Sue Thomas: Agentka FBI (TV seriál)

• Kanada

Sue Thomas: F.B.Eye

FBI: Prípady Sue Thomasovej

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA, 2002–2005, 41 h 36 min (Minutáž: 43–88 min)

Yuri Yakubiw

Deanne Bray, Yannick Bisson, Rick Peters, Ted Atherton, Enuka Okuma, Polly Shannon, Kathy Maloney, Amy Price-Francis, Andrew Jackson, Roman Podhora, Michael Boisvert, Ron Lea, Stephen Lobo, Greg Bryk, Natalie Brown, Mike Realba, Todd Hofley, Laura Vandervoort, Genelle Williams, Kristina Pesic, David Sparrow, Troy Kotsur, Brenda Campbell, Andrea Lui, Nicholas Carella, Janaya Stephens, Shauna Black, Jonathan Watton, James Thomas, Joe Dinicol, Lori Hallier, Jesse Renfro, Ricardo Betancourt, Shannon Lawson, David Orth, Rosalba Martinni, Rod Wilson, Gema Zamprogna, Carolyn Dunn, Lisa Marcos, Noam Jenkins, K.C. Collins, James Kidnie, Eugene Clark, Joris Jarsky, Sarah Lafleur, Lynne Griffin, Mike Lobel, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Kate Trotter, Dan Lett, Jason Deline, James McGowan, Charles W. Gray, Amanda Detmer, Brandon McGibbon, Alexz Johnson, Richard Fitzpatrick, Richard Howland, Paulino Nunes, Steve Belford, R.D. Reid, Jim Annan, Christopher Russell, Allan Hawco, Jeff Pustil, Jason Jones, Bill Lake, DTeflon, Russell Yuen, Stephen Bogaert, Gord Rand, Frank Moore, Leslie Carlson, Trevor Hayes, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Martha Reilly, Don Allison, Ryan Jefferson Booth, Keith Knight, Tony Nappo, Robert Mauriell, Philip Craig, Anne Bedian, Tony Munch, Lee Kim, Brian Paul, Dominic Fung, Dylan Trowbridge, Chantal Craig, Lorna Wilson, Michelle Anne Lipper, Chantal Quesnelle, Timothy Burd, Jeff White, Ayumi Iizuka, Michael Copeman, Joel McNichol, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Billy MacLellan, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Kirsten Johnson, Kathleen Duborg, Matt Cooke, Kay Hawtrey, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Maria Vacratsis, Tony Craig, Shane Daly, Martin Doyle, Richard Bachynsky Hoover, Marya Delver, Deborah Grover, Johnie Chase, Billy Otis, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Nick Baillie, Louis Di Bianco, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Derek McGrath, Dan Willmott, Michael Cram, Sean Sullivan, Peter James Haworth, Linda Goranson, Michael Brown, Tara Samuel, Kirsten Bishop, Chris Gillett, Dwight McFee, J. Adam Brown, Paul Miller, Tony De Santis, James Cade, Mark Ellis, Teresa Pavlinek, Zoe Doyle, Carolyn Taylor, Merwin Mondesir, Walker Boone, Ardon Bess, Kathy Imrie, Neil Crone, Stephanie Moore, Robert Racki, Conrad Pla, Marcia Bennett, Lance Kinsey
  • Gemini

Víc rodinný než akční seriál z prostředí FBI se sympatickými hrdiny a skvělým psem, ale nebojte se, nejde o dalšího Komisaře Rexe:) Levi je totiž psím asistentem hlavní hrdinky, která je neslyšící. Neviděl jsem první díl, a pak mi trvalo skoro celý další než jsem si všiml, že Sue neslyší. Deanne Brayová se totiž naučila naprosto plynule mluvit, takže jediná šance jak poznat její omezení je, když žádá abyste se dívali na ni, když s ní mluvíte. A kdyby se tu tak nehrálo na to, že bůh, rodina a americká vláda všechno zlo potřou a vymýtí, bylo by to podstatně lepší;) Při soustavnějším sledování hrozí chronické nevolnosti. 40%(12.1.2006)

Můžete tvrdit, že je tento seriál příliš patetický. A vskutku se v každém dílu objeví něco, co útočí na city. Ale zároveň je to pohodový příběh podle pravdy, který vzbuzuje obdiv. Ač herečka není úplně hluchá, hraje velmi věrohodně a znakovku ovládá velmi plynně. F.B.I. je přeidealizované, ale komu to může vadit? Něco takového neuškodí a ještě skvěle pobaví.(13.7.2012)

Tak tenhle seriál má své osobité kouzlo kterým si mě získal. V celém seriálu se drží perfektně propracovaná dějová linka ve které je nádherně vidět příchod Sue do nové práce a nového města, její zabydlování a postupné seznamování se svým novým týmem do kterého se dostane jen díky schodě nepatrných náhod a jejímu následnému úsilí. Snad jediný seriál co znám ve kterém se podíváte i do světa neslyšících což je velké plus seriálu a jeho základní stavební kámen. V každém dílu se řeší jeden případ a k němu se postupně rozvíjí i základní děj. To vše je zpestřené ještě vztahem mezi Sue a Jackem kteří by spolu moc chtěli být ale nemůžou Nevím co dál říct ale můžu každému doporučit ;)(17.7.2012)

• monolog

Hluchá agentka FBI v akci! K smíchu! Nebo k pláči, jak se to vezme, to podle zhodnocení žblebtů, jakýma se nás snažej krmit. Pilot jsem viděl, tam ji jen přizvali jako znalce k jednomu případu (nebo něco takovýho), ale to co se děje v tom seriálu později je pořádná krávovina k smíchu a to mě můžete citovat. Už jen to, jak mluví. Kdyby byla od dětství (pokud se nepletu v seriálu ohluchla v nějakých čtyřech letech) hluchá, NIKDY by takhle plynně nemluvila, že by to nebylo poznat. NIKDY: Přinejlepším by mluvila jako ten fousatej chlapík, co dělá na ČT znakový zprávy, ten jak huhlá. A to, že by ji pouštěli k nějakým opravdovým případům, a ne jen k nějakýmu možná papírování, to je ještě větší sračka (a to skoro nikdy nebývám sprostej). Podle mě je to ztráta času a to i v poledne nebo o půlnoci nebo kdykoliv jindy. A když si taky přečtete životopis herečky na imdb, zjistíte, že je jen nahluchlá (jen neslyší na pravý ucho a levým poslouchá s naslouchadlem) a ne hluchá jak v seriálu. A to hodně pomůže, aby člověk mluvil normálně. Ale to, co se tu snaží předhazovat mě prostě štve říkejte si tomu třeba předsudky, ale se seriály jako je Beze stopy nebo Zákon a pořádek netuším, jak někdo může natočit takovejhle nerealistickej blábol. To je ještě víc k smíchu, jak ze rtů odezírající husky Diefenbaker ve Směr jih.(25.4.2006)

• Jiří K.

Ano, tipujete správně, osudy drsných naftalínových agentek FBI jak vystřižených z módních časopisů, se stylingem dle posledního trendu, zvládajících umě pět svět.jazyků, na vysokých podpatkách ovládajících pět druhů bojového umění skolících každého nepřítele, střílejích jako mistr sportu, přirozeně oduševnělých, mne nikdy nebraly, o to víc, že podobné slátaniny se často objevují v us-seriálech na TV Nova a Prima. P.S.: nejsem antifeminsta...(21.8.2004)

• - Představitelka hlavní role Deanne Bray je stejně jako její postava, inspirována skutečnou detektivkou, od narození neslyšící. (korbitch22)