Reklama

Reklama

Domek z karet

(seriál)
  • Česko Dům z karet (více)
Trailer 3
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Hrají:

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

(více)

Diskuze

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Prostě mi připadá, že charakter Franka je záměrně postavenej tak, že prostě neprohrává. A i když občas prohraje nějaký dílčí souboje, tak nakonec v tom hlavním důsledku vždycky vyhrál. Bylo by zvláštní, po 26 dílech, kde Frank permanentně vyhrával a naučili jsme se ho vnímat jako někoho, kdo "nikdy neprohrává", najednou začal padat z toho nejvyššího místa, který tak vybojoval, zase zpátky na dno. Oni totiž vykreslují Franka jako největší kapacitu, nejvypočítavější postavu v seriálu, a kdyby měl někdo sesadit Franka, musel by to být někdo ještě chytřejší a vypočítavější, než on sám. Nevim, nějak si neumim představit Frankův pád. A ani nechci.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle, erased

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Tys nevidel LA Prisne tajne? To rychle naprav, naprosto spickova kriminalka, skoro tak dobry, jako Obvykli podezreli, ty si doufam videl. Tam ale KevSpa moc sexy nebyl... :-)

na příspěvěk reagoval KevSpa

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Tak Americká krása byla tehdy taková definitiva, ale na tu jsem už šla tehdy hlavně kvůli Spaceymu. Kdo by tušil, že se z toho filmu stane můj nejoblíbenější a že stejné místo v mém žebříčku zaujmou i jeho režisér a scenárista. :-)

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

No, je pravda, že původní House of Cards je taky seriálová trilogie a třetí série (ačkoli tam je to podané jako úplně jiný seriál) sleduje konec jeho kariéry. Ale toho se u Franka nechci dožít, a myslím, že to tvůrci ani nedopustí. Frankovi Underwoodovi nepřísluší prohrávat :)

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Toho charismatu měl Kevin na rozdávání už před Americkou krásou, takové L.A. - Přísně tajné... z toho jsem tehdy přišla domů z kina s otevřenou hubou a z Kevina se rázem stal můj oblíbenec. :-)

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

No, uvidíme dál, já se upřímně třetí bojim, protože v první byla jasná motivace kongresman -> viceprezident, ve druhý viceprezident -> prezident a ve třetí... připadá mi, že bude těžký najít odpovídající motivaci, aby to pořád mělo dostatečný grády.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Ale jinak souhlas, tvůj pohled dává smysl, když na to koukám zpětně. Ale stejně, i kdyby to bylo nedomyšleným scénářem a charaktery postav, mě to neodradilo od toho, abych z toho vyvozoval důsledky třeba v rámci hodnocení. Baví mě to pořád ;)

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Ano, samozřejmě jsem to viděl, nejsem idiot. Taky jsem říkal, že souhlasim, že Walker byl naivní lempl. Ale neměl jsem z toho dojem, jako ty, že to bylo nedomyšlený. Spíš mi přišlo, že se k prezidentovi vždycky doneslo několik opačných pohledů z různých stran a on mezi nima pak musel vybírat - a vybíral povětšinou Franka, protože mu důvěřoval a Frank ho uměl přesvědčit. Neřekl bych, že byl nějak extrémně naivní, ale jen vůči Frankovi byl, prostě to s ním Frank uměl.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Jinak, nevím, jak vy, ale mě - a Tom to asi posoudí líp než já, vzhledem k okolnostem (jestli jsem správně pochopil) - přijde mi současný Spacey daleko charismatičtější, než ten před patnácti, dvaceti lety. Shodneme se aspoň v tomhle?

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Já bych v první řadě nešel s Claire, absolutně mě nepřitahuje jako ženská. To radši Zoe nebo Rachel. A i ta její kurvička z autobusu byla docela sexy, když se jí chtělo. Mám rád takový nevinný "holčičky" (uvozovky kvůli tomu, jak mě sleduje CIA; NightPorter ví o čem mluvím), který si můžu vychovávat :P

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

jerryho se to asi dotklo :-/ kurva jerry, my bysme te nenechali... jerry nebude sedet nikde v koute!!!

Uživatel Tom Riddle smazal svůj příspěvek.

Související novinky

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (více)

Reklama

Reklama