oficiálne zatiaľ nič potvrdené nebolo

   

  na příspěvěk reagoval cariada
  • 27.6.2019  19:45
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  další dva díly za mnou a stále spokojenost ve 3.díle se setkáváme s Dwightem a ve 4 je tu nová skupina lidí a další vrtulník se tu objevuje tak, že jsem zvědavý jestli to bude stejný jako v TWD. Daniel se usmíří s Victorem což je jen dobře v tomhle světě musí být druhá šance, bud se lidi i přes problémy spojí a nebo zaniknou.

  • 22.6.2019  20:07
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Nesouhlasím je to dobrý, zatím viděny jen dva díly, příští týden si dám zase dva. Má to zatím dobrý spád.

  • 22.6.2019  15:03
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  Torrs: Takže pořád špatný... Ach jo.. To mě štve.. Třetí série byla to nejlepší co ve světě TWD kdy vzniklo. Škoda, že se nový tvůrce rozhodl pokračovat zcela jinou cestou.

  na příspěvěk reagoval cariada
  • 22.6.2019  13:56
  Torrs
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Prvá epizóda ma doslova uspala, ale začína sa to trošku zlepšovať, ak teda zabudnem na pár kravín ako rozpolenie náboja sekerou tam som to chcel normálne vypnúť :D Morgan je bohužiaľ stále na facku, ale aspoň sa vrátil Daniel a Dwight tak dúfam že to aspoň oni trochu zdvihnú

  na příspěvěk reagoval dragon94
  • 22.6.2019  12:42
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  Tak co zlepšilo se to nebo je to pořád kvalitou stejné jako 4. série?

  na příspěvěk reagoval Torrs
  • 13.6.2019  17:13
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  podle imdb, tak mám být Dwight 13 dílů, tak že se nabízí, že se ukáže někdy ve 4.díle.

  • 13.6.2019  17:10
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Tak co sleduje to vůbec někdo? Já si dal první dva díly včera a zatím spokojenost, filtr zatím zůstal, ale možná ne tak šedivý a flasbacky zatím nejsou. Vrátil se Daniel, celkem logický způsob návratu, který mě paradoxně nenapadl. A to jsem někde v zajímavostech viděl tu pásku s názvem Daniel S. jinak bych si toho nevšiml. Poněkud zvláštní je, že nemá na obličeji, žádnou jizvu či málo výraznou na to že dostal střelu do tváře. Jinak Alicie trochu roste zadek a Morgan přišel o hůl. Čekám kdy se objeví Dwight.

  • 28.5.2019  16:39
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Mě se líbí všechny série, některá víc jiná míň, ale jako celek dobrý. Nejvíc asi 3. u té 4. mě vadil ten filtr, jinak v pohodě. U 5. se toho filtru taky obávám, protože se doslova nabízí, že se zase děj posune a budeme sledovat Flashbacky

  • 27.5.2019  22:19
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: Mě bavila druhá a třetí.První a čtvrtá nuda

  • 27.5.2019  20:43
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  Bellamy: Mě se druhá polovina čtvrté série vůbec nelíbila, nicméně pátá série zatím působí dobře, takže tomu dávám naději...

  na příspěvěk reagoval Bellamy
  • 27.5.2019  19:03
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  cariada: Prej konečně se ti líbila druhá polovina čtvrté série joo?Takový odpad kterej se točil kolem jedné důchodkyně černošky která vůbec neumí hrát.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
  • 27.5.2019  16:40
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Tak za týden je to tady konečně.

  na příspěvěk reagoval Bellamy
  • 1.4.2019  18:07
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  Snad se Daniel neobjeví na jednu epizodu, případně doufám že to nebude halucinace protože mi bylo divný, že jeho tvář vypadá až moc v pohodě, na to že mu tudy prolítla kulka...

  • 1.4.2019  16:59
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  No hledá tam manželku, která je taky tam odtud a nejspíš viděl ty nápisy na těch krabicích a to ho dovedlo až k němu. Mě spíš zajímá jak je najde Daniel. Trailer vypadá dobře už s těším škoda, že až v červnu.

  • 1.4.2019  07:14
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: Doufám, že budou mít dobrou výmluvu, jak seš Dwight ocitl přesně na místě, kde je Morgan. Jinak co se traileru týče je to nuda a vidím, že se opět nezbavili toho šedého filtru. Ve sledování stejně jako u TWD pokračovat nebudu.

