Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

Akční / Drama

USA, 2012 - 2018, 112 h 9 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart, Anthony Ferraris, DuShon Monique Brown, Kara Killmer, Charlie Barnett, Lauren German, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis, Melissa Carlson, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur, Holly Robinson Peete, Lew Temple, Mia Hulen, Tim Holmes, Julian Parker, Michael Gilvary, David Darlow, Fawzia Mirza, Russ Panzarella, Sara Geist, Tim Deluca, Marty Murray, David Steigerwald, Reza Tabrizi, Kamal Angelo Bolden, Howie Johnson, Liza J. Bennett, Raymond McAnally, Tawny Newsome, Rae Gray, Merrick Robison, Emmanuel Manzanares, Jaclyn Hennell, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Keston John, Dylan Saunders, Geddy Lee, Alex Lifeson, Etienne Des Lauriers, Brett Elam, Hannah Leigh, Raphael Sbarge, Paulina Olszynski, Robin Weigert, Kelly Blatz, Jessie Prez, Chandra Michaels, Brian White, Fredric Lehne, Regina Saldivar, Phillip Edward Van Lear, Tom Amandes, Darin Heames, Eloise Mumford, Maddie Hendrickson, Marquis Rodriguez, Enrique Luis Veguilla, Dan J. Johnson, Tim Hopper, Aaron J. Nelson, Stefan Holdbrook, Brandon Bowens, Gary Houston, Madrid St. Angelo, Colin Donnell, Amanda Marcheschi, Armand Schultz, Jesse Bob Harper, John Gatins, Brandon Jay McLaren, T.J. Jagodowski, Zack Pearlman, Alejandro Ortiz, Matt DeCaro, Jenny Mollen, Maxwell Jenkins, Billy Dec, Lorena Diaz, Tanya Thai McBride, Jamie Smith-Jackson, Zach Garcia, Frank Pando, Alina Jenine Taber, Jenny O'Hara, Brian Howe, Daniel Eric Gold, Jason Drucker, Aemilia Scott, Daniel Feuerriegel, Rachel Leyco, Nick Jandl, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Jessie Pinnick, Mia Park, Dexter Zollicoffer, John Lister, Erin Allegretti, Cole Crawford, Christine Vrem-Ydstie, Brady Tutton, Travis A. Knight, Ariane Rinehart, Michael Cognata, Quinn Cooke, Karla Beard, Andrew Rothenberg, Gary Cole, Jon Bennett, Cathleen Coyle, Daniel di Tomasso, Callie Stephens, James Doherty, Zach Weil, Noah Segan, Tracy Spiridakos, Marika Engelhardt, Michael Sassone, Susannah Flood, James Rana, Avi Lake, Robert Breuler, Keith Kupferer, John Hoogenakker, Joel Berti, Travis Delgado, Annie Funke, Annabel Armour, Allison Latta, Kelli Simpkins, Katie O. Jones, Henry Godinez, Steven Boyer, Annie Ilonzeh, Adam Shalzi, Damon Dayoub, Rusty Schwimmer, Kim Delaney, Chance Kelly, John Lepard, Reggie Baker, Samantha Bailey, Jennifer Jelsema, Shara McGlinn, Danny Farber, Kristen Gutoskie, Louis Herthum, Chris Payne Gilbert, Ellen Adair, Ava Lange

Je zřejmě trochu brzo hodnotit seriál po pilotu, ale já se na Chicago Fire těšila hezkých pár měsíců, takže si to neodpustím. Zatím to rozhodně naplňuje moje (vysoká) očekávání, je to dramatické, na začátek dali tragédii, od které se bude zřejmě děj odvíjet (EDIT: no, dobře, neodvíjel), všude tam pobíhá spousta sexy amerických hasičů... Není to nic pro extra-náročného diváka, ale mně to bohatě stačí. Jenom by mě zajímalo, kdo sakra strčil Jessemu Spencerovi do smlouvy, že má mluvit s americkým přízvukem...taková škoda. EDIT: Nepřestává mě fascinovat, že i když bylo od začátku jasné, kdo na ten seriál bude koukat především a za jakým účelem (napovím vám: ženy, které se těší na sexy hasiče), tak se tvůrci stejně (a úplně zbytečně) snaží držet něco jako dramatický příběh a nečekané záběry. Což je na druhou stranu možná dobrá zpráva pro ty, co to chtěli z výše uvedených důvodů v závorkách vzdát předem.(14.10.2012)

• Allien.9

Na to, že jsou to hasiči (možná nejvíce sexy povolání vůbec:-)), nejsem nijak nadšená. Po vizuální stránce, kterou tu většina lidí vyzdvihuje do nebes, se jedná o lepší průměr, vztahově-problémová rovina mě nechytla téměř vůbec. Nevím, možná za to může fakt, že všichni - i v těch nejkrušnějších chvílích - vypadají, jako by právě vypadli ze stránek módního časopisu... Bože, vybavila se mi "Pobřežní hlídka".XD(3.4.2014)

V podstatě klasická "vztahovka" pro všechny, kteří úplně čisté vztahovky jako třeba Chirurgy nemusí. Zajímavé prostředí, zajímavé případy, sympatické postavy a spousta proslovů i hrdosti, ale v rozumně přiměřené míře. První série byla hodně osvěžující a kdyby zůstalo jen u ní na čistou 80% by to bezpochyby bylo, vzhledem ke druhé sérii, která vlastně nebyla o nic moc horší, jen se zcela logcky začala lehce opakovat a více nořit do vztahových propletenců, což už je místy přeci jen únavné. Kam až Chicago Fire může dojí v počtu sérií si netroufám odhadnout, ale myslím, že by se konečně mohla objevit svižná vztahovka, jejíž tvůrci ví, kdy skončit. Uvidíme, druhé sérii ovšem rozhodně neprospělo poněkud uměle naroubovaný příběh chicagského policejního sboru s následným spin-offem. Za první dvě série celkově 70%, uvidíme kam seriál půjde dál, protože moc možností nemá, snad nespadne mezi čisté "vztahovky" s kulisou hasičů. Prozatím, to bylo tak 7:3 ve prospěch vztahů,což bylo stále snesitelné a nestala se z toho žádná moderní soap opera. 70%(21.5.2014)

V Chicago Fire se povedli dvě věci (možná tři). 1) téma... každý blb točí seriál o policajtech nebo doktorech. Ale hasiči...? dobrá volba. 2) herci... sakra dobrá ruka na volbu herců a postav. No jasně že 3/4 jsou hezounci a fiflenky ale tady to nějak nevadí a neruší. Naopak. no a 3)... pohled na život hasiče. Není to jen o jedu k ohni, uhasím a hrdinsky zachráním sousedovi kočku. Je to ucelený (a různorodý) pohled na práci hasičského sboru protkaný příběhy jednotlivých postav. Za sebe se nedivím, že nezůstalo jen u jedné řady a seriál pokračuje.... 2. série: na druhé sérii je znát, že už se nevyjíždí k požárům tak často (už se třeba jen tahají lidi z popelnice) = produkce šetří a vše se začíná plíživě zaměřovat na životy hlavních protagonistů. Díky tomu vylézá do popředí otravný amerikanismus (jak jsou všichni hrozně poctivý a až obludně tabuizují jistá témata). Za sebe jen doufám, že se to nebude zhoršovat.(28.11.2013)

Vynikající seriál. Sledující osudy jednotky Hasičského záchranného sboru z Chicaga. Můžeme sledovat jejich radosti i strasti při výkonu nebezpečného povolání. Vesměs všechny postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh má spád. Samozřejmě se občas najde i špetka klišé. Ale to k tomuto žánru patří. Na stanici se budeme setkávat kromě samotných hasičů taky s dvojicích krásných záchranářek. Při zásazích této stanice se najdou velice dojemné, napínavé ale i úsměvné momenty. A hlavně je zde hezky zachyceno že je pro hasiče prvořadé bezpečí obětí. Až potom kouká na vlastní ohrožení. A taky, ať mají mezi sebou jednotlivý muži jakékoliv osobní spory. V akci jsou jeden tým a veškeré antipatie jdou stranou. V seriálu jsou nádherně řešeny jak profesní tak i osobní životy postav. Divák nemá problém se s nima ztotožnit a oblíbit si je. O to víc má strach když se ocitají v životu nebezpečné situaci. Kterých je, vhledem k jejich povolání, všude plno. P.S. seriál je úzce provázán se svým neméně kvalitním, kriminálním spin-offem Chicago P.D. EDIT: Bohužel se z toho začala stávat čistokrevná telenovela a můj zájem prudce opadává. Moýná se k tomu ještě někdy vrátím. Uvidim...(13.3.2014)

• - Tvůrci a herci seriálu spolupracují s opravdovými hasiči města Chicago, kteří jsou také vidět v mnoha scénách a fungují také   jako poradci při natáčení. (Juress)

• - Pro účely natáčení byla ve studiu postavena kopie celé požární stanice. Byla detailně zkonstruována na vzor té reálné, která skutečně stojí v Chicagu na 1360 S. Blue Island Avenue. Natáčení tedy probíhalo jak ve studiu, tak i ve skutečné plně schopné a aktivní požární stanici. (Borrtex)

• - Tento díl odstartoval třídílné představení nového spin-off seriálu Chicago Justice (od r. 2017). Následovala epizoda Emotional Proximity (2017) ze seriálu Chicago P.D. (od r. 2014) a epizoda Fake (2017) z již zmiňovaného Chicago Justice. (Tuzinho)