Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

erased

Constantine je skrz naskrz prolezlý rozpory. Několikrát se blejskne vynikající atmosférou a povedeným zpracováním okultních nápadů, jenže na každý takový moment spadá nespočet křečovitých infodumpů, které jakoukoli atmosféru spolehlivě pošlou do kopru. Podobně tomu je se samotnými postavami. Každá z nich má něco do sebe, a dostane prostor zazářit, jenže stejně tak mnohem častěji otravuje buď přehráváním nebo ne úplně fungující chemií a celkovým charismatem. Platí to především o Constantinových pomocnících, jenže ani samotný Matt Ryan se nezdá být tou nejšťastnější volbou. Totožnými rozpory trpí snad všechny stránky seriálu, počínaje ústřední dějovou linií nebo epizodními příběhy, kvalitou vizuálních efektů konče. Ve výsledku tak celý seriál působí dojmem nedopečeného rychlokvašku, kterým se tvůrci snažím honem přiživit na současné vlně televizních adaptací komiksů. A zrovna tento by si jako jeden z mála zajímavých zasloužil mnohem rozvážnější a především kvalitnější zpracování. ()

Tony.cs

Samozřejmě, na film to nemá a mít ani nemůže. Scénář byl trošku horší a hlavní představitel dle méno názoru občas trochu přehrával. Na Constantina se podle mě nehodí, ale jestli to nebude tím, že už mám zafixovaného Keanua. No, to bude ono. Kupodivu dost dobrý hlášky, docela jsem se zasmál. Nu, uvidíme, jak to pofrčí dál. Zatím bych dal tak čtyři hvězdy. Upravuji na pět. Seriál jsem si oblíbil a to nakonec i nového Johna Constantina. ()

movieband

Ryanův Constantine je příjemná jízda. S komiksem má podstatně víc společného (minimálně s Azarellovou šestidílnou sérií, co vyšla v češtině). Kolem a kolem, v závěru mi to přijde jako mix právě Azarellova Hellblazera a Moorova Swamp Thinga. Kdo ví, co nás mohlo čekat v dalších sériích, kdyby studia nevyměkla. Kdejaká CW prkotina má nespočet sezón a Johna zařízli po pár nevydařených exorcismech. Ryan hrál sarkastického anglána s permanentím cigárem perfektně a dost se podobá svému komiksovému bratříčkovi od vzhledu, až přes povahové rysy. Stejně jako výborně obsazený Chase a dost sympatická Zed. Děj jako takový, přiznávám, má pár hluchých míst, ale jako celek se celou sérií pomalu, ale jistě začal rozrůstat komplexnější děj, který nás mohl provázet ještě pár sérií. Supernatural s Winchestery taky během první série pracoval s "melouchy" a na pozadí rozehrával komplexní dějovou linku. Pravda je, porovnávat první sérii Constantina a Supernatural je taky trochu hazard, protože Winchesteři měli víc charismatu a lepší scénář, tak nebo tak, je to za mě velká škoda, že děj nepokračoval dál. Stěžejní linka s Brujeria a koncem světa mohla mít pořádné koule, i s přihlénutím k praktickým efektům, kdy některé nebyly sebeparodizující a zrovna nadvakrát příjemné. Za mě velmi charismatický a napínavý seriál, který hold není asi pro obyčejného konzuma, jak spíš pro trpělivějšího a shovívavějšího diváka. A fandu Johna. 85% ()

Kaluž

Po třech epizodách nad tím lámu magickou hůl. Na starého dobrého Hellblazera nedám dopustit, ale tahle teenagefriendly volovinka zkrátka není pro mě to pravé oříškové kakao. Raději budu nadále navštěvovat svůj oblíbený kroužek démonologie a budu dělat, že jsem o tenhle paskvil zavadil omylem. Kdybych hodnotil, šlo by to do lehkého podprůměru, ale po třech epizodách hodnotí pouze jasnovidci, takže to nechám na nich. Oddaní fanoušci komiksové NEW52 slátaniny by mohli být nadšeni. ()

Helo

První díly nenadchly, ale s postupem času se to zlepšovalo a zlepšovalo a když to takhle půjde dál, tak možná nakonec dám i pátou hvězdu. Edit: Nedám. Možná po druhé řadě. ()

Hanyou

Přiznávám, že moje hodnocení je hodně postavené na tom, jak mi byl Constantine samotný sympatický. Ale i kromě toho byla většina dílů zábavná a příšery, se kterými bojoval zajímavé. Jen jsem zklamaná, že se tam nikde (snad zatím) neobjevil Bažináč. ()

Petaxis

Pilot byl hroznej, druhej díl taky nic moc, ale od třetího dílu už to jde jen nahoru. Po tom rozpačitým začátku jsem tomu už ani nevěřila a málem jsem to s Constantinem vzdala, ale musím uznat, že se z podprůměrnýho prvního dílu dokázal proměnit v super jízdu. Doufám, že mu to vydrží a moc bych mu přála další sérii. A Mattovi Ryanovi role Constantina dokonale sedí! ()

lucifrid

Hodně povedené, Matt Constantina vystihl přesně. Uniklý pilot byl fajn, ale takový lehce béčkový, zvlášť ten konec. Ovšem přetočením té scény na střeše se to spravilo a seriál mě hodně chytl a John ještě víc. Ne všechno bylo sice super, ale líbilo se mi, že si seriál nebral servítky (John si v klidu zapaloval a nadával jak špaček a k tomu se skvělým britským přízvukem) a nebyl nejen jen temný, ale i vtipný. Postavy se povedly, hlavně John (samozřejmě), ale neškodilo by trochu více je rozvinout. Na to bohužel v těch 13 dílech nebylo tolik času a s druhou sérií to nevyšlo, takže máme smůlu. Ráda bych tam viděla víc popichování, hlavně u Zed, která se mohla otrkat trochu rychleji. Je to určitě fajn jednohubka, která se i přes pár menších nedostatků povedla. ()

dee-key

Příběhově to není úplné zlo a místy se drží i komixové předlohy. Výhrad bych k tomu ale měl několik. Především hlavní herec trochu přehrával, jeho ležérní outfit je mimo mísu a postava, která je původně slizký hajzlík a chronický kuřák a kterou bych si představoval v horor/fantasy seriálu by měla vypadat trochu jinak. Ale efekty nebyly na televizní produkci až tak mizerné a některé díly se mi i docela dost líbily. Dávám za tři plus jednu, že tu první sérii nezabili jako u Arrowa. ()

Fíla

Nový seriál, který jede na námět filmu z roku 2005, s Keanu Reevesem. Podobné mystické seriály mám v oblibě. Constantine mě svým pilotním dílem mile překvapil. V prvním díle se seznámíme s Johnem, uvidíme jeho strašáka minulosti, přítomnosti a zcela určitě i budoucnosti. Doufám, že si seriál udrží tempo a hlavně kvalitu. Doporučuji všem, které baví seriály s podobnými náměty. ()

M.i.k.e

po pre air pilotu příjemné překvapení.Trošku jsem se bál,jak bude Constantine vypadat ve chvíli kdy je okleštěn a jeden ze svých nejvýraznější charakterových rysů - kouření a nakonec to vypadá,že by to tvůrci mohli zvládnout.Pokud budou i následující díly vypadat minimálně takhle (ne-li ještě temněji) budu více než spokojen...80% ()

Havaj8

Komiksový seriály prostě maj něco do sebe, i když tu předlohu neznám. V tomhle případě Constantine jako egoistickej sympaťák si to sám o sobě dokáže povodit sám, ale jak dlouho to může vydržet. Dobře, jsou tam i další, který mu pomáhaj jako super Zed, ale jde pořád o to se seznamovat s různejma andělama a démonama a Darkness is coming. Bojim se ale, že to nebude mít dlouhýho trvání a seriál se nedožije dalších řad. Po první sérii to můžu shrnout, že se to díl od dílu zlepšovalo. Jednak se zapojilo i víc parťáků, Jon zůstal stejnej frajer, fajn záporáci a zrovna když má přijít super Cliffhanger, tak se neprodlouží na druhou sérii. No můžem jenom doufat, že aspoň tu druhou to dostane. ()

