Dokonalý podraz (TV seriál)

Leverage

Podvodníci

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008–2012, 54 h 34 min (Minutáž: 41–57 min)

Joseph LoDuca

Timothy Hutton, Gina Bellman, Saul Rubinek, Beth Riesgraf, Aldis Hodge, Phillip Edward Van Lear, Christian Kane, Jaime Ray Newman, Scott Lowell, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Garrett M. Brown, Richard Chamberlain, Jonathan Frakes, Kevin Tighe, David S. Lee, Sara Rue, Devon Graye, Timothy Carhart, Ginger Williams, Jeri Ryan, Clayne Crawford, Anthony Azizi, Jake McLaughlin, Delilah Anderson, Brent Spiner, Jonathan Chase, Katie Lowes, Gerald Downey, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Joshua St. James, Victor Morris, Danny Bruno, Robert Blanche, Adrienne Vogel, Trish Egan, Mitch Pileggi, Sean Faris, John Billingsley, Tony Bill, Edwin Hodge, Anne-Marie Johnson, Leon Rippy, Michael E. Rodgers, Charles Martin Smith, Michael McGrady, Tom Skerritt, Tina Holmes, Alan Smyth, Gil Luna, Drew Powell, Danielle Bisutti, Demetrius Sager, Cas Anvar, Alastair Duncan, Megan Kathleen Duffy, Victoria Ullmann, James Pusztay, Leah Rachel, Shawn Telford, Danny Glover, Kurt Naebig, Richard Cox, Spencer Garrett, Angela Oh, Luis Moncada, Bryan Friday, Todd Stashwick, Marissa Neitling, Melise, Sofia Pernas, Ron Roggé, Noa Tishby, Aarti Mann, Sasha Barrese, Lisa Brenner, Ayla Kell, Aria London, Russell Hodgkinson, Chase Kim, Mark Doerr, Philip De Lorenzo, Raymond Ma, Tierra Valentine, Bradford Farwell, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Tony Cicchetti, Joshua Sawtell, Diego Velazquez, Jaime Zevallos, James Martinez, David Shatraw, Tiffany Espensen, Betty Moyer, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Glen Baggerly, Eric Martin Reid, Rich Morris, Alex Terzieff, Tony Doupe, Conner Marx, Eric Riedmann, Sean McGrath, Wayne Bastrup, Don Alder, Thomas Nabhan, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Wil Traval, David Meunier, Ayanna Berkshire, Michael Gladis, Joey Naber, Haley Talbot, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Bruce Blanchard, Brian Silverman, Cooper Bombadil, Jonah Weston, Andrea White, Robert Alan Barnett, Gary Norman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Spencer Conway, Tobias Anderson, Jerry Basham, Hank Cartwright, Meredith Adelaide, Dennis Adkins, Todd A. Robinson, Gene Freedman, Camille Collard, David Ellison, Jason Rouse, Paul F. Bernard, Ricki Bhullar, Nnamdi Asomugha, Maria Russell, Michael O'Keefe, Mike Bradecich, Jeremy Roenick, Ryan O'Quinn, Steve Coker, Jack Armstrong, Stoney Westmoreland, Natasha Duvall, Ben Bray, Michael Sheets, Marco Morales, Armando Pucci, Mark Kubr, Luke Perry, Geoffrey Blake, Mark Sheppard, Jace Daniel, John Rezig, Graham Shiels, Greg Collins, Annie Fitzgerald, David Carpenter, Anna Lieberman, Mario Perez, Gary Houston, Tom Choi, Tom Christensen, Jessica Jann, Carollani Sandberg, Lea Zawada, Derek Sitter, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, David Ogden Stiers, Richard Lee Porter, Robert Pine, John Rogers, Jonathan Kowalsky, Rick Hoffman, D.B. Sweeney, Michael O'Neill, Rick Overton, Ezra Buzzington, Kathleen Gati, Dan Lauria, Nicole Sullivan, Andrew Divoff, Anthony De Longis, Danny Strong, Jamie Hill Fuller, Armin Shimerman, Lauren Holly, Kahlil Joseph, Norma Michaels, Peter Hansen, Kari Matchett, Alex Carter, Erick Avari, Kevin Chapman, Josh Turner, Brian Goodman, Beth Broderick, William Wheeler, Will Wallace, Daniel Louis Rivas, Griffin Dunne, Wil Wheaton, Pasha D. Lychnikoff, Peter Riegert, Odessa Rae, Ted Rooney, Matt Keeslar, Andrew Harris, John Breen, Chris Gannon, Wade Williams, Jennifer Taylor, Richard Kind, Paul Blackthorne, David Ellison, Arye Gross, Kari Wuhrer, Giancarlo Esposito, Melissa Glenn, Dougie Baldwin, John Schneider, Alona Tal, Clancy Brown, Bill Engvall, Bruce Davison, Riley Smith, Eric Sheffer Stevens, James Frain, J.W. Crawford, Dave Foley, Matt Smith, Goran Višnjič, Arian Montgomery, Cameron Daddo, Eric Stoltz, William Russ, Johanna Braddy, Sam Wilson, Kevin Carroll, Brett Rice, Brandon Smith, Erik Jensen, Marco Morales, David Rees Snell, James Tolkan, Tom Amandes, Jonathan Keltz, Sarah-Jane Crawford, Josh Randall, Peter Stormare, Michael Paré, Cary Elwes, Jay Acovone, Adam Baldwin, Brian Robertson, Tony Thomas, Treat Williams, Thure Riefenstein, Daniel Liu, Neil Hopkins, Sean O'Bryan, Steve Valentine, Marshall R. Teague, Steve Rankin, Fred Ward, Ronny Cox, David Knell, Ion Overman, Matthew Lillard, Mekia Cox, Monte Markham, Christa Campbell, Brigid Brannagh, Willa Ford, Michael Jaffe, Andrew Bowen, Hart Bochner, Dana Barron, Gregg Henry, E.E. Bell, Catherine Dent, Richard García, Darius Pierce, Emma Caulfield Ford, Thom Bray, Dominic Burgess, Basil Harris, Will Hawkes, Andrew Garrettson, Mia Riverton, Erin McGarry, Dana Millican, Allen Nause, Susan Hess, William Dick, Jana Lee Hamblin, Lathrop Walker, Tim True, Roberto 'Sanz' Sanchez

