Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

mich4l.b

Minimálně první dvě série jsou 100% záležitost. Pak se to postupně zamotává a i casting některých postav by mohl být lepší. Nicméně duo Frank/Clair je famózní! Všechny ostatní seriály (a bohužel i většina filmů) jsou jen takový srandy pro puberťáky slintající třeba nad dětskou Daenerys. Tohle je hra o trůny! ()

Aquila

Výtečný seriál. Bouhužel otřesné odstřelení Kevina Spaceyho jak ze seriálu, tak z filmového světa vůbec. ()

ReactLotus

Cieľom politiky je získať moc. Ohýbanie zákonov, vyhrážanie, manipulácia, intrigy, to sú len nástroje, ako tento cieľ dosiahnuť. “Domček z kariet” veľmi dobre zachytáva “dravú” povahu hlavne americkej (určite aj iných krajín) politiky a cestu za mocou, do Bieleho domu. V prvom rade sa jedná o konverzačku, no akcie tiež nie je málo. Kvalitný scenár ide ruka v ruke s charizmatickým, ale idesivým a chladným hereckým ansámblom, na čele s Kevinom Spaceym. O kvalitách sa nedá polemizovať, veď seriál nás všetkých presvedčil, že Francis Underwood je správny kandidát na prezidenta a to, že je vrah, klamár a, s prepáčením hajzel, mu každý odpustíme… Tempo je pomalšie, po dlhšej dobe začína byť trochu monotónne a práve vtedy prídu nečakané zvraty. Dramatický pohľad na americkú demokraciu (vo chvíli, keď zrovna nevypúšťa bomby, potažmo neprináša slobodu a mier v mene svojich záujmov v cudzej krajine…) a spôsoby vedenia kampane. búranie 4. steny bol skvelý nápad, urobilo to seriál unikátnejším a hlavne osobitnejším. 6 sériu nepozerajte, nemá zmysel a je to totálna sračka. ()

srada

Šel jsem do toho s obavou,páč politiky už jsem přejezený,ale po prvním díle se má obava rozplynula a bavím se u sledování hereckého koncertu Kevina Spaceyho a spol., a kongresmanská grilovačka na schodech hotelu mě jen utvrdila v tom,že tomu mám dát pět hvězd a doufám,že si to udrží. ()

Marselus517

Skvelý seriál zo zákulisa politiky , ale nie tak dokonalý ako Boss. Na moje pomery , až veľmi chladné prostredie (viem , taký bol zámer) s chladnými postavami. Chýbalo mi tam viacej ťažkostí a problémov, ktoré by musel Francis prekonávať a tak do posledného dielu sa prakticky nič nepokazí a všetko ide podľa plánu + finále mohlo byť viac údernejšie. 7.8/10 ()

macoslavek

ano, ano! myslela jsem si, že Newsroom už nic nepřekoná, ale tohle je Newsroom na druhou - tvrdší, nekompromisnější, bez naivity a patosu.. skvělé.. a s navíc Kevinem Spaceym v hlavní roli, no co víc si přát. ()

borys22

První epizoda byla famózní. Fincher prostě umí. Působilo to na mě naprosto unikátně a byl jsem zvědav, jak s tím tvůrci dál naloží. Nedá se říct, že by později děj ztratil dech. Dokonce možná naopak, ale pro mě osobně to bylo spíš na škodu. Ztratilo to pro mě jistou autenticitu, která byla obětována pro efekt. Zpočátku to vypadalo jako reálná sonda do politiky v USA, ale ten konec to pro mě znehodnotil a byl až moc seriálový. Jednoduše řečeno nevěřil jsem, že by se něco takového mohlo opravdu stát. Tedy stát se to může, ale přišlo mi to zbytečně moc přetažené. Kdybych měl hodnotit jen formu seriálu, tak je to bez debat za 5*. Od hereckého obsazení (Spacey samozřejmě vévodí), hudební podkreslení a vůbec celková práce s "mrazivou" atmosférou patří k tomu nejlepšímu co může současná seriálová tvorba nabídnout. Líbily se mi ty vychytávky s smskama apod., které jsem poprvé viděl seriálovém Sherlockovi. Vadil mi tedy obsah. Konkrétně závěr 1. série, ale to je možná problém už předlohy, kterou jsem nečetl a britskou verzi jsem také neviděl. Nemohu tedy posoudit, do jaké míry se jí seriál drží. EDIT: Po druhé sérii zvyšuji hodnocení. Tohle mě dostalo! ()

Hoffmanos

Málo které politické drama dokáže zaujmout jako tenhle dúm z karet. Kevin Spacey hraje svou roli zákeřného manipulátora bezchybně, a jména režisérů podepisujících se pod tímto promyšleným počinem mluví za vše ostatní. ()

D||X

Kdyby se mě někdo před lety zeptal jestli bych sledoval politický thriller, tak bych ho považoval za blázna. Kdyby mi ten někdo tvrdil, že se mi politický thriller bude nejenom líbit, ale že jej budu vyloženě milovat, pravděpodobně bych ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny. Opravdu špičkový seriál. 5* ()

marhy1992

Absolútne jeden z najlepších seriálov ako som kedy videl (a mám ich za sebou dosť). Skvelý Kevin Spacey, ktorému rola Franka Underwooda padla ako uliata. Skvelý scénar, pri ktorom sa v žiadnej časti zatiaľ prvej série určite nudiť nebudete. Ak možno nie ste fanúšik politiky, nevadí, tento seriál odporúčam úplne každému. Super ukážka toho ako sa pomocou vplyvu dostať kam len chcete, ako moc, ktorú máte v rukách zneužívate. Nemôžem sa dočkať ďalšej série. Hodnotenie: 100 % ()

mirushbiatch

Videnych zatial 5 casti.Chystam sa na plny pocet.Rezia,scenar,herci! Jedine minus,ktore ale patri mne,ze sa nevyznam do politiky a moze mi cast podstaty unikat, na druhej strane aj toto moje osobne zlyhanie mi pridava na pozornosti sledovania.Skvele!A teda pridavam * po celej serii !Po druhej serii neznizujem.Epic! ()

TOPmoovie

nesledujem serialy. ale toto je taa vynimka. je tam pravidelne davka naivity,..predsa len sledovanost musia zivot aj domace panicky,..ale vlastne nema to chybu. putave, a kto to napisal, je clovek s praxe:) celkovo sa da povedat..je to ucebnica. ()

Teen.AGE.r

Naprostá lahůdka ať už po scénaristické stránce, nebo po herecké! Kevin Spacey je naprosto geniální a pro mě se tento seríál stal jedním z nejlepších co jsem zatím viděl! Už se nemůžu dočkat pokračování... 95% ()

ZekiZeki

Teprve druhý originální produkční počin Netflixu a hned je z toho dramatický seriál roku (v mých očích). Velice záludná droga na pokračování. Skvěle napsané dialogy. A především opět famózní Spacey. ()

stepanvaj

Prakticky cokoliv s nálepkou David Fincher sebou automaticky nese předzvěst úspěchu. Po oznámení remaku kultovního seriálu BBC jsem byl ovšem trochu skeptický, ale to bylo naprosto zbytečné. Spaceyho ztvárnění Franka Underwooda je mistrovské, jeho osobnost dává seriálu punc i v dílech ve kterých je evidentní, že Fincherem nastavený rukopis z úvodu se kamsi vytratil. HoC patří bezesporu mezi nejlepší seriálové série současnosti. 2. série !!!!SPOILER!!!! zabití Zoey bylo trochu moc, ovšem trojka Underwooda s Claire a Meechumem je jedna z nejvíc wtf scén co jsem, kdy viděl x/ 2. série se na můj vkus plácá ve stínu 1. - Frank sice vymyslí skvělý plán, jak se stát prezidentem, ale na můj vkus mu to až moc usnadňuje postava zřejmě nejhloupějšího amerického prezidenta G. Walkera x/ člověk bez charisma a jasně definovaných názorů je pro Underwooda až moc snadným soustem a vzhledem k úrovni 1. serie, kdy Frank dělal po místo viceprezidenta všechno možné, tak 2. série je spíše vyobrazena jako brnkačka při které stačí parkrát zalhat a cesta do Oválné pracovny je volná. Pro mě osobně trochu zklamání od seriálového hitu ověnčeného cenami EMMY a GG čekám trochu víc..... ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem