Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

MrPierc

Prvních několik dílů jsem se rozmýšlel, zda pokračovat či to vzdát. Ale překousl jsem start a pak už to s touto vtipnou partou plynulo jako voda. Pošahaní (vlastně normální) studenti si náhodou vytvoří studijní skupinu. Každý z nich je zcela jiný a svým způsobem podivný. Každý si nese svojí minulost a snaží se jí skrýt, jenže vše se provalí a dotyčný se svým chováním sám prozradí. Jeden student je rasistický sexistický buran, jeden je bývalý právník, další je šílenec do filmů, následující naivka atd. Mnoho různých charakterů, které se přece nemůžou shodnout. Stačí ale trochu tolerance, trochu šílených situací a parta se uklidní a zpevní se jako zeď proti ostatním narušitelům zvenku. Spolu čelí normálním problémům i šíleným scénářům tvůrců. Někdy bojují o známky, jiný díl jsou schopní hrát paintball až na krev. Některé díly jsou přímo parodiemi seriálů a filmů. Zcela nový a hravý přístup na poli komediálních seriálů. Dalším plus je, že je mezi všemi členy vždy nějaké sexuální napětí a to se stále přelévá na jiné osoby. 1 a 2. série bez chyby, ale 3. už je jedna velká neuspořádána sci-fi šílenost. Těším se na 4. řadu! * Český dabing otřesný, originální znění perfektní! ()

O´Neill

Po čtyřech dílech stále nevidím tu kvalitu, kterou lidi tolik oceňují. Zatím je to jen průměrná low-budget komedie, u které však nehrajou roli až tak vtipy jako spíše volná atmosféra. Potenciál to vcelku má, zatím ale to je ale jen velký průměr, který zachraňuje Joel McHale a krátká stopáž. ()

dezorz

metať meta humor s takou ladnosťou. abed moj, úplne chápem tvoje pocity zo konca milovaného seriálu, chcem viac a nikdy tento seriál neskončiť. prosím, už žiadne ďalšie firefly. ()

Zbyisek

Úžasná zábava, plná těch nejlepších vtipů a parodie na všechno možné. Zapomeňte na jednoduché, nenáročné a přitrapnělé vtipy známé z většiny sitcomů. Community vyžaduje mnohem více pozornosti a také více divákových znalostí. Možná proto se seriál roky potýkal s nedostatečnou sledovaností - holt je to pro trochu náročnější publikum, které to dokáže ocenit. Nutno přiznat, že v průběhu 6 sérií (kterými se seriál po několika zmrtvýchvstání doslova prodral) jsou patrné výkyvy kvality. První dvě série jsou naprostá pecka, každá scéna, a pomalu každá věta, má minimálně dva smysly a nespočet vtipů různého kalibru, plno narážek a parodie na všechno možné i nemožné od sexuální orientace, přes filmy, komiksy až po počítačové hry a společnost jako takovou. Kadence vtipů, hlášek a narážek je taková, že se to prostě musí vidět znovu (případně nejprve dokoukat referované filmy, nastudovat parodované situace a ve světle nově získaných informací se podívat znova a pochopit i doposud nepochopené vtipy). Navíc má ale Community i mnoho decentních, milých, příjemných až dojemných momentů. Celkově je to milý, přátelský a vyvážený počin. Hlavní postavy, jak už sám seriál poznamenává, jsou velmi různorodé po všech stránkách. Postavy jsou sympatické a každá zcela jiná. Sebereflexe tomuto seriálu rozhodně nechybí a často si dělá legraci sám ze sebe. Často odráží i aktuální situaci a dokonce i do jisté míry komunikuje s diváky a fanoušky. Právě silná fanouškovská základna dokázala i přes problémy udržet seriál v chodu po 6 sérií a docílit zatím alespoň části toužebně očekávaného #SixSeasonsAndAMovie. Od třetí série seriál lehce začíná ztrácet a zbytečně tlačí na pilu. Stále více se objevují „speciální“ díly. Patrně nejlepší díl všech seriálových dílů všech seriálů, tedy 23. díl Community s názvem Modern Warfare, je naprosto úžasná parodie (nejen na akční filmy) od začátku do konce. A právě po tomto populárním dílu se stále více objevují žánrově velmi specifické díly (western, kriminálka,…). Myslím, že na to seriál doplácí od 3. série, kdy nadužívání těchto dílů již občas působí nelogicky a přehnaně. Nicméně je pravdou, že ač je řada dílů a situací přehnaná, Community si s tím hlavu nedělá a klidně to přizná. Vždyť sám Abed celou dobu tvrdí, že všechno je přece jenom jako, a že je to seriál. Community nenechá bez povšimnutí ani takový fakt, že nová hlavní postava je ztvárněna herečkou, která o pár sérií zpátky ztvárnila zcela jinou bezvýznamnou postavu – prostě tuto situaci vtipně okomentuje a tak trochu to přizná. Čtvrtá „gas leak“ série a pátá série poklesly v kvalitě (i když i zde jsou geniální díly). Potom se ale seriál přece jenom vzpamatoval a dočkal se parádního zakončení v 6. sérii. Univerzum zbudované kolem Community je úžasné a ukrutně meta. Jde o neuvěřitelně hluboké a komplexní dílo. #AndAMovie ()