Komentáře uživatelů k TV seriálu (70)

Velmi sympatické postavy charakterních podvodníků, často i dobrý a propracovaný nápad, ale občas velmi nerealistické.(9.3.2011)

• baXter

Zatím po osmi dílech opravdu nerozumím takhle vysokýmu hodnocení ostatních. Ani jedna postava mi není sympatická, celá ta banda na mě vůbec nepůsobí takovým tím hrdinským či správňáckým dojmem, dovednosti ani jednomu členovi nežeru, obzlášt ne tomu černochovi "hacknu to, hacknu tamto, za pár sekund, všechno zvládnu..." Celý to je tak jaksi podivně uplácaný. Když to porovnám třeba s White Collar, tak i ty dvě hvězdy jsou moc.(5.9.2011)

Nepravděpodobné, díly jsou na sebe podobné, ale i tak je to boží! A postavy jsou úžasně a originálně vymyšlené...,,Na podvodnících je něco zvláštního, nikdy neblafujou"(11.1.2012)

70%. Je to vtipné, nápadité, pohodové, svižné a brané s nadhledem. Scénář je v podstatě stále stejný i postup práce, jen se mění kulisy. Nicméně, nevadí to, protože i tak to baví. Výborné jsou různé slovní přestřelky a průpovídky. Seriál na pohodu! Není nějak extrémně výjimečný, ale když běží, rád se na něj kouknu, protože se pobavím a odreaguju. Howgh!(24.12.2012)

Celkem povedenej seriál s nadhledem.. a ten jejich boss je pořádněj sympaťák. Trochu bych řekl, že s jeho postavou ten seriál stojí a padá.. Docela se mi líbí, jak si Leverage na nic nehraje, nic moc neřeší.. jen svižně plyne, vypráví a občas si komicky utahuje sám ze sebe. Taková příjemná seriálová jednohubka.(14.2.2009)

Na Podfukáře to nemá, ale ti měli jinou atmosféru, šmrnc, styl točení a dimetrálně rozdílný způsob natáčení. Právě proto tyto dva snímky nelze tak úplně věrohodně porovnat... A třebaže Podfukáře budu mít vždycky radši (i díky větší preciznosti a právě té atmosféře), tak Dokonalý podraz je pro mě dalším seriálem, který stoupá na mém žebříčku oblíbensoti takřka díl od dílu (už jen ten fakt, že 4. série - srpen 2011 - jsou co se týče do kvality slušně vyrovnané), nesrovnalosti tam jsou, ale na ty kašlu, protože Dokonalý podraz je bezesporu plnohodnotná zábava. 85%(8.8.2011)

Trapná americká náhražka Hustle, přesto pěkně vymyšlené podfuky.(8.2.2012)

Nevyhnem sa porovnaniu s "Prefíkanou bandou". Akurát tento seriál je teda o triedu nižšie. Podvody riešené často spôsobom deus ex machina. Stále je to príjemne zábavný seriálik, lenže zatiaľ čo na Prefíkanú bandu som číhal už pol hodinu pred jej začiatkom, toto mi ku životu nechýba a väčšinou na to čumím iba z dlhej chvíle. Podfuky sú tu menej uveriteľné, často príliš prekombinované a ku postavám som si tiež nenašiel cestu. Dobrá zapchajdiera, ale tam to začína aj končí. A každý, kto niekedy videl Prefíkanú bandu (ano, produkt plejsment tu robím zámerne), na toto rýchlo zabudne. Chýba tomu šarm a elegancia Pref.. No veď už vieš..(12.2.2014)

Vezměte Hustle, odeberte vtipné dialogy, zajímavé postavy a chytrý scénář a dostanete Leverage. Jako většina amerických seriálů, které se buď inspirovaly, nebo úplně okopírovaly britský originál, naráží Leverage na ten samý problém: Britové to udělali na jedničku a Američani už prostě nemají co nabídnout. U Leverage si tvůrci navíc řekli, že aby běžný divák všechno pochopil, musí se i postavy seriálu chovat a až na speciality mít vědomosti běžného diváka, což úspěšně háže přes palubu nějakou autenticitu a uvěřitelnost, že téhle partě to opravdu projde. Ale i přesto, že je Leverage snad ve všech ohledech slabší než jeho britský bráška, se na něj člověk nemůže hněvat. Je to zkrátka jeden z těch seriálů, které si pustíte v sobotu odpoledne a on vás na hodinu zabaví a ty méně vnímavé nechá v domnění, že viděli něco prudce inteligentního.(26.1.2013)

Ako už bolo viackrát povedané, je to odľahčený americký Hustle. Zostava, ktorá sa ale zišla, má lepšiu chémiu a skvelo fungujú ako team. Pre mňa je Leverage ideálny oddychový seriál a ako fanúšik Doctora Who, si ma seriál získal už len narážkami a odkazmi naň. (Hacker Hardison sťahuje novú epku Doctora uprostred conu cez dva satelity, čo na tom nemôžete nemilovať...) Vypínam mozog, nahadzujem najväčší úškrn, vyložím nohy a pozerám. Ako aždý seriál, aj tento má niektoré nudnejšie vatové epky, v druhej sérii ich bolo viac po tom, ako Gina Bellman vynechala pár dielov, ale stále je to vysoko zábavný seriál. Práve odštartovala tretia séria a vyzerá, že má nakročené správnym smerom.(23.6.2010)

1.řada ****(15.7.2010)

Podfukáře jsem sice neviděl (jen kousek jednoho dílu), ale postavy jsou v Dokonalém podrazu až příliš bezchybné, co se týká jejich specializaci, to sráží mé hodnocení. Ale jinak je to dobrý seriál a člověk se i pobaví.(13.4.2011)

Zase jeden seriál, který mě chytil a dávám ho najednou. Všechny hlavní postavy jsou sympatické a většina zápletek je zajímavá. Milovníci Startreku si přijdou na své, neboť v seriálu hostuje spousta známých herců. Dokonce i Richard Chamberlaind. Je to taková pohádka pro dospělé, občas moc americké, ale je to zábavné...(18.9.2011)

Chytré, vtipné,ale třeba nadhled - tohle není vážné dílo i když tam občas hluboké myšlenky zablesknou. Ideální zábava když je třeba relax:)(19.12.2012)

Vyrůstal jsem na A-Teamu, který mi chybí, takže tohle je čistě srdeční záležitost...(2.2.2013)

Jeden z nejzábavnějších seriálů, co znám a ještě i docela chytrý a to je v dnešní době co říct.(17.2.2011)

• RajCZitko

Jako velký fanda Podfukářů (Hustle), mám sto chutí toto polat do odpadu. Totálně stupidní napodobenina, kde jsou jen 2 postavy jakž takž sympatické (vlasáč a černoch). Jinak ale hrozná fraška(7.1.2012)

Jak tady bylo poznamenáno americký klon The Hustle. Nicméně díly se dost liší tím že některé se berou vážně v jiných je dost vtipů. Většina situací se řeší naprosto nesmyslným IT propojením kde naš nerd se napojí snad na všechno kdekoliv a vypne zapne případně upraví na dálku přes notebook snad i hodinky prezidenta. Casting super. PS: jedna velká reklama na Hyundai.(29.7.2009)

povedený seriál s mojí oblíbenou tématikou pilot díl dost dobrý,ale předběžně jsem kouknul na další díly a tam celkem nuda,stereotip,herci se chovají pořád stejně takže 4*(5.1.2011)