Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

KIT.HL

Po dvou dílech: Technicky odpovídá dnešnímu standardu .Děj :Růžová ohrada,ala tv nova-souhlas s hodnocením českýhonza,Radek99,ale i mnohých stejně kritických.. ()

Lukrecie

Samozřejmě by se dalo dvojce Sanitky leccos vytknout, ale já oceňuji především cennou sondu do každodenní práce lékařů v dnešní době, náročné a bezesporu nákladné záchranné akce a zajímavost děje. ()

Sandiego

V tomto seriálovém paskvilu nevidím nic jiného než poslední křeč naštěstí již bývalého vedení České televize - scénář na úrovni Ordinací v růžových zahradách obohacený o punc "světáckosti" nebezpečně hraničící s porevolučním filmovým panoptikem, naprosto bezradná práce se střihem a kamerou a stejně tak bezradní herci... A výběr dějových motivů raději ponechán bez komentáře, protože se mi někdy z toho, co se nám snaží seriál naládovat do hlavy zvedá kufr. Nevím zda to byl záměr, ale je určitě dobrý tah postavit tento nevzhledný relikt po bok prvních děl dvořákovských kreativních skupin (Cirkus Bukowsky, České století) a v ostrém kontrastu tak ukázat, jak nutná byka pronikavá změna organizace dramatické tvorby, i to, že se co se týče prvních vlaštovek stoprocentně osvědčila. ()

oondra

Filipe, Filipe tys to zase pěkně zmatlal!! Bylo by lepší kdybys pořád točil reklamy na Besip, tam jen shit trvá jenom 20 vteřin!! Velké zklamaní, na Sanitku jsem se těšil, ale bohužel scénář a režie zůstaly za očekáváním. To samé platí o hereckých výkonech!! A to bohužel nemluvím o romovi z lesa nebo paní co se diví, že volala záchranku a ne popeláře ale i o některých větších jménech, které vypadají přímo směšně! Ten kdo dělal výpravu by si měl dát pořádnou facku!! Jako vážně v jednom výjezdu skáču z jednoho konce Prahy na druhý? Asi máme v Praze málo míst... Z nostalgie je to za hvězdičku. ()

Dr. Hawkeye

Sanitku jsem očekával s podobnou zvědavostí, jako před lety nové pokračování Nemocnice na kraji města, jenomže s mnohem většími obavami – Hubač není Dietl a původní Sanitku považuji za vynikající dílo televizní produkce. Žel bohu, ani Hubač není Hubač a Renč není Adamec. ____________________________________________________________________________________________________ Popravdě výpravný a výborně obsazený seriál však musí diváka naštvat již od samotného počátku. Pomiňme nyní fakt, že kontinuální působení některých postav patří spíše do říše sci-fi - například dr. Mádr byl za 2. světové války letec u RAF v Británii – a nyní vlastní leteckou záchrannou službu – na člověka, kterému táhne na stovku docela dobrý. Podobně je na tom dr. Vojtěch Jandera, který začínal u pražské záchranky v r. 1956 a to mu bylo něco přes 30. A jako Doktor bez hranic se v úvodním díle vrací z Afriky a vypadá jak ředitel vápenky… No nic. ____________________________________________________________________________________________________ Přestože seriál představí některé staré postavy, tváří se zprvu, že se zaměří spíš na ty nové. A že jich je. Z některých dílů však úplně zmizí, aby udělali místo dalším postavičkám tohoto panoptika. Ty mnohdy kopírují některé starší postavy. Neliba Marka Vašuta si střihne etudu na téma Korejs; sám Zdeněk Srstka se záhadně vrací jako Korejs; Kaderka Jiřího Dvořáka se snaží tvářit drsně a zároveň férově jako ředitel záchranné stanice v podání Josefa Vinkláře, ale kazí mu to milostné etudy – a je lhostejno s kým právě toká… ____________________________________________________________________________________________________ Tak jsem právě zhlédl 6. díl Sanitky 2. Až doposud jsem nad seriálem přimhuřoval oko a svým způsobem mě bavil, ale tento díl byl "wrong on so many levels", až to bolelo. A přitom těch hutných dějových linií! Posuďte sami: 1) Z bručounského saniťáka Neliby (Marek Vašut) se stane po, dějově absolutně nemotivované návštěvě banky, díky penězům od syna z USA, bodrý milionář. Jaká je ale podstat synova „velky byznys“, dosud nevíme, avšak pokaždé, když mu Neliba volá, vidíme ho ve společnosti lepých slečen, kterak hraje biliár. 2) Opuštěná, zhrzená a zdrcená operátorka Áňa (Iveta Jiřičková) jde za psychiatrem (ochotnický výstup dr. Cimického), který ji předepíše "lehká antidepresiva, po kterých bude ale trochu malátná", aniž by pátral po tom, co dělá. Zduněná operátorka následně záměnou čísel v adrese způsobí pozdní příjezd záchranky a tím i smrt pacienty, jejíž opilý synovec neváhá inzultovat saniťáky, což si fotí zcela stupidní postavička bulvárního reportéra (Lukáš Langmajer). Ten jede na místo, protože si z napíchnutého pageru přečte, že nějaká babka leží v bezvědomí - no ty krávo, to bude sólokapr! 3) Ještě zdrcenější Áňa je přeřazena do garáží na desinfekci vozů, kteréžto pucuje v poněkud somnambulním stavu, ale naštěstí tu je garážmistr Tatoušek (Jiří Lábus), který neváhá a její chmury rozptýlí muzikálovým číslem(!). Žel bohu asi nesklidí takový úspěch, neboť mátožná Áňa se přesto (nebo právě proto?) rozhodne spáchat sebevraždu, což mu ovšem stihne po telefonu sdělit. Tatoušek, mající z toho špatný pocit, využije Zdeňkla Má-pěknou-Srstku a ve Felicii z 60. let uhání Áně - do které se zjevně zamiloval (a to stihl jako kdy?) - na pomoc. Když toto komické duo (a pes) dorazí k dopravní zácpě, Tatoušek chápe mobilní majáček se sirénou a běží ulicemi za svou tajnou láskou.... Áňa neotevírá, Tatoušek jako správný saniťák chápe svoji hasičskou sekerku(!), která vypadá, jak ukradená z filmu Hoří, má panenko, a rozmlátí dveře. Leč musím vás zklamat - Áňa usoudí, že sebevražda je blbost a ač nekuřačka, dá si páva, ožere se, a vše bude zas v cajku. 4) Přestože má doktor Jandera (Jaromír Hanzlík) za ženu dr. Foldynovou, ultimátní GILF (Dagmar Havlová), je mu zcela lhostejná a se slovy "Nejsme na žárlení už trochu starý" ji nechává laškovat s šéfem záchranky Kaderkou (Jiří Dvořák). A aby toho nebylo málo, dr. Foldynouvou dohazuje Kaderkovi i jeho matka (Jiřina Bohdalová). 5) O Kaderku má však zájem i Radostová z ministerstva (Jitka Schneiderová), která s ním kdysi chodila a - jak mu prozradí - měla možná i dítě. Jejich potencionální syn dostane anonym (aniž bychom tušili od koho), který mu toto tajemství odhalí. Oba své potencionální otce přiměje k testům DNA, aby následně za jejich přítomnosti a se slovy "Nechme to bejt" spálil výsledky a uzavřel to slovy "Zítra letíme s Lucií do Austrálie. Asi napořád". (Kdo je ku*va Lucie?!? A proč ta celá anabáze???) 6) Kaderka jde před soud kvůli sporu s doktorem Adlerem (Ladislav Beneš). Drama vrcholí, papír šustí a ani mexické telenovely by se za atmosféru, napínavou jak guma od trenýrek, nemuseli stydět. 7) Retinitis pigmentosa Alžběty Janderové (Ivana Andrlová) se horší. Dr. Foldynová, která v jednom z minulých dílů zdědila majetek svého otce (Ilja Racek) se rozhodne zaplatit své švagrové operaci v Německu. V úvodní - zcela bizarně natočené a sestříhané - scéně k zákroku přemluví svého bývalého spolužáka (Miloslav Mejzlík). Ten ji však na konci sdělí, že se operace nepovedla...To se máme na co těšit… () (méně) (více)

topi odpad!

Po pár minutách z různých dílů jsem se nemohl vydržet dívat déle, než opravdu jen těch pár minut. Otřesné, trapné, neherecké a stupidní. Už jen z úcty k původnímu seriálu Sanitka, kterej byl uvěřitelnej a lidskej, musím tuto zrůdnost poslat do hlubin odpadu. ()

stration

Tak jsem to po šestém díle vzdal. Na to se nedá dívat. Postavy se chovají debilně, scénář je plný jakože akčních scén a podivných zvratů, herci nemají moc co hrát a celé je to v podstatě o šukání. Nebrat, zapomenout. Zlatý primář Sova. ()

Dont

Jako fanoušek první série Sanitky jsem pochopitelně zklamán. Filip Renč mě nepřekvapil a na laťku nastavenou původním seriálem dosáhnout nedokázal ani zdaleka. Nutno dodat, že Ivan Hubač mu bídným scénářem také zrovna nepomohl. Při sledování prvního dílu jsem nevěřícně kroutil hlavou nechápajíc, proč se po tolika letech nedokázali nebo nechtěli tvůrci elegantně zbavit největšího omylu první série Tomáše Juřičky. Skepticky jsem vnímal i sázku na herecké „hvězdy“ typu Marka Vašuta nebo Jiřiny Bohdalové. Tomáš Juřička ale nakonec patřil k těm, kteří toho zkazili méně (jako starší je mnohem snesitelnější) a dokonce i Marek Vašut se pochlapil a měl pár povedených momentů. Hereckou snahu nelze upřít Michalu Dlouhému, i když jeho proutník zůstal na míle vzdálen doktoru Skalkovi. Jaromír Hanzlík zůstal jen stínem mladého doktora Jandery plného vznešených ideálů. Nakrátko se vzchopil v sedmém a osmém dílu, kdy zazářil mimo jiné i ve skvěle napsaných dialogových scénách s Jiřím Dvořákem (asi nejpřirozenější herec této řady), jenže o to více vynikl rozdíl mezi právě např. těmito díly a jinými těžce podprůměrnými epizodami. Závěrečné díly opět poslaly seriál do pekel, sestřička zlodějka, ta modelka (nebo co to bylo), politické pletky a usměvavé obličeje Zdeňka Srstky neomylně vtiskly druhé řadě Sanitky punc béčkového seriálu určeného pro masové televizní konzumenty. Druhou hvězdu jsem přidal po několika vydařených momentech uprostřed série, na víc to bohužel není, ale dolů už přes slabý závěr také nepůjdu. ()

kajas

Původní seriál mi k srdci sice nepřirostl, ale tohle bylo se všemi akčními scénami, zachraňováním pejsků a nevidomých lidí totální guilty pleasure. Lezl mi na nervy vlastně jenom Jiráček (nevím, koho napadlo ho obsadit do jedné z hlavních rolí). ()

ibeh

Vážím si práce záchranářů, proto takto hodnotím. Kdyby pan Renč natočil hraný dokument o jednotlivých případech, bylo by to asi zajímavější. Myslím, že by to dokázal, takto z toho vyšla bohužel slátanina za mnoho peněz. Původní seriál byl zdlouhavý a polopatický, tento nevyvážený a překombinovaný. Do žádné postavy člověk nedokázal pořádně proniknout a záchranářské akce byly často nedotažené. Kvantita na úkor kvality. A ta stálá důstojná póza paní Havlové?! Škoda. Takže nakonec jsem se dívala pouze dle vzoru cimrmanovců, ze zvědavosti, jestli příští díl bude stejně tak špatný jako minulý. ()

dyfur odpad!

....ako jednou vetou?Podpriemerný seriál z doby minulej /Sanitka/ sa nepodarilo dať do nového -aspoň trocha pozerateľného-šatu...ako hovoria klasici všetko špatne. ()

Beagle

Viděla jsem 5 absurdních minut seriálu s resuscitací na chodbě činžáku (po nalezení domu se správným číslem popisným). O víc než těch 5 minut Sanitky 2 nestojím. ()

Martin741

Ziadny serialovy novodoby boom sa rozhodne nechysta. Sanitka 2 je len dalsi z pod/priemernych serialov, dokonca miestami to az pripomina Ordinaciu. A to hlavne castym zmykanim ludskych emocii, absenciou akcnejsich scen, a prazdnym tliachanim o medziludskych vztahoch a o tom, kto koho moze/nemusi ..... bla bla bla. Ocakavania boli velke, a sklamanie je preto na mieste. No nic to, asi sa novodobeho kultu ako Chalupari z roku 1975 alebo Takovej Normalni Rodinky sa isto iste nedockame. A bez servitky, sereblity ako Vasut mam absolutne na haku. 15 % ()

Rodriguez

Doprdele ale už mě s tím přirovnáváním k nějaký zahradě, nemocnice či pojištovně apod. výdobytkům vážně uživatelé serete! To neumíte napsat svůj vlastní názor???! Furt opičkujete jedno a to samý, když se objeví nový seriál z lékařského prostředí! *** Po shlédnutí všem 13ti dílů musím uznat, že syn pana Hubače se popral s pokračováním velmi statečně a pan režisér Renč udělal svoje celoživotní "seriálové" dílo. 80% ()

zette

Ackoliv dnes uz serialy vubec nesleduji, na Sanitku jsem si udelal cas. Myslim, ze se u nas toci daleko horsi serialy nez je tento. Nejvice mi vadi fakt, kdy je spousta epizod dejove vyhrocenych a malo pravdepodobnych (treba neustale krouzeni vrtulniku kolem vily, cikansky lync...), myslim, ze prazska zachranka si uzije dost pravdepodobnejsich a stejne zajimavych situaci. Podobne to vidim i s rezii, Renc je urcite schopny reziser, nektere vizualni efekty bych vsak vynechal. Herci vesmes hraji dobre (az na Srstku, to je pro me momentalne nejhorsi nas herec), jak uz ale nekteri zminili, jejich vekovy prumer zacina byt alarmujici:-). Chybi jeste pet dilu do konce, me hodnoceni to uz ale pravdepodobne nezmeni. Na odreagovani to funguje, urcite se nejedna o nejaky serialovy pruser (jako treba pokracovani Nemocnice na kraji mesta). ()

Dannysek4U

Podle ty hate wave jsem to cekal mnohem horsi. Minusem je urcita bulvarnost co do volby zapletek, cernobilost, hodne placaty charaktery a maximalni predvidatelnost. Vetsina postav je ale relativne sympaticka, fortel to ma taky, navic potesi i relativni blizkost k puvodnimu serialu, trebaze by to slo oznacit i za mirny plagiatorstvi. Hazeni odpadama kazdopadne tradicne zavani snobstvim a zaroven neznalosti puvodniho serialu + dalsich zanrovek tohohle typu. Ony totiz na tom byli na E. R. a v CHicago Hope v mnoha ohledech podobne. ()

ceskyhonza

Po prvních dvou dílech je patrné, že nová Sanitka 2 je stejně křečovitá, jako ta stará, ale máme tam hnědoobčany, tak je to "in" ... Důležité je, že si ubližují sami, tak to snad nezhorší naši reputaci v zahraničí, když jim tu jinak pořád tak ubližujem ... Takovou slabotu by spíš člověk čekal na Nově, u ČT je to fakt bída. ()