Brutální Nikita

• Kanada La Femme Nikita (více)
Kanada, (1997–2001), 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Hudba:

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday (více)

Série(5) / Epizody(96)

Kanadský seriál NIKITA nebo také LA FEMME NIKITA, na českých obrazovkách uvedený pod brutálně přeloženým názvem BRUTÁLNÍ NIKITA, vychází námětem ze stejnojmenného filmu Luca Bessona. Hlavní hrdinka (v podání půvabné australské herečky Pety Wilson) je obviněna z vraždy (na rozdíl od původního filmu neoprávněně) a poté se po fingované popravě ocitá uvnitř supertajné organizace, jejímž posláním je boj proti terorismu a teroristickým frakcím. Pro Nikitu se tak rozpoutává nelítostný boj o vlastní existenci uvnitř organizace, jejíž praktiky se často příliš neliší od praktik organizací, proti kterým bojuje.

Seriál má charakteristickou atmosféru, doplněnou zajímavým výběrem hudby od známých i méně známých interpretů. Po odvysílání všech čtyř řad sepsali fanoušci seriálu petici za jeho pokračování, která byla vyslyšena a seriál byl doplněn o zatím poslední osmidílnou pátou řadu. (Romla)

korbitch22

Zvláštní,temný seriál.Plný deprese,beznaděje,brutality a taky lásky.To minimalistické jiskření mezi Petou a Royem je fascinující.Navíc Dupuis je fakt výbornej a mrzí mě,že nehraje víc.Seriál sem sledoval pravidelně a musim si stáhnout poslední sérii,do teď nevim jak to dopadlo! :-) ()

marhoul

Viděla jsem kdysi asi dvě řady a pamatuji si, že mě to bavilo. Ale samozřejmě na Bessonovu záležitost to nemělo ani náhodou. ()

heyda

Tak to je brutální... Ne, konec srandiček. Na tento výplod se mi nechce plýtvat příliš mnoho slovy proto jasně a stručně: 2 * ()

AlfaNumerO

Zase tak nízké hodnocení (45%) si seriál opravdu nezaslouží. Ve své době šlo o velice neotřelý námět, který oplýval poměrně kvalitním zpracováním a obsahoval několik zajímavých twistů. Je však pravdou, že úroveň a uvěřitelnost twistů obracejících vždy doposud nastavené dění v seriálu byla ke konci jeho největší slabinou. Tak či tak 75% bez pocitu provinilosti bez problému dám. ()

Sofia

Bessonova Nikita je pro mě číslo 1, ale i tenhle seriál patří k mým oblíbeným. Stejně se mi na tom ale nejvíc líbí milostné napětí mezi Nikitou a Michaelem. ()

BoPo

Seriál, ktorý som sledoval na základnej škole. Komu by sa nepáčila Peta Wilson? Takže treba odpustiť miestami slabší scenár. ()

jahol

Objektivně vzato snese přísnější měřítko jen první, maximálně druhá série, zbytek už pomalu směřuje k béčkové telenovele. A já ztrácím objektivitu a stejně dávám 50%, protože se tenhle seriál, který nijak nespojuji s výbornými filmy o Nikitě, ve mně uchytil drápkem a jako vyložená oddechovka mi v pondělí vyplňoval večery po návratu z bridže a velmi dobře mazal z paměti každou kartu neúspěšné partie, která v ní uvízla. A jedna hvězda navíc pro Petu, na málokterou seriálovou hvězdičku se dívám tak rád... ()

spaceboyCZ

Prvni dve rady narez...ten serial jsem zral, hltal, proste jsem ho miloval...bohuzel pak se uz snazili tvurci z odpadku uvarit luxusni pokrm a to se nepodarilo...skoda toho...chtelo to vedet, kdy skoncit a nezaspinit se.. ()

Magyar

Odtažitá elegantní blondýna co pět minut s jiným cool účesem procházející se ladným krokem po Sekci všemocné. Jednoduše vyprofilovaný charaktery popasovávající se s loajalitou, zklamáním a (převážně) platonickou láskou, zato perfektně ovládající různý technický serepetičky a dress code. Mozek na volnoběh, úvahy nad záchranou/zničením světa a daj si konečně tu pusu nebo ne se lehce pohupují na alfa vlnách. Jako přílohu podávejte kafe s mlíkem a sušenky s čokoládou. ()

Mikita

Seriál mého mládí, na který se nezapomíná. Rozpolcená Nikita Peta Wilson a chladný Michael Roy Dupuis, byli zvláštní a nezapomenutelný pár. Každý díl provázela mrazivá atmosféra a vy jste věděli, že se happy endu nikdy nedočkáte, přesto jste stále doufali a pozorovali Michaela, zda jeho sebekontrolou pronikne aspoň malý úsměv. Nebylo to dokonalé a nyní by to možná nemělo už své kouzle, ale ve své době to nabízelo pěknou muziku, zajímavé módní kreace Nikity (včetně suprových slunečních brýlí), netradiční atmosféru a zakázanou lásku. Není to vrchol kvality, 80% je za srdeční záležitost. ()

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)