Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (97)

Still Standing (2019) (S05E07)

Byť plná otravných momentů zatím nejlepší epizoda série. Každá postava má svůj cíl a jde po něm. Konečně se někam posouváme. ()

Is Anybody Out There? (2019) (S05E08)

Stupidně schyzofrenní začátek si mohli odpustit. To samé ty debility ohledně vzletu (vázně vyřešit tři mrtvoláky s arzenálem co mají je problém?). To samé přistání. Takových LOL náhod, to by jeden blil. A to měla epizoda potenciál stát se tou nejlepší. ()

Channel 4 (2019) (S05E09) odpad!

No tak tohle opravdu ne. Artová epizoda “točíme domácí video”. Jako kraťas nebo přemostění mezi první polovinou série OK, ale celá epizoda je masochismus. Navíc nesnáší trapnou ruční kameru, třes, rozostřování a záběry zdánlivě bez kompozice. ()

210 Words Per Minute (2019) (S05E10)

Z druhé poloviny řady se nám stává solidně nudná podívaná. Padá na stejnou úroveň jako TWD. I vyhrocenou situaci v obchoďáku promění v užvanenou volovinu plnou zbytečných a hloupých rozhodnutí. Takže další díl zcela o ničem. ()

You're Still Here (2019) (S05E11)

Je pipka drogách nebo co? Hledá toho co píše na stromy?! Jako fakt? Plus její náhlá neschopnost/neochota se o sebe postarat... tak tohle je vážně sešup. Debilita - to je slovo kteté přesně vystihuje co se v epizodě dělo. Ale enormní. ()

Ner Tamid (2019) (S05E12)

Opravdu nepochopim. Jde o život. Vystavěná luxusní situace a oni to zabijí kecáním s náctkou na střeše. Postavy se pořád drží nějaké teorie i když jim viditelně podtrhává nohy. postavy se chovají nelogicky. Nabobtnalý scénář, kde se díváme jen na to, jak napravují následky vlastní idiocie, zabíjí vše. Posun někam nula. ()

Leave What You Don't (2019) (S05E13)

To jako vázně? Celá epizoda je jen o tom jak debilním rozhodnutím dojít k nevyhnutelnému. Díky scénáři - který potřebuje obhájit závěr epizody - se dělá jedno debilní rozhodnutí za druhým. Zcela se ignorují klíčové problémy, pipka si maluje ptáčky a realitu neřeší? Přes to všechno jde o nejakčnejší epizodu, kde se pořád něco děje. Za jednu epizodu se děj posunul dál, než za poslední 3 předchozí dohromady. ()

Today and Tomorrow (2019) (S05E14)

Kdyby tohle byla nejhorší epizoda, bylo by to fajn. Samozřejmě, že bez idiocie to nejde (jako fakt si myslí, pilotka vrtulníku bude zrovna tam?) a informace se dávkují nesmyslně pipetou (jako kdyby to něčemu pomohlo). I tak jde o velmi solidní standard. ()

Channel 5 (2019) (S05E15) odpad!

Zase půl hodiny točíme domácí video? To jako jednou artový experiment nestačil? Ruční roztřesená kamera s otřesnou kompozicí 2/3 epizody. Hnus... a zbytek epizody 100% kecy. ()

End of the Line (2019) (S05E16)

Morgan se zase jednou předvedl jako totální retard. Victor zase jako svině. Naprosto parádní scena s hordou měla potenciál na skvělé finále řady. Místo toho se celou řadu fňuká a utvrzuje v tom co je nevyhnutelně čeká. A není to nic dobrého. ()

Série 6 (2020) (S06)

Série má tunu fenomenálních nápadů (ponorka), ale selhává na zcela retardovaném scénáři (na 3x vyhrocené finále není problém) a nelogického chování postav (asi nejhorší je schyzo-morgan a Alicia). Díky tomu jsou jednotlivé epizody nevyvážené a hodně záleží na tom v jaké míře mě zrovna scénárista kreativistický průjem. Navíc mi přišlo, jako by každá epizoda byla točená podle vzoru nějakého filmu (inspirace specifickým stylem je občas více než zřejmá). Více u jednotlivých epizod. ()

Konec je začátek (2020) (S06E01)

