Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

st4nford

Pět hvězda dávám za Incident On And Off A Mountain Road, Cigarette Burns, Pick Me Up, The Damned Thing, Family, Pelts, We All Scream For Ice Cream a Washingtonarians. Jsou toopravdu hodně dobré příběhy s dobrou atmoférou a jsou i režijně velice dobře zvládnuté. Ostatní nebyli špatné, ale nějak mě neoslovily, ikdyž třeba Jenifer, Sick Girl a Imprint se mi moc byli takový průměr, ale svou nechutností mě tak vyděsili, že se na ně už nikdy nepodívám. ()

Facik.

"Mistři hrůzy" aneb prosím skalpujte tu zrůdu co má na svědomí druhý díl s krysím xichtem jenž by nesklidil pozitivní reakci ani v ranním vysílání snídaně s nohou. Nevím zda je v pořádku, že při sledování hororu nestíhá vaše bránice a jediné co způsobí zrychlené dýchání či bušení srdce je závada na kardiostimulátoru. ()

Isobel

Kolísavá kvalita."1x08 Cigarette Burns" a "1x13 Imprint" jsou brilantní. 1x06 Homecoming a 1x05 Chocolate vyloženě pitomé a zbytek první serie je koukatelný. ()

Jurij

Horor. Některé díly vážně byly horor, ale v tom smyslu, že bylo utrpení se na ně dívat a těch je bohužel většina. Ale našli se i lepší kousky, třeba u dílu "Cigarette Burns" jsem si pomalu chrochtal blahem... ()

-Ave-

Zatím jsem viděl jen první sérii, z té musím jako první vyšvihnout Díl 3.Dance of the Dead , úžasná atmosféra s panem hercem Robertem Englundem. Poté díl čtvrtý, Jenifer, dost odporný a děsivý, ale na druhou stranu lehce předvídatelný. Rozhodně nejvíce mě zaujmul díl 8. Cigarette Burns, ačkoli většinu filmu není prakticky nic vidět, už jen zmínka o Le Fin Absolue du Monde ve mě vyvolávala hrůzu. Atmosféra držící se po celou dobu filmu je dokonalá, tenhle símek na mě udělal opravdu dojem. Poté díl 12. Haeckel’s Tale, kde byl opravdu znát Romerův rukopis, skvělé. No a nakonec Imprint, bezvadná atmosféra a taky trošku toho "gore" při mučení gejši, měl jsem co dělat abych Dvd nepřepnul. Ostatní díly se patlají sotva v průměru, možná díl 9. Fair Haired Child a 2.Dreams in the witch house také nebyly nejhorší. Jako vykrádačka na mě působil díl 11. Pick Me Up, i když první díl na tom nebyl o moc lépe. Celkově vzato jsem určitě čekal víc ale na druhou stranu, shana se cení. Bohužel tu zde bylo víc těch horších dílů než těch lepších. Jednu hvězdu dávám za dobrou myšlenku utvořit takový seriál. Druhou za parádní ůvodní znělku a třetí za těch pár zmíněnyých parádních dílů. Chystám se na druhou sérii, počítám že ta na tom bude podobně, i když z určité části jde o věc vkusu. ()

WHMMD

Slabé televízne spracovanie. Videl som tri diely - Coscarelliho slasher ma nevidesil, ale dalo sa u toho aspoň zasmiať, Gordonove spracovanie H. P. Lovercrafta šlo úplne mimo mňa a Miikeho Imprint bol plný mučenia, ale to je asi všetko (proste iba lacný snuff z Japonska). Jediné z čoho mi behá mráz po chrbte, že by som si musel pozrieť ešte dalších osem dielov. ()

e-pilot

Jelikož jde o seriál, ve kterém mají na svědomí každý díl jiní autoři, nelze hodnotit jako celek. Proto chci upozornit jen na jedno z pokračování, které nad ostatními vysoko přečnívá. A to jak hereckými výkony, tak propracovaností námětu i postupně odkrývanou děsivostí. Jde o temný japonský Imprint *****. Ostatní díly jsou průměrné až velmi podpůměrné, hodící se nanejvýš k utloukání času během dlouhých zimních večerů. ()

jarmil8

Bohuže spíše zklamání. Není zde napětí ani hrůza (tedy ten horror), ale spíše přehlídka televizní řemeslné zručnosti ve stylu 80. let (v tom špatném slova smyslu) a toporní herci tomu také moc nepřidávají. ()

Ka_roll

zatím dávám mistrům průměr, vzhledem k tomu, že jsem shlédla jen pár dílů, časem se to třeba zlepší. Zatím mě dostal jen díl Jenifer, který má vše, co má mít, ale ostatní díly mi trošku brouzdají do béčkových vod. Uvidíme jak se to vyvine, kdyžtak změním. ()

