Reklama

Reklama

Živí mrtví: Počátek konce

(seriál)
  • USA Fear the Walking Dead (více)
Trailer 3
Horor / Drama / Thriller
USA, (2015–2023), 91 h 23 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(117)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

(více)

Videa (126)

Trailer 3

Recenze (280)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem mnohem větší katastrofu. Nakonec to po tom nechtěně komediálním úvodu celkem ušlo, i když to bylo místy neskutečně zdlouhavé. Ale nebýt tam můj oblíbenec Cliff Curtis, tak si nejsem jistá, zda bych dál sledovala. Takhle tomu pár dílů šanci dám. Pilot - 60% Dlouho jsem čekala, až se tam něco konečně začne dít, a nakonec se přece jen dočkala. Škoda jen, že se tak stalo až v poslední epizodě. Doufám, že ve druhé řadě se tvůrci trochu pochlapí a přinesou nějaký záživnější příběh. 1. série - 60% ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Podívat se na zombie apokalypsu schizofrenní optikou drogově závislého člověka je na celých Fear the Walking Dead zatím to nejlepší. Upachtěnému pokračování, které se mátoživě plouží do srdcí diváků, ale chybí nosnější příběhová linka a zajímavější charaktery. Takhle je to hodně roztažené a málo znepokojující. UPDATE: ve výsledku je první polovina soustředěnější a mnohem zajímavější, než její militaristický dovětek, který ve finále nedává prakticky žádný smysl. Kdo to sakra píše? ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

dosť vlažný rozbeh, škoda že sa tvorcovia aspoň troška nepohrali z kamerou, taký depkový roztrasený filter by sa v tomto prípade moc hodil__ druhý diel strašná vata, postavy do prázdna, žiadna nijak zvlášť neberie, začínam mať pocit že ide o zbytočný výkrik do tmy v tomto prípade, vyskúšam ešte jeden diel ale skôr to vypadá na paškvíl__po 3 a 4 diele končím strašné naivné a vatové, úplná zbytočnosť /20%/ ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

28 dní poté v šestidílném balení, které strká celou tu původní telenovelu do kapsy, včetně postav. Je s podivem, že žánrová apokalyptická pecka, ve které se toho stane za šest dílů víc než za pět řad v lesích umaštěnému Rickovi a jeho dementní partičce nesympatických retardů, je hodnocena o dost hůř, přestože si to na rozdíl od originálního hypu nezaslouží, už jen za tu výpravu, o které se lesům, loukám a kamenolomům ve WD může jenom zdát. Co se týče konkurujících seriálů, tam kde The Strain ztrácí ve druhé řadě šťávu a honí se za vlastním ocasem, tam Fear přidává pod kotel a nepřestává. Jediné, co mi tedy po zhlédnutí řady vadilo, bylo to vražedné tempo, kterým se to všechno seběhlo, protože jsem si vysloveně liboval v prvních dílech a atmosféře postupného rozkladu společnosti, která se na seriálové poměry rozložila zatraceně rychle! Doufám v další řady, protože zde vidím na rozdíl od WD nějakou ochotu pobavit diváka, ne pouze chuť natahovat, nudit, nic neukázat, prázdno vyplňovat country songy, pohledy do ztracena a blouděním v lese, jen aby proboha byla další řada a s ní další prachy, když už jsme z té telenovely vybudovali hype a základnu dutých, kteří si tu prázdnou nudu pokaždé zapnou. Mimochodem, první seriál AMC, který má elementární tempo, gratuluji. 95% ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// 1. řada - víceméně zklamání, protože po pilotu mi to (alespoň mě) připadalo, že se tady budou přeci jen snažit o něco vážnějšího, resp. podrobnějšího, při té cestě zombie apokalypsou. Ten seriál měl všechny předpoklady k luxusnímu dramatu na pozadí toho dobře známého a již několikrát viděného, ale pak někdo dostal ten blbej nápad s vojenskou okupací a půlka řady šla do kopru. Ten časovej skok tam byl asi nejzásadnější a taky nejhorší. Jinak herecky i režijně to zůstalo prvotřídní, o tom žádná a finále leccos napravilo, takže vlastně ty dojmy nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se po páté epizodě bál. Ale fakt, že příští řada se dost pravděpodobně vydá klasickou cestou Rickovi party, mě teda dost trápí a upřímně doufám (jsem naivka), že s roztažením na více epizod se třeba dočkáme nějakého komplexnějšího děje, bez zbytečné akce a propracovanějším světem (!) okolo hlavních postav. A tím světem myslím skutečně to, že postavy budou neustále v pohybu a budou objevovat, co z jejich civilizace ještě funguje a co už je dávno ztracené, a ne, že se zavřou na lodi (ačkoliv moře a luxusní loď je pořád lepší nápad, jak farma) a stráví tam deset dílů jen aby zjistili, že mají kupu mrtváků celou dobu zavřenou v kuchyni. To bych asi nerozdýchal. 7/10 ()

Galerie (3 388)

Zajímavosti (59)

  • Když vypráví Al (Maggie Grace), co se jí stalo během zmizení, tak se jí v jednotlivých záběrech mění účes. (Duoscop)
  • V jedné scéně začne Victor (Colman Domingo) spouštět dítě výtahovou šachtou. V dalším střihu se k tomu ale teprvé chystá. (Duoscop)
  • Na začátku epizody zazní píseň „Death is not the End“ od australského zpěváka Nicka Cavea. (Doomcourier)

Související novinky

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)

Reklama

Reklama