Lopic

Prvni dil me moc nechytil a hlavni hrdina mi prise na ranu, ale postupne se to zlepsovalo a jestli to takhle pude dal, tak to bude na 5*. Jo a Britta je hot as hell. ()

TommyLeeJape

Výborně NBC, tleskám. Postava TV geeka Abeda a v každém díle hromada popkulturních (wow, fakt jsem to slovo použil) odkazů na filmové klasiky nebo televizní seriály. Nemluvě o skvělém paintballu, dokumentu nebo nedávno odvysílané videohře. Pro někoho málo, pro mě za 5*. Kdo má rád jednoduché, až hloupé vtipy, upřednostní Dva a půl chlapa, kdo má rád přímočarost vtipů, upřednostní Teorii velkého třesku. Jediná slabina tohoto seriálu je paradoxně jeho geniální humor. Abyste se totiž zasmáli, musíte vytáhnout hlavu z prdele (slušněji řečeno - potřebujete mít tu správnou "krevní skupinu"). Bohužel právě kvůli tomuto faktu Community po 4. řadě pravděpodobně končí. You can't do that. HAVE YOU MET ME?! ()

Kwaichi

Každý z nich je odlišný, no spolu tvoria zohranú partiu, krúžok vysokoškolských študentov. Jeff, zakladateľ komunity je právnik, ktorý svoj titul získal nečestným spôsobom, a preto si školu musí ešte raz zopakovať. Je už zbehlý v tom ako to na takej univerzite funguje, vie čo si môže dovoliť a ako na niekoho urobiť dojem. Na mušku si vezme spriateliť sa s blondínou Brittou, k čomu mu má pomôcť vytvorenie štúdijnej skupiny na španielčinu. Na prvej schôdzke sa tam zíde sedem čudákov. Nakoniec sa z nich stanú najlepší priatelia. Skoro každá scéna obsahuje kopec ľahkého humoru a samozrejme aj mravné ponaučenie. Seriál si celý čas drží vysokú úroveň, čo je v dnešných časoch veľká vzácnosť. Moje najobľúbenejšie epizódy sú 7 a 23. ()

Pajky3

Seriál, kterej rozhodně stojí za shlédnutí. Ze začátku to nebyla žádná pecka, ale asi u desátého dílu mě to chytlo a vypracoval jsem si závislost na dalším seriálu. Absolutní vrchol jsou samozřejmě díl mafiánský a díl paintballový. Každopadně i celá první série končí velice originálně a jsem zvědavej co mi nabídne dál. 85% *** Druhá série mě přesvědčila o tom, že je to skvělej seriál. Po Halloweenském dílu a po dílu Dungeon & Dragon navyšuji na plný počet. Nemůžu se dočkat dalších dílů a zařazuje se mezi pravidelně sledované. V současné době není nic lepšího a vtipnější. Konečné účtování v paintballu opět neskutečné 90% *** Třetí řada mi už nepřijde tolik našlapaná jako ty předchozí, i když i tady se najdou vynikající díly. Například alternativní reality, gameboyovej díl, nebo Changova vláda a záchrana děkana. Bohužel je, ale i pár slabších a tak se nedá moc divit menší sledovanosti a rozhodnutí, že závěrečná čtvrtá řada bude jen poloviční. Na druhou stranu si myslím, že právě proto budou opravdu skvělý. 80 % *** Nakonec se ukázalo, že nešlo o poslední řadu, jenže. Moje očekávání možná byla velká, možná za to mohla změna v týmu, kdy byl nahrazen Dan Harmon, ale čtvrtá série je bez jakýchkoliv omluv tou nejslabší co studenti z Greendale nabízejí. Výměna vedení očividně nebyla k ničemu dobrá, tým opustil po "neshodách" Pierce (Chevy Chase), což je prostě velká ztráta. 70 % *** Naštěstí mě neúspěch/propad předchozí řady neodradil o dalšího sledování, protože v páté sérii se i díky návratu Dana Harmona vrací partička z Greeendale tam, kam zaslouží. Není sice tak skvělá, jak v úvodu, ale pořád je zatraceně dobrá, i když tým opouští další výrazný člen obsazení Troy (Donald Glover). Láva díl nebo MeowMeowBeanz ale neskutečně baví, takže doufám, že přijde prodloužení a budou mě bavit i za rok. 80% *** Přechod na Yahoo šesté sérii opravdu prospěl (nebo alespoň neublížil) a rozhodně mi nevadila ani další výměna tváří této studijní skupiny. Nováčci nejsou úplně špatní. Bavil jsem se a většinu dílů považuji za opravdu povedené. Dalo se vzpomenout na začátky seriálu (první a druhá řada) a opravdu nerušeně se bavit. Dokonce i Paintball se vrátil. Navíc závěr byl opravdu baladová epizoda a pokud to bude opravdu konec seriálu, tak mi to vadit nebude, protože se povedl. Co víc si přát, i když heslo bylo #SixSeasonsAndAMovie... Celkově seriál hodnotím 100 %, protože díly co jsou skvělý jsou opravdu dokonalý a vždycky si je rád znovu pustím a to je přesně ta věc, která z dobrého seriálu udělá srdcovou záležitost. Go Greendale! ()

Gaaron

Season 1: Zatím spíše lehce nadprůměrná zábava, prošpikovaná příliš chtěnými popkulturními odkazy, s několika opravdu vtipnými momenty. Uvidíme, co na to druhá série. Season 2: Během přestávky scénáristé zřejmě plně docenili, co mají v rukou, a vytáhli ze svého popkulturního pastiše maximum. V druhé sérii jsou i ty nejhorší díly vysoce nadprůměrné a pár jich je opravdu brilantních. 3* -> 5* ()

eaten

Už po prvom dieli ma seriál zaujal. Dobre spravené postavy, narážky na rôzne filmy (Godfather) si ma získali + paintballové časti boli priam geniálne. Nechápem ako sa mohlo stať, že prerušili jeho vysielanie. ()

Morzael

Výborný komediální seriál, který jede na vlně chytrého a absurdního humoru. Škála postav vybrána a napsána naprosto skvěle. Počínaje sympatickým Jeffem konče homofóbím, xenofóbním všeumělcem Piercem, či psychopatickým Changem, tahle partička vás dostane prostě pokaždé. Dalším plusem jsou díly, které vzdávají poctu jiným žánrům a seriálům. První tři série jsou pro mě srdcovkou, ke které se kdykoliv rád vrátím, obzvlášť v časech zlých. Škoda dalších sérií, které už se vysokého standardu nedotýkají. ()

Sammya

Tenhle seriál je opravdu jedinečný. Je to vlastně jako byste sledovali s každým dílem jiný seriál se stejnými postavami. Každý díl je stylizovaný jinak, tak, aby se věnoval určitému tématu nebo nějakému popkulturnímu odkazu. A je to naprosto geniální. Samozřejmě, že v pozdějiších řadách už to není, co to bývalo, hlavně díky divnému vztahu Britta/Troy a nezdravému vztahu Jeff/Annie (Britta+Jeff forever :D), ale tak aspoň to mělo těch 6 řad a už nám chyb jen film. "Six seasons and a movie!". Nejlepší postava je Abed a nejlepší díly jsou paintball. A the floor is lava. ()

Kolikokoli

Několikrát jsem to zkusila, ale ani jednou to prostě nešlo. Postavy strašné, humor... chybí. Byla to nuda na entou. Asi jsem divná, ale tenhle rádoby humor (který IMHO používá v poslední době i HIMYM) mi přijde dost trapný a nevtipný... EDIT: tak jsem tomu dala druhou šanci. 1. série byla OK (tak na 3*), druhá byla o dost lepší (na 4*), ale ta třetí... ta to posouvá na úplně nový level! Naprosto perfektní! ()

3n3my

Vydržal som pozerať celú prvú sériu s nádejou, že sa to už konečne niekam pohne. Predsa seriál, ktorého hodnotenie presahuje 85%, nemôže byť taký suchý. Ale bol. A to konkrétne neuveriteľne gýčovitým, s trápnymi hercami a s ich postavami, ktoré sa možno aj chcú niekam zaradiť, aby vzápätí svoje konanie zmenili kvôli ich super skupine, v ktorej si neustále lezú na nervy. Seriál u mňa nepochopený, mimo reality, a už aj úspešne mimo mňa. ()

tomeek

Community je seriál s nevídaně skvělým humorem, skvělýma postavama a takovým kvantem popkulturních odkazů, že to nejde zpracovat napoprvé. Éra Sheldona Coopera pro mě tímto končí a nastává éra Abeda Nadira! :) Jeho a Troyovy titulkové "dovětky" mě pokaždé nekompromisně zruší, protože to se jen tak nevidí :)) Skvělá černoška, stárnoucí homofobní slizoun a rasista v podání Chevyho Chase, Annie a Britta radost pohledět a zbytek chlapů nemá vadu. Hrocení absurdních vtipů na maximum, narážky na všechno možné a spád jak ďas - skoro mě mrzí, že to asi shlédnu zas během 14 dní všecko :) Po třetí sérii: Prvních šest dílů třetí série navazuje přesně tam, kde končí druhá - naprostá smršť absurdních scén a ujetého humoru jak to máme rádi, ale potom jakoby došly nápady a z Community se opět stává "běžný" seriál. Šílenství v Greendaleské komunitní škole se ale začne znovu rozjíždět až u posledních tří dílů a v plné parádě otevírá nový děj pro S04. Už aby tu byla. Já ty lidi miluju :) "Troy and Abed in the moooorning!" ()

flyboyeda

Velice vtipne a obdivuhodne originalni, chvili mi trvalo, nez jsem si tuhle partu oblibil, ale dnes uz patri mezi srdcovky. Neni to serie pro kazdeho, ale modri vedi... Chevy Chase rulez! Ken Jeong rulez! Cela parta se hodne povedla... ()

URBAN

Community je jeden z těch seriálů na které se můžete dívat znova a znova a připadá vám to jako kdyby jste to viděli poprvé a to hlavně díky skvělým charakterům o které tady není nouze každý z postav je jiný a to je navzájem krásně spojuje a každý se v tomto seriálu najde od šprta , mimoně , egoisty nebo třeba sportovce . Já jsem se napřklad našel v Abedovi . Což je mimon a taky jeden z hlavních taháků seriálu aspon já to tak cítím , ale jak píšu možná si to myslím jen protože jsem se v něm nejvíce našel a Chang ( Ken Jeong A.K.A Chau z Hangoveru ) ve kterém jsem se sice nenašel , ale je takovým druhým tahákem , škoda že není členem skupiny a to o to tak chudák usiluje : ) Při jeho scénách se vřdycky zasměju už jak jsem ho viděl v titulcích tak mi to vykouzlilo úsměv na tváři a jak byl na scéně tak už jsem se jenom popadal za břicho . Chang ( Ken Jeong A.K.A Chau z Hangoveru ) je tu takřka stéjný jako v Hangoveru takže fanoušci tohodle herce se mají na co těšit . příběh je skvělý divím se že doted toto nikoho nenapadlo . A ta škola o které to celé pojednává mi dost připomíná tu moji : ) Ještě že z ní za dva roky vypadnu . A ikdyž to celé není dokonalý seriál a občas značně kolísá musím si ho přidat do oblíbených . ( 27.12.13 -5.1.14/MAC/1SÉRIE/2SÉRIE/3SÉRIE ) Viděno 6x ()

okkac

Moc se mi líbí hraní si s různými žánry napříč seriálem a postava Abeda, která komentuje dění z filmového hlediska. Moc jsem se bál, že dojde ke znatelnému pokledu ve 4. a 5. sérii, ale niajk hrozné to nebylo. Nejlepší jsou samozřejmě paintballové díly v první, druhé a šesté sérii, Pillowsfort and Blanketsberg, The Floor is Lava a další. Jen je zajímavé, že v páté sérii dojde k odstřelu 3 z 6 hlavních postav. Celkově 80% ()

Cedr

Community je nejluxusnější komediální seriál současnosti. Je to seriál s nadhledem, který si umí udělat legraci snad ze všeho. Sem tam se objeví slabší momenty, které kapku zanudí, ale vše je ihned střídáno tak skvělými scénami o kterých se HIMYM a Big Bang Theory už několik sezón ani nesnilo. Takže přestaňte býti ovcemi a zahoďte už koněčně výše jmenované nevtipné sitcomy a hledejte třeba něco nového. Community je rozhodně dobrý start. Chevy Chase na stará kolena válí snad ještě více než kdy předtím (nikdy jsem nebyl kdovíjaký fanoušek , ale tady je prostě absolutní špička) a některé díly se okamžitě zapsali do naprostého seriálového topu (např. paintball a mafia díly - aneb typ "parodie", kterou konkurenční seriály prostě nezvládají provést aspoň trochu vtipně, ale v Community jde dokonce o nejlepší epizody). ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)