Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

Akční / Drama

USA, 2012–2019, 121 h 32 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart, Anthony Ferraris, DuShon Monique Brown, Kara Killmer, Charlie Barnett, Lauren German, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis, Melissa Carlson, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur, Holly Robinson Peete, Lew Temple, Mia Hulen, Tim Holmes, Julian Parker, Michael Gilvary, David Darlow, Fawzia Mirza, Russ Panzarella, Sara Geist, Tim Deluca, Marty Murray, David Steigerwald, Reza Tabrizi, Kamal Angelo Bolden, Howie Johnson, Liza J. Bennett, Raymond McAnally, Tawny Newsome, Rae Gray, Merrick Robison, Emmanuel Manzanares, Jaclyn Hennell, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Keston John, Dylan Saunders, Geddy Lee, Alex Lifeson, Etienne Des Lauriers, Brett Elam, Hannah Leigh, Raphael Sbarge, Paulina Olszynski, Robin Weigert, Kelly Blatz, Jessie Prez, Chandra Michaels, Brian White, Fredric Lehne, Regina Saldivar, Phillip Edward Van Lear, Tom Amandes, Darin Heames, Eloise Mumford, Maddie Hendrickson, Marquis Rodriguez, Enrique Luis Veguilla, Dan J. Johnson, Tim Hopper, Aaron J. Nelson, Stefan Holdbrook, Brandon Bowens, Gary Houston, Madrid St. Angelo, Colin Donnell, Amanda Marcheschi, Armand Schultz, Jesse Bob Harper, John Gatins, Brandon Jay McLaren, T.J. Jagodowski, Zack Pearlman, Alejandro Ortiz, Matt DeCaro, Jenny Mollen, Maxwell Jenkins, Billy Dec, Lorena Diaz, Tanya Thai McBride, Jamie Smith-Jackson, Zach Garcia, Frank Pando, Alina Jenine Taber, Jenny O'Hara, Brian Howe, Daniel Eric Gold, Jason Drucker, Aemilia Scott, Daniel Feuerriegel, Rachel Leyco, Nick Jandl, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Jessie Pinnick, Mia Park, Dexter Zollicoffer, John Lister, Erin Allegretti, Cole Crawford, Christine Vrem-Ydstie, Brady Tutton, Travis A. Knight, Ariane Rinehart, Michael Cognata, Quinn Cooke, Karla Beard, Andrew Rothenberg, Gary Cole, Jon Bennett, Cathleen Coyle, Daniel di Tomasso, Callie Stephens, James Doherty, Zach Weil, Noah Segan, Tracy Spiridakos, Marika Engelhardt, Michael Sassone, Susannah Flood, James Rana, Avi Lake, Robert Breuler, Keith Kupferer, John Hoogenakker, Joel Berti, Travis Delgado, Annie Funke, Annabel Armour, Allison Latta, Kelli Simpkins, Katie O. Jones, Henry Godinez, Steven Boyer, Annie Ilonzeh, Adam Shalzi, Damon Dayoub, Rusty Schwimmer, Kim Delaney, Chance Kelly, John Lepard, Reggie Baker, Samantha Bailey, Jennifer Jelsema, Shara McGlinn, Danny Farber, Kristen Gutoskie, Louis Herthum, Chris Payne Gilbert, Ellen Adair, Ava Lange, Violet Hicks, Lyric Ross, Linda Powell, Anthony Mockus Sr., Coburn Goss, Lily Mojekwu, Ed Amatrudo, Miles Stroter, Kate Villanova, Tirf Alexius, Teddy Sears, Norma Kuhling, Emma Fuhrmann, Lanny Joon, Greg Violand, Tye White, Colin Egglesfield, Darren Hill, Jordan Belfi, Brian Letscher, Ty Doran, Sean Kleier, Sadie Rogers, Ty Olwin, JoNell Kennedy, David Fumero, William Dick, Meredith Holzman, Jack McLaughlin-Gray, Angela Morris, Chris Routhe, Jeremy Isaiah Earl, Walt Sloan, Andrew Carter, Joel Marsh Garland, Sean Patrick Leonard, Toya Turner, Tom Galantich, Carolyn Braver, Tyler Dean Flores, Steve O'Connell
  • RobbieM@N

Pochybuji, že na TV obrazovce se objevil víc podlézající seriál. Producenti opravdu pokryli každou možnou menšinu - lesba, černoch, hispánec s menší dějovou linkou, single žena, geek, chlap s rozpadlým manželstvím atd... V konečném důsledku je scénář fakt šílený mišmaš, který se nedá pořádně sledovat. A to jen díky tomu, aby Chicago Fire někoho neurazilo nebo zapomnělo. Pokud tohle má být jeden z nejlepších seriálů sezony, tak to je tedy hrůza. Díkybohu za kabelové stanice....(3.1.2013)

