Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

Akční / Drama

USA, 2012 - 2018, 112 h 3 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart, Anthony Ferraris, DuShon Monique Brown, Kara Killmer, Charlie Barnett, Lauren German, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis, Melissa Carlson, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur, Holly Robinson Peete, Lew Temple, Mia Hulen, Tim Holmes, Julian Parker, Michael Gilvary, David Darlow, Fawzia Mirza, Russ Panzarella, Sara Geist, Tim Deluca, Marty Murray, David Steigerwald, Reza Tabrizi, Kamal Angelo Bolden, Howie Johnson, Liza J. Bennett, Raymond McAnally, Tawny Newsome, Rae Gray, Merrick Robison, Emmanuel Manzanares, Jaclyn Hennell, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Keston John, Dylan Saunders, Geddy Lee, Alex Lifeson, Etienne Des Lauriers, Brett Elam, Hannah Leigh, Raphael Sbarge, Paulina Olszynski, Robin Weigert, Kelly Blatz, Jessie Prez, Chandra Michaels, Brian White, Fredric Lehne, Regina Saldivar, Phillip Edward Van Lear, Tom Amandes, Darin Heames, Eloise Mumford, Maddie Hendrickson, Marquis Rodriguez, Enrique Luis Veguilla, Dan J. Johnson, Tim Hopper, Aaron J. Nelson, Stefan Holdbrook, Brandon Bowens, Gary Houston, Madrid St. Angelo, Colin Donnell, Amanda Marcheschi, Armand Schultz, Jesse Bob Harper, John Gatins, Brandon Jay McLaren, T.J. Jagodowski, Zack Pearlman, Alejandro Ortiz, Matt DeCaro, Jenny Mollen, Maxwell Jenkins, Billy Dec, Lorena Diaz, Tanya Thai McBride, Jamie Smith-Jackson, Zach Garcia, Frank Pando, Alina Jenine Taber, Jenny O'Hara, Brian Howe, Daniel Eric Gold, Jason Drucker, Aemilia Scott, Daniel Feuerriegel, Rachel Leyco, Nick Jandl, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Jessie Pinnick, Mia Park, Dexter Zollicoffer, John Lister, Erin Allegretti, Cole Crawford, Christine Vrem-Ydstie, Brady Tutton, Travis A. Knight, Ariane Rinehart, Michael Cognata, Quinn Cooke, Karla Beard, Andrew Rothenberg, Gary Cole, Jon Bennett, Cathleen Coyle, Daniel di Tomasso, Callie Stephens, James Doherty, Zach Weil, Noah Segan, Tracy Spiridakos, Marika Engelhardt, Michael Sassone, Susannah Flood, James Rana, Avi Lake, Robert Breuler, Keith Kupferer, John Hoogenakker, Joel Berti, Travis Delgado, Annie Funke, Annabel Armour, Allison Latta, Kelli Simpkins, Katie O. Jones, Henry Godinez, Steven Boyer, Annie Ilonzeh, Adam Shalzi, Damon Dayoub, Rusty Schwimmer, Kim Delaney, Chance Kelly, John Lepard, Reggie Baker, Samantha Bailey, Jennifer Jelsema, Shara McGlinn, Danny Farber, Kristen Gutoskie, Louis Herthum, Chris Payne Gilbert, Ellen Adair, Ava Lange, Violet Hicks, Lyric Ross, Linda Powell

Po prvním díle mohu říci -seriál, co je pro mně, bude se mi líbit. Nic přehnaného, bez falešné statečnosti a velkých gest.Prostě hasičská stanice se vším všudy, prací i civilním životem. Těším se na další díly.Po shlédnutí 13 dílů je hodnocení jasné a jsem závislák -na nic jiného nekoukám:-) tak.... Třetí série je rozjetá a po nečekaném dějovém zvratu se rozmotávají další osudy lidí, kteří při své práci nasazují krk. Taylor Kinney je vážně parádní chlap :-) Po delší době jsem opět dokoukala úplně všechny dostupné díly a opravdu, tenhle seriál se zkrátka povedl.S hrdiny se zkrátka dokážeme ztotožnit, pod tou ochrannou slupkou hasičské kombinézy jsou zkrátka lidmi jako všichni jiní. Jen to mají o něco těžší díky své profesi.(15.2.2014)