Tohle má bejt jako ta pecka? Morgan se pořád chová jako debil (“nepomáhej mi, neošetřuj mě, jdi pryč”) a ten ´lovec hlav´ s kouzelným psem je jako terminátor. Navíc ten oslí můstek mezi poslední scénou minulé řady a tím co se aktuálně děje je dost na vodě. Tak přesně takhle mě epizoda iritovala 2/3 stopáže. Ta poslední třetina je ale fenomenální. Bohužel, podle vousů je Morgan v tomhle stavu měsíce a nechce se mi věřit, že by s kulkou v těle takhle dlouho vydržel naživu. Pozn.: jak sakra těžkémůže být vyřešit jeden vrzající větrák? ()

Vítejte v klubu (2020) (S06E02)

Exkurze do “Vaginia worldu” aka ať víme jak na tom jsou postavy z minulé série. Epizoda je dynamická dost, bohužel je prošpikovaná drobnými debilitami. To, že Victor se svině už víme dávno. V tomto žádný posun.Pozn.: Osobně nechápu proč už dáno nemá Vaginia nůžky v krku. ()

Aljaška (2020) (S06E03)

Milý Morgane, málokterá zbastlená zbraň přežije první kontakt s nepřítelem. Opravdu nechápu, proč má pocit, že musí funkční zbraň “inovovat” tím že na ni vytvoří místo, které se při úderu může zlomit. Každopádně. Protože jsme se ještě nevěnovali všem, sledujeme další dvě postavy ze “staré party”. Prakticky neustále se žvaní, méně se děje… začíná být pravidlem, že epizody kde je ve středu děje “video pipka” je děj tragédie. Pozn: vrátí se ji polo-Freddy-Kruger a ona reaguje jako by nic? LOL. ()

Klíč (2020) (S06E04)

Sledujeme další postavu - kovboje. Celou epizodu prakticky sledujeme vyšetřování vraždy, které je zbytečné a nudné. To chrochtání blahem vůbec nechápu. Jediné co stojí za zmíňku (a je hybatelem děje) je posledních 5 minut. ()

Zlato (2020) (S06E05) odpad!

První polovina vypadá jako parodie na western, druhá je prakticky čistokrevná užvaněná nuda. Místo toho aby děj vytěžil z “odpadlíků” maximum, zabíjí čas kecáním. Jako osobní urážku považuji prakticky nulový výskyt zombie po celou dobu epizody. Pozn.: nejbrutálnější joke je Dwight v masce. Fakt k nepoznání :D. ()

Pohřběte ji vedle Jasperovy nohy (2020) (S06E06)

Jak se zdá, koncept série je o tom se každou epizodu zaměřit na jednoho z “rozdělených” a vyprávět jeho stylem celou epizodu. Tohle je taková epizoda F.T.W.D. - M.A.S.H. Jen místo Hawkeye je v hlavní roli June. Sice se tam dost děje, ale také dost zbytečně žvaní. Co mě osobně dost vytočilo jak to dopadlo s Vaginií. Takové elegantní řešení problémů se samo nabídne a June to rámci svého sluníčkářství podělá. Ještě že M.A.S.H. mám rád. ()

Poškození zevnitř (2020) (S06E07)

Tentokrát přišla na řadu Alicia aka labilní pipka a inspirace v Mlčení jehňátek. Škoda, že scénář netlačí víc na pilu. Myšlenku ani zdaleka nevytěžili jak mohli. Mohla to být fenomenální epizoda. Takhle je to jen další talkshow s luxusní myšlenkou co vyšla do ztracena. ()

Dveře (2021) (S06E08)

Scénář je jeden velký chaos… co má kovboj zase za problém? Přijde mi jako kdybych přeskočil epizodu nebo co. Epizodu pozvedává prakticky jen scéna na mostě a to co se děje potom. ()

Co ještě zbývá (2021) (S06E09)

Přesně kvůli tomuhle FTWD nesnáším. Retardovaně šroubovaný děj vyvíjející se zcela nelogických způsobem, který by ve výsledku dopadl stejně i bez těchto debilních tanečků. Epizoda není nudná, jen epický debilní. Morgan opět downgadoval na sluníčkáře a pokud se někdo může chovat jako debil, vybere si svou šanci. Včetně June a jejího polovičatého řešení. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)