Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

FTWD

(neoficiální název)

Fear of The Walking Dead

(pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 36 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon, Trenton Rostedt, Cory Hart, Colby Hollman, Peter Jacobson, Khaira Ledeyo, Colby Minifie, Holly Curran

// 1. řada - víceméně zklamání, protože po pilotu mi to (alespoň mě) připadalo, že se tady budou přeci jen snažit o něco vážnějšího, resp. podrobnějšího, při té cestě zombie apokalypsou. Ten seriál měl všechny předpoklady k luxusnímu dramatu na pozadí toho dobře známého a již několikrát viděného, ale pak někdo dostal ten blbej nápad s vojenskou okupací a půlka řady šla do kopru. Ten časovej skok tam byl asi nejzásadnější a taky nejhorší. Jinak herecky i režijně to zůstalo prvotřídní, o tom žádná a finále leccos napravilo, takže vlastně ty dojmy nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se po páté epizodě bál. Ale fakt, že příští řada se dost pravděpodobně vydá klasickou cestou Rickovi party, mě teda dost trápí a upřímně doufám (jsem naivka), že s roztažením na více epizod se třeba dočkáme nějakého komplexnějšího děje, bez zbytečné akce a propracovanějším světem (!) okolo hlavních postav. A tím světem myslím skutečně to, že postavy budou neustále v pohybu a budou objevovat, co z jejich civilizace ještě funguje a co už je dávno ztracené, a ne, že se zavřou na lodi (ačkoliv moře a luxusní loď je pořád lepší nápad, jak farma) a stráví tam deset dílů jen aby zjistili, že mají kupu mrtváků celou dobu zavřenou v kuchyni. To bych asi nerozdýchal. 7/10(25.8.2015)

Konečně nějaká změna! Walking Dead sleduju dá se říct z povinnosti, každý díl je prostě stejná rutina jako minulý, jsem zvědav na další sérii ale Walking Dead je oproti tomuhle prostě NUDA! Tohle má úplně nový, svěží nádech, který mě hrozně baví! A jelikož má na mnohem lepší hodnocení dávam 5* a Walking Dead snižuji na 3*.(11.10.2015)

28 dní poté v šestidílném balení, které strká celou tu původní telenovelu do kapsy, včetně postav. Je s podivem, že žánrová apokalyptická pecka, ve které se toho stane za šest dílů víc než za pět řad v lesích umaštěnému Rickovi a jeho dementní partičce nesympatických retardů, je hodnocena o dost hůř, přestože si to na rozdíl od originálního hypu nezaslouží, už jen za tu výpravu, o které se lesům, loukám a kamenolomům ve WD může jenom zdát. Co se týče konkurujících seriálů, tam kde The Strain ztrácí ve druhé řadě šťávu a honí se za vlastním ocasem, tam Fear přidává pod kotel a nepřestává. Jediné, co mi tedy po zhlédnutí řady vadilo, bylo to vražedné tempo, kterým se to všechno seběhlo, protože jsem si vysloveně liboval v prvních dílech a atmosféře postupného rozkladu společnosti, která se na seriálové poměry rozložila zatraceně rychle! Doufám v další řady, protože zde vidím na rozdíl od WD nějakou ochotu pobavit diváka, ne pouze chuť natahovat, nudit, nic neukázat, prázdno vyplňovat country songy, pohledy do ztracena a blouděním v lese, jen aby proboha byla další řada a s ní další prachy, když už jsme z té telenovely vybudovali hype a základnu dutých, kteří si tu prázdnou nudu pokaždé zapnou. Mimochodem, první seriál AMC, který má elementární tempo, gratuluji. 95%(11.10.2015)

Shlédnuté první čtyři díly. Čekal jsem oproti Walking Deadu docela průser, to se naštěstí nestalo. Hlavní hrdina, kterého hraje Cliff Curtis působí velmi sympatickým dojmem více než Andrew Lincoln alias Rick. Ač se například v prvním a čtvrtém díle skoro nic neděje a nesetkáme se skoro s žádnými chodícími mrtvolami pořád zde převládá napětí, které nutí se člověka dívat a dát tomuhle seriálu šanci. Zatím je to tak na hraně 70%.(25.9.2015)

Nebyla to zase taková katastrofa, jak jsem se obávala, ale ani mě to nějak extra nechytlo. Postava Nicka (plus herec, co ho hraje) mi přišla tak příšerná, že se to jen tak nevidí. Vlastně celkově se podařilo vytvořit tvůrcům skupinu šíleně nesympatických postav. Čekala jsem nějaký postupný začátek, vysvětlení jak to všechno vzniklo (asi se nikdy nedozvíme jak je možný, že najednou v sobě všichni mají ten virus) a celkově jsem od toho asi čekala něco krapet jiného. Jediný díl, který alespoň mírně naplnil moje očekávání bylo ten s nepokojem v ulicích, takhle nějak si představuju počátek apokalypsy. A zároveň jsem v závěru řady čekala alespoň trošku víc mrtvol. No, ale na druhou sérii se dívat budu. Zatím 3*(7.10.2015)