Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Atlantida

(seriál)
  • Kanada Stargate: Atlantis (více)
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Hrají:

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

(více)

Recenze (437)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

V podstatě spin-off na slavný StarGate SG-1 se povedl. Výborně vybraní herci, kteří své role zvládají s přehledem. Tvůrcům nechybí nadhled i vlastní "smrtelnost" ve smyslu těžkého života seriálu na televizní obrazovce. Propojení s SG1 funguje také velmi dobře a kromě všeho zmíněného a z SG1 převzatého je tu hlavně velké kouzlo Atlantidy samotné... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mladší sestra SG-1 za to rozhodně pořádně vzala - ale nutno podotknout, že tvůrci už po šesti sezónách SG-1 věděli přesně co a jak dělat, a mohli si taky leccos víc dovolit. Na Atlantidu je radost se dívat nejenom pokud jde o vizuální stránku - vyvážený tým se sympatickými postavami adekvátními žánru a cílové skupině, sem tam něco trošku hlubšího, zajímavé variace už viděného nejenom ve sci-fi žánru, no a samozřejmě David Nykl alias doktor Radek Zelenka a jeho občasné "se na to můžu vys..." a podobné drobnosti:) Byl jsem původně trochu skeptický, a nemůžu říct, že bych si cokoliv z SGA zamiloval, ale budu se opakovat - na řadu věcí byla radost se dívat. Ať už šlo o Colma Meaneyho nebo Roberta Daviho jako Geniiské záporáky, zajímavou postavu Michaela (v jeho prvních výskytech, pak už byl jak padouch z bondovky), nebo lahůdkového veterána Davida Ogdena Stierse, ze kterého nenávist přímo hmatatelně čišela. Sluší se vzpomenout i zajímavý vztah Sheparda s Toddem, ale co se lidskosti a těžkých rozhodnutí týká, jednoznačně vítězí doktorka Weirová (její poslední záběr - myslím skutečně poslední, ten s bránou, je nezapomenutelný). Byla to víc než slušná jízda a klidně bych ještě pár sezón snesl... možná bychom se pak vyhnuli omylu jménem Barbar Conan s Jasonem Momoou:) Mimochodem na Teal'ca stejně neměl;) Tak nebo tak, poslední epizoda působí navzdory dostatečné době na přípravu trochu odfláknutě, s SG-1 a její Unending se v žádném případě nemůže měřit. Jediné, co ji zachraňuje, je konverzace Carterové s Shepardem. A právě to je pro Atlantis příznačné - není to žádná vizionářská záležitost, jde už prošlapanou cestičkou a v zásadě jde "jen" o výtečně zvládnuté řemeslo. Ale nenechte se mýlit, to není málo. Sedmdesátka by byla při vzpomínce na nemálo okamžiků nefér, takže 80%. ()

Reklama

T2

všechny recenze uživatele

__Stargate Atlantis: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,248,919 //počet predaných kusov 62,142 ║ __Stargate Atlantis: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,299,090 //počet predaných kusov 70,763║ __Stargate Atlantis: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,018,392 //počet predaných kusov 125,614 ║ __Stargate Atlantis: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,294,008 //počet predaných kusov 179,473 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

To sem si řikal, koho to napadlo, udělat takovouhle bokovku celkem populárního sci-fi seriálu Hvězdná brána. To budou točit pouze to, co už jednou v HB bylo, ale není to tak. Seriál je velice dobrý, možná má i lepší efekty než u původní HB, akorát jediný, co se mi opravdu nelíbí, jsou hlavní herci, kde mi obě dvě herečky přijdou krajně nesympatické. Možná je to věc názorů možná je to tak. To netuším, ale hlavní je že se seriál díky popularitě HV brány uchytil a mnoha lidí se stal oblíbenějším což nechápu pač v tomhle seriálu není nikdo charakterově podobný T´ealcovi a nebo O´Neillovi i když to byl nejspíš účel, ale mě osobně to děsně rozčiluje;) (78%) ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Mladší braček kultového sci-fi seriálu. Aj napriek odlišným postavám, inému prostrediu a novému nepriateľovi sa v podstate nesie v rovnakom duchu a ešte aj preberá podobné neduhy. Vizuálne ale už začiatku na úrovni a výrazne ubudlo aj menej vydarených dielov. Čo sa však týka toho naj, v cieľovej rovinke Atlantis na SG1 nejakých pár metrov stále stráca. Rozhodne vyváženejší a takmer porovnateľný popcornový zážitok ako Hviezdna brána a slovo popcornový zdôrazňujem, kto čaká niečo viac, zákonite bude sklamaný. A pre mňa v globále aj o niečo zábavnejší. Čo na tom, že tu nehrá O Neill, Sheppard či McKay sú slušnou náhradou. ()

Galerie (1 800)

Zajímavosti (81)

  • V některých epizodách, například ve 14. epizodě 3. série, je možné vidět německou vlajku na ramenou účastníků expedice "vzhůrů nohama". (palmrus)
  • Richard Kin, který hraje postavu Luciuse Lavina, měl se Hvězdnou bránou již zkušenosti, když se objevil v původním snímku Hvězdná brána (1994). Tenkrát ale hrál postavu doktora Meyerse. (O´Neill)
  • Jedna z vystřižených scén z 16. epizody 4. série zachycuje rozhovor mezi Samanthou Carterovou (Amanda Tapping) a Dr. Kellerovou (Jewel Staite), ve kterém Sam nepřímo naznačuje, že má vztah s Generálem O'Neillem (Richard Dean Anderson). Tato scéna však byla kvůli času vystřižena. (AAnubis)

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)

Reklama

Reklama