Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2018, 42 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht

Nebylo to špatné, ale prostě to není The Walking Dead. Tam to ale taky chvíli trvalo, než se to rozjelo. Fear the Walking Dead se rozjíždí velmi pomalu, ale to se dalo i čekat. Vidíme tak úplný počátek epidemie, kdy ještě lidé netušili, s čím mají tu čest a co je čeká. Budiž jim tedy odpuštěno, že se někteří občas chovali trochu jako kreténi. Jsem zvědavý na druhou sérii.(31.12.2015)

PILOT - atmosférou vynikající, dějově avšak šíleně natažený a prázdný. Uvidíme, jak na tom bude seriál, ovšem pilot se řadí mezi průměrné díly původního Walking Dead. Ale zatím je to brané trochu jinak než původní WD a to je dobře. EP1 - o stupeň lepší jak pilot, méně ukecaný díl s více akcí a rozšířenou nákazou.(24.8.2015)

Pre mňa je pilot sklamaním. Postavy sú mi nesympatické, a nepáčilo sa mi ani hranie a kamera na začiatku. Ďalej som to tak podrobne neskúmala, pretože som seriál mala iba ako kulisu. Možno aj preto neviem pilot dostatočne oceniť, i keď skutočnosť, že divák stráca záujem a robí iné veci namiesto sledovania deja, o niečom vypovedá. Spraviť pútavý pilot je priam umením. Uvidíme, ako sa seriál ďalej vyvinie. Snáď bude menej rodinnej drámy a viac sa budeme dozvedať o apokalypse.(24.8.2015)

• molcan2

Dúfam, že ako je tomu teraz, že seriál postúpi po scenáristickej stránke, pretože diváci sa nemôžu spoliehať na dobru vôľu seriálu. Za seba hovorím, že zatiaľ to budem sledovať, ale moja trpezlivosť nie je nekonečná a ani divákov. Chceme vidieť trochu viac akcie a nové a zaujímavejšie postavy. V opačnom prípade to bude iba ďalší neúspešní spin-off.(28.4.2016)

• ledzepfan

Jak mě první série bavila o několik levelů více než celé TWD, tak s dalšíma sériema to klesalo a klesalo až se to dostalo na přiblblou úroveň TWD. Občas tam problikne geniání nápad nebo silná scéna, ale v zásadě je to (stejně jako TWD) telenovela pro lidi co se vyhraňují proti telenovelám. Rozjezd čtvrté série sliboval příjemnou změnu, a chvíli to opravdu vypadalo na smysluplný obrat o 180° ale po pár dílech to, i přes nové (nebo přenesené), postavy zase začalo trpět tím samým alzheimerem jako předtím.... Celý TWD svět je snad ta nejpřeceňovanější seriálová zaležitost posledních deseti let. Přehlídka břídilství, diletantství, lenosti a naprostého opovrhování divákem jako uvažující bytosti..(27.8.2015)

• - V 9. minutě hraje písnička „Let the Devil Pour the Wine“ od Peter Sivo Band. V 16. minutě pak hraje „Baby I've Got It“ od King George And The Fabulous Souls. (Bioscop)

• - Ačkoli seriál Živí mrtví: Počátek konce představuje typický žánrový příklad dramat o přežití, objevily se dohady, že motivem uprchlíků na lodi se nepřímo vyslovuje i k současné migrační krizi. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

• - Režisér Adam Davidson byl žákem a spolupracovníkem legendárního českého filmaře Vojtěcha Jasného. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)