Chen

Obsazení rozhodně fajn (Matt Ryan byl trefa do černého), atmosféra není vysloveně hororová, ale mrazivá ano, triky docela ujdou, hromada pomrknutí na fanoušky komiksů je velké plus, ale co mě zklamalo, je silná epizodičnost seriálu. Sice se tu neustále mluví o probouzející se temnotě, ale většina dílů se zaměřuje na samostatné případy (které jsou sice obvykle "spuštěny" díky zmíněnému vzrůstajícímu zlu, ale to je vcelku chabé pojítko a příliš se mu nedaří dát divákovi pocit, že všechny události jsou dílky jednoho velkého celku), kdy některé jsou zajímavé a jiné ne. Ocenil bych spíše celistvější děj, byť jsem si vědom toho, že televize z velké pětky se častěji přiklání právě k silnější epizodničnosti. 7/10 ()

Skleena

Sympatická ústřední postava a zprvu i zajímavé zápletky. V druhé polovině (první a nejspíš asi s ohledem na dosavadní situaci kolem seriálu i poslední) série však jednotlivé díly ztrácí dech a vytrácí se především odkazy a celkově práce s ústřední zápletkou, ke které se vždy vracíme jen v rámci nějaké "mimoděk hlášce" některého z charakterů o vzrůstající temnotě. Konec série se sice snažil vsadit na cliffhanger s příslibem další série, ale pokud by si to tvůrci odpustili a celé počínání ukončili o jeden střih dříve, kdy Constantine se správnou hláškou odchází do deštivé noci, asi by mi za seriálem nezůstala taková ta typická pachuť promarněného potenciálu s nádechem některých epizod o charakteru televizní produkce. ()

Pajky3

Nejprve si neodpustím srovnání s filmem. Oproti filmu, který se mi nelíbil, získal seriálový Constantine mou pozornost od prvního traileru a zařadil se mezi projekty, které si nemohu nechat ujít. Komiks sice neznám, ale příběh jako takový mi známý je. Teď už k seriálu. Constantine v podání Matta Ryana má své kouzlo. Tenhle anglický frajer, co nejde pro ironickou hlášku daleko, mi padl do oka hned od prvního momentu. Atmosféra se mi líbila a připomněla mi první řady Supernatural, což je rozhodně plus. Démoni a jim podobní se podle mě také zdařili. Já si tak mohl naplno užívat příběh, ve kterém dává sympatický hlavní hrdina zabrat démonům a skvěle se bavit. S postupem času začala atmosféra houstnout a gradovat, od finále jsem sice čekal trochu víc, ale celkově jsem spokojen. Doufám, že Constantine letošní sezónu přežije, protože já jeho boj s podsvětím chci sledovat dál... ()

URBAN

Možná že se seriálový Constantine podobá více tomu komiksovému , ale na Reevese rozhodně Matt Ryan nemá , aspon to tak zatím vidím . Tento sice má stéjné vlastnosti a úchylky v chování , ale přece jen u filmového Constantina byly tyto vlastnosti prohloubenější . I přesto stojí tento seriál za zkouknutí a pokud jste fanoušek Constantina je to rozhodně povinnost . Pilotní díl sice upoutal , ale stéjně budu raději doufat v dalšího Constantina ve filmové podobě . ( 5.7.17/MAC/Pilot ) ()

okkac

Season 1: 60% Celkem promarněný potenciál. Epizodnost spíše škodí. CLiffhanger žádný pořádný. Furt jen "rising darkness" a Brujeria v pozadí, ale vůbec se toho nedočkáme. Další série je navíc ve hvězdách a když tak pod původním názvem Hellblazer a na Syfy. No raději díky, nechci. ()

CinemaRanger

Celkem svižné, trochu hororové a hlavně jeden z mála DC seriálů, který je fajn a moc nenudí. Velkým problémem je spíš to, že je jen jedna série a nic moc se nedozvíme. ()

Gonzi

Totálně nezáživná věc, nijak poutavá postava - místo cynika je to spíš hláškař ve stylu Supernatural (což by mi až tak nevadilo, kdyby to nebyl Constantine...). Keanu Reeves je mi asi tak milionkrát bližší (takhle nějak cynicky si Constantina představuju). Hrdina stranou, nepřišlo zajímavé ani nic dalšího, všechno mělo strašně mehtastic feeling, včetně vymítání v angličtině (seriously?) a obecně je tam hodně levný scénář. ()

Mr.Ripley

Pilot: Poctivé béčko bez špetky tempa. Překvapivě kvalitní casting hlavní postavy táhne dolů absence jeho lásky k cigaretám. Příslib do budoucna tu je, ač se obávám, že nám ústřední linka nic originálního nepředvede. 60% ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí