Reklama

Reklama

Živí mrtví: Počátek konce

(seriál)
  • USA Fear the Walking Dead (více)
Trailer
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hrají:

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

(více)

Videa (127)

Trailer

Recenze (291)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Je tu spin-off a zároveň prequel k tomuto známému zombie seriálu. Kvalita ale není taková jako u svého předchůdce. Hlavním problémem jsou docela nesympatické postavy. Takže děj se odehrává v L.A. roce 2010. Zaměřuje se na samotný začátek celé apokalypsy. Vždycky mě zajímalo, jak to celé začalo. Příběh nám představuje tři rodiny. Dvě jsou propojené stejným otcem a ta další je tvořená Hispánci, kteří se k nim přidají. Snaží se přežít v tomto šíleném světě, ale vláda jim to neulehčuje. Drží je v jejich domovech. Nakonec se dá na ústup a oni mohou utéct. Zombíci jsou opravdu všude. Oproti původnímu seriálu je to o dost slabší. 2. série je o něco lepší. Je dost temnější a odehrává se v Mexiku. Naši hrdinové jsou rozdělení do několika skupin. Společně se snaží přežít a někteří umírají. Jejich hlavním cílem je zůstat pohromadě. Finále je opravdu drsné a docela otevřené. Jsem zvědavý na další sérii a její vývoj. Ve 3. sérii se objeví nové postavy a problémy. Konec je poněkud drsný. Pár postav nás opět opustí. 4. série propojuje seriál s jeho předchůdcem a je tu pár let časový posun. "Vy jste lékárník, já feťák." :D ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

1. série:Což o to, potenciál na atmosférickou zombie šlehu tu byl slušný. Tvůrci přeci jen v některých pasážích efektivně ukazovali, že jako pohled na rozpad společnosti a rozlez viru to může být slušná podívaná. Jenže tvůrci ty nejzajímavější věci tak nějak přeskočili a i když mě armádní linka docela bavila, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že se potenciál vydařilo vytěžit jen tak nějak z poloviny. Postavy navíc nejsou kdovíjak sympatické a nepovedený závěr napovídá, že teď už se pojede spíše ve šlépějích staršího bratříčka. A podruhé na to samé se mi koukat zrovna nechce.60% ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"I'LL MAKE GAZPACHO NEXT TIME." ---------- 1. séria -- Celkom potrebný prequel ku The Walking Dead, ktorý mal za úlohu zmapovať a objasniť vznik nákazy a začiatky nového post-apokalyptického sveta. Smutné je, že veľa toho (zatiaľ) neozrejmil, čo mala byť seriálová primárna úloha a nie vytvoriť len ďalší spin-off, ktorý by potočil nejaké tie zisky. Pevne dúfam, že sa v budúcich sériách poodhalí rúško tajomstva a nebudeme len tak bezúčelovo sledovať ďalšie strasti hŕstky skutočne a maximálne nezaujímavých postáv. I keď treba uznať, že až na tie postavy je to chytľavé, miestami napínavé a potenciál tam stále niekde je. Ohľadom hodnotenia, nie je pre mňa jednoznačné. Oproti TWD je to enormne slabé, no ak by sa Živí Mŕtvy z porovnávania vyradili, z FTWD sa stáva veľmi slušné pozeraníčko. Navyše, vyzerá to tak, že nadchádzajúce série budú lepšie a lepšie. Evidentne sa je na čo tešiť. ---------- 2. séria -- Takže žiadne ozrejmenie pôvodu vírusu sa nekoná a so smerovaním tretej a štvrtej série je jasné, že FTWD je len ďalšia obyčajná práčka peňazí, ktorá chce byť ako TWD, ale nedoťahuje sa k nemu ani omylom. ------------ 4. séria -- Aj napriek tomu, že si FTWD už ide jednoznačne svojou cestou a neplní pôvodné ohlasované zámery tvorcov, netreba napokon veľmi zúfať. To, čo tu tvorcovia dali dokopy počas prvých 8. epizód tejto série, kvalitatívne predchádza väčšinu sérií samotného TWD. Druhá polovica však skĺza do typickej šablóny, ktorú veľmi dobre poznáme a mnohokrát sme ju videli, čo je naozaj škoda. Nasledujúca séria má podľa posl. epizódy veľký potenciál, čiže dúfam, že už viac nebudem FTWD považovať za menejcenného voči svojmu zombie náprotivku. ------------ 5. séria -- Škoda reči. Pekne som sa nechal oklamať... ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Jestliže jsem TWD dal 3* za celej průběh, kde byly perfektní série/epizody, tady musím jít s hodnocením níž. Už jenom zařadit spin-off, potažmo prequel, do vysílání v průběhu původního seriálu, se mně zdálo zvláštní, ale dobře, je to rozhodnutí, se kterým těžko něco uděláme. Každopádně toto se nepovedlo. Postavy jsou mně nesympatický, děj není ničím zajímavej, je to celý takový pomalý a přijde mně, že celkem k ničemu. Možná se to nějak rozjede, ale tím si nejsem jistej. Velká většina seriálů má totiž 1. série zdaleka nejlepší a pak už se to vyplňuje vatou a vaří se z vody. EDIT 5.10.2016 Po druhé sérii vůbec s hodnocením nemůžu hýbat, protože se to nijak nezlepšuje. Když už dorazí nějakej lepší díl, tak v dalším se zase najdou jiný blbosti a nesmysly, kdy si jako divák říkáte, proč to neudělali takhle, proč se chová tak debilně nebo proč nešel tam a tam atd. Já chápu, že je to seriál se zombíkama, ale i tak to přece musí mít nějakou logiku. EDIT 12.10.2019 Po šesté sérii snižuju hodnocení na 1*. To, co z toho scénáristé a spol. vytvořili, to je absolutní výsměch všem divákům! Logika nikde, neustále všichni melou jenom o tom, že oni myslí na budoucnost, na zítřek, na dobrou a fungující komunitu, proto nebudou nikoho zabíjet a i toho největšího hajzla je možný "přeučit" a přivést ho na správnou cestu. Začalo to být tak tupý a nudný, že už se na to dívám jen ze setrvačnosti - tohle nemůže dopadnout dobře. ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Pre mňa je pilot sklamaním. Postavy sú mi nesympatické, a nepáčilo sa mi ani hranie a kamera na začiatku. Ďalej som to tak podrobne neskúmala, pretože som seriál mala iba ako kulisu. Možno aj preto neviem pilot dostatočne oceniť, i keď skutočnosť, že divák stráca záujem a robí iné veci namiesto sledovania deja, o niečom vypovedá. Spraviť pútavý pilot je priam umením. Uvidíme, ako sa seriál ďalej vyvinie. Snáď bude menej rodinnej drámy a viac sa budeme dozvedať o apokalypse. ()

Galerie (4 108)

Zajímavosti (67)

  • Na konci epizody hraje píseň „Slow Down“ od Jespera Munka. (Duoscop)

Související novinky

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)

Reklama

Reklama