Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

Horor / Drama

USA, 2015 - 2017, 30 h 42 min (Minutáž: 21x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Rubén Blades, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Colman Domingo, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Danay Garcia, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall

"Kdyby se něco dělo, věděli bychom o tom.. Úřady by nám to řekly.." ;) Seriálový spin-off prequel, který se i dík úspěchu Walking Dead stal jedním z nejočekávanějších projektů posledních let, zároveň samozřejmě vedle tohoto důvodu i pro zvolený koncept předchozího, kdy tvůrci své hrdiny hází rovnou do víru už nezadržitelně rozjeté apokalypsy, také jedním z nejvíce se logicky nabízejících.. Prequel rozšiřující univerzum Živých mrtvých, který rozhodně měl, aspoň co do potenciálu, co říct.. Zdá se ovšem, že otec projektu Robert Kirkman spolu se scénáristy vsadil tentokrát na vztahové drama před akcí plnou krve, a já osobně jsem tak docela zklamaný, byť by se v rovině teorie mohlo jednat o naprosto zásadní posun k lepšímu oproti nesmírně plytkým a co do interakcí často nablblým Walking Dead.. Poměrně dost atmosférická záležitost, i řemeslně dostatečně na úrovni, s velmi dobře vybranými herci, která si však zřejmě vyláme zuby na zvoleném tempu, které se jeví i v souvislosti s nemrtváky, kteří se naučili běhat až poměrně nedávno, až příliš otravným.. Dám tomu šanci, ale nevím.. Po první velmi nezvykle kratičké sérii lze snadno konstatovat, že Fear The Walking Dead, kde tvůrci nejobšírněji zkoumají podstatu lidské vlastnosti tvrdohlavě odmítat přijmout logicky nepřijatelné, v jistém smyslu skutečně rozhodně svého slavnějšího staršího bratříčka předčí.. Jako největší herecké překvapení se jeví i dík velmi dobře napsané a rozhodně i nejzajímavější roli mladičký Frank Dillane se svým feťákem Nickem.. Nakonec si tak nejspíš další sezóny tohohle velmi neobvykle hlučného projektu, které už dostaly zelenou, ujít skutečně nenechám..(11.4.2016)

• Morholt

Walking Dead mě ze začátku bavilo, ale postupem času jsem seriál odpískal, protože to bylo pořád dokolečka to samé a příliš nechápu, že jsem čekal od prequelu něco jiného. Každopádně nedočkal jsem se. Epidemie udeřila, lidé propadají panice a my sledujeme osudy jedné nepříliš funkční famílie, kterou by asi nastávající situace měla stmelit. Takže klišé jako prase, postavy spíš nesympatické, nebo úplně na pěst (Frank Dillane) a ataky zombie sice na úrovni, ale zase nic, co bych už neviděl jinde. Jo kdyby to byl film-prequel, tak by to byla jiná, ale se seriálem čas trávit určitě nehodlám. 30%(14.9.2015)

Pokud někomu chyběl dílek skládačky, co se dělo, zatímco byl Rick v nemocnici, tak Fear the Walking Dead to poměrně dobře nastínil. Počátek epidemie i s delším (ne)zombim intrem, završený, dá se říct apokalypsou. Teď bude otázka, jak se poperou s další řadou, jestli půjdou ve stopách původní série, nebo bude hrát ještě třeba armáda nějakou roli. Ta loď ale není špatný nápad. edit 2. série: Toho čur*ka Chrise by měl co nejrychleji někdo odpravit. Ten mi pije krev. edit ad. 2. série: spoiler: tak se to konečně povedlo. Padá to do průměru, ale drží se to na pomezí 3-4*. (hodnocení za 1. - 2. sérii)(8.10.2015)

• Vxxx

K pátému dílu už jsem se nedonutila. Pro mě nuda. Neustálá tma, drama... Žádné scény na odlehčení. Na něco takového mám původní Walking Dead. To bych už taky dávno přestala sledovat... nebýt magor, který prostě rozkoukaný seriál už musí dokoukat. FTWD prostě není pro mě a nestojí mi to za ten čas. Nesympatičtí herci, plno postav, které se mi akorát pletou (speciálně ženské vedlejší postavy... Neberu 2*(5.10.2015)

Původní seriál je jinde, přesto i FWD má své kvality. Představoval jsem si, že se vyjasní trochu víc ohledně počátku nákazy. Potenciál má seriál velký.(13.10.2015)

• - Pilotný diel sa stal s viac ako 10 miliónmi zhliadnutí v prvý večer vysielania, najsledovanejším v histórii televízneho vysielania. (Marceloo)

• - Ještě než byl vybrán název seriálu, tak pracovní název zněl "Cobalt". (Sancoo)

• - Frank Dillane, představitel Nicka, hrál 16letého Toma, dědice Salazara Zmijozela, v Princi dvojí krve (2009). V tomto seriálu vystupuje rodina s příjmením Salazar. (Deeside)