Výborná seriálová podívaná. První tři díly se seznamujeme s prostředím, s lidmi, a s tím, jak vše na hasičské stanici funguje. Ve chvíly, kdy by seriál mohl začít připadat nudný (tím stereotypem a ničím novým) se autoři rozhodli vytvořit onen vnitřní děj mezi jednotlivými epizodami, a to je to, díky čemu se po třech dílech začnete neskutečně těšit na další díly. Pro seriály ale i filmy které mají co dočinění s tvrdou prací a skutečnými hrdinami mám slabost, a toto je zase něco nového a především originálního. Seriál mě nadchl, a sledovat jej je akce, překvapení i zábava. Vše co má mít, má. 95%PS: Po 2 sériích mi Firehouse přirostl k srdci. GOD, HOW MUCH I LOVE THIS FAMILY!(24.11.2013)

1. série # Po všech těch seriálech na hrdiny, CSI policisty a hrdiny v kápích jsem náhodou narazil na Chicago Fire. Nutno podotknout, že mě už nic nebavilo tak jako právě tento seriál. Také tu máme hru na hrdiny, zajímavé případy, kterými se hasiči zabývají, ale i ty problémy postavené mimo práci a i když jsou hodně takové ... marné, tak jsem je žral i s navijákem a vše kolem postav mě naprosto bavilo a lákalo k dalšímu dílu. Rozhodně překvapení s neotřelým nápadem, reálným zpracováním a sympatickým týmem! 1. sezóna - 85%(21.7.2014)

Když dojde na filmy či seriály o záchranných složkách, tak se s patosem tak nějak počítá; chtě nechtě prostě patří k zaměstnáním, kde dotyční den co den nasazují životy. Problémem však bývá neodhadnutí správné a snesitelné míry. Stačí o trochu více než je záhodno a je to nechtěně směšné raz dva. Tvůrcům Chicago Fire se však tu míru (zatím) podařilo úspěšně najít. Nepotřebují hasičský sbor oslavovat zpomalenými záběry na vynášené štěně z ohnivého inferna a prostě a jednoduše je nechávají dělat jejich práci. Samozřejmě uzpůsobenou pro oko divákovo čili frekvence dechberoucích akčně dramatických výjezdů je vražedná a poněkud přes míru. Všechny zásahy však bez výjimky fungují; mimo jiné i proto, že se nekonají žádné superhrdinské kousky na vlastní pěst (to by dotyčný naopak kolegům spíše práci přidělal), ale realistická souhra mnoha členů, kdy každý má přesně danou roli. Stejně tak funguje i osobní linie, kde všichni mají zruinovaný osobní život (mají-li to štěstí a mají vůbec nějaký) a na vděk již dávno nečekají. Se slovy díků se nesetkávají, to spíše se žalobami zachráněných. Ve své podstatě je to taková velkorozpočtová necynická zámořská verze britských Sirens o každodenních hrdinech a samozřejmě nepřiznaný spin-off Třetí hlídky. Z produkční stránky potěší, že se tvůrci nebojí využít předností fotogenického Chicaga a vůbec to díky rozpočtu vypadá i zvučí k světu. A tak je zatím na obtíž jen barbínovské duo záchranářek, které vedle mužského ansámblu, které krom chlapackého charismatu oplývá i hereckým talentem, působí jak pěst na divákovo oko.(18.10.2012)

• geklon

Reklama na deodoranty roku. Tohle už přece dobře známe, akorát tam míň jezděj sanitky, než požární auta a bílé pláště plně dezinfikovaných doktorů, se vystřídaly za nehořlavé kombinézy a pěkné žluté kšandy. Z míry mě tahle citová vydíračka moc nevyvedla. Přesný merický seriálový model. "Budem to do Vás prát, tak dlouho a v takovým množství, že se Vám z toho uškvaří monitory." Né děkuji, raději zápalnou lahev, tyhle hero soap píčovinky jsou spíš pro lidi, kteří potřebují uvěřit, že svět není takový, jako ho oni samy žijí.(25.2.2015)

• - Pro účely natáčení byla ve studiu postavena kopie celé požární stanice. Byla detailně zkonstruována na vzor té reálné, která skutečně stojí v Chicagu na 1360 S. Blue Island Avenue. Natáčení tedy probíhalo jak ve studiu, tak i ve skutečné plně schopné a aktivní požární stanici. (Borrtex)

• - Dýchací masky, které herci nosí při požárních akcích, jsou nereálné. Byly vyrobeny speciálně pro seriál a byly z nich odstraněny důležité součásti, aby bylo hercům lépe vidět do obličeje. (Borrtex)

• - Všichni herci museli projít obsáhlým hasičským výcvikem, který zahrnoval veškeré funkce hasičské výstroje, práci v místnosti plné kouře při nulové viditelnosti, páčení dveří, vyprošťování osob z vozidel a další. Oheň je skutečný a herci musejí hrát v hasičské výstroji se speciálními maskami v podmínkách, které se podobají opravdovým požárům. (Juress)