Reklama

Reklama

Paní ministryně

(seriál)
  • USA Madam Secretary
USA, (2014–2019), 86 h 58 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Barbara Hall

Hrají:

Téa Leoni, Tim Daly, Patina Miller, Geoffrey Arend, Erich Bergen, Patrick Breen, Keith Carradine, Kathrine Herzer, Marin Hinkle, Željko Ivanek, Mozhan Marnò (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(120)

Elisabeth McCordová bývala geniální analytičkou CIA, svou práci však z etických důvodů opustila. Teď se na žádost samotného prezidenta vrací do veřejného života jako ministryně zahraničí. Kromě rozsáhlé politické agendy má ale ještě jeden složitý úkol: zjistit, jestli smrt jejího předchůdce ve funkci při letecké havárii byla skutečně nehoda... (TV Nova)

(více)

Recenze (19)

SolamBee 

všechny recenze uživatele

Vůbec nejde o špatný seriál - solidní herci, skvělé zpracování, politika táhne... Pár dílů ale stačilo a pravidelně se dívat nebudu. Proč? I když totiž nemám žádnou zásadní výtku, tak Madam Secretary nepřináší vůbec nic nového a to je u seriálu, který by měl divák týden co týden nedočkavě vyhlížet, docela problém. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Pilot: Tenhle žánr nepřináší nic nového, ale zpracování se jeví nadprůměrné. Mohou za to sympatičtí herci a vtipné dialogy. Uvidíme, jestli zápletka bude stát za to, protože na zachraňování koček z arabských stromů zvědavá nejsem. Pobavilo mě, jak byla ČR zařazena spolu se Svazijskem mezi malé otravy. Na Madam secretary jde hezky vidět americká nabubřelost ve vztahu k malým zemím. Respektujeme práva a svobody ostatních jenom tehdy, pokud se shodují s naším právem a morálkou. Po pár dílech: Končím s tím. Zápletky jsou ve stylu: v nějakém nedůležitém státu se něco nemorálního děje a USA se do toho nemůže či nechce míchat. Ale je nemorální stát stranou, a tak hlavní hrdinka udělá vše, aby zlo napravila, a používá k tomu svou pozici či úplatky ze statní kasy nebo službičky. Takže USA pokaždé "saves the day" a já už mám toho amerického sebelaskání dost. ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Dojmy z počátku série se podstatně změnily a nezbylo mi, než můj původní komentář vyčítající seriálu hlavně programově tupou agitku smazat. Nakonec mi naopak na Madam Secretary nejvíc lezla krkem nucená pohoda a odlehčený tón, protože na pozadí stále plynoucí hlavní příběhová linka série je mnohem zajímavější, než hašteření mladých, krásných a dokonalých asistentů titulní postavy ve vládních kancelářích, a to i třebaže jsou někteří herci v hlavních rolích sympaťáci. Jenže ústřední děj sice začne houstnout už zhruba v polovině první řady, ale vyvrcholí předčasně už ve skvělém šestnáctém díle, jen aby zbytek epizod dojížděl na zažitém epizodickém standardu. ()

Teron 

všechny recenze uživatele

Osobně nechápu, proč je v žánru jen drama, když jde o dramedy. Příjemný mix detektivky v prostředí vysoké mezinárodní politiky s přídechem rodinného dramatu - potíže s rebelujícími ratolestmi a manželem, kterého občas využívá NSA - a nějakých těch větších konspirací. Téa Leoni je kočka a tahle neakční, ale vrcholně taktizující role jí velmi sedne. Někde v půlce první série zatím spokojenost. Ne ještě taková, abych dával víc dílů na zátah, ale spokojenost. EDIT ke konci druhé sérky už dávám víc dílů na zátah - přístup Bess je k sežrání, tuna drobností osvěžující (štáb ministerstva u ní doma, profesormourekrip), Henry u tajné služby a lasaggne v mikrovlne - spojte špionážní thriller s Krokem za Krokem a vznikne vám tohle...parádně se bavím:-) ()

zigy 

všechny recenze uživatele

Americká napodobenina dánské Vlády. Po několika dílech mohu konstatovat, že je to sice přepísknuté velmi, ale taky velmi vtipné svojí americkostí, ve všech směrech. Realističnost nula, ale to nevadí, prostě sexy postarší matka od rodiny šéfuje rodině a taky skoro celýmu světu a my jí držíme palce, aby tu demokracii rozšířila. 3 - 4. ()

Galerie (1 068)

Reklama

Reklama