Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

mirando

Ty Spaceyho promluvy k divákovi, jenž by se dali napsat do jakékoli příručky kariérního růstu. Tato práce s divákovou pozorností, kdy postava záměrně hraje s ním jsou rozpracovány nejen během těchto promluv. Během 1.sezóny u mě dochází i ke změně sympatíí k jednotlivým postavám, jejichž jednání u mě vzbuzuje permanentní ambivalenci. ()

Stellbory

Vynikající seriál pro milovníky intrik a propracovaných příběhových zvratů. Je jedině dobře že se díky tomu seriálu Kevin Spacey opět dostal na výsluní. ()

CaptNemo

Po prvním díle první série marně přemýšlím, co z toho, co jsem viděl, mě má přesvědčit, abych se podíval na druhý. Kožené obličeje jindy zábavných herců, nebo nezáživné dialogy? Možná to bude divoká zápletka s ukradeným školským zákonem. Pardon, ale přes všechnu slávu a vysoká hodnocení jsem se hodinu koukal jen na nudnou americkou pózu. A jestli se to v dalších dílech rozehraje - moje chyba, ale mrzet mě to nemusí, protože u toho nebudu. ()

black8

Veľmi ma teší skutočnosť, že Robin Wright mala možnosť zahrať si takúto komplexnú rolu. Ďalšie veľké plus sú veľmi precízne vykreslené vedľajšie dejové línie. Napriek tej chladnej systematickej manipulácie tam predsa len z času na čas zahreje aj čosi príjemne ľudské. Vydarený kúsok. ()

Ironhead

Kvalitne natocene tema, ktere mne bohuzel naprosto miji - politika. Takze ikdyz jsou tu skveli herci i rezie, tak pro mne osobne je to vetsinu casu vicemene koncentrovana nuda.... :oT ()

v.indruchova

Realita. Tak se dá říct jedním slovem o co jde. Jsme v polovině první řady, řekněme že to upoutalo mojí pozornost. Pouze osmý díl mi připadal nudný, natahování. Minulost hlavních postav mě moc nezajímala. Druhá řada se dá pěkně hltat, ani nevíte jak a sedíte u toho 3 hodiny :) Opravdu se nenudíme. ()

hony23

Frank Underwood je pěknej parchant. Kongresman, intrikán a manipulátor, který neváhá jít přes mrtvoly, jen aby posílil svůj vliv v Bílém domě. Člověk by ho nenáviděl, kdyby ho s nehrál Kevin Spacey, který si tuto roli záporáka evidentně užívá a který svým geniálním herectvím táhne celý seriál i přes občas nezáživný děj. ()

furrec

Pre mňa osobne sklamanie, prišlo mi to odporné, samé intrigy, podrazy, údery pod pás, faloš, pokrytectvo atď. Áno, zahrané je to výborne, ale je mi z toho nagrc... ()

Amalberga

Každá další série je lepší a lepší a Frank Underwood a Claire čím dál odpornější a odpornější. V první sérii mi vadily Zoe Barnes a Peter Russo, ale teď si nemám na co stěžovat. Snad by epizody mohly být delší, vždycky mě zarazí, že naprosto geniální symfonie o politice v Americe skončí. Netrpělivě vyhlížím další sérii. ()

pold

Spaceyho exhibice, a hlavně - svatý grál podrazů, sviňáren, křiváren a nenažranosti. Chrochtal jsem si celou dobu. a ješte ten píčoid jako bonus. P.S: Jen toho Russo-a si mohli odpustit - to že půlka vrcholného vedení všelikých institucí šňupe první ligu, tomu bych věřil, ale takovej sráč by byl ze hry v oblastním kole. ()

Emperor1

Kevin Spacey hraje tak, že mu nejde nefandit. Spolu s Robin Wright tvoří skvěle se doplňující dvojici. Po shlédnutí prvních dvou sérií hodnotím pět plus, snad mě další díly nezklamou. ()

TheMatez

Top top a zase top! Práce s kamerou a světly naprosto úchvatná a Kevin Spacey je přesně ten srávně vychcanej týpek, kterýmu jde jen o moc. Pro Kevina skvěle padnoucí role, stejně tako jako pro Robin Wright. Netflix tímhle rozhodně zabodoval. ()

HellsAngel

Majstrovsky premyslená a brilantne vyobrazená mozaika spletitých politických machinácií. Prvotriedna práca so scenárom dáva vyniknúť hlavným, ako aj vedľajším postavám a herecké výkony ich predstaviteľov dodávajú každej postave na vierohodnosti a sympatickosti. Najmä Kevin Spacey a.k.a. Francis Underwood je proste fenomenálny a táto úloha patrí k jednej z najlepších v jeho doterajšej kariére (a že ich má požehnane). Časté búranie štvrtej steny je niečo, čo sa v seriály podobného formátu takmer vôbec nevidí - o to viac to pridáva na originalite. Fincher a ostatní tvorcovia s týmto seriálom bodujú na plnej čiare a každú epizódu divák sleduje s obrovským napätím. ()

Dawydov

S01: 100%, S02: 90%, S03: 100% (je to víc osobní a niterné, ale to se mi právě líbí), S04: 90% (pořád skvělé, ale místy už trochu nevěrohodné, což tomu hrozně škodí), S05: 70% (už je to výrazně slabší, občas nekonzistentní chování postav, občas strojené nepřirozené dialogy, dost přitažené za vlasy, navíc to působí neuceleně... pořád sice zábava na to koukat, ale zbéčkovatělo to) ()

Grázl83

Dalsi serial, o kterem tady i jinde slyším samou chvalu, kultovni serial apod. a me to vubec neoslovilo. Herecke vykony a rezie na vysoke urovni, ale je to same žvanění a velmi pomale tempo. Narozdil od serialu Hra o truny jsem vydrzel dokonce 8 epizod, ale kult jsem v tom taktez nenašel. Na serialy mam vyssi pozadavky nez na film s ohledem na casovou náročnost. Za me ztrata času. ()

jackalsc

SPOILERY Hodnoceno k 5. sérii Nikdy jsem nečekal, že seriál z politického prostředí mě tak dlouho bude držet v židli a že se budu se těšit na každou další epizodu. Seriál je tak bravůrně stvořený. Když začne docházet scénář, nahradí se hereckými výkony. Je to jeden z mála seriálu, který má zase ty své proslulé momenty, na které se můžete dívat znovu a znovu a znovu. Ale nutno říci a to klobouk dolů před Kevinem Spaceym a Robin Wright jaké bestie ztvárnili, vdechli do svých charakterů tolik života, že si troufám říct, že většina lidí jim to spolklo i s navijákem. Já si už si je skoro nedovedu představit v jiných rolích. Spacey+Wright=Underwood navždy :D Osobně si taky zatím myslím, že 5 sérii to mělo skončit, protože když ztratíte snad největšího a u mě zatím nejlepšího možného tahouna seriálu, tak máte dvě možnosti. Vytvořit nový motor seriálu, který bude ještě lepší, než váš dlouhodobě používaný, oblíbený a všemi známý. A řekněme si narovinu, každý si zvýká nějakou tu chvíli na nové věci a 8 epizod je na to sakra málo. Nebo se pokusit vytvořit motor podobný tomu vašemu starému, který samozřejmě nikdy nedosáhne originálu. Myslím si, že ztráta Franka je velká rána a seriál už posmrtný dech nechytne. Ale nechme se překvapit, doufám, že se mýlím. Oblíbené vedlejší postavy(Mark, Aidan, Durant, Garret, Hammerschmidt, Seth, Petrov). Ale vážne, doteď nechápu míru podpory Conwaye, když máte na výběr mezi veřejně známým zkušeným obratným politikem s praxí a chladnou hlavou, prezidentem. A pak Guvernérem, který nemá téměr žádné politické zkušenosti, je velice nestabilní a vůbec neví kde vlaje vítr :D EDIT po zhlednuti 6 série. Bohužel jsem se nemýlil, kvalita poslední série padla velice razantně s absencí Spaceyho. 6 sezóna podkopává nohy svým předešlým sériím hlavně v otázce profesionality. Celý tento scénář je postavený úplně na hlavu, nějací uměle vytvoření Shapperdovi se tváří jako kdyby jim patřil svět a světe div se, bojí se jich i prezident ooo. Umím si naprosto představit jak by to asi dopadlo s frankovým charakterem, jejich počiny by skončily ještě dříve, než by začaly. Už jen postava nějakého Duncana mluví sama za sebe, bylo něco takového opravdu nutné? Opravdu hrozné vaření z vody. Uměle vytvořené monology jsou naprosto k smíchu. Je to velice otravné, když se komentuje skoro každá akce. Další blbost je, že je zde pořád projekce Francise, Francis umřel, ale není snad 5 minut, kde by se o něm nemluvilo, taky není 5 minut kde by Claire neřekla nějakou feministickou narážku, či neudělala ze sebe chudinku matku. Konečný murder rampage už jen uceluje obrázek jak naprosto k smichu to všechno je. Je to pohádka, o které každý ví, že je. Perfektně obsazené role, např. Derek Cecil, mluvčí, který svou tuto roli zahrál tak profesionálně, že by se za to nemusel stydět snad ani opravdový mluvčí je zde obsazen do role, která absolutně nedává smysl. Do mluvčího White House je obsazená tato ženská, která má problém vykroutit se i z jednoduché otázky, i kdyby to byl záměr, tak se mi to vůbec nelíbí. Michael Kelly který je zde vykreslen jako naprosto tupá ovce následující svého všemocného pána(Frank). Mark Usher, který už aní neví, kde vlastně je a který nakonec ke konci utekl. Hammerschmidt, který naprosto přestal být opatrný, který jak se zdá i počítal se svou smrtí. Celkem jsem si dělal prdel z toho, rozhovoru s Robin Wright, která říkala že závěr nás bude šokovat a ze srandy jsem si říkal, že tam dojde k jaderné apokalypse. No nebyl jsem zas tak daleko od pravdy, i když kdo ví :D A úplný konec? Ke konci se sezóna jaksi trochu napravila a bylo tam cítí nějaké to napětí(mimochodem jsem už velice přál ať ji už konečně někdo zabije) a jak zabila Douga? To jako fakt? :D I ta jakási pseudosnaha vyšuměla. Ve všech sériích byli Francis či Claire vykresleni evil, ale tak nějak únosně, že se tomu prostě dalo věřit. Tady se mi zdá, že občas sleduji remasterovaneho Stalina, který okolo sebe jen máchá kouzelnou hůlkou a když na někoho ukáže, změní se na prach a zmizí ze světa . A Claire tam panuje ve zdraví, štastná až do smrti(Protože mávla svou hůlkou i na strážce, kteří viděli mrtvého Douga) amen. () (méně) (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem