Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2019, 46 h 9 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook

Ještě před premiérou tohoto seriálu jsem se podíval na trailer a na obsazení, které mě naprosto šokovalo. Nedokázal jsem si představit, jak tato skupinka může vytvořit seriál, na který bych se rád díval. Nebyla tu žádná postava, která by dokázala zaujmout a tak jsem se toho strašně bál. Jak už to tak bývá, člověk si zvykne, pokud příběh a děj zůstane zajimavý, tak si dokážu představit, že si tuto skupinku nakonec oblíbím, jako tomu bylo u originálních Walking Dead. Jinak bylo příjemné vidět, jak vlastně tato nákaza započala a že se rodinka zombíků rozrostla o dalšího člena. Jsem zvědav co přinese další série.(17.11.2015)

Téměř celá první série je pro mě neuvěřitelným zklamáním. Měla jsem prostě moc velká očekávání, to je nejprimárnější chyba. Je velká blbost očekávat na začátku apokalypsy nějaké větší akce a zvraty? Jediné, co mi nutí se těšit na pokračování je poslední díl, kdy se to už konečně rozjelo aspoň trošku dle mých představ a opravdu jsem zvědavá, co tvůrci vymyslí zajímavého na Abigail, pokud se tam hrdinové vůbec dostanou. Velkou reklamu tomuto seriálu dělá právě originální Walking Dead, nečekám že bez spojení s ním by to mělo nějaký velký ohlasy. K tomu všemu se nedá říct, že by mi to zatím odpovědělo na nějaký otázky k TWD.(6.10.2015)

První série se mi líbila hodně a to hlavně tou temnější atmosférou. A i přes menší vlnu kritiky, jsem byl na druhou dost zvědavý. První půlka byla hodně utahaná a zdlouhavá a prakticky se nic velkého nestalo, ale pokud jste se dostali k té druhé půlce tak tam nám tvůrci servírují luxusní nálož , která už se dost podobá Walking Dead feelu. Doufám, že si to takovou laťku udrží i nadalé, jelikož potenciál tahle show stále má. We found this place, and we'll find another. (5.10.2016)

První série: Povedená odnož. Postavy možná nejsou zprvu tak sympatické jako ty od Darabonta, ale v závěr do mixu přihazuje vynikajícího Stranda, na kterého jsem ještě hodně zvědavý. Úvodní masakry jsou vinou malého rozpočtu stále tak trochu stranou hlavních postav, ale USArmy kontra zombíci si užijeme to zase ano. L.A. je větší oranžáda s vizuálně působivějšími silnicemi, mořem a skalisky. Pořád víc fandím první rodince, ale neříkám, že se to časem nemůže změnit.(10.10.2015)

Shlédnuté první čtyři díly. Čekal jsem oproti Walking Deadu docela průser, to se naštěstí nestalo. Hlavní hrdina, kterého hraje Cliff Curtis působí velmi sympatickým dojmem více než Andrew Lincoln alias Rick. Ač se například v prvním a čtvrtém díle skoro nic neděje a nesetkáme se skoro s žádnými chodícími mrtvolami pořád zde převládá napětí, které nutí se člověka dívat a dát tomuhle seriálu šanci. Zatím je to tak na hraně 70%.(25.9.2015)

• - Pilotný diel sa stal s viac ako 10 miliónmi zhliadnutí v prvý večer vysielania, najsledovanejším v histórii televízneho vysielania. (Marceloo)

• - Režisér Adam Davidson byl žákem a spolupracovníkem legendárního českého filmaře Vojtěcha Jasného. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)