Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

Narozeniny (1992) (S01E21)

Príbeh: Carol sa rozhodne na Frankove narodeniny pre špeciálny darček a to kurz lietania. Prevedenie: Grom celej časti sú trampoty na palube lietania kde naši hlavný hrdinovia natrafia na psychicky labilného pilota, ktorému sa rozhodnú zachrániť nie len vzťah ale aj život aby si tým zachránili aj tie svoje. 72% ()

Soutěž krásy (1992) (S01E22)

Príbeh: Frank je povýšený do čestnej lóže klubu Káčerov. Jeho miesto sa uvoľní a uchádza sa o neho jeho synovec Kodi. Lóža usporadúva konkurz na kráľovnú krásy a Karen a Carol sa zapoja ako matka s dcérou. Prevedenie: Ja týmto sektárskym spolkom ktoré sa tiahnu po celej Amerike moc nerozumiem ale evidentne to má dobrý základ v ich histórií keďže sa to dostalo až do tohto seriálu. Koniec časti veľmi poučný a zábavný. 80% ()

Přijímací zkouška (1992) (S02E01)

Príbeh: Dana sa pripravuje na prímačky na vysokú školu. Jej sebavedomie nabúra Kodi, ktorý sa tiež hlási na rovnakú školu a dokonca zvládol test lepšie ako ambiciózna Dana. Prevedenie: Jedna z najlepších častí aké som zatiaľ videl. Humor je veľmi dobre časovaný a konflikt medzi Danou a Kodim je asi najlepší v celom seriáli. Do toho je to aj celkom poučné a chytí to za srdiečko. 99% ()

Být či nebýt (1992) (S02E02)

Príbeh: Školské problémy detí sa premietnu do výchovných metód rodičov. Až kým sa nepríde na to, že posudky učiteľky nie sú tak úplne spravodlivé. Prevedenie: Pekná interakcia kedy Carol bojuje za JTho a Frank pre zmenu učí Marka ako neprísť o všetky prsty na ruke. 90% ()

Soutěž otců (1992) (S02E03)

Príbeh: Frank sa v Aliných očiach vidí ako menej cenný otec a tak sa rozhodne pre samovražednú misiu. JT sa snaží ohúriť dievča a tak sa rozhodne pre zmenu image. Prevedenie: Linka s Frankom je mi dôverne známa nakoľko som tiež otec a tiež sa snažím vyzerať v očiach mojich detí ako jediný superhrdina. Linka s JT ma ale za to pobavila viac. 91% ()

Televizní šou (1992) (S02E04)

Príbeh: JT a Kodi sa rozhodnú natáčať televíznu gaučovú show. Všetko sa ale mení keď sa im do show vmiesi krásne dievča. Prevedenie: Som rád že sila priateľstva je aj v tejto časti seriálu silnejšia ako moc ženského pokolenia. Tak by to v podstate malo fungovať stále. Zo žiarlivosti a horúcej hlavy nikdy nič dobré nevzíde. 80% ()

Psí život (1992) (S02E05)

Príbeh: Frank a deti presvedčia Carol aby mohli na týždeň strážiť psa susedov. Vec sa ale veľmi rýchlo mení a pes je hotová pohroma ale Carol už prirástol k srdcu. Čo ale ak si ho budú musieť nechať natrvalo? Prevedenie: Správanie Carol bolo už trocha choré a len veľmi málo vecí sa mi zdalo vtipných. Zachraňoval to prevažne Kodi a obrovský pes. 75% ()

Šéfka (1992) (S02E06)

Príbeh: Deti dostali prácu v novej reštaurácií. Dana je ale trocha premotivovaná a tak podnik pod jej rukami krachuje. Našťastie sa Carol a Frank podujali jej pomôcť. Prevedenie: Páči sa mi tá veková interakcia podávaná s humorom. Rovnako aj to poučenie z vlastných chýb. Táto časť mala čo ponúknuť po všetkých stránkach. 93% ()

Modelka (1992) (S02E07)

Príbeh: Karen je pozvaná na modelingové fotenie. Carol s tým nesúhlasí ale Frank ju presvedčí. že je to pre jej dcéru veľká šanca ako preraziť. Prevedenie: ja jednoducho Karen ten jej afekt nežerem a nie je ani vtipný. Celú časť ťahá na svojich ramenách Carol a fotograf, ktorý je za všetky prachy. 75% ()

Domácí ochranka (1992) (S02E08)

Príbeh: Dana mentálne vyzreje na Franka a ten jej dovolí schôdzku s Mikom od neho z práce, ktorého ale predchádza jeho povesť. Prevedenie: Tento seriál je založený na rodinnej zábave a mravných ponaučeniach. Ale keď u to ponaučenie tak nijak čakáte stráca to dych. Keď som bol malý fagan tak mi seriál mal čo dať. Dnes keď už viem rozoznať dobro a zlo je to dosť infantilná zápletka. 70% ()

Volba předsedy (1992) (S02E09)

Príbeh: Kandidatúra na predsedu školy sa zvrhne na boj medzi Danou a JT. Prevedenie: Ja osobne hodnotím interakcie medzi JTm a Danou za tie úplne najzábavnejšie v celom seriály. Ak sa k tomu zas pridá trocha sentimentálnosti celkovému feelingu to iba prospeje. 90% ()

Cody má problém (1992) (S02E10)

Príbeh: JT a Kodi si dohodnú spoločné rande. Keď sa to má ale prehupnúť k intímnostiam tak Kodi z neznámych príčin vycúva. Prevedenie: Kodi je asi moja najobľúbenejšia postava v seriáli a verím, že nie som jediný. Aj preto ma prekvapilo ako to scenáristi uhrali ale nakoniec to malo zas dobré citové precitnutie. 91% ()

Jak ušetřit (1992) (S02E11)

Príbeh: Nenormálne vysoké výdaje prinútia Carol aby deťom trocha zatvorila kohútik. Spúšťačom bol Brandon a tak si to logicky musí vyžrať. Prevedenie: Jedna s tých menej vtipných častí, kde sa príbeh uberá skôr smerom k rodinnému posolstvu čo je na druhej strane celkom pekné. 82% ()

Kamarád z mládí (1992) (S02E12)

Príbeh: Na scéne sa objavuje Frankov priateľ z detstva a nejde príliš dobrým príkladom Frnokovej novej rodinke. Kým si to ale Frank uvedomí je už neskoro. Prevedenie: Postava Scootra je celkom dobre napísaná a dáva trocha dynamiky do deja na druhej strane je ale nevyužitý jej potenciál v jednej časti a veľmi rýchlo prichádza k morálnemu precitnutiu zo strany Franka. 78% ()

Nenadálé bohatství (1993) (S02E13)

Príbeh: Cody zdedí značný obnos peňazí a je pod veľkým tlakom svojho okolia aby vyhovel požiadavkám, ktoré sú na neho vyvíjané. Prevedenie: Táto časť sa mi veľmi páčila jednak pre Codyho rozhodovacie schopnosti a jednak pre veľmi vtipných obyvateľov starobinca. 95% ()

Oslava narozenin (1993) (S02E14)

Príbeh: Dana chce mať oslavu podľa svojho gusta a tak sa rozhodne obísť rodičov a spraviť párty na hotely. To ale netuší že vo vedľajšej izbe sa Frank snaží o romantiku s Carol. Prevedenie: Pubertálne obdobie vzdoru končí dohovorom medzi matkou a dcérou presne podľa štýlu tohoto seriálu. Časť neurazí ale ak by nebol scéna s Frankovými problémami s chrbticou asi by som nedal tak pozitívne hodnotenie. 76% ()

Pokušení (1993) (S02E15)

Príbeh: Frank prijmá do stavbárskej firmy ženu. Čo sa zo začiatku zdalo ako dobrý nápad ale neskôr to začalo Carol vadiť. Prevedenie: Manželská interakcia a otázka dôvery bola celkom očakávateľná téma. Ale odmietnutie bolo veľmi milé a komické takže to hodnotím dosť kladne. 88% ()

Ve víru showbusinessu (1993) (S02E16)

Príbeh: JTho svet prerazí dieru do sveta. Je však nutné postupne okrem štábu vymeniť aj hlavných protagonistov. Prevedenie: JT je poučený o veľkom svete showbuzinesu kde sám musí padnúť na dno aby pochopil rodinné priority.Na pozadí týchto príbehov je interakcia voľnočasových aktivít Franka a Carol iba doplňujúca na druhú stranu dosť vtipná.  90% ()

Ať žije svatý Valentýn (1993) (S02E17)

Príbeh: Dana zanevrie na mužské pokolenie kvôli kopačkám pred Valentínov. Frank je nútený pomáhať Carrol v salóne a končí to katastrofou.  JT sľúbil na ples svojmu dievčaťu limuzínu ale kde na ňu zobrať peniaze. Prevedenie: Osobne sa mi najviac páči časť s Frankom a jeho práca v salóne. Opäť interakcia celej rodiny dosahuje nevídané komediálny efekt. 90% ()

V tropickém ráji I. (1993) (S02E18)

Príbeh: Frank vyhrá lístky na Havaj a berie zo sebou celú rodinu. Carol má jasne stanovené plány výletov čo Frank bojkotuje. Dana sa zamiluje do miestneho milionára a JT stále hľadá svoju vysnívanú havajskú tanečnicu. Deti sa zapájajú do stavania hradu z piesku. Prevedenie: Celkom kladne hodnotím že sa dostávame preč z rutiny rodinného domu ale na druhú stranu je všetko moc otvorené, nič sa nedoťahuje a humoru je tu tiež pomálu. Zrejme čakáme na Aloha časť dva. 74% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard