Chicago Fire

(seriál)
  • USA Chicago Fire
Trailer 1
USA, (2012–2024), 176 h 8 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuriy Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart (více)

Série(12) / Epizody(252)

Adrenalin do žil a slzy do očí... Elitní tým hasičů bojuje o životy druhých, zatímco ty jejich jsou ve stálém ohrožení. Chicago Fire nás zavádí na 51. hasičskou stanici k elitní požární, záchranné a zdravotnické jednotce. Ukazuje prestižní povolání, které je neuvěřitelně nebezpečné, vyčerpávající a stresující, avšak také naplňující a vzrušující. Žádný stereotyp tu nenajdete. Hrdinové z 51. směřují do míst, odkud ostatní utíkají. Navzdory všem rozdílům, rozporům či osobním antipatiím se v profesním životě tento tým snaží čelit situacím spojeným se životem a smrtí jako rodina. (oficiální text distributora)

Trailer 1

italka63

Po prvním díle mohu říci -seriál, co je pro mně, bude se mi líbit. Nic přehnaného, bez falešné statečnosti a velkých gest.Prostě hasičská stanice se vším všudy, prací i civilním životem. Těším se na další díly.Po shlédnutí 13 dílů je hodnocení jasné a jsem závislák -na nic jiného nekoukám:-) tak.... Třetí série je rozjetá a po nečekaném dějovém zvratu se rozmotávají další osudy lidí, kteří při své práci nasazují krk. Taylor Kinney je vážně parádní chlap :-) Po delší době jsem opět dokoukala úplně všechny dostupné díly a opravdu, tenhle seriál se zkrátka povedl.S hrdiny se zkrátka dokážeme ztotožnit, pod tou ochrannou slupkou hasičské kombinézy jsou zkrátka lidmi jako všichni jiní. Jen to mají o něco těžší díky své profesi. ()

mata77

Akčne sa tváriaca dráma, s príjemným hereckým obsadením. Sentimentálnosť, klišé a gýč sa veľmi často objavuje vo filmoch s podobnou tematikou. Réžia tu je ale čistá a upriamená na dej, žiadny prehnaný a na city brnkajúci patos tam nie je. V druhej polovici prvej série výrazne ubudlo napätie a akcia, seriál sa upriamil viac na riešenie vzťahov. Takže trochu sklamanie a moje nadšenie pokleslo. ()

Tuzinho

Seriál, který upoutá každého hasiče i fanouška této profese. Chicago Fire přináší napínavou štaci díl od dílu, kde sledujeme nejen osobní problémy všech aktérů, ale především z 80% dění na hasičské stanici 51. Žádné zbytečné dialogy, žádné umělé natahování dílů, aby to vyšlo přesně na požadovanou stopáž. Prostě předem promyslený a plně realizovaný scénář. Taktéž minimum umělých efektů dodává tu pravou hasičskou atmosféru. ()

Kuzzie

První sérii jsem opravdu žrala, seriál na mě působil jako zjevení. Všichni se chovali tak nenuceně a sympaticky, akce byly skvělý,ale v druhý se to nějak zvrtlo a mí oblíbenci se začli chovat dost nesnesitelně, klišé střídalo klišé ,a když už i hostující Sophia Bush ztratila kouzlo, které měla v OTH...!...nakopala bych je všechny do prdele! Svuj hněv jsem vyjádřila, jak mám ve zvyku, velice drsně-snížila jsem hodnocení o hvězdičku! A větší slizouny než ty(naštěstí jen hostující) fízlovský kamarádíčky by člověk hledal dlouho- Sophia Bush i bez dřívějšího kouzla jistě odpustí, ona je výjimka ;) ()

geklon

Reklama na deodoranty roku. Tohle už přece dobře známe, akorát tam míň jezděj sanitky, než požární auta a bílé pláště plně dezinfikovaných doktorů, se vystřídaly za nehořlavé kombinézy a pěkné žluté kšandy. Z míry mě tahle citová vydíračka moc nevyvedla. Přesný merický seriálový model. "Budem to do Vás prát, tak dlouho a v takovým množství, že se Vám z toho uškvaří monitory." Né děkuji, raději zápalnou lahev, tyhle hero soap píčovinky jsou spíš pro lidi, kteří potřebují uvěřit, že svět není takový, jako ho oni samy žijí. ()

Galerie (5 175)

• V epizodě se odkazuje na film Flashdance (1983), konkrétně ve scéně, kdy Sylvie Brett (Kara Killmer) svářečkou vyrábí hasičský přístroj Perligan pro Joe Cruzeho (Joe Minoso) a Capp (Randy Flagler) prohlásí: „To jsem jediný komu se tady vybaví Flashdance?“ (CarloRizzi)
  • Když Casey (Jesse Spencer) v prvním dílu druhé série přelézá po žebříku z okna do okna sousedního domu, utrhne se pod žebříkem okenní římsa. V následujících záběrech je ale římsa celistvá a kompletně neporušená. (jirijost)
  • Když Cruz (Joe Minoso) v osmém díle druhé série otevře skříňku, je zelená lahvička zhruba třetinou vysunutá z poličky. Po střihu už je ale na poličce celá. (jirijost)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (více)