Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

FTWD

(neoficiální název)

Fear of The Walking Dead

(pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2020, 66 h 36 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt, Maggie Grace, Jenna Elfman, Mo Collins, Daryl Mitchell, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon, Trenton Rostedt, Cory Hart, Colby Hollman, Peter Jacobson, Khaira Ledeyo, Colby Minifie, Holly Curran, Mikala Gibson, Joe Massingill, Sancho Martin, Peggy Schott, Cole Whitaker, Beau Smith, Tyler Sanders, Josh Wingate, Cici Lau, Thomas Haley, Keyko Durán, Demetrius Grosse, Michael Abbott Jr., Brigitte Kali Canales, Damon Carney, Craig Nigh, Stephen Brodie, Zoe Margaret Colletti, Charissa Allen, Lee Stringer, Noah Khyle, Samuel French, Devyn A. Tyler, Christine Evangelista, Todd Terry, Andres Munar, Dennis Fitzgerald, Raphael Sbarge, Ellen Locy, Dalex Miller, David Lee Hess

Téměř celá první série je pro mě neuvěřitelným zklamáním. Měla jsem prostě moc velká očekávání, to je nejprimárnější chyba. Je velká blbost očekávat na začátku apokalypsy nějaké větší akce a zvraty? Jediné, co mi nutí se těšit na pokračování je poslední díl, kdy se to už konečně rozjelo aspoň trošku dle mých představ a opravdu jsem zvědavá, co tvůrci vymyslí zajímavého na Abigail, pokud se tam hrdinové vůbec dostanou. Velkou reklamu tomuto seriálu dělá právě originální Walking Dead, nečekám že bez spojení s ním by to mělo nějaký velký ohlasy. K tomu všemu se nedá říct, že by mi to zatím odpovědělo na nějaký otázky k TWD.(6.10.2015)

První série: Povedená odnož. Postavy možná nejsou zprvu tak sympatické jako ty od Darabonta, ale v závěr do mixu přihazuje vynikajícího Stranda, na kterého jsem ještě hodně zvědavý. Úvodní masakry jsou vinou malého rozpočtu stále tak trochu stranou hlavních postav, ale USArmy kontra zombíci si užijeme to zase ano. L.A. je větší oranžáda s vizuálně působivějšími silnicemi, mořem a skalisky. Pořád víc fandím první rodince, ale neříkám, že se to časem nemůže změnit.(10.10.2015)

Čekala jsem mnohem větší katastrofu. Nakonec to po tom nechtěně komediálním úvodu celkem ušlo, i když to bylo místy neskutečně zdlouhavé. Ale nebýt tam můj oblíbenec Cliff Curtis, tak si nejsem jistá, zda bych dál sledovala. Takhle tomu pár dílů šanci dám. Pilot - 60% Dlouho jsem čekala, až se tam něco konečně začne dít, a nakonec se přece jen dočkala. Škoda jen, že se tak stalo až v poslední epizodě. Doufám, že ve druhé řadě se tvůrci trochu pochlapí a přinesou nějaký záživnější příběh. 1. série - 60%(25.8.2015)

"Kdyby se něco dělo, věděli bychom o tom.. Úřady by nám to řekly.." ;) Seriálový spin-off prequel, který se i dík úspěchu Walking Dead stal jedním z nejočekávanějších projektů posledních let, zároveň samozřejmě vedle tohoto důvodu i pro zvolený koncept předchozího, kdy tvůrci své hrdiny hází rovnou do víru už nezadržitelně rozjeté apokalypsy, také jedním z nejvíce se logicky nabízejících.. Prequel rozšiřující univerzum Živých mrtvých, který rozhodně měl, aspoň co do potenciálu, co říct.. Zdá se ovšem, že otec projektu Robert Kirkman spolu se scénáristy vsadil tentokrát na vztahové drama před akcí plnou krve, a já osobně jsem tak docela zklamaný, byť by se v rovině teorie mohlo jednat o naprosto zásadní posun k lepšímu oproti nesmírně plytkým a co do interakcí často nablblým Walking Dead.. Poměrně dost atmosférická záležitost, i řemeslně dostatečně na úrovni, s velmi dobře vybranými herci, která si však zřejmě vyláme zuby na zvoleném tempu, které se jeví i v souvislosti s nemrtváky, kteří se naučili běhat až poměrně nedávno, až příliš otravným.. Dám tomu šanci, ale nevím.. Po první velmi nezvykle kratičké sérii lze snadno konstatovat, že Fear The Walking Dead, kde tvůrci nejobšírněji zkoumají podstatu lidské vlastnosti tvrdohlavě odmítat přijmout logicky nepřijatelné, v jistém smyslu skutečně rozhodně svého slavnějšího staršího bratříčka předčí.. Jako největší herecké překvapení se jeví i dík velmi dobře napsané a rozhodně i nejzajímavější roli mladičký Frank Dillane se svým feťákem Nickem.. Nakonec si tak nejspíš další sezóny tohohle velmi neobvykle hlučného projektu, které už dostaly zelenou, ujít skutečně nenechám..(11.4.2016)

Jako výplň mezi "hlavním" seriálem FtWD funguje se střídavými úspěchy (atmosféra, počátek apokalypsy), jako samostatný seriál zhruba stejně tak. Jedna, nanejvýš dvě sympatické, či alespoň zajímavé postavy na celý seriál nestačí. O to větší je škoda, že po audiovizuální stránce to svého staršího "bratříčka" často překonává. Uvidíme, jestli se k druhé sérii vůbec vrátím...(6.10.2015)

• - Písnička, kterou pouští Daniel (Rubén Blades) ve vysílačce, je „Death Letter Blues“ od Son House. (Duoscop)

• - V epizodě zazní píseň „As Long As I Have You“ od Myrna Rowlands. (Duoscop)

• - Na konci epizody hraje píseň „Slow Down“ od Jespera Munka. (Duoscop)