Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Atlantida

(seriál)
  • Kanada Stargate: Atlantis (více)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Hrají:

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

(více)

Recenze (443)

O´Neill 

všechny recenze uživatele

Úžasný nástupce legendarní SG-1, to jest Atlantis. Rád si jej pustím, kdykoliv a kdekoliv, dokáže mi spravit náladu a povzbudit mě. Leč na Atlantis nemám takové nostalgické vzpomínky jako na SG-1 (jak bych taky mohl, vzhledem k novosti seriálu), má u mě po boku SG-1 místo, o které nikdy nepříjde, a bude patřit mezi TOP, a to se nikdy nezmění. Atlantis je právoplatným nástupcem SG-1, a jedinou vadou na kráse je počet sérii - aspoň ty dvě ještě mohli přidat. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

První řada - 90%: Ještě před pár týdny jsem zastával stanovisko, že spin-offy z univerza StarGate jsou mnohem více ke škodě, než užitku (viz. Universe). Po shlédnutí první série Atlantidy musím toto tvrzení dementovat a možná i připojit dodatek, že spin-off dokáže překonat originál. SGA je žrádlo! Jako kdyby jste napěchovali prvních polovinu SG-1 ságy do dvaceti perfektně gradujících dílů a svou celoživotní výplatu investovali do trikového studia. Nová rasa nepřátel je stylová až to bolí, lehká naivita z počátečních epizod původního seriálu je nahrazena syrově temnou atmosférou s napínavými cliffhangeremi na konci každé části. Největším plusem jsou ale ve finále opět hlavní postavy. O'Neil dostává více než solidního nástupce, ženská část výrazně upgraduje a tolik populární hlášky jsou vypečenější jako nikdy předtím. Před měsícem bych nad tímhle seriálem ohrnoval nos... teď tomu mám chuť nejraději napálit plné hodnocení. Druhá řada - 80%: Prvních deset napínavých a značně temnějších epizod patří snad k tomu nejlepšímu, co pod záštitou StarGate vzniklo. Udělat z nejkladnější postavy záporáka s dobře vymyšlenou psychologií je brilantní nápad. O to víc zamrzí druhá polovina, v které se seriál (vyjma dvou dílů s čistě wraithskou=atraktivní tématikou) vrací k typicky epizodním dílům, z nichž většina nemá nijak zásadní dopad na ústřední dějovou linku. Škoda. Dialogy jsou sice lepší, nové postavy tomu dodávají šťávu a technická stránka se o stupínek polepšila, ale chybí tomu pořádně kulervoucí finále, jaké nabídla první řada. V paměti mi tak nakonec uvízly hlavně Sheppardovy eskapády s ženami (ať už sexuální nebo platonické) v každém druhém díle a části zabývající se životy-sajícím nepřítelem. ()

Reklama

VojinRyan 

všechny recenze uživatele

Po dlhej sérii SG-1 som rozmýšlal, čo sa dá ešte na stargate napísať.?? Odpoveď: predsa celý svet atlantídy. Najprv som sa bál hereckého obsadenia, ale potom ako som pozrel prvé dve série, som to už videl celé asi 5x. Najlepšia postava pre mňa bol Rodney McKey as. David Hewlett, ktorý ho dokázal zosobniť neskutočne dobre. A tie jeho hlášky a inteligentné reči a aký je on dokonalý. Proste malo to humor, akciu, pekné prepojenie deja z SG-1, veď sa to natáčalo skoro naraz a súvisle. Bol som veľmi milo prekvapený. 5* - 95%. ()

Petrasuvicka 

všechny recenze uživatele

SG1 jsem viděla 3krát všech 10 řad, z čehož určité řady i víckrát, podle toho, jak to v televizi opakovali a vždycky přidali jednu řadu. Myslela jsem si, že Atlantida bude nudný odvar. Bože, předčilo to moje očekávání. Zdálo se mi to mnohem vtipnější. Herci byli všichni vážně skvělí. Jen herecký projev Rachel Lutrell se mi zdál trochu...prkený, vadila mi taková ta uvědomělá povaha její postavy. A doktoru Weirovou jsem taky zrovna nemusela, byla jsem ráda, když tam nastoupila Sam z SG1. V porovnání s SG1, kde bylo vtipných jen pár dílů, sem tam, se mi tohle zdálo vtipné od prvního do posledního dílu. Dokonce se přiznám, že jsem u toho i párkrát uronila slzičku. Dát Čecha do posádky celého "výsadkového" týmu na Atlantidě...to byl výbprný tah. Jen na to ale člověk musí koukat v originále, aby jeho vtipy a hlášky vyzněli. Wraithové mě bavili a zároveň děsili. Což se nedalo říct u SG1, kde mně už příšerně lezli na nervy s replikátorama (btw dobrá učební pomůcka společně s goauldi do bilogie - osobně vyzkoušeno!). Příchod Ronona ve druhé řadě byl parádní...mám ho mnohem raději než T'ealca...je drsný, tvrdý, ale zároveň pln energie a humoru. Plukovník John Sheppard ... bez výtek. Líbí se mi, že to není prostě ten...klaďas, něco jako Limonádový Joe, prostě takový ten sladký přeslušný. Má svoje mezery a svoje chyby, které se tam taky projeví. Je to taky jenom člověk, proč z něj dělat pana dokonalého. A že to je ještě ke všemu pastva pro oči...to je třešnička na dortu. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

V SG-1 mě bavil O'Neill, v SG-Atlantis mě nebaví nikdo. Dějové schéma je sice podobné (tedy jednoduše pitomé:-)), ale zkrátka nemám motivaci ke sledování, když jsem si neoblíbila žádnou postavu (charakter Davida Hewletta má určitý potenciál, ale ne natolik, aby mě udržel u televize). Možná tomu někdy ještě dám šanci, ale bez sympatických hrdinů stěží zábavnost vystoupá nad průměr. Koukatelná oddychovka se slabým obsazením. 40% ()

Galerie (1 800)

Zajímavosti (82)

  • Poté, co byla produkce seriálu ukončena, měl být natočen film Stargate: Extinction, který měl celý příběh SGA uzavřít. Původně měl vzniknout v roce 2009, poté byl několikrát odložen a nakonec byl v roce 2011 definitivně zrušen. Epizoda 5. řady Nepřítel před branami se tak stala poslední. (PogoJoe)

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)

Reklama

Reklama