• Allien.9

Na to, že jsou to hasiči (možná nejvíce sexy povolání vůbec:-)), nejsem nijak nadšená. Po vizuální stránce, kterou tu většina lidí vyzdvihuje do nebes, se jedná o lepší průměr, vztahově-problémová rovina mě nechytla téměř vůbec. Nevím, možná za to může fakt, že všichni - i v těch nejkrušnějších chvílích - vypadají, jako by právě vypadli ze stránek módního časopisu... Bože, vybavila se mi "Pobřežní hlídka".XD(3.4.2014)

• kingik

Hoří vám barák, kočka vám utekla na střechu a uvízli jste ve výtahu? Už nevolejte české hasiče, nevolejte ani Barrandov, ani si nestěžujte u Vaňury. Zásadně volejte chicagské hasiče. Je to sice trochu dál a telefonní tarif je neskutečný, ale stojí to za to. Barák nelehne popelem, chcíplá kočka ožije, a i když jste byli ve výtahu napůl udušení, tak žádný strach. Dostanete se z toho. Ze všeho špatného, co vás potká, se dostanete. Jednotka Chicago Fire vás nenechá padnout. Ale pozor! Je v ní jeden větší fešák než druhý, a pokud máte manželku nebo přítelkyni, tak s jistotou o ní přijdete, jen co tihle macho-hasiči vyskáčou z hasičského vozu. Ultimativní blbost líčí opět tupým a milionkrát viděným způsobem veselé i neveselé historky ze života. A když to nejsou lékaři, policisté, tak jsou to...no...zkuste hádat....no...no... přirozeně, HASIČI to jsou. Asi největším překvapením je, že epizody točil kdysi nadějný a nezávislý režisér Tom DiCillo, ale i kdybyste mě umlátili hasičskou sekyrou, jeho režijní rukopis je stejný jako u desítek jiných seriálů, které jdou jako přes kopírák. A co jste to říkali?! Aha, jo že to má bomba vizuál. Ano, pokud jste vlastníkem kvalitního mobilu, tak zhruba srovnatelný s jeho pixely. Herecké obsazení čítá typické seriálové cukrouše, protože jinak tenhle seriál asi stěží upoutá pozornost. Dejte dohromady seriál se všemi jeho ohranými schématy, režií, která jede v jedné předem určené a ničím překvapivé lajně, smrtící a nesnesitelné herce pronášející smrtící dialogy a z této jednoduché rovnice vám vyjde pitomina Chicago Fire. Mega ultra stupidní seriál, tolik typický pro tv Barrandov a jeho vysílací schéma! 20%(19.3.2014)

Výborná seriálová podívaná. První tři díly se seznamujeme s prostředím, s lidmi, a s tím, jak vše na hasičské stanici funguje. Ve chvíly, kdy by seriál mohl začít připadat nudný (tím stereotypem a ničím novým) se autoři rozhodli vytvořit onen vnitřní děj mezi jednotlivými epizodami, a to je to, díky čemu se po třech dílech začnete neskutečně těšit na další díly. Pro seriály ale i filmy které mají co dočinění s tvrdou prací a skutečnými hrdinami mám slabost, a toto je zase něco nového a především originálního. Seriál mě nadchl, a sledovat jej je akce, překvapení i zábava. Vše co má mít, má. 95%PS: Po 2 sériích mi Firehouse přirostl k srdci. GOD, HOW MUCH I LOVE THIS FAMILY!(24.11.2013)

Další ze seriálů, na které jsem získala závislost. Je to sice zasazené do prostředí hasičů, ale spíše než o samotné záběry z akcí, kterých je docela dost, sledujeme osudy jednotlivých osob. Občas to jde až do telenovely, ale stále to balancuje na hraně, takže zatím dobré, a to jsem už v páté řadě :-)(1.5.2018)

• - Pro účely natáčení byla ve studiu postavena kopie celé požární stanice. Byla detailně zkonstruována na vzor té reálné, která skutečně stojí v Chicagu na 1360 S. Blue Island Avenue. Natáčení tedy probíhalo jak ve studiu, tak i ve skutečné plně schopné a aktivní požární stanici. (Borrtex)

• - Tento díl odstartoval třídílné představení nového spin-off seriálu Chicago Justice (od r. 2017). Následovala epizoda Emotional Proximity (2017) ze seriálu Chicago P.D. (od r. 2014) a epizoda Fake (2017) z již zmiňovaného Chicago Justice. (Tuzinho)

• - V pilotním dílu seriálu si sám sebe zahrál Rahm Emanuel, skutečný starosta Chicaga. Své účinkování ale podmínil tím, že show musí investovat do fondu určeného vdovám hasičů a sirotkům. (jirijost)