Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2017, 30 h 26 min (Minutáž: 37x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lorenzo James Henrie, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Danay Garcia, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Daniel Sharman, Sam Underwood, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Dayton Callie, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Matt Lasky, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Michael William Freeman, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Michael Greyeyes, Justin Rain, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Lisandra Tena, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon

dosť vlažný rozbeh, škoda že sa tvorcovia aspoň troška nepohrali z kamerou, taký depkový roztrasený filter by sa v tomto prípade moc hodil__ druhý diel strašná vata, postavy do prázdna, žiadna nijak zvlášť neberie, začínam mať pocit že ide o zbytočný výkrik do tmy v tomto prípade, vyskúšam ešte jeden diel ale skôr to vypadá na paškvíl__po 3 a 4 diele končím strašné naivné a vatové, úplná zbytočnosť /20%/(26.8.2015)

"Kdyby se něco dělo, věděli bychom o tom.. Úřady by nám to řekly.." ;) Seriálový spin-off prequel, který se i dík úspěchu Walking Dead stal jedním z nejočekávanějších projektů posledních let, zároveň samozřejmě vedle tohoto důvodu i pro zvolený koncept předchozího, kdy tvůrci své hrdiny hází rovnou do víru už nezadržitelně rozjeté apokalypsy, také jedním z nejvíce se logicky nabízejících.. Prequel rozšiřující univerzum Živých mrtvých, který rozhodně měl, aspoň co do potenciálu, co říct.. Zdá se ovšem, že otec projektu Robert Kirkman spolu se scénáristy vsadil tentokrát na vztahové drama před akcí plnou krve, a já osobně jsem tak docela zklamaný, byť by se v rovině teorie mohlo jednat o naprosto zásadní posun k lepšímu oproti nesmírně plytkým a co do interakcí často nablblým Walking Dead.. Poměrně dost atmosférická záležitost, i řemeslně dostatečně na úrovni, s velmi dobře vybranými herci, která si však zřejmě vyláme zuby na zvoleném tempu, které se jeví i v souvislosti s nemrtváky, kteří se naučili běhat až poměrně nedávno, až příliš otravným.. Dám tomu šanci, ale nevím.. Po první velmi nezvykle kratičké sérii lze snadno konstatovat, že Fear The Walking Dead, kde tvůrci nejobšírněji zkoumají podstatu lidské vlastnosti tvrdohlavě odmítat přijmout logicky nepřijatelné, v jistém smyslu skutečně rozhodně svého slavnějšího staršího bratříčka předčí.. Jako největší herecké překvapení se jeví i dík velmi dobře napsané a rozhodně i nejzajímavější roli mladičký Frank Dillane se svým feťákem Nickem.. Nakonec si tak nejspíš další sezóny tohohle velmi neobvykle hlučného projektu, které už dostaly zelenou, ujít skutečně nenechám..(11.4.2016)

První série zajímavá, příjemné doplnění k Walking Dead. Začátek druhé série mě ale neohromil. Nuda, nuda. Třetí díl druhé série, konečně mě to začíná chytat. 19.9.2016 snižuji hodnocení na tři hvězdy. Po druhé sérii nechávám tři hvězdy, ale nejsem spokojená. Vadí mi nekonzistentní ohrožení ze strany zombíků, jednou před nimi není problém odejít, po druhé se postavy nechají nesmyslně sežrat. A já se ptám proč?(12.4.2016)

28 dní poté v šestidílném balení, které strká celou tu původní telenovelu do kapsy, včetně postav. Je s podivem, že žánrová apokalyptická pecka, ve které se toho stane za šest dílů víc než za pět řad v lesích umaštěnému Rickovi a jeho dementní partičce nesympatických retardů, je hodnocena o dost hůř, přestože si to na rozdíl od originálního hypu nezaslouží, už jen za tu výpravu, o které se lesům, loukám a kamenolomům ve WD může jenom zdát. Co se týče konkurujících seriálů, tam kde The Strain ztrácí ve druhé řadě šťávu a honí se za vlastním ocasem, tam Fear přidává pod kotel a nepřestává. Jediné, co mi tedy po zhlédnutí řady vadilo, bylo to vražedné tempo, kterým se to všechno seběhlo, protože jsem si vysloveně liboval v prvních dílech a atmosféře postupného rozkladu společnosti, která se na seriálové poměry rozložila zatraceně rychle! Doufám v další řady, protože zde vidím na rozdíl od WD nějakou ochotu pobavit diváka, ne pouze chuť natahovat, nudit, nic neukázat, prázdno vyplňovat country songy, pohledy do ztracena a blouděním v lese, jen aby proboha byla další řada a s ní další prachy, když už jsme z té telenovely vybudovali hype a základnu dutých, kteří si tu prázdnou nudu pokaždé zapnou. Mimochodem, první seriál AMC, který má elementární tempo, gratuluji. 95%(11.10.2015)

• Vxxx

K pátému dílu už jsem se nedonutila. Pro mě nuda. Neustálá tma, drama... Žádné scény na odlehčení. Na něco takového mám původní Walking Dead. To bych už taky dávno přestala sledovat... nebýt magor, který prostě rozkoukaný seriál už musí dokoukat. FTWD prostě není pro mě a nestojí mi to za ten čas. Nesympatičtí herci, plno postav, které se mi akorát pletou (speciálně ženské vedlejší postavy... Neberu 2*(5.10.2015)

• - Pilotný diel sa stal s viac ako 10 miliónmi zhliadnutí v prvý večer vysielania, najsledovanejším v histórii televízneho vysielania. (Marceloo)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)

• - Ještě než byl vybrán název seriálu, tak pracovní název zněl "Cobalt". (Sancoo)