  • 1.4.2019  00:51
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  https://www.youtube.com/watch?v=5fTipo8JOa8&t=95s

   

  Oficiální trailer venku. 

  na příspěvěk reagoval dragon94
  • 15.2.2019  09:16
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  karamel: Druhá sérii byla hodně fajn a třetí série byla vynikající.. pak to převzal člověk co posral TWD a udělal čtvrtou sérii... Hlavně ta cisterna v posledním díle byla za moc... A nebo Morgan co řekne půl věty a dokončí ji o 20 km jinde...

  • 14.2.2019  23:38
  karamel
  (hodnocení, komentáře)

  Tak tenhle seriál je pěkná píčovina a poslední díly 4. série mě akorát nasraly :D Tolik nelogických píčovin jsem ještě dlouho neviděl a přijde mi, že to natáčí jen proto, aby to vygumovávalo taky lidi a přemýšleli nad takovými hovny :D Tuhle píčovinu si stoprocentně už nikdy nepustím :D 

  na příspěvěk reagoval dragon94
  • 7.1.2019  17:03
  cariada
  (hodnocení, komentáře)

  Tak to koukám že i postava Troye se má vrátit, ale proč ne, aspoň to bude zajímavější, jen je mě divný jak se tam dostane Daniel, když je tak daleko a že by je jen tak našel mě přijde dost nepravděpodobný. Jediná varianta že objeví ty balíky co nechávají u cesty potřebným a podle nich se dostane k nim. Ještě se tam má objevit z TWD Dwight taky jsem zvědavý jak se k nim dostane, údajně pochází z Texasu tak nejspíš jde domů. Vypadá to na zajímavou 5.série, jen aby to nebyl zas samý flasback a hnusný filtr.

  • 5.12.2018  22:26
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Na druhou stranu, komu by se vybavil jako halucinace? Z žijících FWD postav co ho znali moc nezbylo, max. Strand a Alycia a ti k němu neměli tak "blízkej" vztah jako Nick, či Madison... 

  Jedině, že by to souviselo se Salazarem, který obviňoval Troye ze smrti své dcery

  • 5.12.2018  22:24
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  Lyli: Taky by se mi vůbec nelíbilo, kdyby Troy oživl.. 2 tvrdý rány kladivem, to by bylo už hodně přes čáru. Ještě když jsme viděli jak na jeho tělo teče voda.

   

  Nicméně zdroj: 

   

  https://www.edna.cz/fear-the-walking-dead/novinky/v-pate-rade-se-dockame-daniela-salazara-a-troye-otta/

  • 5.12.2018  21:05
  Lyli
  (hodnocení, komentáře)

  Teď jsem vyčetla, že to Troy přežil... Celkem funny, když dostal takovou ránu do kebule. Uvidíme.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
  • 5.12.2018  21:01
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  Bellamy: To sice jo, ale asi nějaký Flashback nebo halušky. Jak je jejich zvykem.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
  • 5.12.2018  20:55
  Bellamy
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: Vždyt Troye zabily.

  na příspěvěk reagoval dragon94
  • 5.12.2018  19:09
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  Kromě Daniela Salazara se má v páté sérii vrátit i Troy Otto. 

  na příspěvěk reagoval Bellamy
  • 10.10.2018  21:54
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  cariada: Hele to se nevylučuje. Nevíme jak dlouho jsou ti dva z té benzinky pryč a jak dlouho trajdaj v náklaďáku.

  To chápu, že tam tu cisternu zaparkoval ten majitel, ale proč sakra cisterna s ethanolem? Kde ji vzal a k čemu mu byla? A když už si dal tu práci dovézt ji tam proč ji k ničemu nepoužil?

  Ethanol je v podstatě alkohol. To je celkem známá věc. A Morgan věděl, že potřebují něco co má ethanol neboli alkohol, až potom co mu to June řekla. Sám možná věděl, že ethanol = alkohol, ale téměř jistě nevěděl, že to zabere jako protilátka.

  Jako je to prostě stupidní díl jako prase. A nic co řekneš na tom moc nezmění. Můžeme si sice snažit vysvětlit nevysvětlitelné, ale scénář jasně říká je tu plná cisterna ethanolu. To znamená, že tu cisternu už prozkoumali, protože kdyby ne tak ani nevědí jestli má v sobě ethanol, naftu, nebo snad i vápno.

<< novější 55 54 53 52 42 28 15 1
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace