Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2019, 46 h 9 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins

Pokud někomu chyběl dílek skládačky, co se dělo, zatímco byl Rick v nemocnici, tak Fear the Walking Dead to poměrně dobře nastínil. Počátek epidemie i s delším (ne)zombim intrem, završený, dá se říct apokalypsou. Teď bude otázka, jak se poperou s další řadou, jestli půjdou ve stopách původní série, nebo bude hrát ještě třeba armáda nějakou roli. Ta loď ale není špatný nápad. edit 2. série: Toho čur*ka Chrise by měl co nejrychleji někdo odpravit. Ten mi pije krev. edit ad. 2. série: spoiler: tak se to konečně povedlo. Padá to do průměru, ale drží se to na pomezí 3-4*. edit 3. série: Po první polovině už tam nemám jedinou oblíbenou postavu, poslední díl byl úplně ujetý, škoda, doufám že indiáni ještě zaútočí a semelou je. Snižuju na průměr a koleduje si to o 2*.(hodnocení za 1. - 2. sérii)(8.10.2015)

1.série: *** No... ať to neprotahujeme. Každý ví a zná na čí popularitě se tento seriál veze. Nevěřím, že je někdo kdo objevil tento seriál jako blesk z čistého nebe. Předpokládám tedy, že KAŽDÝ bude srovnávat co to vlastně vidí. Já osobně viděl zklamání. Brutálně nevyužitý potenciál a hlavně nudu jako prase. Prakticky "za něco" stojí až tak poslední dvě epizody série (jen díky nim jsem zvedl z dvou hvězdiček na tři). A to tu vůbec ani nezmiňuji neskutečně nezajímavé a protivné postavy (vysmaženec je tou zcela největší). Když se nad tím zamyslím, jediný kdo mě zaujal byl Rubén Blades (pamatuju ho z Predatora II). Tedy závěr? Snaha producentů jak vyždímat nějaké ty dolárky, dokud to ještě jde . Nic víc. 2.série: ** série se nafoukla na téměř trojnásobek a podle toho také vypadá náplň. Rozvleklé a užvaněné ještě víc než posledně. Postavy prostivné uplně stejně (ne, nezvyknul jsem si) a do všeho se přidávají dva otravné elementy. Flashbacky z minulosti - normálního života (abychom jakože poznaly postavy) a dějové skoky (několikrát jsem měl pocit, že jsem něco určitě vynechal protože děj střihem poskočí tak dopředu, že se musím sakra soustředit abych pochopil co se děje, kam a proč). Pokud to půjde takhle dál, hodnocení půjde dolů. 3.série: *** Série jde nahoru. Jen nevím, jestli je to fakt nebo jen placebo, protože třetí řáda FTWD je lepší než poslední (sedmá) TWD. Což není nic jiného než klasický příklad rčení "mezi slepci jednooký králem". Řada je nevyvážená a kolísá kvalita epizod. Řada prakticky vykrádá původní sérii (recykluje nápady) a přitom ji degraduje. Je to škoda. Potenciál série měl být v nevypočitatelnosti. Ne v šablonovitém chování a idiocii. Každopádně i tak je o lepší než poslední TWD :/. 4.série: * Brutální sešup. Nejen kvalitou, ale i provedením. Seriál se rázem změnil. Každá epizoda má jiné tematické titulky, první polovina je o reprezentovaná skoky v čase (aby ten bordel a změny zamaskovali) a jsme připravováni na "nové FTWD". A ty nejsou opravdu, ale opravdu nic moc. Za něco stojí max poslední 3 epizody. Takže i když se celkem mile vyměnilo osazenstvo, je to nejhorší série.(17.10.2015)

28 dní poté v šestidílném balení, které strká celou tu původní telenovelu do kapsy, včetně postav. Je s podivem, že žánrová apokalyptická pecka, ve které se toho stane za šest dílů víc než za pět řad v lesích umaštěnému Rickovi a jeho dementní partičce nesympatických retardů, je hodnocena o dost hůř, přestože si to na rozdíl od originálního hypu nezaslouží, už jen za tu výpravu, o které se lesům, loukám a kamenolomům ve WD může jenom zdát. Co se týče konkurujících seriálů, tam kde The Strain ztrácí ve druhé řadě šťávu a honí se za vlastním ocasem, tam Fear přidává pod kotel a nepřestává. Jediné, co mi tedy po zhlédnutí řady vadilo, bylo to vražedné tempo, kterým se to všechno seběhlo, protože jsem si vysloveně liboval v prvních dílech a atmosféře postupného rozkladu společnosti, která se na seriálové poměry rozložila zatraceně rychle! Doufám v další řady, protože zde vidím na rozdíl od WD nějakou ochotu pobavit diváka, ne pouze chuť natahovat, nudit, nic neukázat, prázdno vyplňovat country songy, pohledy do ztracena a blouděním v lese, jen aby proboha byla další řada a s ní další prachy, když už jsme z té telenovely vybudovali hype a základnu dutých, kteří si tu prázdnou nudu pokaždé zapnou. Mimochodem, první seriál AMC, který má elementární tempo, gratuluji. 95%(11.10.2015)

Docela slušné 'pojítko' k originálnímu seriálu The Walking Dead. Jedná se vlastně o tzv. "prequel", který poukazuje na to, jak vlastně všechno začalo - jak se apokalypsa rozpoutala. Co je ale třeba říci je to, že i přesto, že se tento seriál pojí s originálním The Walking Dead, tak že na sebe nijak nenavazují. Herecké obsazení je uplně jiné, prostředí je jiné a ani postavy se nijak nepojí s originálním The Walking Dead seriálem. Jde vlastně o to samé jako ve světě Ricka Grimese, akorát s jinou rodinou na jiném místě a v jiném čase. Za mě 70-80%.(2.5.2017)

Je tu spin-off a zároveň prequel k tomuto známému zombie seriálu. Kvalita ale není taková jako u svého předchůdce. Hlavním problémem jsou docela nesympatické postavy. Takže děj se odehrává v L.A. roce 2010. Zaměřuje se na samotný začátek celé apokalypsy. Vždycky mě zajímalo, jak to celé začalo. Příběh nám představuje tři rodiny. Dvě jsou propojené stejným otcem a ta další je tvořená Hispánci, kteří se k nim přidají. Snaží se přežít v tomto šíleném světě, ale vláda jim to neulehčuje. Drží je v jejich domovech. Nakonec se dá na ústup a oni mohou utéct. Zombíci jsou opravdu všude. Oproti původnímu seriálu je to o dost slabší. 2. série je o něco lepší. Je dost temnější a odehrává se v Mexiku. Naši hrdinové jsou rozdělení do několika skupin. Společně se snaží přežít a někteří umírají. Jejich hlavním cílem je zůstat pohromadě. Finále je opravdu drsné a docela otevřené. Jsem zvědavý na další sérii a její vývoj. Ve 3. sérii se objeví nové postavy a problémy. Konec je poněkud drsný. Pár postav nás opět opustí. 4. série propojuje seriál s jeho předchůdcem a je tu pár let časový posun. "Vy jste lékárník, já feťák." :D(25.8.2015)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)

• - Ještě než byl vybrán název seriálu, tak pracovní název zněl "Cobalt". (Sancoo)

• - Pilotný diel sa stal s viac ako 10 miliónmi zhliadnutí v prvý večer vysielania, najsledovanejším v histórii televízneho vysielania. (Marceloo)