Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2018, 42 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht

První série zajímavá, příjemné doplnění k Walking Dead. Začátek druhé série mě ale neohromil. Nuda, nuda. Třetí díl druhé série, konečně mě to začíná chytat. 19.9.2016 snižuji hodnocení na tři hvězdy. Po druhé sérii nechávám tři hvězdy, ale nejsem spokojená. Vadí mi nekonzistentní ohrožení ze strany zombíků, jednou před nimi není problém odejít, po druhé se postavy nechají nesmyslně sežrat. A já se ptám proč?(12.4.2016)

• Morholt

Walking Dead mě ze začátku bavilo, ale postupem času jsem seriál odpískal, protože to bylo pořád dokolečka to samé a příliš nechápu, že jsem čekal od prequelu něco jiného. Každopádně nedočkal jsem se. Epidemie udeřila, lidé propadají panice a my sledujeme osudy jedné nepříliš funkční famílie, kterou by asi nastávající situace měla stmelit. Takže klišé jako prase, postavy spíš nesympatické, nebo úplně na pěst (Frank Dillane) a ataky zombie sice na úrovni, ale zase nic, co bych už neviděl jinde. Jo kdyby to byl film-prequel, tak by to byla jiná, ale se seriálem čas trávit určitě nehodlám. 30%(14.9.2015)

• playboxguest

Naprosto amatérsky natočená neakční telenovela, v níž hrají herci, kteří mají charisma, že by zkurvili i reklamu na toaletní papír. Prej je to jaksi spjaté se zombie tématikou a seriálem Walking Dead, zombismu jsem ale moc nepostřehla, spíš vnímám jen nějaké plkání lidí ve světě, v němž prostě zavládl mor. Walking Dead to dělá ostudu na plné čáře, pustit si nejdřív tohle dílko, k lepšímu předobrazu se ani neodhodlám. Po čtyřech dílech, kdy se tahle hovadina nikam neposunula, zatímco můj bolehlav způsobený snahou o sledování se rozšířil značně, to vzdávám. A na všechny zdejší přiblblé postavy bych nejraději poslala Carol s Darylem, ať se o ně v rychlosti postaraj, bez ohledu nato, zda je dostala drsná horečka nebo jen neškodnej kašílek. Realizace druhé série je nad moje chápání. Jdu radši žehlit.(9.2.2016)

1. série: Neuvěřitelné. Asi tak bych popsal první sérii Fear the Walking Dead. Jediné co tady můžu vypíchnout bylo, že příběh je originální a má to, co TWD chybělo, a to nějaká prohlídka světa, který upadá do apokalypsy. To je právě to, co tenhle svět potřebuje. Rick si někde v pohodě spinká a ostatní musí bojovat o holý život. Zbytek bych chtěl asi věnovat lidem, kteří nad tímto seriálem brečí. A co jste čekali? Že tenhle seriál bude o tom jak nějakej Abdul a jeho bílá rodina si budou hrát na Ricka a jeho průbojnický kamarády? Že tohle bude kopírka původního TWD? A to žijete kde? Jako ty tvůrci na to někdy jsou blbý dost, ale tohle je naštěstí nenapadlo. Tenhle seriál má právě to, co rozjetému předchůdci chybí. A jestli se vám to nelíbí, tak prosím. Podle mne tahle jedna šestidílná série měla víc do sebe než poslední dvě šestnáctidílné série TWD. Přineste druhou série? 2. série: Kdybych měl celkově nějak zhodnotit druhou sérii, tak asi v celku pozitivně. První půlka, ale dle mého stála za nic a vlastně se tam nic extra nedělo. Druhá půlka už nabrala nějaký obrátky a je docela sranda, že si všichni stěžovali jak je vlastně celej seriál na hovno. A co je lepší? Normální Walking Dead? Tak to určitě. Já vím, že každej máme vlastní názor jo, ale ten kdo mi řekne, že poslední dvě série Walking Dead byly lepší než alespoň tato jedna, tak to asi nemá v hlavě v pořádku. V původním Walking Dead se v podstatě nic neděje a postavy se tam chovají jako po lobotomii a postrádají schopnost komunikace. Je to smutné, ale druhá série Fear the Walking Dead byla lepší než poslední dvě série jeho staršího bratříčka.(22.10.2016)

První série se mi líbila hodně a to hlavně tou temnější atmosférou. A i přes menší vlnu kritiky, jsem byl na druhou dost zvědavý. První půlka byla hodně utahaná a zdlouhavá a prakticky se nic velkého nestalo, ale pokud jste se dostali k té druhé půlce tak tam nám tvůrci servírují luxusní nálož , která už se dost podobá Walking Dead feelu. Doufám, že si to takovou laťku udrží i nadalé, jelikož potenciál tahle show stále má. We found this place, and we'll find another. (5.10.2016)

• - Režisér Adam Davidson byl žákem a spolupracovníkem legendárního českého filmaře Vojtěcha Jasného. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

• - Ještě než byl vybrán název seriálu, tak pracovní název zněl "Cobalt". (Sancoo)

• - Ačkoli seriál Živí mrtví: Počátek konce představuje typický žánrový příklad dramat o přežití, objevily se dohady, že motivem uprchlíků na lodi se nepřímo vyslovuje i k současné migrační krizi. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)