Reklama

Reklama

Pátek třináctého

(seriál)
  • Kanada Friday the 13th: The Series (více)
Kanada, (1987–1990), 54 h 20 min (Minutáž: 45–46 min)

Hudba:

Fred Mollin

Hrají:

Louise Robey, Chris Wiggins, John D. LeMay, Steve Monarque, Jill Hennessy, Zack Ward, R.G. Armstrong, Andrea Roth, Simon Reynolds, Gwynyth Walsh, Gale Garnett (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(72)

Pátek třináctého je seriál plný napětí, záhad a nadpřirozena. Každý díl je poutavým příběhem nabitým hrůzou, strachem, zděšením a nebezpečím. Sledujte spolu s námi, jak čtyři spřízněné a statečné duše hledají prokleté starožitnosti a snaží se je získat zpět do svého vlastnictví. V hlavních rolích hrají Louise Robey, John D Lemay and Chris Wiggins. (CBS)

(více)

Recenze (10)

Aurus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě je tenhle seriál strašně nudnej a docela dost i zbytečnej. Příběh je velmi nudný, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je k smíchu, atmosféra a napětí tu od 1 do 3 série apsolutně neexistuje, kamera tohoto seriálu není vůbec špatná a lokace jsou docela zajímavé. No jediné co zde stojí za pochvalu je nápad, efekty, kamera a lokace nic víc. A apsolutně nechápu to proč se to jmenuje Friday the 13th když to z mou nejoblíbenější hororovou sérií nemá nic společného! Proč se to nejmenuje třeba Prokletý obchod nebo prokleté věci to by dávalo mnohem větší smysl! Taky mě přijde že jen chtěli pozornost a přilákat lidi. A podle mě je na tomto seriálu nebo spíše v první sérii vidět to že neměli moc velkej rozpočet. No za mě 1/10. Vím že měla být 4 série která byla zrušená, pro fanoušky sklamání ale pro mě apsolutně ne. Teda pokud by ve 4 sérii byl Jason Voorhees nebo kdyby ta série navazovala na filmovou sérii Pátek třináctého. To by mě naštvalo kdyby to ve 4 sérii mělo být a nedočkali jsme se toho. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Nie moc známy, ale veľmi príjemný 80´s - 90´s mystery hororový seriál, pôsobiaci ako vydarený kríženec Moonlightingu a Supernaturalu. Ústrednými postavami je príbuzenská dvojica - sympaťák Ryan a atraktívna Micki, ktorí zdedia starožitníctvo po ich strýkovi, ktorý však zapredal svoju dušu diablovi, vďaka čomu sa do obehu dostalo množstvo tajomných a prekliatych predmetov, ktoré v okolí spôsobujú nebezpečné situácie. S pomocou ich starého známeho so značnými okultnými vedomosťami sa snažia tieto predmety získať, čo je väčšinou zdrojom dobrej, i keď miestami dosť odľahčenej hororovej zábavy. Je škoda, že v našich končinách sa seriálu napriek lákavému názvu (ktorý však so známou hororovou sériou obsahovo nič spoločné nemá) nedostalo zaslúženej pozornosti. ()

Reklama

balba 

všechny recenze uživatele

FRIDAY THE 13TH,THE QUIT OF HATCHOR THE AWAKENING --- Ryan a Mickey se snaží získat tajemnou pokrývku,jejíž majitel může ve snech zabíjet jiné lidi.Její moc využívá nenápadná Effi , aby zabila oblíbenou vůdkyni náboženské sekty a sama mohla zaujmout její místo.Kombinace Pátku třináctého a Nočních můr z Elm Street.V překladu se to jmenuje Pátek třináctého - VRAŽDÍCÍ DEKA. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ač jsem příznivcem této quilty pleasure filmové série, tak tento seriál jsem objevil (opět díky moc wikipedie!) až teprve před 2 lety. A po shlédnutí všech 72 dílů, mohu s jistotou prohlásit, že se jedná o výborný mix, Věřte Nevěřte a Supernatural (který sice vznikl až po tomto, ale vy to jistě chápete). Je sice fakt, že jsem si nechal udělat můj osobní výběr na vypálení, tj.zhruba 50% ale i tak, tento celek rozhodně stojí za to. Třešnička na pomyslném dortu, jest přítomnost,jednoho z nejmilovanějších šílenců v dějinách hororu/mainstreamu, Davida Cronenberga (naprosto excelentní herecký debut v Barkerově - Nightbreed, doporučuj!) ježto přispěl do této supr antologie, jako rejža:) A tím pádem, všechny Cronenbergovce musí potěšit fakt, že si sem vzal i 1 svého oblíbence, Roberta A.Silvermana, např,z The Brood, Existenz atd. Zkrátka mňamka, která by neměla ujít nikomu, kdo to s hororem (ať tv či filmovým, myslí vážně). P.s. škoda, že přec jen nakonec nedošlo na tu plánovanou Jasonovu masku v posledním díle:( ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Friday the 13th je rozhodně zajímavej seriál. Jedná se o hororový seriál která nemá nic společnýho se stejnojmený film. Mě se seriál líbil ale bohužel 3 série je strašně debilní, a některý díly byly bohužel takové o ničem, navíc efekty taky nebyly nic moc. Naštěstí tu jsou výborné masky a herci. Docela mě překvapilo že se tu ukázalo poměrně hodně známých herců. Ale bohužel jak jsem říkal plno dílů nebylo moc dobrých. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama