Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2017, 30 h 41 min (Minutáž: 37x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lorenzo James Henrie, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Danay Garcia, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Daniel Sharman, Sam Underwood, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Dayton Callie, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Matt Lasky, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Michael William Freeman, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Michael Greyeyes, Justin Rain, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Lisandra Tena, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns

Pokud někomu chyběl dílek skládačky, co se dělo, zatímco byl Rick v nemocnici, tak Fear the Walking Dead to poměrně dobře nastínil. Počátek epidemie i s delším (ne)zombim intrem, završený, dá se říct apokalypsou. Teď bude otázka, jak se poperou s další řadou, jestli půjdou ve stopách původní série, nebo bude hrát ještě třeba armáda nějakou roli. Ta loď ale není špatný nápad. edit 2. série: Toho čur*ka Chrise by měl co nejrychleji někdo odpravit. Ten mi pije krev. edit ad. 2. série: spoiler: tak se to konečně povedlo. Padá to do průměru, ale drží se to na pomezí 3-4*. edit 3. série: Po první polovině už tam nemám jedinou oblíbenou postavu, poslední díl byl úplně ujetý, škoda, doufám že indiáni ještě zaútočí a semelou je. Snižuju na průměr a koleduje si to o 2*.(hodnocení za 1. - 2. sérii)(8.10.2015)

PILOT - atmosférou vynikající, dějově avšak šíleně natažený a prázdný. Uvidíme, jak na tom bude seriál, ovšem pilot se řadí mezi průměrné díly původního Walking Dead. Ale zatím je to brané trochu jinak než původní WD a to je dobře. EP1 - o stupeň lepší jak pilot, méně ukecaný díl s více akcí a rozšířenou nákazou.(24.8.2015)

PILOT: Kirkmanův televizní tým podruhé za sebou dokazuje, že umí. Umí horor servírovat zejména v samotných počátcích (!!) zombie nákazy, kdy se opět sází na atmosférickou nevědomost a zmatek v hlavách ústředních protagonistů. Jak rychle si svět uvědomí, že se topí po kolena v mrtvácích? Kolik dílů vydrží sympatické napětí? Bude feťácká linka pořád tak zajímavá? A kdy se tuzemáci potkají s Rickem? Otázek je hodně, tak snad nás budou bavit co nejdéle...(25.8.2015)

1. série:Což o to, potenciál na atmosférickou zombie šlehu tu byl slušný. Tvůrci přeci jen v některých pasážích efektivně ukazovali, že jako pohled na rozpad společnosti a rozlez viru to může být slušná podívaná. Jenže tvůrci ty nejzajímavější věci tak nějak přeskočili a i když mě armádní linka docela bavila, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že se potenciál vydařilo vytěžit jen tak nějak z poloviny. Postavy navíc nejsou kdovíjak sympatické a nepovedený závěr napovídá, že teď už se pojede spíše ve šlépějích staršího bratříčka. A podruhé na to samé se mi koukat zrovna nechce.60%(25.10.2015)

Neboť jsem viděl tu opravdovou sérii Walking Dead,tak bylo s čím srovnávat.Především musím ujasnit,že se to z počátku nesmírně vleče.Ten,kdo chce hned akci,tak nebude nadšený.Ale když těch pár prvních dílů vyčkáte,tak to vůbec není špatné.Cliff Curtis,který je mým oblíbeným hercem ve vedlejší roli,zde hraje hlavní roli.Oproti Rickovi z původní série má výhrady proti zbraním,je to jeho přesný opak.Uvidíme,co přinese následující rok s druhou sezónou,protože mě poslední díl utvrdil v tom,že pro mě tento seriál ještě neskončil.Hodnocení:75%(6.10.2015)

• - Ještě než byl vybrán název seriálu, tak pracovní název zněl "Cobalt". (Sancoo)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)

• - Pilotný diel sa stal s viac ako 10 miliónmi zhliadnutí v prvý večer vysielania, najsledovanejším v histórii televízneho vysielania. (Marceloo)