Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Wartord

Nehorázně hloupé je na tom to Vaše hodnocení. Frank Underwood je zosobnění čistého zla, chamtivosti a sobectví a vy mu všichni fandíte. Kdyby takový člověk byl v naší politice, to by byl terč kritiky. Ne, já na to nepřistoupím už jenom proto, jak okatě se Spacey ze sebe snaží vymámit ty svoje scénaristické blbiny rádoby cool intonací, pro něj naprosto nepřirozenou. Ano, někdo by mohl namítnout, že dobrý herec tohle právě dělá, ale Spacey není dobrý herec. Bývaly časy, kdy byl výborný herec. Teď jsem si jenom povzdychnul Do čeho ses to nechal uvrtat, Kevine? Let the shitstorm begin! ()

Hadrian

V politických intrikách se někdy ztrácím, ale sledovat Franka jak si počíná na cestě k bílému domu je zážitek. Jeho žena je lehce nesympatická, ale prostě k tomu ději patři (ve Forrestu Gumpovi se mi jako feťačka líbila víc). Ve druhé řadě se děj rozvíjí více směry a zaměřuje se i na původně vedlejší postavy jako prostitutka Rachel, novinář Lucas nebo ajťák Gavin, což beru pozitivně. A smrt Zoe hned v počátku druhé řady byla docela šok. Těším se na Frankův návrat z bílého domu ve třetí sérii a zajímá mě čím překvapí když všichni jeho nepřátelé jako Tusk, ten číňan nebo Lucas jsou mimo hru. A docela mě taky zajímá jak vyřeší Dougovu smrt a jestli budou kvůli tomu hledat Rachel. Stručně řečeno je to geniální, komplikovaný počin s krutým Kevinem Spaceym v hlavní roli. Jen tak dál :) Po třetí řadě...Doug teda není mrtvý, ale zabil Rachel čímž mě neskutečně nasral..ale třetí řada byla docela nudná..nebudu zatím ztrhávat hodnocení a počkám si na čtvrtou. Po čtvrté řadě se vracím ke 100% hodnocení. Intriky jsou zpátky a stejně tak i Lucas, Tusk, Remy, Jackie, Freddy..no prostě všichni a řešení aktuálních témat jako jsou prezidentské volby, vztahy s ruskem a islámský stát vytváří neskutečnou atmosféru z které až mrazí. Pátá řada slibuje teror, takže jsem zvědavý. Pátá řada drží laťku opravdu vysoko. Frank proti Conwayvi jde natvrdo a drží se tam zuby nehty. V téhle řadě se opravdu páchají svinstva. Falešné teroristické útoky, to jak dopadli Tom a Leann, ''pád'' ministrině zahraničí a další.. seriál je pořád skvělý a pořád víc psycho. Claire v bílém domě a Frank s Dougem v hajzlu? Doufám, že uvidíme šestou řadu. ()

ceftax

zhodnoceno po všech 3 řadách (prozatím...). bezkonkurenčně nejlepší a "nejšpinavější" seriál. Kevin jako francis je brilantní po všech stránkách, opravdu pan herec. doufám, že bude i 4 řada, protože ta by mohla být hodně zajímavá. ()

numan

Přehlídka vrcholně odporných charakterů je mistrovsky zahraná, příběh místy pěkná nuda. Dá se v podstatě shrnout do prostého konstatování, že politika je hnus a politici mocichtivé svině, které se neštítí ani vraždy. Ale proč se tím zbytečně dlouhé hodiny deprimovat, že... ()

Alasdaira

Začala dlouho očekávaná třetí série, kdy se chladnokrevný machiavelista Francis Underwood uvelebil v prezidentském křesle. Pokud byl alespoň v něčem sympatický v první a druhé sérii, během prvních minut prvního dílu té třetí veškeré sympatie vyprchají, když se, s dovolením, vymočí na hrob svého otce. Na závěr dá povolení k odpálení jemenské vesnice, bez ohledu na civilisty... Navíc vstal z mrtvých jeho věrný Douglas. V Bílém domě začínají čistky... Udrží se Frank u moci jako nejmocnější muž světa? ()

gatuso

Serial nelze pochopit bez chapani sirsich souvislosti. Jde o to zda si myslite ze politicky system v USA je absolutne nezavisly nebo si myslite ze az tak kristalove ciste to neni. Pokud USA ocividne manipuluji s verejnym minenim v ostatnich zemich a prosazuji tam sve zajmy /a to si piste ze prosaziji,jako ostatne kterakoliv jina zeme /,nevidim jediny duvod proc by toto nemeli delat na domaci pude. Nejsem si zcela jist jestli by takovy politik s takovymi praktikami dostal v US politice takovy prostor. Takze je to spise takova drsnejsi fikce o ultimatni politicke moci, kterou si pani scenaristi a reziseri zkratka idealizuji. A voli urcite demokraty...:-) ()

