Černý anděl

• USA Dark Angel
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Hudba:

Joel McNeely

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, Kevin Durand (více)

Série(2) / Epizody(42)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiální text distributora)

Sista

Trochu nedotažený a dost umělohmotný, Jessica Alba je sice nehorázná kost, ale já mám radši tu postavu pejsko-člověka co maluje obrazy a hulí jointy v převleku za messangra.. ()

Grizzly

ale jo...serial ma nekolik dobrych napadu, scenaristicky a rezisersky nevyrovnane dily (stejne jako kazdej jinej), megakocku jako hlavni predstavitelku a pro mne neprilis povedene digitalni triky. Kdyz vezmu v uvahu jak je stary, sem ochoten to prekousnout. Nemuzu si pomoct, ale mne se druha serie libila. Je sice uplne jina nez prvni, ale mnozstvi mantikoranu na svobode dalo tvurcum otevrene moznosti na ulitle napady. Navic Joshua a hlavne Alec okorenili nemastnou a neslanou plejadu postav o humor. Alec je pro mne nejsympatictejsi postava v serialu vubec. A malem bych zapomnel na genialni halloweensky dil. :) ()

Heroine odpad!

Je hodně filmů, které jsou pouze pro zvyšování sebevědomí pánům (jakýkoli James Bond, téměř cokoli se Schwarzeneggerem, atd.), a je jich i hodně pro zvyšování sebevědomí dámám (tuším že letošní Zkrat nebude výjimka). Tenhle seriál rozhodně patří do té druhé kategorie. Je to ale ryzí béčko se vším všudy, ať už je to pekelný scénář, pokulhávající logika, směšné postavy, příšerné kostýmy, debilní dialogy, pitomý příběh... Je to zkrátka fakt hrůza. Jessica Alba hraje fakt slabě, sexy je asi jako dvanáctiletá chudinka s IQ asi jako brokolice, a k tomu mi připadá strašně ošklivá v obličeji. Ale dobře, dokážu si představit že to leckterý nedospělý chlapec neprokoukne... Že ale nikomu nepřijde už jenom celý ten nápad úplně debilní? Supersexy kočka, silnější než Pipi Dlouhá Punčocha, která skáče po hlavě ze střechy, nosí opnutý leginy a krátký tričko, v noci nikdy nespí ale jezdí na motorce, umí všechny bojový sporty, nikdo jí v ničem nepřemůže, a k tomu je tak NEODOLATELNĚ KRÁSNÁ?!? No sory, ale mě to zní jako totální ptákovina! ()

aninaji

Za první řadu bych dala i 5*, za druhou nanejvýš *. Dřív jsem nechápala proč vznikly jen dvě série, ale po pár dílech té druhé jsem se divit přestala. Škoda.... ()

Deftie

Päťkrát požuvaný a niekoľkokrát použitý námet. Nehovoriac o absolútne neschopnej Jessice, ktorá sa síce epizódu od epizódy lepšila, ale nevydržala som to bohužiaľ dovtedy, kým som jej aj to herectvo uverila. Čo môže povedať ešte človek ku seriálu, ktorého zvučku doslova neznášal? No, občas sa tam mihli aj schopnejší herci... ()

Tamten

Dokud se seriál drží hlavní linie a nezabředává příliš do romantiky, je dějově zajímavý, bohužel v některých dílech ujede zcela mimo a pak je lepší epizodu zcela vynechat. Jinak je slušně natočený, jen akční scény nejsou moc dobré. Ale aspoň to vynahrazuje Jessica. ()

