Sue Thomas: Agentka FBI (TV seriál)

• Kanada

Sue Thomas: F.B.Eye

FBI: Prípady Sue Thomasovej

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA, 2002 - 2005, 41 h 36 min (Minutáž: 56x43–88 min)

Yuri Yakubiw

Deanne Bray, Yannick Bisson, Rick Peters, Ted Atherton, Enuka Okuma, Polly Shannon, Kathy Maloney, Amy Price-Francis, Andrew Jackson, Roman Podhora, Michael Boisvert, Ron Lea, Stephen Lobo, Greg Bryk, Natalie Brown, Mike Realba, Todd Hofley, Laura Vandervoort, Genelle Williams, Kristina Pesic, David Sparrow, Troy Kotsur, Brenda Campbell, Andrea Lui, Nicholas Carella, Janaya Stephens, Shauna Black, Jonathan Watton, James Thomas, Joe Dinicol, Lori Hallier, Jesse Renfro, Ricardo Betancourt, Shannon Lawson, David Orth, Rosalba Martinni, Rod Wilson, Gema Zamprogna, Carolyn Dunn, Lisa Marcos, Noam Jenkins, K.C. Collins, James Kidnie, Eugene Clark, Joris Jarsky, Sarah Lafleur, Lynne Griffin, Mike Lobel, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Kate Trotter, Dan Lett, Jason Deline, James McGowan, Charles W. Gray, Amanda Detmer, Brandon McGibbon, Alexz Johnson, Richard Fitzpatrick, Richard Howland, Paulino Nunes, Steve Belford, R.D. Reid, Jim Annan, Christopher Russell, Allan Hawco, Jeff Pustil, Jason Jones, Bill Lake, DTeflon, Russell Yuen, Stephen Bogaert, Gord Rand, Frank Moore, Leslie Carlson, Trevor Hayes, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Martha Reilly, Don Allison, Ryan Jefferson Booth, Keith Knight, Tony Nappo, Robert Mauriell, Philip Craig, Anne Bedian, Tony Munch, Lee Kim, Brian Paul, Dominic Fung, Dylan Trowbridge, Chantal Craig, Lorna Wilson, Michelle Anne Lipper, Chantal Quesnelle, Timothy Burd, Jeff White, Ayumi Iizuka, Michael Copeman, Joel McNichol, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Billy MacLellan, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Kirsten Johnson, Kathleen Duborg, Matt Cooke, Kay Hawtrey, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Maria Vacratsis, Tony Craig, Shane Daly, Martin Doyle, Richard Bachynsky Hoover, Marya Delver, Deborah Grover, Johnie Chase, Billy Otis, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Nick Baillie, Louis Di Bianco, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Derek McGrath, Dan Willmott, Michael Cram, Sean Sullivan, Peter James Haworth, Linda Goranson, Michael Brown, Tara Samuel, Kirsten Bishop, Chris Gillett, Dwight McFee, J. Adam Brown, Paul Miller, Tony De Santis, James Cade, Mark Ellis, Teresa Pavlinek, Zoe Doyle, Carolyn Taylor
  • Rousse

2 hvězdy za 1. díl, který by se dal pouštět široké veřejnosti jako instruktážní pořad o neslyšících a jejich asistenčních psech a kompenzačních pomůckách - odezírání fakt není prdel (zkuste si jen tak podle zraku rozlišit vyslovení např. hlásek H a G:-)... Ale vzhledem k tomu, že v záhlaví tohoto seriálu je krimi/ drama a ne "úvod do surdopedie", tak to nesplňuje ani omylem - díly, kdy už byli agenti "v akci" mi přišly děsně šitózní... takže bohužel.(6.1.2008)

• deadman93

Strašlivá kravina ve které se mají všichni rádi, všichni si rozumí a navzájem si pomáhají. V každém díle chytnou nějakého toho teroristu z dálného východu, řeknou si v dojemné momentce jak moc, že se vlastně mají rádi a potom co pomohou hluchému, slepému, jedno: okému, rukému, nohému dítěti se všichni společně nad latté popřípadě během zpomalovaček a obligátní "díky Sue vyhrajeme zápas" hudbě během hraní "USAfotbalu" zasmějou jak že to vše skončilo krásně...(24.6.2014)