Unrealik

Sice často krvavé, brutální. Jenže nelekavé/neděsicí, je to taková tmavá nuda.:( Ale nicméně jsem zatím neviděl asi úplně všechny díly (by´t většinu už ano), tak třeba ještě hodnocená upravím. ()

filutaBLACK

Jsou seriály, kdy další sezóny nechceme, u tohohle bych jich bral co nejvíce (Neoficiální season 3 Fear Itself už byla poslabší). Jelikož každý díl je samostatná povídka (dost jsou adaptace) tak fungují sami o sobě. A převážná většina jsou výborné horory. Mé nejoblíbenější Deer Woman a The Screwfly Solution - první hravá parodie, druhý mrazivě depresivně hypnotický kus. ()

tixi odpad!

Tak toto bola taka blbost az to bolelo ak toto bol hororovy serial tak neviem asy som nejaky iny vydel som to po 6 časť vsetko zle herci,pribehy a atmosfera nulova. NUDA NUDA NUDA ()

zekon

Až na pár, celkem snad 3, světlých výjimek je celá dvousérie přehlídka naprostých sraček. Nuda střídá studpidní scénář nebo jsou spolu nakombinované. S horrorem nemá společného nic skoro žádná z "povídek". Spíš to provedením budí úsměv, právě kvalitou 80kových nejhorších béček. FUJ! Ti co dali 4 a 5 hvězd se buď dívali na něco jiného nebo neví co je to horror a cvrkali si u tohoto do trenek jak 5ti leté děcko u Harryho Poserat. ()

Fritaaa odpad!

1x01: Odpad! Jeden z nejstupidnějších "hororů" (:D) co jsem kdy viděl. Vydržel jsem asi dvacet minut.. 1x02: Odpad! Taková milá rodinná pohádka na dobrou noc.. Pro Krista, když už konečně pořád neřve nějaká ženská, tak pro změnu řve malé dítě.. a chlap. který ječí, když vidí krysu, ale ne, když ho krysa kousne.. ach Bože.. Na další díly nemám sílu. Masters of Horor? To sotva.. Tohle kolem hororu ani neprojíždělo.. vizuál, který vypadá jak český film z 80. let to jen podtrhuje.. hrozný.. ()

tosastava

Kvalita jednotlivých poviedok je veľmi kolísavá,niektoré sú celkom zaujímavé a niektoré nezaujímavé až detinské. Tých detinsky trápnych poviedok je bohužiaľ väčšina,hodnotím ako celok 30% ()

Miroslav.Zac

Tento seriál si svůj název opravdu zaslouží, protože drtivá většina povídek, snad mimo dvou tří všechny, jsou nadprůměrné, zábavné, strašidelné a často i originální. Většina režisérů jsou vážně mistři ve svém oboru, těch zbylých pár se tam připletlo z nějakého zvláštního důvodu navzdory tomu, že měli za sebou jen pár hororů, některé z nich nevalné kvality. Povídky mají takový ten devadesátkový televizní look, který by jinde mohl vadit, ale tady vyhovuje. ()

Falker[4N]

Sehnal jsem si díly, které byly v tomto seriálu recenzovány nejkladněji - tedy Jennifer, Imprint a Cigarette burns. Myslím, ze zbytek uz si můžu odpustit: jestli nechutný a úchylný Imprint, který mě vůbec nijak neoslovil a jenom nechal divný pocit u žaludku, měl být zlatý hřeb série, potom radši ani nechci vidět, jak vypadají ty - s dovolením si vypůjčím kolegův termín - "sračky". Teď jsem zkoukl i Jennifer a musím říct, že je mi docela špatně - ani ne tak z četných pohledů na vnitřnosti, ale spíš ze scénáře. Pokud máte v domě šerednou zrůdu, která pořád jenom vydává natolik dementní zvuky, že máte chuť vypnout repráky a koukat na film bez zvuku,a která vám před očima sežrala vaši kočku, vyhnala vám rodinu a sežrala vnitřnosti sousedovic Andule, co uděláte (zvlášť, když jste policajt)? Napadlo by vás se s ní vyspat a potom dělat, co ji na očích vidíte? Co řikáte? Že to zní jako nejvetší hovězina, jakou jste kdy slyšeli? No, někoho to nejenom napadlo, ale dokonce to zfilmoval - a výsledek je k popukání. Hnus... Ale odpad dát nemůžu - ta znělka je hodně povedená a ta muzika u ní taky, takže * . Další hvězdičku dávám Carpenterovi za Cigarette Burns, který se opravdu dle mého názoru velice povedl. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)