Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2018, 42 h 18 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley

První řada nebyla žádný zázrak. Pro fandy WD fungovala jako nucená výplň a pro fanoušky zombie žánru jako zajímavá možnost vidět téma z úplně jiného pohledu. Spin-off svou absencí logiky, sympatických postav a práce s tempem vyprávění stojí svému staršímu bratříčkovi po boku. "Mrtvolné" tempo, protivné postavy, jeden walker za epizodu a ke všemu dějová vata. Úvodní série naštěstí měla příjemnou atmosféru nastupujícího zoufalství a excelentně vygradované finále. Druhá řada se svým konceptem alá "zombie-opera" na vodě mohla uspět. To by ale tvůrci nesměli celý koncept po pár dílech zazdít absolutní imbecilitou valící se ze všech stran. 1. série: 60% ____ 2. série: 40% (Dějově se to nikam neposunulo. Od seriálu upouštím po páté části).(9.6.2016)

Shlédnuté první čtyři díly. Čekal jsem oproti Walking Deadu docela průser, to se naštěstí nestalo. Hlavní hrdina, kterého hraje Cliff Curtis působí velmi sympatickým dojmem více než Andrew Lincoln alias Rick. Ač se například v prvním a čtvrtém díle skoro nic neděje a nesetkáme se skoro s žádnými chodícími mrtvolami pořád zde převládá napětí, které nutí se člověka dívat a dát tomuhle seriálu šanci. Zatím je to tak na hraně 70%.(25.9.2015)

Je tu spin-off a zároveň prequel k tomuto známému zombie seriálu. Kvalita ale není taková jako u svého předchůdce. Hlavním problémem jsou docela nesympatické postavy. Takže děj se odehrává v L.A. roce 2010. Zaměřuje se na samotný začátek celé apokalypsy. Vždycky mě zajímalo, jak to celé začalo. Příběh nám představuje tři rodiny. Dvě jsou propojené stejným otcem a ta další je tvořená Hispánci, kteří se k nim přidají. Snaží se přežít v tomto šíleném světě, ale vláda jim to neulehčuje. Drží je v jejich domovech. Nakonec se dá na ústup a oni mohou utéct. Zombíci jsou opravdu všude. Oproti původnímu seriálu je to o dost slabší. 2. série je o něco lepší. Je dost temnější a odehrává se v Mexiku. Naši hrdinové jsou rozdělení do několika skupin. Společně se snaží přežít a někteří umírají. Jejich hlavním cílem je zůstat pohromadě. Finále je opravdu drsné a docela otevřené. Jsem zvědavý na další sérii a její vývoj. Ve 3. sérii se objeví nové postavy a problémy. Konec je poněkud drsný. Pár postav nás opět opustí. 4. série propojuje seriál s jeho předchůdcem a je tu pár let časový posun. "Vy jste lékárník, já feťák." :D(25.8.2015)

Nebyla to zase taková katastrofa, jak jsem se obávala, ale ani mě to nějak extra nechytlo. Postava Nicka (plus herec, co ho hraje) mi přišla tak příšerná, že se to jen tak nevidí. Vlastně celkově se podařilo vytvořit tvůrcům skupinu šíleně nesympatických postav. Čekala jsem nějaký postupný začátek, vysvětlení jak to všechno vzniklo (asi se nikdy nedozvíme jak je možný, že najednou v sobě všichni mají ten virus) a celkově jsem od toho asi čekala něco krapet jiného. Jediný díl, který alespoň mírně naplnil moje očekávání bylo ten s nepokojem v ulicích, takhle nějak si představuju počátek apokalypsy. A zároveň jsem v závěru řady čekala alespoň trošku víc mrtvol. No, ale na druhou sérii se dívat budu. Zatím 3*(7.10.2015)

• Georgex

Pilotní díl byla jízda, která měla skvělou atmosféru a ukazovala tak trochu jiný pohled na svět řídící se do spárů zombie. Ona svým způsobem celá první série byla z tohoto pohledu zajímavým počinem, přestože plná nesympatických herců, které bych nejradši nechal sežrat první chodící mrtvolou. Druhá série bohužel spadla do rutiny známé z původního seriálu, ale vzala si z něho pouze to špatné a šíleně nudné. Moje hodnocení 35%.(11.5.2016)

• - Ačkoli seriál Živí mrtví: Počátek konce představuje typický žánrový příklad dramat o přežití, objevily se dohady, že motivem uprchlíků na lodi se nepřímo vyslovuje i k současné migrační krizi. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)

• - Režisér Adam Davidson byl žákem a spolupracovníkem legendárního českého filmaře Vojtěcha Jasného. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)