Paní ministryně (TV seriál)

Madam Secretary

USA, 2014–2019, 86 h 58 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Barbara Hall

Transcenders

Téa Leoni, Tim Daly, Patina Miller, Geoffrey Arend, Erich Bergen, Patrick Breen, Keith Carradine, Katherine Herzer, Marin Hinkle, Željko Ivanek, Mozhan Marnò, Bebe Neuwirth, William Sadler, Catalina Parks, Chris Petrovski, Michael Aronov, Aisha Tyler, Ramsey Faragallah, Anna Wood, Ato Essandoh, Teddy Cañez, Yorgo Constantine, Gary Perez, Mamoudou Athie, Marko Caka, Doris McCarthy, Brennan Brown, Kevin Rahm, Julian Acosta, Alex Ziwak, Charles Aitken, Ali Reza, Chantal Thuy, Michael Siberry, James Murtaugh, David Vadim, Nasser Faris, Yolande Bavan, Tom Skerritt, Nick Poltoranin, Ned Eisenberg, Chuck Cooper, Philip Anthony-Rodriguez, Eisa Davis, Kelly AuCoin, Andrew Polk, David Garrison, McKinley Belcher III, John Finn, Philip Baker Hall, Carolyn McCormick, Selenis Leyva, Michael Torpey, John Doman, Ramon Fernandez, Julian Gavilanes, James Saito, Stephen O'Reilly, Tom Degnan, Rachid Sabitri, Alex Morf, Owiso Odera, Royce Johnson, Antonia Rey, Darren Whitfield, Stephen Barker Turner, Sam Daly, Thomas Keegan, Leslie Silva, Clifton Davis, Mike Pniewski, John Wojda, David Furr, Tamberla Perry, Kelly Aaron, William Allen Young, Darren Pettie, Jan Maxwell, Celia Au, Corey Cott, De'Adre Aziza, Ivo Nandi, Tim Boardman, Keone Young, Sean Kleier, Tonya Pinkins, Carter Redwood, Justine Lupe, Sebastian Arcelus, Michael Gaston, Tzi Ma, José Zúñiga, Karl Kenzler, Eric Stoltz, Morgan Freeman, Fouad Hajji, Greg Keller, Zane Casablanca, Danny Boushebel, Yul Vazquez, Fajer Al-Kaisi, Ethan Peck, Brian Tarantina, Lolita Foster, Adrienne Lovette, Cindy Cheung, Desmin Borges, Miguel Pérez, Cameron Seely, Galen Kane, James Yaegashi, Becca Q. Co, Leslie Hendrix, Tyler McGee, Walker Hare, Julie Chen, Eva Kaminsky, Hari Dhillon, David Wohl, Sathya Sridharan, Bhavesh Patel, Pippa Pearthree, Salena Qureshi, Jonathan Walker, Hadi Tabbal, Ted Sutherland, Stephanie J. Block, James Rana, Danny Johnson, Leon Addison Brown, Cathy Haase, Ismail Bashey, Maz Siam, Jennifer Van Dyck, Greg Murphy, Socorro Santiago, Kobi Libii, Ian Lyons, Rosal Colon, Nicole Shalhoub, Christopher O'Shea, Mandela Bellamy, Jennifer Mudge, Nicolas Szent, Jojo Gonzalez, Jennifer Ikeda, Sakina Jaffrey, Tanya Wright, Linda Lavin, Madeleine Albright, Hillary Clinton, Piter Marek, Saundra Santiago, Faith Logan, Tom Day, Gus Halper, Piotr Adamczyk, Diana Maria Riva, David Pasquesi, Grace Rex, Vincent De Paul, Sara Ramirez, Phyllis Somerville, Will Chase, Joel de la Fuente, Ben Livingston, Susan Blackwell, Jim Norton, Marissa Neitling, George Georgiou, Leander Suleiman, James Chen, Jayne Atkinson, Maddie Corman, Brian Muller, Jacqueline Antaramian, Walid Chaya, Miles J. Harvey, Barbara Hall, Lee Tergesen, Castulo Guerra, Philip Casnoff, Lisa Arrindell, Reathel Bean, Andrea Suarez Paz, Mary B. McCann, Vanessa Aspillaga, Dan Ziskie, Sean Patrick Thomas, Isiah Whitlock Jr., Rosa Arredondo, Christine Toy Johnson, Ryan Andes, Danny Mora, Peter Frampton, David Wilson Barnes, Michael Cerveris, Casey Biggs, Rod McLachlan, Carlo Alban, Andrew Pang, Gene Ravvin, Grainger Hines, Danny Burstein, Dariush Kashani, Jordan Lage, Zenobia Shroff, Raymond Cruz, Tracee Chimo Pallero, John Ellison Conlee, Robert Eli, Lisa Emery, Julia Schlaepfer, Lilli Kay, Anna Khaja, Alexa Mansour, Alon Aboutboul, Tara Summers, Jordyn DiNatale, Alexandra Berti, Priscilla Lopez, Megan Haley, Tai Hara, Jim True-Frost, John Pankow, Henny Russell, Erica Hernandez, Murray Bartlett, Paton Ashbrook, Tonye Patano, Reshma Shetty, Mark DiConzo, Emmett Hunter, Skipp Sudduth, Susan Pourfar, David Zaldivar, John Pirkis, Jan Kutrzeba, Brian Kerwin, Michael Pemberton, Arian Moayed, Christopher Shyer, Jenna Gavigan, Spencer House, Christine Chang, Emma Hong, Meredith Holzman, Jimmy Palumbo, Roslyn Ruff, Tanner Flood, Reginald L. Barnes, Grayson Powell, Brian Donahue, Robert Bruzio, Glenn Stott, Berto Colon, Marie-Lou Nahhas, Julian Elijah Martinez, Tom Patrick Stephens

