Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

Akční / Drama

USA, 2012 - 2019, 112 h 2 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart, Anthony Ferraris, DuShon Monique Brown, Kara Killmer, Charlie Barnett, Lauren German, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis, Melissa Carlson, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur, Holly Robinson Peete, Lew Temple, Mia Hulen, Tim Holmes, Julian Parker, Michael Gilvary, David Darlow, Fawzia Mirza, Russ Panzarella, Sara Geist, Tim Deluca, Marty Murray, David Steigerwald, Reza Tabrizi, Kamal Angelo Bolden, Howie Johnson, Liza J. Bennett, Raymond McAnally, Tawny Newsome, Rae Gray, Merrick Robison, Emmanuel Manzanares, Jaclyn Hennell, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Keston John, Dylan Saunders, Geddy Lee, Alex Lifeson, Etienne Des Lauriers, Brett Elam, Hannah Leigh, Raphael Sbarge, Paulina Olszynski, Robin Weigert, Kelly Blatz, Jessie Prez, Chandra Michaels, Brian White, Fredric Lehne, Regina Saldivar, Phillip Edward Van Lear, Tom Amandes, Darin Heames, Eloise Mumford, Maddie Hendrickson, Marquis Rodriguez, Enrique Luis Veguilla, Dan J. Johnson, Tim Hopper, Aaron J. Nelson, Stefan Holdbrook, Brandon Bowens, Gary Houston, Madrid St. Angelo, Colin Donnell, Amanda Marcheschi, Armand Schultz, Jesse Bob Harper, John Gatins, Brandon Jay McLaren, T.J. Jagodowski, Zack Pearlman, Alejandro Ortiz, Matt DeCaro, Jenny Mollen, Maxwell Jenkins, Billy Dec, Lorena Diaz, Tanya Thai McBride, Jamie Smith-Jackson, Zach Garcia, Frank Pando, Alina Jenine Taber, Jenny O'Hara, Brian Howe, Daniel Eric Gold, Jason Drucker, Aemilia Scott, Daniel Feuerriegel, Rachel Leyco, Nick Jandl, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Jessie Pinnick, Mia Park, Dexter Zollicoffer, John Lister, Erin Allegretti, Cole Crawford, Christine Vrem-Ydstie, Brady Tutton, Travis A. Knight, Ariane Rinehart, Michael Cognata, Quinn Cooke, Karla Beard, Andrew Rothenberg, Gary Cole, Jon Bennett, Cathleen Coyle, Daniel di Tomasso, Callie Stephens, James Doherty, Zach Weil, Noah Segan, Tracy Spiridakos, Marika Engelhardt, Michael Sassone, Susannah Flood, James Rana, Avi Lake, Robert Breuler, Keith Kupferer, John Hoogenakker, Joel Berti, Travis Delgado, Annie Funke, Annabel Armour, Allison Latta, Kelli Simpkins, Katie O. Jones, Henry Godinez, Steven Boyer, Annie Ilonzeh, Adam Shalzi, Damon Dayoub, Rusty Schwimmer, Kim Delaney, Chance Kelly, John Lepard, Reggie Baker, Samantha Bailey, Jennifer Jelsema, Shara McGlinn, Danny Farber, Kristen Gutoskie, Louis Herthum, Chris Payne Gilbert, Ellen Adair, Ava Lange, Violet Hicks, Lyric Ross, Linda Powell, Anthony Mockus Sr., Coburn Goss, Lily Mojekwu, Ed Amatrudo
  • geklon

Reklama na deodoranty roku. Tohle už přece dobře známe, akorát tam míň jezděj sanitky, než požární auta a bílé pláště plně dezinfikovaných doktorů, se vystřídaly za nehořlavé kombinézy a pěkné žluté kšandy. Z míry mě tahle citová vydíračka moc nevyvedla. Přesný merický seriálový model. "Budem to do Vás prát, tak dlouho a v takovým množství, že se Vám z toho uškvaří monitory." Né děkuji, raději zápalnou lahev, tyhle hero soap píčovinky jsou spíš pro lidi, kteří potřebují uvěřit, že svět není takový, jako ho oni samy žijí.(25.2.2015)

• kingik

Hoří vám barák, kočka vám utekla na střechu a uvízli jste ve výtahu? Už nevolejte české hasiče, nevolejte ani Barrandov, ani si nestěžujte u Vaňury. Zásadně volejte chicagské hasiče. Je to sice trochu dál a telefonní tarif je neskutečný, ale stojí to za to. Barák nelehne popelem, chcíplá kočka ožije, a i když jste byli ve výtahu napůl udušení, tak žádný strach. Dostanete se z toho. Ze všeho špatného, co vás potká, se dostanete. Jednotka Chicago Fire vás nenechá padnout. Ale pozor! Je v ní jeden větší fešák než druhý, a pokud máte manželku nebo přítelkyni, tak s jistotou o ní přijdete, jen co tihle macho-hasiči vyskáčou z hasičského vozu. Ultimativní blbost líčí opět tupým a milionkrát viděným způsobem veselé i neveselé historky ze života. A když to nejsou lékaři, policisté, tak jsou to...no...zkuste hádat....no...no... přirozeně, HASIČI to jsou. Asi největším překvapením je, že epizody točil kdysi nadějný a nezávislý režisér Tom DiCillo, ale i kdybyste mě umlátili hasičskou sekyrou, jeho režijní rukopis je stejný jako u desítek jiných seriálů, které jdou jako přes kopírák. A co jste to říkali?! Aha, jo že to má bomba vizuál. Ano, pokud jste vlastníkem kvalitního mobilu, tak zhruba srovnatelný s jeho pixely. Herecké obsazení čítá typické seriálové cukrouše, protože jinak tenhle seriál asi stěží upoutá pozornost. Dejte dohromady seriál se všemi jeho ohranými schématy, režií, která jede v jedné předem určené a ničím překvapivé lajně, smrtící a nesnesitelné herce pronášející smrtící dialogy a z této jednoduché rovnice vám vyjde pitomina Chicago Fire. Mega ultra stupidní seriál, tolik typický pro tv Barrandov a jeho vysílací schéma! 20%(19.3.2014)

Další ze seriálů, na které jsem získala závislost. Je to sice zasazené do prostředí hasičů, ale spíše než o samotné záběry z akcí, kterých je docela dost, sledujeme osudy jednotlivých osob. Občas to jde až do telenovely, ale stále to balancuje na hraně, takže zatím dobré, a to jsem už v páté řadě :-)(1.5.2018)

Po první sérii musím říci, že Chicago Fire má bezesporu nejblíž k realitě, když si vezmeme na mušku hasičinu. Ok, pořád nemají přilby, když jdou do postrojů a na lana a bla bla bla a našlo by se toho daleko více, ale je to určitě snesitelné. Navíc tvůrci nabízí solidní škálu nehod, takže akce nenudí, protože není pořád stejná. Herci tomu taky celkem pomáhají, nejsou vyloženě otravní a někteří jsou dokonce charismatičtí. I tak bych ale trochu ubral drámo a zkusil to vést jiným směrem. Nevím jakým, ale prostě jiným. Koneckonců, já jsem jen trapný pozér, co kritizuje cizí práci!(27.1.2016)

Ano! Toto mám rád. Miluji prostředí záchranářů. To jak jimi někteří pohrdají, jiní je "uctívají". Jak musí řešit náročné situace a u toho bojovat s časem a davem lidí. A když se jim něco nepovede, zachovají chladnou hlavu. Toto nabízí seriál ChF. A já jsem nadšen. Nejenže v něm je to co jsem vyjmenoval, ale plus život na stanici a soukromý život záchranářů. Není to jenom o zachraňování lidí. Je v tom vše. Humor, napětí, emoce, ztráta. Doporučuji.(17.6.2013)

• - Tento díl odstartoval třídílné představení nového spin-off seriálu Chicago Justice (od r. 2017). Následovala epizoda Emotional Proximity (2017) ze seriálu Chicago P.D. (od r. 2014) a epizoda Fake (2017) z již zmiňovaného Chicago Justice. (Tuzinho)

• - Požární stanice je označena číslem 51. Stanice téhož čísla byla v seriálu Emergency! (od r. 1972), který také vysílalo NBC. (Borrtex)

• - Ak si v súčasných Google Maps (2016) zadáte adresu "1360 S Blue Island Ave, Chicago", môžete vidieť skutočnú požiarnu stanicu, na ktorej parkovisku štáb práve natáča seriál Chicago Fire. (Scar)