Acrobat

PROLOGUE: Ženská smrteľná (a nesmrteľne dokonalá J.A.) Vrana. Spojenie s hlavnou hrdinkou v dokonalých metamorfózach. Krvavé oči, kožená pásová bunda, mokré stredne dlhé vlasy. Čo viac si má hriešnik a luhár priať viac. Baby, priblíž sa, doráňaj ma saskou tradíciou, pošli do parareleného sveta, vyžmýkaj emócie a city. Nemyslím, nejem, bdiem, bojujem. Dark Angel action. Neviem čo robiť, žalúdok zviera pocit strachu. Pristupuj tvrdo a citlivo zároveň. Pomykov, približuje sa ako duch E.A. Poea. Kriste, tá červená. Páni, krvacajúce pery, maskáče do snehu? nerob zo mňa posadnutého. Šaliem. To nie je dobré. Odchádzam. Watch tower to Alba. http://www.youtube.com/watch?v=B8_pgxLU5Q8&playnext=1&list=PL41482C1C7B588CFB&index=65 // ALBA DESCENDS: Ak vychádzam s Poeovej filozofie skladby (na naše účely) nielen básne ale všetkého, umocnenie pocitu jednak beznádeje, trúchlenia a na druhej strane rešpektu, bojaschopnosti vyvoláva seattleský anjel. Netuším, či anjeli budúcnosti, ktorá je vždy zdecimovaná, takto konajú a vyzerajú, v nebi však takíto povedzme presne spievajú, či lietajú. Teda v to dúfam. Pomykov a strádanie všeobecného, nutkanie zažiť spirituálny nádych, osvojenie si myslenia a pocitov X-452 mi nedáva potrebné odpovede na otázky „ako zachrániť svet“, nutká však vzkriesiť pocity blahosklonnosti k nevinnej žene (slečne), ktorá nie je reálna a preto spôsobuje to prekliatie uvedomenia si obrovskej diaľky, ktorá medzi nami je. Môžem ju ako Vrana pozorovať zo striech, z okna môjho dobre skrytého domu, je to ale dobré na jednu vec – ešte viac sa zmáram a nutne otváram ďalšiu fľašu lacného Beaujolais. Ľahostajnosť, NIE však k DUCHOVNÝM otázkam, nezbednosť, krajná nedospelosť, trúfalosť 452ky nesú v sebe inšpirácie pohľadu ďalej, za horizont. Vymyslená obludnosť a charakter nemôže mať vplyv na zmýšľanie v súčasnosti, a hoci som nebol na napr. Aljaške, viem že existuje. Neopunková anarchia je vstrýcnym momentom možného usporiadania budúcnosti, zasiahla(ne) ale celý svet? Chlieb a hry sa zmenia na boj o vodu a chlieb, no ja neviem či zvíťazím. Po nociach ju sledujem. Tomu stvoreniu, ktoré vymyslel otec T-800, nemôžem byť na príťaž. S bratmi dominikánmi mám priateľské vzťahy, našťastie, inak by som nemal kde spať, a tí mi občas poradia hľadať odpovede v kaplnke. Často som tam, pár krát tam zašla aj ona, no ako som si ju ukotvil v hlave, je aj vtedy ak unikám nočnými ulicami pred bandou opilcov. Zvládol by som ich, ale nemôžem riskovať. Nechať ju tu opustenú....sám nemám usporiadané myšlienky. Nepotrebujem od nej úklony, uznania, pohladenie, stačilo mi ak som v čase jej súboja 1 na 1 stopol v bočnej ulici 3 ďalších, ktorí jej mali nakopať jej fantasticky tvarované telo. Stopou sú vždy zuby pri soche Nepoškvrnenej Panny Márie. Vtedy sa niečo stane, a hoci sa väčšinou ubrániť vie, snažím sa byť na pomoci niekde blízko. Za stĺpom ma v kaplnke nemôže vidieť, hoci som tam párkrát v jej prítomnosti bol. Ju nezaujíma nehospodárnosť atrapy štátu, hladní a opustení...K nej ešte len spejeme. Nie rýchlo, načo sa ponáhľať, rozvrat však nemáme pod kontrolou. Prudko mystickú ženu (slečnu) dokáže na určitý čas zatlačiť naučená skladba Verdiho Nabucca, tá krvavá stopa na jej perách, kožené rukavice bez prstov spúšťajú stav mantichorskej mysle, pocity zjavujúce sa odnikiaľ, a opäť zanikajúce len čo utekám pred betlehem. Psychický vzruch je krátky ale o to intenzívnejší, pohlcujúci, že netrénovaný a neveriaci by som iste upadol do stavu marazmu. Keď prší je najlepšie. Vtedy sa cenťákom odvďačujem človeku na okraji spoločnosti menom Orwel, ktorý zmočeným prstom ukazuje na vševidiace oko. Je nad cintorínom. Hm. V duchu si hovorím - rovní sme si len pri narodení a smrti. Ak prídeš, ty bezcitná smrť po ňu -452ku alebo po mňa, stretneme sa niekedy? Obávam sa odpovede čierneho stvorenia, s beznádejným veru nie. ANGEL NEVER: Neboj sa vrany, som priateľ. Darovať srdce jej nemôžem, nech akokoľvek by som chcel. Kliatba Ecovho kyvadla je neústupná, a jedinou útechou zostávajú špinavé pozadie stien, ulíc a domov odkiaľ ju môžem sledovať. A kaplnka....nezabudni na kaplnku....// () (méně) (více)

zberatel

Aj napriek niektorým wtf momentom a častiam, mal tento seriál potenciál.. Škoda že ho zrušili predtým než mohol naplno rozvinúť mytológiu čo načrtol v druhej sérii a zakončiť veľkým happyendom. 🤷🖖 ()

RedRose

Jessica Alba by opravdu mela na svuj design vlastnit zbrojni pas!! Serial jako takovy je ale dost nevyvazeny... Prvni serie je misty az na 4 hvezdy ale zato ta druha by nekterymi dily klesla az k odpadu... Naopak samotny zaver, kdy proti sobe stoji dve barikady, je naopak namet pro vcelku slusnou treti serii, ktera by to mohla cele "nejak" uzavrit, ale bohuzel k ni nikdy nedoslo coz je myslim skoda protoze jsou i mnohem horsi a presto delsi serialy... Celkove hodnoceni je tedy na nejakych 50%... ()

Maniik88

Zo začiatku celkom zaujímave, krásna Jessica, slušný Weatherly, ale postupom času ma to začalo nudiť a nakoniec som to vzdal. Niektorý diel fakt zaujímavý a ďalší nič moc, nuž čo už. ()

Quendi

Řekla bych, že tady se Jessica Alba skutečně vytáhla. Dark Angel není špatný seriál, má ale dost značně hluchých(až nudných) dílů a to především v druhé sérii, která se navíc zápletkou s DNA virem dostala do trochu ujeté hladiny. Nejvíc těží ze vztahu Max a Logana, nejhorší je závěr, na který evidentně nebylo moc času, takže počítejte s tím, že se nedočkáte téměř žádných odpovědí na položené otázky. ()

Dub-C

Kdyby byla druha rada, no jak bych to rekl, snad, uplna, tak bych dal i 4*... Prvni rada narez, druha mensi narez :):) btw pekny pojem o budoucnosti ::) ()

HELLBOY-DB odpad!

První série slabota a z druhé jediný díl na který se dalo dívat byl ten poslední režírovaný Jamesem Cameronem. 1. série: 20 %, 2. série: 0 % ==== 10% ()

Grellenort

Mě se to pro změnu nelíbilo vůbec. Ženská s kočičí DNA?? Cože?? Na takové seriály jsem zíral když mi bylo osm. Akorát Jessica Alba je nehorázná kost :-) ()

reypal

No a já se to jako čtvrtý v řadě pokusím shrnout: mně se to pro změnu líbilo hodně, Jessica je skutečně nehorázně nehorázná kost, na kočičí DNA nevidím v době kdy do prasat a myší rveme lidský geny nic tak v zásadě neuvěřitelného, a navíc vidět Jessicu, jak se 2x do roka “mrouská“ je pohled k nezaplacení :) Temný a depresivní to pro mě naopak bylo pohříchu málo, ovšem na pracovníky TV NOVA asi zase až až, jinak si těžko vysvětlit proč tento seriál, v podstatě pro teenagery, vysílala v neděli o půl druhé v noci, kdy už snad spí i ti nejhorší spratci. No budiž, horší ale je, že jako většina seriálů trpí i tento nevyrovnaností jednotlivých dílů, jsou zde momenty, za které by se nemusel stydět ani nablýskaný velkofilm a naopak věci, které by jste nečekali ani v ošuntělém “béčku“- což se ale dá lehce vysvětlit, když se podíváte na výčet režisérů, ti se snad střídali po půl hodině. Ale i přes tyto nedostatky je celkový dojem spíše kladný : děj nepostrádá napětí, akční scény jsou dobře zvládnuté, aby taky ne s kočičí DNA se to poskakuje, sem tam se objeví i humor a ten poslední díl vám musel vyloženě rvát srdce, takovej doják už jsem dlouho neviděl.(bez ironie!!) Edit k 2. serii: je až neuvěřitelné jak se dá tak dobře rozehraný děj viz poslední díl 1.serie zprasit nebo spíš zepsit?? Ani jsem se nedodívál.. ()

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

27.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam… (více)