Reklama

Reklama

Černý anděl

(seriál)
  • USA Dark Angel
všechny plakáty
Drama / Sci-Fi
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Hudba:

Joel McNeely

Hrají:

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(42)

Obsahy(1)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiální text distributora)

Recenze (50)

CBD 

všechny recenze uživatele

Nemohu nabídnout objektivní hodnocení, protože to u srdečních záležitostí dost dobře nejde. První série skvělá, druhá bohužel už jen místy. Atmosféra všudypřítomného útlaku, bezradnost hrdinů i nenaplněné vztahy je to, co tenhle seriál pohání a snad je jen dobře, že namísto toho, aby mu nedošel dech, byl zrušen a hezky (ne)dokončen. ()

Laerry 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesně takhle si představuji postapokalyptickou budoucnost. Chaos, špína, bída... a jako jediná obrana proti tomu všemu je všudypřítomný černý humor. Sci-fi moc nemusím, kvůli tomu, jak se vždycky snaží brát smrtelně vážně a důležitě, i když se na scéně odehrávají kraviny nejtěžšího kalibru (nemluvě o trapných kostýmech a rekvizitách) - ale DA je oproti tomu civilní a místy i komorní příběh o přežívání lidského druhu - mezi který se přimíchají geneticky upravení jedinci a snaží se zapadnout... Oni za svůj "mutantní stav" nemůžou, přesto je lidi odsuzují a nenávidí - a TOHLE není sci-fi, ale bohužel každodenní realita. Zvláštní věc je, že i přes své nesporné kvality, má seriál poměrně nízké hodnocení - a přitom jeho tvůrcem je "veleslavený" James Cameron. ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Megahustej seriál, kterej se mi naprosto fanaticky líbí. Lví podíl na tom samozřejmě má krásná a dobře hrající Jessica Alba. A dokonce Michael Weatherly už mi přestal vadit. Je to svižně natočený a hustý, příjemné překvapení je John Savage v roli hlavního záporáka. Bohužel po naprosto koulervoucí a geniální první sérii přišla velice podprůměrná série druhá, ale holt nikdo a nic není dokonalé. ()

Gereth 

všechny recenze uživatele

Dark Angel je kontrastní v mnoha aspektech počínaje samotnou Jessicou Albou. Rozhodně se na ní dobře dívá a hlavně ve vážnějších scénách ji docela i sedne role, ale ty její rádoby badass hlášky a pózy hlavně v první sezóně jí poslají na úroveň 14tiletého parchanta ze základky. To, že při každé akční scéně létají kulky těsně před a za ní, výbuchy za patami, každý padouch s výstřelem čeká do té doby, než se stane nějaká záchranná náhoda, také k věrohodnosti zrovna nepřidává. Postapokalyptické prostředí je rozmanité, barevné, špinavé a to znamená přesně takové jaké já rád. Všude jsou nepřátelští, policie buzeruje a mlátí a nebýt tam takové množství logických kiksů, chrochtal bych si blahem. Zejména flashbacky a všechno související s výchovou v mantikoře je působivé. V čele s hlavním záporákem. V druhé serii to scénáristi s těmi mutacemi a schopnostmi trochu přepískli a tak byl docela problém se prokousat první půlkou, ale ta druhá je oproti tomu dobře vyeskalovaná a i když jsem možná neskákal radostí, byl jsem docela spokojený. // Nejoblíbenější postava: Lydecker // 1.serie: 70% // 2.serie: 60% ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Vízia blízkej pochmúrnej budúcnosti je fajn len škoda kvalitatívnej nevyváženosti seriálu. Zatiaľ čo prvá séria si až do konca drží stabilne slušnú úroveň, druhá začina veľmi pozvoľna variáciou na Mutanta X a aj napriek neskoršiemu výraznému zlepšeniu kvalít začiatkov bohužiaľ nedosahuje. A ako to už tradične býva, zrušenie prišlo v čase, keď to začalo byť naozaj zaujímavé. Ale na to sme si už pri Foxe zvykli. Inak životná rola Jessicy Alby, ktorá možno hereckých kvalít veľa nepobrala ale práve v Dark Angelovi ukazuje, že jej kariéra ponúka aj svetlé výnimky. 70% ()

Galerie (42)

Zajímavosti (13)

  • Carlos Trillo a Carlos Meglia, tvůrci komiksové série Cybersix, podali na Jamese Camerona a společnost Century Fox žalobu pro plagiátorství. Pro nedostatek financí však žalobu později stáhli. (Terva)
  • Logan má narozeniny 11. listopadu 1988. (TomikZlesa)
  • První sezona končí a začíná stejnými větami "Sometimes it seems like it happened to someone else, like maybe it was a story I heard. Even though I know it happened." Max ji říká v prvním dílu na vrcholu Space Needle a na tom samém místě ji řekne Lohan v posledním dílu. (TomikZlesa)

Související novinky

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

26.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam…

Reklama

Reklama