Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

Vánoční smíření (1994) (S04E12)

Príbeh: Carol pozýva na Vianoce nenávidenú tetu Ednu, ktorá všetkým iba strpčuje život. JT sa rozhodne ako dospelák stráviť sviatky na chate s kamošmi ale dopadne to katastrofálne. Prevedenie: Dojímavé zblíženie otca so synom a spoveď osamelej zatrpknutej starej ženy, ktorá túži iba po sociálnom kontakte. 91% ()

Lež má hezké nohy (1994) (S04E13)

Príbeh: frank je donútený sprevádzať Carol ku gynekológovi a nakoniec sa naladí na rolu otca novorodenca. JT sa snaží opiť rožkom dievča z reštaurácie a vymyslí si úplne nový životný príbeh. Prevedenie: Cody v tomto diely slúži ako ten anjelik na ramene, ktorý vám dáva dobré rady, ktorého ale nikto nikdy nepočúva. Frank s páskou z pôrodu precenil svoje sily. 92% ()

Věk hraje roli (1995) (S04E14)

Príbeh: Carol ovládajú tehotenecké chute a musí s tým niečo robiť. Dana sa našla staršieho priateľa ale vekový rozdiel si začne naplno uvedomovať až keď sa spozná s jeho priateľmi ktorý majú úplne iné záujmy. Prevedenie: Všežravá Carol je dokonalá a Frankove prehováranie fotkou stojí za to. Dana má v tejto časti na starosti morálne poučenie. 90% ()

Líbánky skončily (1995) (S04E15)

Príbeh: Mark sa nechá ovplyvniť JTm v otázke nadradenosti mužského plemena. Carol sa rozhodne obdarovať Franka plavkami vo Frncúzskom štýle, ktoré mu teda ale vôbec nepripadajú mužské. Prevedenie: Frank je opäť od Cartol zahnaný do kúta. Najlepšia dvojica seriálu Mark a Gabrielle prechádzajú prvom vzťahovou krízou. 95% ()

Po kom ty děti jsou (1995) (S04E16)

Príbeh. Al ukecá JTho aby s ňou išiel prvý raz autom. Samozrejme sa to zvrtne a nabúrané auto sa rozhodnú pred Frankom zagitovať. Frank s Carol zatiaľ bojujú s nástrahami rodičovského života s novorodencom. Prevedenie: Scénka v ktorej Frank skalpuje bábiku je najviac. Hláška s odretým domom úplne top. 98% ()

Doučování (1995) (S04E17)

Príbeh: Dana a Cody prednášajú stredoškolákom históriu. Cody sa rozhodne ich zapísať do vedomostnej súťaže na ktorú ale podľa Dany nemajú. Doma zatiaľ všetci pomáhajú Carol ale ona musí mať všetko po svojom. Prevedenie: Nijak moc som sa nenasmial. A bolo to až prehnane kŕčovité. Ale potešila prítomnosť čierneho Strážcu vesmíru :) 74% ()

Zpátky do školy (1995) (S04E18)

Príbeh: JT konečne odhalil prečo mu nejde štúdium na vysokej škole. Carol sa snaží aby sa jej a Frankovo dieťa dostalo do prestížnej škôlky ešte pred jej narodením. Prevedenie: JT dostal papiere na to že je hlúpy a Frank sa postavil za svoju rodinu a vyhodil nacukrovaných debilkov zo svojho domu. Ale nič moc vtipné sa tu neudialo. 76% ()

Žárlivost (1995) (S04E19)

Príbeh: Frank prerába dom svojej bývalej a Carolin tehotenecký mozog si z toho po odhalení zoberie iba to čo potrebuje. Prevedenie: Časť ako celok pobavila ale ja som sa vďaka svojej žene dozvedel jednu zaujímavosť a to, čo je to bečka? A síce súdok. Vraj sa to používa na Záhorí a je to počeštené slovo. Toľko k môjmu dnešnému logopedickému okienku. 87% ()

Neslušný návrh (1995) (S04E20)

Príbeh: JT má príležitosť vyspať sa so svojou profesorkou a tým si zabezpečiť trvalo dobrý prospech. Dana mu ale prehovorí do duše a ovplyvní jeho správanie. Cody je námesačný čo značne ničí Carol a Frankovi život. Prevedenie: Viem že sa seriál natáčal v 96tom ale tá profka bola vážne kus a klobúk dole pred JTym, že sa stým takto popasoval aj napriek tomu, že ho nič nezaväzovalo a v podstate ak by podľahol neurobil by nič zlé. 96% ()

Slabší pohlaví (1995) (S04E21)

Príbeh: Carol a Dana sa vsadí s JTm a Frankom, že nedokážu počas víkendu nosiť tehotenecké brucho. Tým to spočiatku nerobí problém ale potom odhalia krutú realitu. Brandon je sklamaný so svojho Basebalového idolu ale Cody mu ukáže ku komu má vzhliadať. Prevedenie: Trocha menej gagov a tá tehotenecká stávka nevyrazila asi tým správnym smerom skôr ma to iritovalo, že chlapi nosia ženské bruchá. Ale Cody bol boží. 70% ()

Podnikání (1995) (S04E22)

Príbeh: Al chce ísť s kamarátkami na vysnívanú dovolenku lenže nemá peniaze. JT dostane nápad so strážením detí. Obom sa to ale postupne začína vymykať z rúk.  Prevedenie: Pobavilo ma to adolescentné balenie Al mladým výrastkom. Ale ruku na srdce videli ste 30 detí ako prestane do sekundy blázniť len za to že nijaký starý páprda otvorí dvere a zvýši hlas? To je už skôr žáner scifi. 72% ()

Vypráskaný večírek (1995) (S04E23)

Príbeh: Karen a Dana sa vydávajú na vysokoškolskú párty. Al sa k nim votrie a chce všetkým ukázať že má na to aby sa bavila rovnako ako jej staršie sestry. Všetko sa zvrtne keď nasadne na lep miestnemu Cassanovovi. Prevedenie: Už tá premisa s umravnením mladšej sestry sa mi veľmi nepáčila, keď k tomu všetkému to malo úplne presný ťah na bránu bez zjavných odbočiek tak som zostal už iba sklamaný. 65% ()

Už je to tady! (1995) (S04E24)

Príbeh: Malá Lilly sa pýta na svet a rodina sa musí navzájom zniesť v čakárni v nemocnici. Rodí sa malí Lambert alebo Foster? Cody v tom má jasno.  Prevedenie: Retrospektívne spomínanie potešilo ale zas tak moc nepobavilo. Viac ma bavila rodiaca Carol, ktorá doslova týrala chudáka Franka. Dieťa ktoré scelí dva rozhádané klany. Alebo nie? 85% ()

Bratrská ochrana (1995) (S05E01)

Príbeh: JTho kamarát Richie pozve Al na rande čo sa ale jemu samému veľmi nepáči. Al už je holt dospelá. Zato Mark prežíva v puberte obdobie pokusov a jeden z doutníkmi neskončí práve šťastne. Prevedenie: Starostlivá Carol a rebel Mark, ktorý potom oblve celú záchodovú mysu. Vedľajší príbeh o moralizujúcom bratovi, ktorý robí to isté za čo karhá bol už trocha slabší. 77% ()

Tři chůvy (1995) (S05E02)

Príbeh: Frank a Carol si chcú nájsť trocha času pre seba a tak Lilly zveria jej trom starším sestrám. Ich večer ale vôbec nejde podľa plánu a všetko zavŕši medveď na kapote Frankovho auta. Zatiaľ čo hasiči musia ratovať vymknutú Lilly. Prevedenie: Ten odfajč so šrobovákom pre feministickú Danu bol zadosťučinením všetkým tým jej debilným kecom. 90% ()

Divoký večírek (1995) (S05E03)

Príbeh: Dana sa sťahuje na koľaj a hneď prvá párty končí fiaskom. Carol jej musí prísť prehovoriť do duše. Frank potrebuje v noci svoju ženu, ktorá sa mu ale stále vzďaľuje. Prevedenie: Slabší diel, kde Dana zrejme mala byť extrémne vtipná ale bola extrémne trápna. Frankovo vypľutie vody cez celú kúpeľňu je super. 75% ()

Pomoc v nouzi (1995) (S05E04)

Príbeh: JT a Dana musia asistovať na linke dôvery, kam sa dovolá Tod, ktorý chce s nijakých dôvodov skoncovať so svojím životom. Zatiaľ malá Lily stále plače a jediný, kto ju dokáže utíšiť je Cody a tak Carol nadobúda pocit, že ju Lily nenávidí. Prevedenie: Opäť moralizujúci diel ktorý k sebe viac priblíži Danu a JTho. 78% ()

Pomocnice v domácnosti (1995) (S05E05)

Príbeh: JT zase raz rozmýšľa rozkrokom a nie mozgom. Prijme pomocnú silu ktorá je viac sexi ako užitočná. Carol sa vžije do svojich školských neúspechov prostredníctvom Caren, ktorá sa uchádza o miesto vedúcej roztlieskavačky. Cody cvičí dôchodkyne a po novom aj dôchodcov. Prevedenie: JT je ťahúňom časti ale sám to neutiahne. 68% ()

Nevěsta pro Codyho (1995) (S05E06)

Príbeh: Frank a Carol zakážu deťom aby ich otravovali s banálnymi problémami. A tak Brandon skoro príde o zápas. Cody si omylom objedná z Ruska manželku a potom sa jej nevie zbaviť. Karen zisťuje že svet show biznisu asi nie je pre ňu. Prevedenie: Konečne sa niečo deje na všetkých dejových linkách a nie iba na jednej maximálne dvoch. Do hry sa zapája už aj malý Brandon,, ktorý to dokonalo uhral na divácke city. 92% ()

Opičí hrátky (1995) (S05E07)

Príbeh: Al je prepustená z ďalšej práce a má poslenú šancu aby si napravila reputáciu. To sa jej ale pokúsi skaziť maskot obchodu, šimpanz. JT sa snaží z Markovho guľečníkového talentu vytrieskať prachy. Prevedenie: Scény so šimpanzom mohli byť viac vyhrotené čo sa týka humoru. Moralizujúci Cody mi ide niekedy na nervy. 78% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard