Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Gand_alf

Frank J. Underwood je typický, ukážkový, úspešný psychopat. Intrigánsky, manipulatívny, po moci túžiaci Frank, v ktorého blízkosti si nikto nemôže byť istý, či nepadol do siete jeho manipulácie, lží, pretvárky. Pravdu či nezákonnosť tvaruje podľa svojej potreby udržať si, alebo získať väčšiu moc. Svojim ľuďom pomôže, ,,nenechá ich ležať krvácajúcich na bojisku", ale stačí aby niekto z nich prekukol jeho hru a z šarmantného Dr. Jekylla sa stáva krutý a bezcitný Mr. Hyde. Všetko je dočasné, aj Frankova priazeň. A napriek tomu, že je zločinec a vrah vytvorí niečo čo dá veľkému množstvu ľudí prácu, nakŕmi ich rodiny, vytrhne ich z biedy, z depresie. Robí to pre bežných ľudí? Áno aj nie. V prvom rade to ale robí pre seba, pre moc. Jeho motivácia je síce sebecká a mocibažná, ale veď pomohol tisícom, či miliónom ľuďí! Ospravedlňuje ho to? Akú tvár má zlo? A akú tvár má dobro? Je rozdiel medzi dobrom a zlom iba uhol pohľadu? Vykonal vo svojom živote viac dobra či zla? Je vôbec vo vysokej politike možné dosiahnuť niečo prospešné pre veľa ľudí bez zničenia iných ľudí, svojich oponentov, keď okolo vás sú podobní, po moci túžiaci dravci? Spoznajte Francisa J. Underwooda a začnete váhať. Nie Hannibal L.,či Lex L., niektorým skutočne žijúcim politikom či niektorým úspešným psychopatom najpodobnejší je Francis J. Underwood. ()

LilySnape

Velice ráda jsem svými pěti hvězdičkami obohatila procentuální výsledek o jedno procento :-) ( z 88 na 89% ), protože něco tak nádherně ohavně politického jsem už dlouho neviděla :-) Kevin Spacey je v roli naprosto geniální !!! Na konci sedmého dílu překvapil i mě ;-) Kdo viděl.. jj takové mírné por** :-) Francis Underwood ( Kevin ) je postava naprosto " apolitická ", ale je to takový, ale takový kardinál Underwood , že na dvoře by kdysi Richelieaua strčil do vozu a poslal expres rekomando směr Anglie :-) Jsem velice šťastná, že si můžu pana Spaceyho opět vychutnat :-) ()

patres86

Mal som isté obavy zo začiatku, keďže politická dráma + seriál pre mňa nezvykne byť moc vábna kombinácia, ale po dopozeraní prvých siedmych častí musím seriál hodnotiť s 5 hviezdičkami, Kevin Spacey je vo forme ako nikdy predtým a proste ma tento seriál tak pohltil, že po dokončení každej časti si chcem spustiť novú. Seriál ma nepustí, kým nedokončím celú sériu a to je len a len dobre...V prvých dvoch dielach vidieť Fincherov nekompromisný rukopis, ktorý vás nedovolí vydýchnuť ani na sekundu a aj keď latku položil veľmi vysoko, no ani po prevzatí režijnej štafety seriál nestratil nič z grandiózneho začiatku...hawk. ()

Dacsus

Machiavelli by tlieskal.- Dodatok po tretej sérii - začína sa opäť variť z vody, a ide to pekne do kytek... ()

morwen

Člověk to hovado Underwooda musí milovat. To je prostě povinnost. Spacey se stal nejcharizmatičtějším (beztak jsem to slovo napsal špatně) chlápkem roku 2013. No a Kate Mara u, které se nemůžu zbavit pocitu, že po účinkování v American Horror Story prodělala menší změnu obličeje (prostě vypadá jinak, jinak ale pořád HOT), ta si svoji roli jistě zasloužila a perfektně se do ní hodí. Za to ta přízračná Robin by zasloužila. Nejodpudivější a s její postavou nejméně zajímavá. Nikdo není dokonalý a ani tahle show. Jsem nadržený na 2 serii. 90% ()

VLADEK

Kevin Spacey je dokonalý až tak, že ve vás vyvolá jisté sympatie, což pro jeho postavu je snad i trochu nepatřičné. Manželka Robin Wright zase takový prostor nedostává, ale s ohledem na konec 1. série si umím představit, že bude větší. Ve svých 47letech vypadá báječně. A Kate Mara se ve druhé polovině také slušně rozjíždí. Na druhou sérii se určitě těším. Druhá série (7.4.2014) mě nutí zvednou o jednu hvězdičku na plný počet./Update 16.7.2015 po třetí sérii zpět na 4 hvězdičky. Nejslabší ze sérií - 70% a začíná to být pěkná nuda. ()

Ruadek

Vysoký level skvěle napsaných postav, zahraných hereckou špičkou dnešní doby. Není to kulometný Aaron Sorkin, co by zahlcoval diváka politikou USA v naddimenzovaném stavu ale vcelku přehledná hra s kartami, ve které se hraje o vše. Přehlídka top režisérů (Fincher, Schumacher), áčkový vizuál, skvělý scénář - co vlastně více si přát. Tohle mě prostě baví. **** (pro první sérii) ()

ermisuck

Co je skvělé: herecké výkony všech, scénář, monology na kameru, pěkné herečky Co je na hovno: do oka bijící propagace applu. Ne, nemám to rád, zvlášť ne v takovém množství. Ale tak božskému seriálu to hvězdu nestrhne :3 ()

Ou rest

Radost sledovat mentora v akci, vysoka skola herectvi, vysoka uroven serialu, ovsem na druhou stranu mam obavu z nastolene gradace (ktera zatim pohladi) a i diky tomu jeste vetsi obavy z dalsi serie. Jen pro ty obavy nechavam trpytit posledni hvezdu prozatim v supliku...rad ji vytahnu, ale neverim tomu. Ukazkove nastavena druha tvar despoticky chaotickemu Homelandu, byt se jedna o zcela odlisne kusy ()

polucio

Ten, kto si vravel, že tento seriál bude len o machináciách a intrigách vo vysokej americkej politike, má v podstate pravdu. Ale to, akým štýlom je toto zdanlivo nezaujímavé prostredie zachytené, zaujme snáď úplne každého vďaka svojej dynamike, či už v dialógoch, strihu alebo samotnom deji. Samozrejme nemôžme nespomenúť vynikajúceho Kevina Spaceyho a Robin Wrightovú. Musím si však podrypnúť do Kate Mara a do jej postavy Zoe Barnesovej, ktorá mi nie je dvakrát sympatická. Asi si treba zvyknúť, že v tejto brandži je každý ambiciózny až za hrob. Takisto hudba je miestami prinajlepšom "divná" a mierne rušivá. Takéto malé chybičky krásy sa tu ale ľahko prehliadnu a ja rád tento seriál ohodnotím piatimi hviezdičkami. ()

hufnagel

Fenomenálny výkon Kevina Spaceyho (Myslím,že od "Usual Suspects"neuveriteľný posun vpred)a Robin Wright (dozrela ako kvaltné víno) , ale tiež cítiť ruku mága Davida Finchera.Trvalo mi dva dni,za ktoré som seriálom žil a teraz neviem čo dalej pozerať.Laťka je nastavená v nebeských výškach.Jediná výtka a to záver 11-tej časti druhej série.To nemuselo byť. 2.séria-nie je čo komentovať,lebo je to to NAJ čo je možné dnes vidieť zo seriálovej tvorby.Istých 100 %.3.rada 100%.4.rada 100%. ()

Borin.P

“Democracy is so overrated.” One man show Kevina Spaceyho! Co si budeme nalhávat, zbytek osazenstva dělá pouze křoví naprosto brilantně napsané postavě Franka Underwooda. Celkově geniální scénář nás provádí dějem, kde intriky jdou ruku v ruce s mocí a peníze hrají až druhé housle. 90% ()

Vajnlich

Naprostá pecka. Tohle Vám zmnění život. Říkáte si, co se mi asi tak může líbit na seriálu z politického prostředí? No a nakonec je to úplně všechno. Po shlédnuté druhé sérii stále ještě popadám dech a těším se na třetí. Jen doufám, že to nebudou až moc natahovat, aby to sklouzlo do průmněru. ()

vofo

Spojení Fincher / Spacey / Sorki nemohlo dopadnout špatně. A taky, že ne. Po druhé sérii mohu říci, že se jedná o perfektní seriál plný skvělých hereckých výkonů. Navíc manželský pár Spacey / Wright je úžasná. ()

PrezidentRickS.

Velmi mistrně vykonstruovaný politický thriller, který vás vtáhne a nepustí. Ale prostě nemohu uvěřit tomu, že by sebou nechali všichni tak jednoduše manipulovat, to se mi opravdu nezdá. Pokud chcete dělat vysokou politiku v USA musíte být alespoň tak chytrý jako hlavní hrdina Frank Underwood. Tam se nikdo hloupý jen tak nedostane. P.S. to že neni hloupý neznamená, že není hajzl ;) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem