Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

matmanX

Po shlédnutí několika dalších dílů musím bohužel snížit hodnocení na 3*. Přestože se tam objeví i velice dobré epizody, jako beznadějně Lovecraftovské "Dreams in the Witch House", milá a vtipná "Family" nebo Carpenterovo atmosférické "Cigarette Burns", které je zajímavější verzí Polanskiho Sedmé brány. Ale když jsem se pak podíval na další zde chválené epizody, dostavilo se pouze zklamání. Hlavním problémem je, že jmenované tři epizody jsou jediné, které úspěšně budují atmosféru a vtáhnou diváka do děje, zatímco většina ostatních spoléhá na absurdně přehnané gore násilí, které v konečném výsledku působí spíš komicky. Když už se objeví zajímavě začínající díl s velkým potenciálem (Jenifer, Haeckelův příběh), vydrží tento kladný dojem jen do první řezničiny a dál už je celá zápletka jen záminkou pro rozlívání červené a házení vnitřností na všechny strany. Nevím, kde autoři žijí, ale lidi už se opravdu nenechají vyděsit prasečími střevy politými kečupem. Staré dobré Věřte nevěřte mě svou mysteriózní atmosférou dokáže vyděsit daleko víc bez jediné kapky krve. ()

Shogin

1. série: 1x01 Incident On and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) - Hezky syrový slasher z ponurého lesního prostředí, který připomene snímky jako Texaský masakr motorovou pilou nebo Noc s nabroušenou břitvou. Potěší také způsob retrospektivního vyprávění a závěrečná pointa (4/5) ; 1x02 Dreams In The Witch House (Stuart Gordon) - Výborně vykreslená atmosféra, která postupně víc a víc houstne, jediná škoda zbytečně roztaženého konce (4/5) ; 1x03 Dance of the Dead (Tobe Hooper) - Za mě nejlepší epizoda seriálu, překvapivě originální a nepředvídatelný děj, kterému kraluje charismatický Robert Englund a nádherná hlavní protagonistka (5/5) ; 1x04 Jennifer (Dario Argento) - tady to ani špatně dopadnout nemohlo, jelikož mám pro Daria Argenta i Stevena Webera slabost, snad jen, že již od začátku je divákovi jasné, kam to celé bude spět (4/5) ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) - zatím nejslabší díl seriálu, Mick Garris vždycky patřil spíš mezi průměrnější režiséry a tímhle dílkem to bohužel jen potvrzuje, zas mu ale patří dík za uskutečnění celého projektu a nejeden povedený scénář pro seriál (2/5) ; 1x08 Cigarette´s Burns (John Carpenter) - společně s Hopperovým "tancem mrtvých" bezpochyby nejlepší dílo celého projektu, ve kterém je atmosféra tak mysteriózní a nepříjemná, že si člověk hned vzpomene na mistrovu "Věc" a plesá, že to pořád dokáže! (5/5) ; 1x10 Sick Girl (Lucky McKee) - Originální brouček a dosti nepříjemná polštářová skrýš, celký snímek je však povedeně na pomezí nadsázky a vážného tónu, což pokládám asi za jeho největší klad (4/5) ; 2. série: 2x01 The Damned Thing (Tobe Hooper) - po "tanci mrtvých" o něco slabší kousek, avšak pořád vysoko nad průměrem, silně mi to připomnělo jednu povídku od Raye Bradburyho, která sice není ve výsledku takto fantazijní, avšak onou tísnivou atmosférou se lehce podobá (4/5) ; 2x05 Pro-Life (John Carpenter) - Rosemary má děťátko trochu jinak, sice podobně jako u Hoopera už ne taková šleha jako v první sérii, ale opět výborný zářez, společně s Pelts nejlepší věc druhé série, škoda jen, že ďábla/démona tvůrci tak rychle ukázali celého, mohli nás držet delší dobu v očekávání, jak asi ten zmetek vypadá (4/5) ; 2x06 Pelts (Dario Argento) - tady si naopak dovolím tvrdit, že Argento překonal Jennifer na plné čáře a ještě k tomu se jedná o jeden z nejbrutálnějších snímků seriálu vůbec (4/5) ; 2x08 Valerie on the Stairs (Mick Garris) - stejně tak Garris se zde ukázal jako schopnější režisér, než v případě Čokolády, která byla už od námětu dosti hloupá. Zde se mu daří vcelku úspěšně budovat atmosféru a udržet diváka až do konce v napětí. Sice je to pořád oproti jiným dílům o něco slabší, ale pořád lehký nadprůměr (3/5) ; We All Scream For Ice Scream (Tom Holland) - pro mě takový režisérský bratr Micka Garrise, oba rádi adaptují Stephena Kinga a oba směřují spíše k průměrnějším výsledkům, přestože se sem tam oboum z nich něco vyvede (Garris - Svědectví, Holland - Časožrouti), zde to vychází podobně jako Garrisova "Valerie", někde tak na půl cesty. Příběh je v podstatě čistokrevná Kingovka, zajímavá story, která však bohužel sem tam ztrácí trochu tempo (3/5). () (méně) (více)

jednaveta

Velmistr Carpenter je opet projevuje jako nekompromisni tvrdak a pro Imprint snad neexistuje jine slovo nez "roztomily" (zpivajici sestricka, potratova kanoistika apod.) ()

Nightbreed

Mne sa najviac páčil Carpenterov cigarete burns o ktorom si dovolím tvrdiť ,že to je majstrovské dielo a najlepší diel série. Ne druhé miesto by som umiestnil Gordonovú genialne sfilmovanú Lovecraftovku Dreams In The Witch House. Tretie miesto Miikeho drsný Imprint. Ostatné diely boli v pohode až na Hooperov Dance Of The Dead ktorý bol pre mňa najväčším kazom série. Verím ,že viacerí by somnov súhlasili ,že by mal isť do dôchodku. ()

chalp

To hľadanie ihly v kope sena ma po siedmich sračkoidných epizodách(jedna, alebo dve sa možno priblížili priemeru) prestalo baviť a tak som sa uchýlil k vyhľadaniu len tých epizód, na ktoré som bol najviac zvedavý.Toť Carpenterov Cigarette Burns(*****), Pro-Life(****),Miikeho Imprint(***) a Andersonov Sounds Like.//po dopozeraní všetkých vybraných epizód doplním hodnotenie/komentár, zatiaľ by to nemalo zmysel// ()

Harpy

tešila som sa čo to bude zač, a nakoľko tých dielov je tam dosť....niektoré zaujali viac (a pamätám si o čom boli ešte teraz (jennifer, imprint, dance of the dead, deer woman- trapas,fair haired child...atď) a niektoré vyfučali z hlavy hneď po pozretí, o strachu hovoriť tiež bohužiaľ nemožno.....ale komplexne ak mám zhodnotiť, tak až tak strašidelné to nie je, niektoré príbehy sú viac thriller ako horror.....ale ak natrafíte na dobrú, tak sa aj parádne zlaknete.....a o krv a nechutnosti tam tiež nie je rozhodne núdza.....pre fanúšika hororov by som naordinovala tak 4 diely denne :D ()

RomeroIsGod

Bohužel jsem neviděl všechny díly, ale kupříkladu asijský mučeníčko v nějakým zapadlým čínským prdelákově (Imprint - mimochodem tenhle díl hodně zvedá můj oblíbenec z dětství Billy Drago) mě přesvědčilo o nadprůměru týhle série. Určitě dostahuju i zbytek. Zatím 75% ()

Jiu

Som snáď jediný, komu to príde ako maximálne hlúpe a smiešne? Tomuto snáď päť hviezd môže dať len adolescent, ktorý v živote nevidel ani jeden horor... Prvý diel som pozeral s rozčarovaným úsmevom a utopicky som sa utešoval, že to snáď nemyslia vážne a hrajú to do paródie. Pri druhom dieli som pochopil, že oni to fakt vážne myslia a žiadne majstrovské hororové dielo netreba čakať... Všetko ostatné bola len umelo naťahovaná vata bez logiky, bez deja, atmosféry a čo je najhoršie absolútne bez strachu. Ale prehryzol som to a prepozeral sa na chválený a obavaný Imprint, dal som zi záležať aby som ho pozeral v necenzurovanej plnej verzii. A výsledok? To isté, čo celý seriál - čakal som veľdielo, dostal som len hlúpe televízne béčko. ()

Warhorr

Škoda, že takových hororových serošů kdy se podílí mistři ve svém oboru na jednotlivých epizodách není více. Věřím, že každý si přijde na své - bizár, nechutnosti, absurdnosti, porno, je tu asi fakt všechno. Mezi nejznámější režiséry, kteří se zde podíleli jsou určitě Argento s Carpenterem. Svou roli zde dostali i herci jako Billy Drago či Ron Perlman. Druhá série o krapet slabší ale i tam si milovníci přijdou v některých dílech na své. Za mě nejlepší díly rozhodně S01e04 Jenifer od Argenta a S01E13 Otisk od Miikeho - u tohoto dílu doporučuji zkouknout necenzurovanou verzi. ()

Dr.Živágo

U povídky "Jenifer" jsem se opravdu docela pobavil když jsem si vzpoměl na choulostivou scénku ze Scary Movie 2- Pytel na hlavu a je to v pohodě :D :D :D ()

TaanStari

Budu sem psát jen krátké postřehy z každé epizody, nečekejte žádné slohy. 1x01 Incident On and Off a Mountain Road: Hezky natočená naivní blbost, vyžívající se ve všemožných klišé. A přece tak originální! 2* // 1x02 H. P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House: Skvělá atmosféra, špatné triky, otravná krysa, nadprůměrný závěr. 4* // 1x03 Dance of the Dead: Strašná kravina, divím se, že Englund hraje zrovna v této epizodě. 0,5* // 1x04 Jenifer: Levnější maska Jenifer vůbec nevadí, stejně působí dost hnusně. 4,5* // 1x05 Chocolate: Dívá se na to pěkně, ale co to dělá v Masters of Horror? 0.5* // 1x06 Homecoming: Myšlenka dobrá, ale tohle je sakra hororový seriál! 1* // 1x07 Deer Woman: Vtipně natočená kriminálka, hororová je asi tak 1 scéna, ale stejně jsem se bavil. 3* // 1x08 Cigarette Burns: Je vidět, že tohle točil opravdový profesionál v oboru. Na seriál skvělé herecké výkony. 4.5* // 1x09 The Fair Haired Child: Zatímco obrázky vypadají opravdu démonicky, rozpohybovaný Fair Haired Child působí spíš směšně. Mírné zklamání, 3.5* // 1x10 Sick Girl: Nejvíc mi vadila strašně přehrávající Angela Bettis (Ida). Efekty mi připomínali Věc (což osobně nepovažuju za zápor, ale přeci jen jsme o pár desítek let dál). Za předposlední scénu, která vypadala docela děsivě 2*. // 1x11 Pick Me Up: Celé takové moc o ničem, děj skoro žádný a když už, tak nelogický... 1.5* // 1x12 Haeckel's Tale: Téměř můj šálek. Proč téměř? Protože tahle epizoda pořádně neví, kudy má jít. Nakonec zvolí tu správnou cestu, ale než na ní dojde, tak je polovina pryč. 3,5* // 1x13 Imprint: Ruce s obličejem se člověk může jen zasmát... Na to, že tohle měla být nejlepší epizoda, nic moc. Né že by to celé nepůsobilo hnusně a občas strašidelně, ale čekal jsem něco, z čeho bude i mně zle. "Jen" 4* //// 2x01 The Damned Thing: Divná digitální epizoda bez pořádného děje. 1.5* //// 2x02 Family: Zábavný, odlehčený díl se sympatickým obsazením a v krásném prostředí. Jen mě dost iritovala ta náboženská hudba. 3.5* // 2x03 The V Word: Blbost, za Michaela Ironsida 1.5* // 2x04 Sounds Like: Zneklidňující epizoda, opravdu se mi líbila bezvýchodná atmosféra. 3* // 2x05 Pro-Life: Klasický pomalý Carpenter, odkaz na Věc. Nicméně málo hororový a ne moc zábavný. 2.5* // 2x06 Pelts: Jedna z mála epizod s dobrým celkovým tempem a gradací. 4* // 2x07 The Screwfly Solution: Joe Dante. Režisér, který by v Masters of Horror neměl co dělat. Lepší než Homecoming, ale stejně dost neuvěřitelná epizoda. 2* // 2x08 Valerie on the Stairs: Hodně zajímavá epizoda s hodně divným koncem. Zezačátku se tvářila jako slušná duchařina, škoda že takhle nebyla vedena celá. 3* // 2x09 Right to Die: Nevím proč, ale ta ženská mi strašně připomínala Samaru z Kruhu. Taky mě potěšil ten zvrat, opravdu jsem ho nečekal. Asi (zatím) nejlepší epizoda 2. série. 4.5* // 2x10 We All Scream for Ice Cream: Zdlouhavá a hloupá epizoda, v druhé polovině to sice trochu vytahuje, ale pár icecream-gore efektů jí nezachrání. 1.5* // 2x11 Black Cat: Chybí gradace! Do půlky nuda a najednou zvrat o 180° a pořádné psycho. 3* // 2x12 The Washingtonians: Byla by to zajímavá epizoda, kdyby všichni tak dementně nepřehrávali. 1* // 2x13 Dream Cruise: Klasický japonský horor. A klasicky mě neoslovil tak, jak by chtěl. 3* //// Celkový dojem: Na to, že se to jmenuje "Masters of Horror", je tu málo opravdu hororových epizod. Skoro polovina jsou prostě sračky, další třetina komedie, a jen pár epizod opravdu stojí za to. 3* () (méně) (více)

Juliane

Dosud viděno: 1x01 Incident On And Off A Mountain Road - 2/5; 1x02 Dreams In The Witch House - 3/5; 1x03 Dance Of The Dead - 3/5; 1x04 Jenifer - 3/5; 1x05 Chocolate - 2/5; 1x13 Imprint - 4/5 ()

fr3ak

Počin, kterej určitě stojí za pozornost. Jak je u takovejch projektů běžný, kvalita je samozřejmě kolísavá (někdy až moc), ale protože epizody maj stopáž většinou do hodiny, tak nejde o nic závadnýho. ()

agassi68

Čakal som, že to bude taký slabší priemer no majstri sa nezapreli a na zhruba hodinovej ploche dokázali, že sú špičkou svojho žánru. J.Carpenter bol dokonalý.. ()

S.Dedalus

hodnoceno za dreams in the witch-house pěkná adaptace lovecrafta která dělá z poněkud chaotické předlohy slušně gradující strašidelný příběh navíc lovecraftovy padne béčkovost jak ulitá ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)