Pátek třináctého (TV seriál)

Friday the 13th: The Series

Horor

Kanada, 1987, 72x45 min

Fred Mollin

Louise Robey, Chris Wiggins, Jill Hennessy, Zack Ward, R.G. Armstrong, Andrea Roth, Simon Reynolds, Gwynyth Walsh, Gale Garnett, Hilary Shepard, Louis Ferreira, Linda Griffiths, Vanity, Tia Carrere, Sherry Miller, Richard Alden, Sandrine Holt, Lori Hallier, Tamara Gorski, Barclay Hope, Ely Pouget, David Orth, Lisa Jakub, Maurice Dean Wint, Gema Zamprogna, Ingrid Veninger, Barry Stevens, Hrant Alianak, Richard Panebianco, Tom McCamus, Julie Stewart, Joe Seneca, James Kidnie, Julius Harris, Sean McCann, Catherine Disher, A.C. Peterson, Paul Coeur, Gary Frank, Barbara Gordon, Bonnie Beck, Lazar Rockwood, Keram Malicki-Sánchez, Lesleh Donaldson, Val Avery, Brooke Johnson, Marj Dusay, George Buza, Kate Trotter, Diana Leblanc, Denis Forest, Keye Luke, Rachael Crawford, Charles W. Gray, Robert Ito, Kim Huffman, Richard Fitzpatrick, Kevin Lund, John Tench, Jason Blicker, R.D. Reid, Steve Monarque, John D. LeMay, Bill Lake, Robert A. Silverman, Geneviève Appleton, Cedric Smith, Leslie Carlson, Ken James, Murray Westgate, Jack Creley, Gene Mack, Gerry Quigley, John Innes, Joy Boushel, Larry Joshua, Michael Countryman, Wendy Lyon, J.J. Makaro, Matt Birman, Hamish McEwan, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Daryl Shuttleworth, James Kee, Brian Paul, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Timothy Burd, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Fritz Weaver, Richard Waugh, Ed Gale, Isabelle Mejias, Kate Reid, Johnie Chase, Michael Rhoades, Patricia Hamilton, Maria Ricossa, George Sperdakos, Bernard Behrens, David Mucci, Joseph Scoren, Joyce Gordon, Araby Lockhart, Stephen Meadows, John Walsh, Ray Walston, David Stratton, John Byner, Paul Miller, Tony De Santis, David Lawrence Brown, Nancy Cser, J. Winston Carroll, Stephanie Morgenstern, Jenn Griffin, Larry Reynolds

Nie moc známy, ale veľmi príjemný 80´s - 90´s mystery hororový seriál, pôsobiaci ako vydarený kríženec Moonlightingu a Supernaturalu. Ústrednými postavami je príbuzenská dvojica - sympaťák Ryan a atraktívna Micki, ktorí zdedia starožitníctvo po ich strýkovi, ktorý však zapredal svoju dušu diablovi, vďaka čomu sa do obehu dostalo množstvo tajomných a prekliatych predmetov, ktoré v okolí spôsobujú nebezpečné situácie. S pomocou ich starého známeho so značnými okultnými vedomosťami sa snažia tieto predmety získať, čo je väčšinou zdrojom dobrej, i keď miestami dosť odľahčenej hororovej zábavy. Je škoda, že v našich končinách sa seriálu napriek lákavému názvu (ktorý však so známou hororovou sériou obsahovo nič spoločné nemá) nedostalo zaslúženej pozornosti.(26.3.2012)

Ač jsem příznivcem této quilty pleasure filmové série,tak tento seriál jsem objevil (opět díky moc wikipedie!),až teprve před 2 lety. A po shlédnutí všech 72 dílů,mohu s jistotou prohlásit,že se jedná o výborný mix, Věřte Nevěřte a Supernatural (který sice vznikl až po tomto,ale vy to jistě chápete). Je sice fakt,že jsem si nechal udělat můj osobní výběr na vypálení,tj.zhruba 50%,ale i tak,tento celek rozhodně stojí za to! Třešnička na pomyslném dortu jest přítomnost,jednoho z nejmilovanějších šílenců v dějinách hororu/mainstreamu,Davida Cronenberga (naprosto excelentní herecký debut v Barkerově-Nightbreed,doporučuji všem!!!,ježto přispěl do této supr antologie, jako rejža:) A tím pádem,všechny Cronenbergovce musí potěšit fakt,že si sem vzal i 1 svého oblíbence,Roberta A.Silvermana,např,z The Brood,Existenz atd. zkrátka,mňamka,která by neměla ujít nikomu,kdo to s hororem (ať tv či filmovým,myslí vážně).(12.9.2017)

Friday the 13th je rozhodně zajímavej seriál. Jedná se o hororový seriál která nemá nic společnýho se stejnojmený film. Mě se seriál líbil ale bohužel 3 série je strašně debilní, a některý díly byly bohužel takové o ničem, navíc efekty taky nebyly nic moc. Naštěstí tu jsou výborné masky a herci. Docela mě překvapilo že se tu ukázalo poměrně hodně známých herců. Ale bohužel jak jsem říkal plno dílů nebylo moc dobrých.(10.3.2013)

• Frantisek.Fu

Vyděl jsem jednu epizodu a hrozně jsem se nudil, není to horor spíše detektivní seriál a s filmovou sérií to nemá nic společného. aspoň ty dvě hvězdičky si zaslouží za napětí. /30%(29.10.2017)

• balba

FRIDAY THE 13TH,THE QUIT OF HATCHOR THE AWAKENING --- Ryan a Mickey se snaží získat tajemnou pokrývku,jejíž majitel může ve snech zabíjet jiné lidi.Její moc využívá nenápadná Effi , aby zabila oblíbenou vůdkyni náboženské sekty a sama mohla zaujmout její místo.Kombinace Pátku třináctého a Nočních můr z Elm Street.V překladu se to jmenuje Pátek třináctého - VRAŽDÍCÍ DEKA.(14.10.2006)