Reklama

Reklama

Sue Thomas: Agentka FBI

(seriál)
  • Kanada Sue Thomas: F.B.Eye (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Kanada / USA, (2002–2005), 41 h 36 min (Minutáž: 43–88 min)

Kamera:

Yuri Yakubiw

Hrají:

Deanne Bray, Yannick Bisson, Rick Peters, Ted Atherton, Enuka Okuma, Polly Shannon, Kathy Maloney, Amy Price-Francis, Andrew Jackson (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(56)

Obsahy(1)

Sue Thomas je od malička hluchá. Přesto (a právě proto) se stala agentkou FBI. Při plnění náročných úkolů jí kromě lidských kolegů pomáhá dlouhosrstý retrívr Levi [Lívaj]. (oficiální text distributora)

Recenze (96)

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Po třech sériích a dost rychlé frekvenci dílů si nejde nepovšimnout několika míst, kde to Sue drhne. 1) Bohužel je Sue absolutně poplatná době, ve které vznikla. 99 % teroristů je tedy muslimů a všichni jsou i tím nejnemožnějším způsobem napojeni na Al-Kajdu. A podvratně útočí všemi dostupnými způsoby od Jestexu (že agent FBI ví, co jsou Jeseníky a kde je ČR, je pomalu na nějakou cenu) přes jedy až po stará dobrá letadla. 2) Sue je místy až otravně věřící a závěrečné moralitky o Bohu a jeho vedení se zajídají extrémně rychlým způsobem. 3) Ve třetí sérii se scénáristi utrhli z řetězu a Sue se stala (skoro)obětí 2 únosů a sériového vraha. S tím, že se místo k zemi vrhne k postřelenému Jackovi si koleduje o titul "místo mozku-kulek hrstku". Z FBI by ji z tím přístupem vykopli asi po týdnu. 4) Sueino srdce je obrovské a důvěra nezměřitelná. Také má naprosto neomylný instinkt komu a kdy věřit a samozřejmě má vždycky pravdu. A nakonec 5) To jak kolem sebe s Jackem tři série přešlapují a po polibku či jakémkoli sblížení zase sklouznou k onomu "přátelskému" módu by mi žíly netrhalo. Co mi je trhá je to, že v posledním(!) díle, kdy jsem konečně čekala fakt pořádný polibek a přiznání citů, se nestalo ale vůbec, vůbec nic! Scénáristi se u toho museli počůrávat smíchy, když si představili kyselé ksichty fanynek (a tedy i můj). Za tohle NEdík. //Oblíbená postava: Levi (vážně, ten pejsek je jediná postava, která vám nikdy neleze na nervy) a Myles Leeland III (za to, že si z něj stále dělají srandu, ale taky za jeho krásně naduté ego a hlavně inteligentní suché hlášky). ()

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

Hluchá agentka FBI v akci! K smíchu! Nebo k pláči, jak se to vezme, to podle zhodnocení žblebtů, jakýma se nás snažej krmit. Pilot jsem viděl, tam ji jen přizvali jako znalce k jednomu případu (nebo něco takovýho), ale to co se děje v tom seriálu později je pořádná krávovina k smíchu a to mě můžete citovat. Už jen to, jak mluví. Kdyby byla od dětství (pokud se nepletu v seriálu ohluchla v nějakých čtyřech letech) hluchá, NIKDY by takhle plynně nemluvila, že by to nebylo poznat. NIKDY: Přinejlepším by mluvila jako ten fousatej chlapík, co dělá na ČT znakový zprávy, ten jak huhlá. A to, že by ji pouštěli k nějakým opravdovým případům, a ne jen k nějakýmu možná papírování, to je ještě větší sračka (a to skoro nikdy nebývám sprostej). Podle mě je to ztráta času a to i v poledne nebo o půlnoci nebo kdykoliv jindy. A když si taky přečtete životopis herečky na imdb, zjistíte, že je jen nahluchlá (jen neslyší na pravý ucho a levým poslouchá s naslouchadlem) a ne hluchá jak v seriálu. A to hodně pomůže, aby člověk mluvil normálně. Ale to, co se tu snaží předhazovat mě prostě štve říkejte si tomu třeba předsudky, ale se seriály jako je Beze stopy nebo Zákon a pořádek netuším, jak někdo může natočit takovejhle nerealistickej blábol. To je ještě víc k smíchu, jak ze rtů odezírající husky Diefenbaker ve Směr jih. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

Podprůměrný seriál na který se dá koukat, ale velmi často mi přijde přehnané, kdy hlavní hluchá hrdinka vše odečte z úst. Vše vyřeší atd. Nechci tento seriál moc kritizovat, tým a herecké obsazení je na tom dobře, ale žádný velký zázrak to rozhodně není. Dá se na to občas dívat, ale sledovat to pravidelně nejde. 40% = ** ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Celkom pozerateľné prípady federálnych agentov, ktorí ale akoby vypadli z televíznej produkcie rokov 50-tych. Kriminálne zápletky sú bohužiaľ pochované pod nánosom neustáleho dokazovania si všetkých zúčastnených ako im na sebe hrozne záleží. Záplava dojemných citových výlevov podfarbená príšernou hudbou skrátka takmer nekončí. Od odpadu to zachránila sympatická hlavná predstaviteľka a už zmienené nápadité prípady. (7.6.2004) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Víc rodinný než akční seriál z prostředí FBI se sympatickými hrdiny a skvělým psem, ale nebojte se, nejde o dalšího Komisaře Rexe:) Levi je totiž psím asistentem hlavní hrdinky, která je neslyšící. Neviděl jsem první díl, a pak mi trvalo skoro celý další než jsem si všiml, že Sue neslyší. Deanne Brayová se totiž naučila naprosto plynule mluvit, takže jediná šance jak poznat její omezení je, když žádá abyste se dívali na ni, když s ní mluvíte. A kdyby se tu tak nehrálo na to, že bůh, rodina a americká vláda všechno zlo potřou a vymýtí, bylo by to podstatně lepší;) Při soustavnějším sledování hrozí chronické nevolnosti. 40% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Představitelka hlavní role Deanne Bray je stejně jako její postava, inspirována skutečnou detektivkou, od narození neslyšící. (korbitch22)

Reklama

Reklama