Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Aldehydek

Nebyla to pro mě láska na první pohled.. Ale přečkala jsem nelehký začátek a po pár dílech jsem si uvědomila, že roztomilého Abeda si zkrátka nejde nezamilovat, že Seňor Chang není jen trapnou vycpávkou, ale že by mi opravdu chyběl, kdyby zmizel a že dean Pelton je bez debat extra třída :-D. Neokoukaný námět a vtipy + dobří herci - tak bych charakterizovala Greendaleskou community. ()

Elegan

Když sem na tenhle seriál narazil, tak sem byl zoufalej, protože sem zrovna neměl na co koukat.. Tak sem si řek, proč ne, lepší než nic. A udělal sem dobře.. Skvělá komedie, ve který sou originální hlášky. Vymejšlej originální vtipy a de jim to. Víceméně každej díl dobrej a některý ještě lepší. ()

S.t.e.v.e

Konečně trochu změna od zajetýho Bigbangu, nebo HIMYM už kvůli seriálovosti.. Tohle je právě tak trochu mix Big Bang Theory, nebo IT Crowd ve školnim prostředí. S postavama se díky charakterům mnohem víc zžijete.. A ty popkulturní odkazy, Changa a Abeda asi žeru nejvíc..)) ()

TadashiCZ

Snad nejlepší seriál ze školního prostředí. Skvělé postavy, skvělá parta herců a spousta bláznivých nápadů. A Danny Pudi prostě exceluje. ()

Aalya

Perfekcionistka Annie, víceméně úspěšně vyléčená šprtka ze závislosti na prášcích.. Ortodoxní křesťanka Shirley, bývalá alkoholička a vášnivá hráčka stolního fotbalu.. Pierce, starý nabručený dědic utěrkového impéria, xenofob, rasista, zarytý antifeminista.. Troy, bývalá fotbalová hvězda střední školy se skrytým baletním talentem.. Abed, napůl Arab, napůl Polák, filmový a seriálový guru, režisér časosběrných dokumentů a vezeň své vlastní představivosti.. Britta, nezávislá, volnomyšlenkářská revolucionářka s vtipnou výslovností , co vždy zkazí každý vtip a neumí fotit.. A el Jeffe, štramácký skoro právník, a ten, co to vše stmeluje dohromady, má ty závěrečné, poučné, srdceryvné a nudné proslovy a zabijácké stěry.. Do toho seňor Chang, student Chang, školní hlídač Chang - Gaayyyyyyyyy (Did you "Chang" your mind?)... Děkan Craig Pelton - Deanalingaling! - tak to trochu pedo, tak trochu homo, se zájmem o urostlé dalmatiny a s potřebou neustálého hledání toho pravého kostýmu.. Hlavní sestava zkrátka NEJDE vymyslet víc odlišně, ale dohromady je to totální bomba! Každý má prostoru akorát, každý mě spolehlivě rozesměje, ta charakterová chemie tu funguje báječně. Ale hlavně... ŽÁDNÝ strojený a předem nahraný smích! To je prostě boží, když má divák ten pocit volnosti, kdy se nemusí reflexivně smát, protože to jen slyší v pozadí a v duchu si pak říká "proč?!".. Community je samo o sobe dost vtipné i tak, ale hlavně je totiž narvané narážkami na úplně všechno a ne každý vše zná a pozná. Přesto, nebo právě proto, že tu není žádný povel alá "teď se smějte", je to tak skvělé, každý si tam najde něco, každý si najde svého oblíbence. Do toho různé tematické episody, u mě osobně vede paintball. První dvě serie jsou TOP komediálních seriálů. Třetí serie jde přece jen kvalitou dolů, ale ne až na snížení z pěti hvězd. Pravda, bůhví co bude dál, čtvrtá serie se již několik měsíců odkládá, ale co, do té doby si předešlé díly pustím zas... a znova.. a znova.. ;) Medium boobs, big boobs, black boobs! ()

tulen

Dá se na to koukat, není to špatné, ale zas tak úžasný seriál to není - většina vtipů odkazujících na jiné serály nebo filmy na mne nefunguje, jednak většinu věcí prostě neznám jednak tehle způsob humoru mne míjí ... Některé postavy jsou po čase dost těžko snesitelné (černoška, učitel španělštiny, postupem doby občas i Jeff). Ale jako docela příjemný večerníček pro dospělé, proč ne :-) ()

Poga

UPDATE: Po zhliadnutí komplet všetkých 4 sérií a začatí novej 5 série, musím dvihnuúť hodnotenie na 5 hviezd ! Skrátka TOP ! Výborný seriál. Vtipný, inteligentný, chémia medzi protagonistami funguje dokonale. Vyšperkované charaktery, perfektne napísané vedľajšie (plnohodnotné) postavy. Spústa narážok na pop-kultúru, politické dianie, odkazy na filmy, seriály, udalosti... Skrátka fakt super. 5/5 ()

mirushbiatch

Mimoza Chevy Chase a Ben Chang..Hah..Gayyyyyy..vyborne postavy,obcas ozaj skvela zabava,obcas len v pohode,ale urcite nadpriemer a idem do dalsich casti.Troy and Abed in the mooorning. :D Btw,Troy, resp. Donald Glover uspesne funguje ako clen comedy teamu a pod menom Childish Gambino ,,vydava rapovy desky,, :D ()

Marlo

S tímto seriálem to jde z kopce ... první dvě sezóny byly skvělé, třetí zadrhávala a čtvrtá se sledovala už s obtíží. A v připravované páté sezóně se neobjeví už ani má nejoblibenejší postava Pierc ( CH. Chase), takže se už nebudu ani obtěžovat sledováním dalších problémům této party na Greendale... Je to převeliká škoda tento seroš měl velký potenciál. PS na castingu se podle mého názoru docela dost sekli při výběru představitelky Shierly... ta ženské je neskutečně nesympatická a vůbec celá postava je napsána otravně a nejraději bych ji vyškrtl. PSS Gillian a Brie jsou neskutečný kočky ;). ()

HonziKaja

Geniální svět od lidí kteří milují filmový a televizní svět. Některé epizody jsou pro mě to nejlepší co se za poslední dekádu v TV natočilo. Nápady, především v prvních řadách přímo stříkají z obrazovky a já se jenom směji a občas mě to zahraje u srdce. Pocta a přitom parodie na všechno co tvůrci a my s nimi milujeme. ()

dalver

Koniec zrejme poslednej piatej série a zdvihnem moje hodnotenie na päť meow meow beenz. Popri všetkých problémoch so sledovanosťou v US popri konkurencii, ktorú Community malo, obstál seriál na výbornú. Prvé diely boli ešte pomerne nesmelé, ale časom sa zo seriálu stal veľmi vtipný odkaz na celú popkultúru, herný či seriálový svet s množstvom výborných paródií. Okrem nadmieru zábavného scenáru seriálu veľmi pomohli aj jednotlivé postavy, ktoré som si obľúbil. Ken Jeong ako Mr. Chang či Jim Rash ako dekan, boli dokonalo vtipné postavy. Samotnému seriálu nechýba nadhľad nad samým sebou a posledné dva diely, ktoré ukončovali piatu seriálu sú najmä výbornou narážkou na seriál samotný. K tomu paintaballové špeciálne diely, či diely s D&D a hviezdičákove sane poháňané mačacou silou. Výborné! ()

veloxus

Nenáročnej a překvapivě sympatickej seriál. Ideální záležitost, když si chcete dáchnout od intrikaření a sekání hlav. "Community" často končí v infantilním koutku, načež vám připomene, že si dělá prdel i sama ze sebe. Klidně by se to mohlo jmenovat "South Park Lite", protože se nonstop bodá do citlivých témat jako rasismus, náboženství nebo sexuální orientace. Nic pro moralisty. Potěšil mě i kobercovej nálet popkulturních referencí, přestože jsem ne všechny pochytil. Rozhodně se nejedná se o nejlepší (ani komediální) seriál všech dob, občas dokonce ani není tak vtipnej. Některý epizody jsou každopádně výsledkem kreativního orgasmu - pravděpodobně po požití drog. A navíc to má fajn tempo. ()

pelikan_teri

Seriál, který si zaslouží 6 sérií a film! Tento podle mě nedoceněný počin, který chytne za srdce svým satirickým laděním a velkou humorností. Studijní skupina, která nás seriálem provází se skládá z jedinečných a naprosto odlišných lidí. Úžasnou postavou je Abed, který perlí mnoha popkulturními hláškami a citem pro dokumentaci absurdních situací. Nikdy nezapomenu ani na děkana a seňora Changa, bez kterých se Greendale neobejde. Mezi nezapomenutelné epizody patří polštářová bitva, paintball, ale i díly z běžného dne na Greendalu stojí opravdu za to. Miluju Zelený týden a přejmenování Greendalu na Ecodale! Seriál se vyznačuje neotřelou originalitou a vidět ho jen jednou, opravdu nestačí. ()

yawa

Prvu cast Community som videla par rokov dozadu a vobec ma to nezaujalo. Prislo mi to ako dalsi typicky serial, ktory sa bude tocit okolo atraktivneho hlavneho hrdinu snaziaceho sa rozmanitymi otravnymi sposobmi zbalit atraktivnu hlavnu hrdinku. Och, ako velmi som sa mylila! Po tom, ako serial pribudol na Netflixe, dala som mu druhu sancu a celych sest serii zhltla behom par dni. A Community ma od klasickeho romantickeho vztahoveho sitcomu na styl HIMYM, ci Priatelia veeeeeelmi daleko. Namiesto toho je tu naloz meta humoru, popkulturnych odkazov a uplne absurdnych, neuveritelnych a nepredvidatelnych prihod (ano, uplne v tom vidim rukopis tvorcu Ricka a Mortyho). To, ze sa to odohrava na vysokej skole vlastne ani nie je podstatne. Za vsetko spomeniem hlavne paintballove epizody, lavu, MeowMeowBeanz, ci hadzanie kockou. Posledne dve serie trosku poslabsie kvoli odchodu niektorych hercov, preto len 4 hviezdy, no aj tam sa nasli top momenty. A ta uplne posledna scena... mindfuck (haha, uz vidim kde vznikol napad na Story Train z Ricka a Mortyho). ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)