Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Atlantida

(seriál)
  • Kanada Stargate: Atlantis (více)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Hrají:

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

(více)

Recenze (443)

Wladi.mir 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že ze začátku jsme byl dost skeptický, ale postupem času si mě parta kolem Sheparda získala natolik, že tvrdím, že je to stejně kvalitní jako SG - 1 možná ještě lepší. Výborný příběh, napínavost, dobrodružnost, horor a humor, který vede Rodney MacKay a dr.Zelenka - mimochodem nejlepší! Tento seriál je prostě dobrý a fanoušek Sci - fi se nemusí vůbec bát ztráty času! ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Mladší braček kultového sci-fi seriálu. Aj napriek odlišným postavám, inému prostrediu a novému nepriateľovi sa v podstate nesie v rovnakom duchu a ešte aj preberá podobné neduhy. Vizuálne ale už začiatku na úrovni a výrazne ubudlo aj menej vydarených dielov. Čo sa však týka toho naj, v cieľovej rovinke Atlantis na SG1 nejakých pár metrov stále stráca. Rozhodne vyváženejší a takmer porovnateľný popcornový zážitok ako Hviezdna brána a slovo popcornový zdôrazňujem, kto čaká niečo viac, zákonite bude sklamaný. A pre mňa v globále aj o niečo zábavnejší. Čo na tom, že tu nehrá O Neill, Sheppard či McKay sú slušnou náhradou. ()

Reklama

O´Neill 

všechny recenze uživatele

Úžasný nástupce legendarní SG-1, to jest Atlantis. Rád si jej pustím, kdykoliv a kdekoliv, dokáže mi spravit náladu a povzbudit mě. Leč na Atlantis nemám takové nostalgické vzpomínky jako na SG-1 (jak bych taky mohl, vzhledem k novosti seriálu), má u mě po boku SG-1 místo, o které nikdy nepříjde, a bude patřit mezi TOP, a to se nikdy nezmění. Atlantis je právoplatným nástupcem SG-1, a jedinou vadou na kráse je počet sérii - aspoň ty dvě ještě mohli přidat. ()

Will_X 

všechny recenze uživatele

V podstatě "bratříček" SG-1. Opět nespočet výborných vtipů a hlášek, které jsou aspoň pro mě nezapomenutelné. Celý koncept mě uchvátil natolik, že jsem se na každý díl těšil a přemýšlel o tom, co se tentokrát stane a na bájné Atlantidě objeví. V druhé sérii příchod Ronona tomu ještě přidal a měli jsme zde "druhého" Teal'ca, ale řekněme si na rovinu, Teal'c je prostě Teal'c - Indeed. Postupem času se zde začne objevovat český věděc Radek Zelenka, který je schopný konkurovat i samotnému R. McCayovi. Jeho české hlášky, vtipy jsou výborné a pro mě to byla opravdu oblíbená postava. Bohužel i zde jsem se dočkal v podstatě neukončené série( stejně jako u SGU) a osud celé Atlantidy je otevřen.95% ()

Petrasuvicka 

všechny recenze uživatele

SG1 jsem viděla 3krát všech 10 řad, z čehož určité řady i víckrát, podle toho, jak to v televizi opakovali a vždycky přidali jednu řadu. Myslela jsem si, že Atlantida bude nudný odvar. Bože, předčilo to moje očekávání. Zdálo se mi to mnohem vtipnější. Herci byli všichni vážně skvělí. Jen herecký projev Rachel Lutrell se mi zdál trochu...prkený, vadila mi taková ta uvědomělá povaha její postavy. A doktoru Weirovou jsem taky zrovna nemusela, byla jsem ráda, když tam nastoupila Sam z SG1. V porovnání s SG1, kde bylo vtipných jen pár dílů, sem tam, se mi tohle zdálo vtipné od prvního do posledního dílu. Dokonce se přiznám, že jsem u toho i párkrát uronila slzičku. Dát Čecha do posádky celého "výsadkového" týmu na Atlantidě...to byl výbprný tah. Jen na to ale člověk musí koukat v originále, aby jeho vtipy a hlášky vyzněli. Wraithové mě bavili a zároveň děsili. Což se nedalo říct u SG1, kde mně už příšerně lezli na nervy s replikátorama (btw dobrá učební pomůcka společně s goauldi do bilogie - osobně vyzkoušeno!). Příchod Ronona ve druhé řadě byl parádní...mám ho mnohem raději než T'ealca...je drsný, tvrdý, ale zároveň pln energie a humoru. Plukovník John Sheppard ... bez výtek. Líbí se mi, že to není prostě ten...klaďas, něco jako Limonádový Joe, prostě takový ten sladký přeslušný. Má svoje mezery a svoje chyby, které se tam taky projeví. Je to taky jenom člověk, proč z něj dělat pana dokonalého. A že to je ještě ke všemu pastva pro oči...to je třešnička na dortu. ()

Galerie (1 800)

Zajímavosti (82)

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)

Reklama

Reklama