Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

• Kanada

Stargate: Atlantis

Hviezdna brána: Atlantída

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2004 - 2009, 71 h 51 min (Minutáž: 100x45 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Amanda Tapping, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Stephen E. Miller, Dean Wray, Brent Stait, Paul Jarrett, Aleks Paunovic, Joel Polis, Ryan W. Smith, Jana Mitsoula, Steve Schirripa, Josh Blacker, Artine Brown, Joseph May, Jason Diablo, Elias Toufexis, Lindsay Collins, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Christopher Pearce, Todd Thomson, Jason Edward Coleman, David-Paul Grove, James Bamford, Darren Dolynski, Mark Gibbon, Scott Heindl, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Bill Dow, Scott E. Miller, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Paul Lazenby, Adam Lolacher, Colin Corrigan, Sharon Taylor, Ryan Jefferson Booth, John Innes, Sean Campbell, Richard Stroh, Christian Sloan, David Bloom, Sean Tyson, Aaron Craven, Terence Kelly, Robert Weiss, Sarah Deakins, Claire Rankin, Ron Selmour, Carmen Moore, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Geoff Redknap, Johnny Cuthbert, Michael Puttonen, Matthew Walker, Jeremy Jones, Megan Leitch, Christian Bocher, Kirby Morrow, Daniel Bacon, Courtenay J. Stevens, Gary Jones, Peter Flemming, Craig Veroni, Simon Longmore, Shane Meier, Alan Scarfe, Richard Ian Cox, Paul Magel, Melia McClure, Laura Mennell, Brenda McDonald, Mark Burgess, Leanne Adachi, Marshall Bell, G. Michael Gray, Neil Jackson, Jody Thompson, Brendan Gall, David McNally, Karin Konoval, Peter Woodward, Jay Brazeau, David Bloom, Sonja Bennett, Tamlyn Tomita, Dexter Bell, David Neale, Laura Harris, Kenneth Welsh, Dave Foley, Anna Galvin, Jay Williams, Steven Culp, Patrick Gilmore, Dylan Neal, Ken Kirzinger, Nicole de Boer, Chelah Horsdal, Alan Blumenfeld, Joseph May (a.z.), Kirby Morrow (a.z.), Robert Patrick (a.z.), Erin Chambers (a.z.), James Lafazanos (a.z.), Dan Payne (a.z.), Robert Davi (a.z.), Colin Corrigan (a.z.), Jason Diablo (a.z.), Allison Hossack (a.z.), Paul Magel (a.z.), Scott Heindl (a.z.), Torri Higginson (a.z.), David Ogden Stiers (a.z.), Rainbow Francks (a.z.), Dean Marshall (a.z.), Paul McGillion (a.z.), Brent Stait (a.z.), Connor Trinneer (a.z.), Douglas Chapman (a.z.), Mitch Pileggi (a.z.), Patrick Sabongui (a.z.), Colm Meaney (a.z.), Christopher Heyerdahl (a.z.), Brendan Penny (a.z.), David Nykl (a.z.), Amanda Tapping (a.z.), Michael Beach (a.z.), Trevor Devall (vyp.), Connor Trinneer (vyp.), Christopher Heyerdahl (vyp.), Martin Wood (vyp.), Brenda James, Noel Johansen
  • raffspIn

Nechci být hnidopich, ale tohle je naprostá hrůza! Není v ničem zajímavější, nebo originálnější než závěrečné série SGC a to byl fakt kabaret. Stále to samé, stejný styl děje (zápletka, krize, řešení (něco modifikujeme, použijeme ztracenou technologii a ta nás zachrání). A co mě nejvíc vadí... Hlavní postavy jak vystřižené z reklamy na nový kondicionér.(11.11.2007)

• Matrinx

Začátky tohohle seriálu byly víc než dobrý. Bohužel postupem času kvalita hodně začala sjíždět dolů a dolů, a čtvrtá serie už byla dost vygumovaná, pač hodně nápadů už využili v SG-1, a stejně jako ona trpí Úžasnákovským komplexem. Hodný mají snad nadlidské schopnosti, jsou nesmrtelní, nikdy se ani nepíchnou o trn. Otázka je: Proč se na to koukat ? Vždyť předem je všechno jasný, Úžasnákové jsou nejlepší a nakonec celou galaxii osvobodí od všech zlých. Neuroní proto ani slzu, ani kapka krve neukápne, jejich nepřátelé se můžou akorát zašít do konzervy od sardinek, a čekat až je Ronon, John alias Chuck Norris zničí, nebo Paní Úžasnáková Carterová je neunudí k smrti svými přemoudřelými zkušenostmi ze super SG-1. Vážně se divím, proč se o nich ještě nedělají takové vtipy jako o již zmiňovaném Chucku Norrisovi. Nejvíc ze všeho upřímně lituji SG Fanatiky, kteří neznají nic lepšího než tuhle sci-fi pohádku. Mohli by si založit svojí vlastní sektu, fanatičnosti k tomu mají bohatě. Moje přání se splnilo, SGA po páté řadě konečně skončí ! Kam se to hrabe na Battlestar Galacticu.... V důsledku tohoto jsem musel hodnocení snížit ze tří hvězdiček jenom na dvě. Docela vážně ted uvažuji jestli tenhle seriál budu dále stahovat, pač už mě skoro nebaví... FRAK !(25.3.2007)

• Nautila

Nadšení ohledně Atlantidy nechápu. Je to jedna velká kopie původní SG-1, a to se vším všudy. Typy postav, děj, způsob vypořádání se s problémy atd. To vše je ale provedené značně nedůvěryhodně. Postavy jsou příšerně nesympatické (u Flanigana mám sto chutí vzít velkou ocelovou tyč a umlátit ho s ní a při tom mu nadávat těmi nejhoršími sprostotami), jedinou vyjímkou je McKay a občas Zelenka. Všem hercům nemůžu uvěřit ani nos mezi očima. Nepřítel je zezačátku atraktivní (pouze díky vzhledu metalových zmutovaných elfů), časem se ale stává nudným, jednotvárným a trapným. S goauldy jsem si užila podstatně více. Triky vypadají až příliš digitálně, u SG-1 byly, byť dosti umělohmotné, o to osobnější. Vlastně na to celé koukám čistě ze stargatové fanouškovské povinnosti, ale je to úmorné. 2*(21.7.2009)

Tak nám po piatich rokoch skončil seriál Stargate: Atlantis. Akých bolo tých päť rokov s ním? A odpoveď na túto otázku určite ľahká nie je. Predsa len, SG:A nám predviedol pár dokonalých, mnoho skvelých, vcelku dosť tých priemerných a určite nie málo tých skutočne zlých častí. Napriek, skutočne niektorým otravným hrdinom (Teyla), mnohým logickým chybám, ukážkovým stupiditám (návrat Carsona Becketta)či v mnoho prípadoch až neuveriteľne slabým hereckým výkonom a trikom si ma však tento seriál počas celých piatich rokov udržal. Možno je škoda že seriál neskončil o sériu skôr, možno by bolo hodnotenie vyššie, napriek tomu, ako fanúšik Hviezdnej brány menej ako štyri hviezdičky dať nemôžem. A na záver iba patetické: Zbohom SG:A, teším sa na filmové pokračovania a na SG: G. A ďakujem.(9.3.2006)

Přiznám se, že ze začátku jsme byl dost skeptický, ale postupem času si mě parta kolem Sheparda získala natolik, že tvrdím, že je to stejně kvalitní jako SG - 1 možná ještě lepší. Výborný příběh, napínavost, dobrodružnost, horor a humor, který vede Rodney MacKay a dr.Zelenka - mimochodem nejlepší! Tento seriál je prostě dobrý a fanoušek Sci - fi se nemusí vůbec bát ztráty času!(23.8.2009)

• - Paul McGillion (dr. Carson Beckett) si před seriálem Stargate: Atlantis zahrál i v původním seriálu Stargate SG-1. Objevil se jako mladý Ernest Littlefield v 11. epizodě 1. série. (AAnubis)

• - Wraith Todd má rovnaké tetovanie na tvári ako rockový gitarista Paul Daniel Frehley, známy ako Ace Frehley zo skupiny KISS. (hemoglobin)

• - Radek Zelenka (David Nykl) si od fanoušků vysloužil přezdívku "Mr. Bad News". (AAnubis)