Nádherná ideologická " masírka ", kam se hrabe Major Zeman, ty úžasné prostřihy na národní památníky a podobně... představme si, že by se co 5 minut v nějaké britské, německé nebo české řadě kriminálních případů stále dokola objevovaly symboly státu, když si představím, že bych v Profesionálech viděl za hodinu 10 krát Tower bridge ...a tak podobně, taky mě vadí, jak dramaturg hraje na city, chápu ho, ale nesouhlasím. Otázkou je, jak k tomu přistupují lidé neslyšící. Jistě, že to "připomíná" slyšícím, jak je jiný a náročnější svět těch, co neslyší. Jen nevím, jestli to není zneužití, podobné by to bylo, myslím obecně, s jakoukoliv tělesně nebo mentální poruchou/postižením, ale zas je to milé, i když to USA velikáštví je "až moc"/ krom toho jsem se už dávno chtěl naučit alespoň několik základních posunků ve znakové řeči(4.7.2014)

Po třech sériích a dost rychlé frekvenci dílů si nejde nepovšimnout několika míst, kde to Sue drhne. 1) Bohužel je Sue absolutně poplatná době, ve které vznikla. 99 % teroristů je tedy muslimů a všichni jsou i tím nejnemožnějším způsobem napojeni na Al-Kajdu. A podvratně útočí všemi dostupnými způsoby od Jestexu (že agent FBI ví, co jsou Jeseníky a kde je ČR, je pomalu na nějakou cenu) přes jedy až po stará dobrá letadla. 2) Sue je místy až otravně věřící a závěrečné moralitky o Bohu a jeho vedení se zajídají extrémně rychlým způsobem. 3) Ve třetí sérii se scénáristi utrhli z řetězu a Sue se stala (skoro)obětí 2 únosů a sériového vraha. S tím, že se místo k zemi vrhne k postřelenému Jackovi si koleduje o titul "místo mozku-kulek hrstku". Z FBI by ji z tím přístupem vykopli asi po týdnu. 4) Sueino srdce je obrovské a důvěra nezměřitelná. Také má naprosto neomylný instinkt komu a kdy věřit a samozřejmě má vždycky pravdu. A nakonec 5) To jak kolem sebe s Jackem tři série přešlapují a po polibku či jakémkoli sblížení zase sklouznou k onomu "přátelskému" módu by mi žíly netrhalo. Co mi je trhá je to, že v posledním(!) díle, kdy jsem konečně čekala fakt pořádný polibek a přiznání citů, se nestalo ale vůbec, vůbec nic! Scénáristi se u toho museli počůrávat smíchy, když si představili kyselé ksichty fanynek (a tedy i můj). Za tohle NEdík. //Oblíbená postava: Levi (vážně, ten pejsek je jediná postava, která vám nikdy neleze na nervy) a Myles Leeland III (za to, že si z něj stále dělají srandu, ale taky za jeho krásně naduté ego a hlavně inteligentní suché hlášky).(21.10.2013)

• monolog

Hluchá agentka FBI v akci! K smíchu! Nebo k pláči, jak se to vezme, to podle zhodnocení žblebtů, jakýma se nás snažej krmit. Pilot jsem viděl, tam ji jen přizvali jako znalce k jednomu případu (nebo něco takovýho), ale to co se děje v tom seriálu později je pořádná krávovina k smíchu a to mě můžete citovat. Už jen to, jak mluví. Kdyby byla od dětství (pokud se nepletu v seriálu ohluchla v nějakých čtyřech letech) hluchá, NIKDY by takhle plynně nemluvila, že by to nebylo poznat. NIKDY: Přinejlepším by mluvila jako ten fousatej chlapík, co dělá na ČT znakový zprávy, ten jak huhlá. A to, že by ji pouštěli k nějakým opravdovým případům, a ne jen k nějakýmu možná papírování, to je ještě větší sračka (a to skoro nikdy nebývám sprostej). Podle mě je to ztráta času a to i v poledne nebo o půlnoci nebo kdykoliv jindy. A když si taky přečtete životopis herečky na imdb, zjistíte, že je jen nahluchlá (jen neslyší na pravý ucho a levým poslouchá s naslouchadlem) a ne hluchá jak v seriálu. A to hodně pomůže, aby člověk mluvil normálně. Ale to, co se tu snaží předhazovat mě prostě štve říkejte si tomu třeba předsudky, ale se seriály jako je Beze stopy nebo Zákon a pořádek netuším, jak někdo může natočit takovejhle nerealistickej blábol. To je ještě víc k smíchu, jak ze rtů odezírající husky Diefenbaker ve Směr jih.(25.4.2006)

• - Představitelka hlavní role Deanne Bray je stejně jako její postava, inspirována skutečnou detektivkou, od narození neslyšící. (korbitch22)