Osobně nechápu, proč je v žánru jen drama, když jde o dramedy. Příjemný mix detektivky v prostředí vysoké mezinárodní politiky s přídechem rodinného dramatu - potíže s rebelujícími ratolestmi a manželem, kterého občas využívá NSA - a nějakých těch větších konspirací. Téa Leoni je kočka a tahle neakční, ale vrcholně taktizující role jí velmi sedne. Někde v půlce první série zatím spokojenost. Ne ještě taková, abych dával víc dílů na zátah, ale spokojenost. EDIT ke konci druhé sérky už dávám víc dílů na zátah - přístup Bess je k sežrání, tuna drobností osvěžující (štáb ministerstva u ní doma, profesormourekrip), Henry u tajné služby a lasaggne v mikrovlne - spojte špionážní thriller s Krokem za Krokem a vznikne vám tohle...parádně se bavím:-)(10.1.2017)

Dojmy z počátku série se podstatně změnily a nezbylo mi, než můj původní komentář vyčítající seriálu hlavně programově tupou agitku smazat. Nakonec mi naopak na Madam Secretary nejvíc lezla krkem nucená pohoda a odlehčený tón, protože na pozadí stále plynoucí hlavní příběhová linka série je mnohem zajímavější, než hašteření mladých, krásných a dokonalých asistentů titulní postavy ve vládních kancelářích, a to i třebaže jsou někteří herci v hlavních rolích sympaťáci. Jenže ústřední děj sice začne houstnout už zhruba v polovině první řady, ale vyvrcholí předčasně už ve skvělém šestnáctém díle, jen aby zbytek epizod dojížděl na zažitém epizodickém standardu.(27.9.2014)

No House of Cards to na jednu stranu opravdu není. Ale jinak to není vůbec špatný seriál o zákulisí americké zahraniční politiky. Hlavní postava (nová ministryně zahraničí Elizabeth McCorde) je lidsky velmi sympatická, jakoby se vůbec nehodící do politiky. Hodně prostoru je zde věnováno jejímu rodinnému životu, což je ze začátku docela příjemné zpestření, protože tato vypravěčská linka nabízí i vcelku humor. Bohužel postupem času humoru ubývá a vše se nějak divně propojuje s tou "politickou" linkou, hlavně proto, že muž hlavní postavy je profesorem náboženství a zároveň tajným agentem, což na mě působilo poněkud nevěrohodně. Naopak velmi věrohodně je konstruována většina zahraničně politických zápletek, které musí paní ministryně řešit (většinou úspěšně). Setkáváme se zde s problémy na středním východě, v Rusku, v Číně či v Africe. Pokud máte chuť se podívat do zákulisí diplomacie, tak tenhle seriál mohu vcelku doporučit.(16.5.2017)

Vůbec nejde o špatný seriál - solidní herci, skvělé zpracování, politika táhne... Pár dílů ale stačilo a pravidelně se dívat nebudu. Proč? I když totiž nemám žádnou zásadní výtku, tak Madam Secretary nepřináší vůbec nic nového a to je u seriálu, který by měl divák týden co týden nedočkavě vyhlížet, docela problém.(17.10.2014)

Americká napodobenina dánské Vlády. Po několika dílech mohu konstatovat, že je to sice přepísknuté velmi, ale taky velmi vtipné svojí americkostí, ve všech směrech. Realističnost nula, ale to nevadí, prostě sexy postarší matka od rodiny šéfuje rodině a taky skoro celýmu světu a my jí držíme palce, aby tu demokracii rozšířila. 3 - 4.(29.7.2019)