hooofi

Je až s podivem jak moc divák hlavnímu 'hrdinovi', který úmyslně lže, manipuluje a dokonce zabíjí v boji o moc, fandí. Je to vlastně antihrdina s v podání absolutně vynikajícího K Spaceyho je tato role dotažena na úroveň mistrovského díla. Někdy se až pozastavuji nad tím, že tento seriál nebyl bojkotován ze strany politického vlivu. Seriál poodkrývá prohnilou teatrální sféru americké politiky což vlastně je jedna taková velká žumpa plná intrik, lží, zastrašování a konstatního stresu. Život vysoce postavených politiků může z venčí vypadat atraktivně - nehorázné platy, luxusní auta, domy, časté cestování. Seriál nám podává obrázek takového života i ze vnitř a není to nic lehkého. Není to seriál pro každého ovšem - hodně dialogů, politických keců a zbytečně protahovaných scén. Na druhou stranu se může divák dočkat nečekaných zvratů napínavých konců epizod takže se chcete dívat hned na další. Pozn.: další americký seriál v kterém je zmíněna ČR. ()

Alister

Aristoteles měl v Poetice pravdu, když napsal, že v dramatu není žádoucí ukazovat, jak se v průběhu děje špatným postavám neustále vše daří, vzbuzuje to totiž u obecenstva postupně rostoucí odpor.--- V půlce druhé série jsem přestal sledovat. ()

milford

Budu asi souhlasit s většinou zdejších komentářů, první dvě sezóny výborná ukázka bojů o moc, intriky a podrazy v podání výborného Kevina Spaceyho, kdy konce první a druhé sezóny byly opravdu s velkým spádem a napětím. Třetí sezóna musela jít logicky o něco jiným směrem zaměřením se na vztahy Franka a Clair a ona propaganda a kampaně za zvolení už holt nebyly tak skvělé. Uvidíme kam a co bude v sezóně čtvrté, když si ale vezmu jak se vypořádali jednoduše se Zoe na přelomu první a druhé, tak něco obdobného krátkého čekám i zde. PS: Konečně jsem pochopil scénku z 2013 Emmy :-) ()

SnOuWeX

Já nevím, ale mě to prostě neba. Přitom tam je všechno dobře, herci, scénář atd. Opravdu nevím proč mě to tak strašně nudí. Po půlce druhé série končím. ()

Tweetak

Mazec. První díly mě držely přikovaného na obrazovce a nepustily. Nepustilo mě to až do konce. Politický koncert naplněný bojem o moc, přetvářkou a intrikami a jediným cílem. Zanechat po sobě nějaký odkaz. Viděl jsem vše do konce třetí série a musím dát pět hvězd. Velmi se mi líbí i herecké obsazení. Asi jako většina znám z dřívějška jen Kevina Spaceyho. Líbí se mi, že ostatní nejsou nějaké krásné tvářičky. Působí na mě velmi realisticky, na rozdíl od jiných seriálů. ()

Esszed

Žijeme v době seriálové revoluce a tohle je další famózní příklad toho jak by seriálové drama mělo vypadat. ()

lola10

Spacey ! Herecká dokonalost, charisma, intelekt a ten jeho - neustávající lehce se usmívající - výraz v očích. Děj dotažený do posledního detailu. Svižné kroky, které Frank spolu s Clair dělají, pro dosažení svých cílů, Vás nenechají chvíli v klidu. Musíte být ve střehu, protože v tomto světe není žádná jistota a vše se může ve vteřině změnit. A přesně to Vás nutí sledovat další a další díly- jste zvědaví a chcete víc- tak jako Frank. ()

pop.z.pop

1.série na 90 % 2.série už začínála být sci-fi a totálně nereálná :/ někde u pátého dílu jsem to zabalil a dál se nedíval. Komentář píšu zhruba s půlročním odstupem od shlédnutí a že by se mi to nějak extra vrylo do paměti, to rozhodně né. Jenom si tak vybavím u některých postav, že se chvilkama chovali jak úplní idioti....a že bych rád ochutnal ty žebírka a klidně zaskočil při natáčení za Kevina, když měl tu oblizovací scénu s Kate Mara. ()

navel

Další z návykových seriálů, který stojí na skvělých hercích (nejen na Kevinu Spaceym) a bravurním scénáři, který rozhodně popisuje víc, než jen zákulisní politické intriky. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem