Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 6

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

wosho

Velice zajímavý a originální seriál,jemuž do dokonalostí něco schází.Díly co se odehrávají v daleké cizině(několik epizod je USA,Anglii,Rusku atd),jsou až nechtěně místy komické.Vašut jako inspektor Scotland Yardu je slušný,ale třeba Brzobohatý coby šerif v kovbojském provedení je k smíchu.A to bych mohl vypisovat do alelůja.Škoda,že se Moskalyk nedržel více při zemi a na některé epizody se nevykašlal. ()

Kovaja

Dlouho sem k tomuhle skvostu hledal cestičku,možná to bylo z mládí protože když sem slyšel úvodní znělku tak sem prchal.Působil na mě tenhle skvost trošku strašidelně.No ale postupem času sem si jej sehnal na dvd a musím uznat že se jedná o nepřekonatelný krimi seriál.V seriálu se postupně vystřídají snad všicni Naši nejznámější herci a ti seriálu rozhodně pomůžou.Chtěl sem se rozepsat trošku víc o každém díle ale nakonec sem usoudil že každý ať si udělá obrázek sám.Takže pěknou zábavu. ()

Bohemák

Úchvatná a na svou dobu velmi nákladná filmařská práce a opravdové kriminální příběhy. Skvělá práce osvětlovačů a maskérů způsobily mj. to, že Simona Stašová byla sexy. ()

Paity

Skutečně velmi povedený seriál, který diváka provede historií kriminalistiky. Jak už bylo zmíněno, poslední díly už jsou slabší, ale třeba taková Duplikát nebo Padělek mám velmi rád. Skvělí herci, výborný scénář a západoněmecké marky udělaly své. :D ()

Bouřňák

Snižuji hodnocení o jednu *. Zajímalo by mě, jestli se někdo prokousal opravdu všemi díly. Já jsem tak bohužel po letech učinil a samozřejmě mě čekalo slušné zklamání. Až moc je vidět, jak úroveň s přibývajícími díly rapidně klesá. Nechápu, proč tvůrci tak často spoléhají na to, že diváky nalákají prvními poněkud zajímavými díly a pak už jen vaří z vody. Ani tento seriál se tomu nevyhnul - škoda. ()

Wishkah

Pro mě jednoznačně nejlepší český kriminální seriál. Bohužel několik posledních dílů, už nemá tak krásné kouzlo jako ostatní ale všechno zachaňují první díly, které jsou naprosto geniální. Můj nejoblíbenější je nade všechny díl Krev ()

Lionheart

Z českých seriálů je to ten nejvydařenější (spolu s Četnickými humoreskami). Samozřejmě některé díly jsou lepší, jiné horší, ale vždy to zachrání jistá ruka páně Moskalyka. ()

peetriss

Pro mne osobně se jedná zřejmě o nejlepší český seriál vůbec. V jednotlivých dílech se vystřídala celá plejáda české herecké špičky doplněná jejich německými kolegy. Po tvůrčí stránce seriál snad nemá chybu. Skvělá procházka historií kriminalistiky, jejích metod, postupů a odvětví. Především se však jedná o skvělé kriminální příběhy, při kterých se sekundárně naprosto nenásilně i vzděláváte. Obrovská poklona seriálu i hudbě, která jej provází. ()

ClimbVibe

1.série naprosto bez chyby. Každý díl jiný a přesto zajímavý. Vše rámuje kongeniální znělka, ostrá jako břitva.. Jako břitva toho vraha, kterého vzrušoval pohled na krev - z toho jsem měl totiž dobré noční můry. ()

.baris.

Škoda, že je kvalita jednotlivých epizod tak nevyvážená. Jsou díly, kterým bych dala i osm hvězdiček, jsou naopak díly, které jsou stěží na dvě.. Celkově je to ale - obzvlášť pro mě, jako pro člověka zajímajícího se o forenzní vědy - pořád docela silný nadprůměr. Tak proč sakra dávám jen tři hvězdičky? Nevím, víc jich tam prostě nedokážu procpat. ()

vander19

Jeden z najlepších, ak nie najlepší seriál z prostredia bývalej federatívnej republiky. Veľmi pútavo vyrozprávané príbehy toho, prečo je dnes CSI a podobné vtákoviny tak obľúbené vo svete. Osobne ma fascinuje atmosféra každej jednej časti. Či už sme v Rakúsko-Uhorsku, USA, Nemecku alebo u frantíkov. Má to svoje husté čaro. Musím priznať, že koment píšem až po druhom prezretí tohto seriálu, keď som ho zhliadol prvý krát bol som dosť mladý, ale sa mi ľúbilo to, že ČT ho nasadzovala pred zápasmi Ligy Majstrov. Tak sa mi to čakanie na kvalitný futbal spestrilo takouto bombou. ()

Foxhound#1

Seriál samozřejmě má svoje silné a slabší díly, ale jako celek je to stále neskutečná pecka a jeden z pokladů seriálové tvorby ČT. Opět s německou spoluprácí, která ale opět nebyla na škodu. Neskutečná plejáda českých herců, ať už v hlavních či epizodních rolích. TOP epizody: Stopa, Paprsek, Krev ()

Cement73

Poučné a ešte aj celkom slušne urobené. Tento seriál z toho najlepšieho, čo naša čs kinematografia priniesla svetu. ()

Mouzon

V mládí to byla vzrušující jízda na vlně tajemství, detektivky či populárně-naučných a historických exkurzů - co si budeme povídat, u Moskalyka byl každý díl příslušně dobově špinavý a brutální. S odstupem několika let zjišťuji, že to JE vzrušující jízda na vlně tajemství, detektivky, i populárně-naučných a historických exkurzů - co si budeme povídat, jen málokterý televizní režisér u nás dosahuje Moskalykových kvalit. Inu, některé věci se holt nemění. Na všechno ostatní je tady Mastercard.........Pro milovníka filmu a divadla je velkým zážitkem také možnost vidět tehdejší československou hereckou elitu ve skvělé a naprosto koherentní formě. Vyrovnané výkony od postav hlavních až po vedlejší role (Miroslav Táborský, kompletní obsazení dílu "Tým" apod.).........Signifikantní je rovněž velká láska k vědě a snaha alespoň v malé míře popsat svět kolem nás. Kam se hrabe Sheldon Cooper, Moskalykově sbírce všemožných geeků napříč několika staletími nesahá ani po kotníky. ()

laepus

Některé díly jsou naprosto dokonalé (Paprsek, Poslední odvolání, Mechanoskopie, Bertillonáž, Padělek aj.), a proto některé díly tak vypadají slaběji, i když jsou stále vynikající. ()

mira007

Nejlepší český seriál , který díky skvělému tématu mohl být prodán do mnoha zemí na světě. ( úspěšnější možná byla jen Arabela ) - herecké obsazení, scénář, temná excelentní muzika, kvalitní režie. ()