Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

Akční / Drama

USA, 2012–2021, 139 h 16 min (Minutáž: 40–43 min)

Jesse Spencer, Taylor Kinney, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Eamonn Walker, Monica Raymund, Joe Minoso, Randy Flagler, David Eigenberg, Anne Lockhart, Anthony Ferraris, DuShon Monique Brown, Kara Killmer, Charlie Barnett, Lauren German, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis, Melissa Carlson, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur, Holly Robinson Peete, Lew Temple, Mia Hulen, Tim Holmes, Julian Parker, Michael Gilvary, David Darlow, Fawzia Mirza, Russ Panzarella, Sara Geist, Tim Deluca, Marty Murray, David Steigerwald, Reza Tabrizi, Kamal Angelo Bolden, Howie Johnson, Liza J. Bennett, Raymond McAnally, Tawny Newsome, Rae Gray, Merrick Robison, Emmanuel Manzanares, Jaclyn Hennell, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Keston John, Dylan Saunders, Geddy Lee, Alex Lifeson, Etienne Des Lauriers, Brett Elam, Hannah Leigh, Raphael Sbarge, Paulina Olszynski, Robin Weigert, Kelly Blatz, Jessie Prez, Chandra Michaels, Brian White, Fredric Lehne, Regina Saldivar, Phillip Edward Van Lear, Tom Amandes, Darin Heames, Eloise Mumford, Maddie Hendrickson, Marquis Rodriguez, Enrique Luis Veguilla, Dan J. Johnson, Tim Hopper, Aaron J. Nelson, Stefan Holdbrook, Brandon Bowens, Gary Houston, Madrid St. Angelo, Colin Donnell, Amanda Marcheschi, Armand Schultz, Jesse Bob Harper, John Gatins, Brandon Jay McLaren, T.J. Jagodowski, Zack Pearlman, Alejandro Ortiz, Matt DeCaro, Jenny Mollen, Maxwell Jenkins, Billy Dec, Lorena Diaz, Tanya Thai McBride, Jamie Smith-Jackson, Zach Garcia, Frank Pando, Alina Jenine Taber, Jenny O'Hara, Brian Howe, Daniel Eric Gold, Jason Drucker, Aemilia Scott, Daniel Feuerriegel, Rachel Leyco, Nick Jandl, Michael A. MacRae, Mary Beth Fisher, Jessie Pinnick, Mia Park, Dexter Zollicoffer, John Lister, Erin Allegretti, Cole Crawford, Christine Vrem-Ydstie, Brady Tutton, Travis A. Knight, Ariane Rinehart, Michael Cognata, Quinn Cooke, Karla Beard, Andrew Rothenberg, Gary Cole, Jon Bennett, Cathleen Coyle, Daniel di Tomasso, Callie Stephens, James Doherty, Zach Weil, Noah Segan, Tracy Spiridakos, Marika Engelhardt, Michael Sassone, Susannah Flood, James Rana, Avi Lake, Robert Breuler, Keith Kupferer, John Hoogenakker, Joel Berti, Travis Delgado, Annie Funke, Annabel Armour, Allison Latta, Kelli Simpkins, Katie O. Jones, Henry Godinez, Steven Boyer, Annie Ilonzeh, Adam Shalzi, Damon Dayoub, Rusty Schwimmer, Kim Delaney, Chance Kelly, John Lepard, Reggie Baker, Samantha Bailey, Jennifer Jelsema, Shara McGlinn, Danny Farber, Kristen Gutoskie, Louis Herthum, Chris Payne Gilbert, Ellen Adair, Ava Lange, Violet Hicks, Lyric Ross, Linda Powell, Anthony Mockus Sr., Coburn Goss, Lily Mojekwu, Ed Amatrudo, Miles Stroter, Kate Villanova, Tirf Alexius, Teddy Sears, Norma Kuhling, Emma Fuhrmann, Lanny Joon, Greg Violand, Tye White, Colin Egglesfield, Darren Hill, Jordan Belfi, Brian Letscher, Ty Doran, Sean Kleier, Sadie Rogers, Ty Olwin, JoNell Kennedy, David Fumero, William Dick, Meredith Holzman, Jack McLaughlin-Gray, Angela Morris, Chris Routhe, Jeremy Isaiah Earl, Walt Sloan, Andrew Carter, Joel Marsh Garland, Sean Patrick Leonard, Toya Turner, Tom Galantich, Carolyn Braver, Tyler Dean Flores, Steve O'Connell, Alberto Rosende, Andy Allo, Charin Alvarez, Kevin Alves, Austin Peck, Brian King, Taylor Anthony Miller, Jonna Walsh, Darren Alford, David Sapiro, Lisseth Chavez, Dominic Rains, Randall Newsome, Evan Koons, Jerry Kernion, Patrese McClain, Tosin Morohunfola, Johnathan Nieves, Sebastian Chacon, Mike Jimerson, Baize Buzan, Aubrey Marquez, Autumn Bell, Michael Hayden, Geneva Maccarone, Ruby Dalton, Bradley Grant Smith, J.J. Nolan, Nicole Velasco Lockard, Paige Collins, Rainbow Dickerson, Gina Cheatham, Emily Marso, Danny Rhodes, Adria Dawn, Frances Wilkerson, Angie Campbell, Adriyan Rae, Cindy Chang, Maureen Gallagher, Victoria Blade, Jon-Michael Ecker, Oscar Mansky, Mark Hood, Ryan Postell
  • kingik

Hoří vám barák, kočka vám utekla na střechu a uvízli jste ve výtahu? Už nevolejte české hasiče, nevolejte ani Barrandov, ani si nestěžujte u Vaňury. Zásadně volejte chicagské hasiče. Je to sice trochu dál a telefonní tarif je neskutečný, ale stojí to za to. Barák nelehne popelem, chcíplá kočka ožije, a i když jste byli ve výtahu napůl udušení, tak žádný strach. Dostanete se z toho. Ze všeho špatného, co vás potká, se dostanete. Jednotka Chicago Fire vás nenechá padnout. Ale pozor! Je v ní jeden větší fešák než druhý, a pokud máte manželku nebo přítelkyni, tak s jistotou o ní přijdete, jen co tihle macho-hasiči vyskáčou z hasičského vozu. Ultimativní blbost líčí opět tupým a milionkrát viděným způsobem veselé i neveselé historky ze života. A když to nejsou lékaři, policisté, tak jsou to...no...zkuste hádat....no...no... přirozeně, HASIČI to jsou. Asi největším překvapením je, že epizody točil kdysi nadějný a nezávislý režisér Tom DiCillo, ale i kdybyste mě umlátili hasičskou sekyrou, jeho režijní rukopis je stejný jako u desítek jiných seriálů, které jdou jako přes kopírák. A co jste to říkali?! Aha, jo že to má bomba vizuál. Ano, pokud jste vlastníkem kvalitního mobilu, tak zhruba srovnatelný s jeho pixely. Herecké obsazení čítá typické seriálové cukrouše, protože jinak tenhle seriál asi stěží upoutá pozornost. Dejte dohromady seriál se všemi jeho ohranými schématy, režií, která jede v jedné předem určené a ničím překvapivé lajně, smrtící a nesnesitelné herce pronášející smrtící dialogy a z této jednoduché rovnice vám vyjde pitomina Chicago Fire. Mega ultra stupidní seriál, tolik typický pro tv Barrandov a jeho vysílací schéma! 20%(19.3.2014)

Vynikající seriál. Sledující osudy jednotky Hasičského záchranného sboru z Chicaga. Můžeme sledovat jejich radosti i strasti při výkonu nebezpečného povolání. Vesměs všechny postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh má spád. Samozřejmě se občas najde i špetka klišé. Ale to k tomuto žánru patří. Na stanici se budeme setkávat kromě samotných hasičů taky s dvojicích krásných záchranářek. Při zásazích této stanice se najdou velice dojemné, napínavé ale i úsměvné momenty. A hlavně je zde hezky zachyceno že je pro hasiče prvořadé bezpečí obětí. Až potom kouká na vlastní ohrožení. A taky, ať mají mezi sebou jednotlivý muži jakékoliv osobní spory. V akci jsou jeden tým a veškeré antipatie jdou stranou. V seriálu jsou nádherně řešeny jak profesní tak i osobní životy postav. Divák nemá problém se s nima ztotožnit a oblíbit si je. O to víc má strach když se ocitají v životu nebezpečné situaci. Kterých je, vhledem k jejich povolání, všude plno. P.S. seriál je úzce provázán se svým neméně kvalitním, kriminálním spin-offem Chicago P.D. EDIT: Bohužel se z toho začala stávat čistokrevná telenovela a můj zájem prudce opadává. Moýná se k tomu ještě někdy vrátím. Uvidim...(13.3.2014)

Akčne sa tváriaca dráma, s príjemným hereckým obsadením. Sentimentálnosť, klišé a gýč sa veľmi často objavuje vo filmoch s podobnou tematikou. Réžia tu je ale čistá a upriamená na dej, žiadny prehnaný a na city brnkajúci patos tam nie je. V druhej polovici prvej série výrazne ubudlo napätie a akcia, seriál sa upriamil viac na riešenie vzťahov. Takže trochu sklamanie a moje nadšenie pokleslo.(29.11.2012)

1. série Konečně přišlo opět něco nového, neokoukaného a zajímavého. Úplně prvně mě na seriál navnadila účast Jesseho Spencera (Chase byl vždycky sympaťák). Že se z toho stane pro mě bezkonkurenčně nejzajímavější novinka podzimu 2012 jsem nečekal, ale právě to se stalo a poměrně jednoduše. Skvělý příběh nejen epizodní, většinou příjemný postavy tudíž i herci a hlavně to neotřelé prostředí hasičské stanice ze mě udělali pravidelného diváka, který se nemůže dočkat každé další epizody. Jsem neskutečně vděčný za to, že každá akce nekončí patosem zavánějící scénkou, a že se v podstatě pořád něco děje a není příliš času na nudnou výplň. Trošku mě překvapilo, že hned po první sezóně přijde policejní spin-off, jen doufám, že to neubere na kvalitě hasičům. 90 % *** 2. série Hasičům to na kvalitě rozhodně neubralo a druhá série je stejně skvělá jako ta první. Prostě to baví, baví a baví. Propojování s policejním světem je příjemné zpestření, kvůli kterému nemusíte sledovat spin-off, ale pokud vás baví Chicago Fire, tak vás pravděpodobně bude bavit i Chicago PD. Za sérii se toho stane opravdu spoustu a o své hrdiny se bojíte a zároveň jim přejete, aby vše zvládli skvěle. Baví mě, že děj není jen epizodní a vedlejší linky se táhnou i několik dílů. Mezi moje oblíbené patří hasičská škola a testy a postava kandidátky Jones. Samozřejmě není nad to, když série skončí tak hrozným cliffhangerem. Já chci vědět, co bude dál a kdo má vydržet to čekání! Chicago Fire definitivně patří mezi moje nejoblíbenější seriálová dramata. 100 % *** 3. série /SPOILERY/ Původní nadšení z Chicaga vyprchalo a vyprchalo stejně symbolicky jako život ze Shay. Bylo jasné, že závěrečnou katastrofu nepřežijí všichni, ale tvůrci se bohužel rozhodli odepsat jednu z těch nejzajímavějších postav. Není to tak, že bych jim tu smrt neodpustil a seriál mě přestal bavit. Je to spíš tak, že se ze seriálu stává plnohodnotná vztahovka a já si ho původně oblíbil kvůli tomu neokoukanému tématu a akci. Byl jsem nadšený při rozbití vztahu Dawson a Casey, ještě nadšenější při odjezdu Millse, ale podle závěru mi tvůrci prostě radost opět chtějí sebrat. U mě si každopádně původní seriál a spin-off (Chicago PD) prohodili pozice. Nyní mám radši policajty... 70 % *** 4. série Doba, kdy mě Chicago Fire neskutečně bavilo jsou dávno pryč, ale pořád sleduji i když už je to tak trochu ze setrvačnosti. Čím dál tím víc mě nebaví Dawson a doufal jsem, že se jí zbaví a dokonce svitla naděje v závěru, ale vypadá to, že zůstane. Stejná naděje svitla u toho, že jí konečně rozejdou s Caseyem, ale ta je nejspíš bohužel taky pryč. Mé nadšení by se možná vrátilo, kdyby se Dawson odstěhovala pryč, protože už dlouho mi žádná postava tolik neležela v žaludku. Uvidíme, kam se hasiči pohnou za rok, já se k nim nejspíš zase vrátím. *** 5. série Chicago Fire se po letech ustálilo a nic se nemění ani letos. Opět dostáváme akční výjezdy hasičů kombinované se srdceryvnými okamžiky, které prožívají v osobním životě. Jednu z těch lepších linek letos dostal Severide, i když je pravda, že od začátku vypadala hodně čitelně. Jsem zvědav na to, jaké změny po závěru této série přijdou. Fire se podle mě drží na stejné úrovni jako Med a ze zvyku pokračovat se sledováním budu. Není to nic dokonalého, ale neotravuje to tolik, abych s tím přestal. Alespoň zatím. *** 6. série Po závěru finále šesté řady to vypadá, že bych se konečně mohl dočkat vyslyšení svého dlouholetého přání a dožít se doby, kdy Dawson opustí Chicago. Nebudu své naděje tlačit zbytečně moc nahoru a bude rád, pokud se to povede. Celkově to finále uzavřelo několik zajímavých linek a vcelku se povedlo. Uvidíme, co bude dál. *** 7. série Konečně jsem se dočkal odchodu mojí neoblíbené postavy, takže jsem očekával, že mě hasiči zase budou bavit o něco víc. A tak se i stalo. Chicago Fire si udržuje svojí laťku a příběhy Severidea a Caseyho pořád ještě baví. Přišlo menší překvapení v závěru, takže jsem zvědav, kam se to posune dál. *** 8. série I osmá řada začala odchodem jedné z původních postav. Jinak mi přijde, že nová řada nenabídla mnoho příběhů, které by se zaryly do paměti. Jako spousta seriálů roku 2020 trpí i Fire tím, že závěr je uspěchaný, protože musel skončit o několik dílů dřív než původně měl. I proto závěrečný odchod jedné z postav nemá vůbec žádný dopad.(6.8.2013)

1. série # Po všech těch seriálech na hrdiny, CSI policisty a hrdiny v kápích jsem náhodou narazil na Chicago Fire. Nutno podotknout, že mě už nic nebavilo tak jako právě tento seriál. Také tu máme hru na hrdiny, zajímavé případy, kterými se hasiči zabývají, ale i ty problémy postavené mimo práci a i když jsou hodně takové ... marné, tak jsem je žral i s navijákem a vše kolem postav mě naprosto bavilo a lákalo k dalšímu dílu. Rozhodně překvapení s neotřelým nápadem, reálným zpracováním a sympatickým týmem! 1. sezóna - 85%(21.7.2014)

• - Tento díl odstartoval třídílné představení nového spin-off seriálu Chicago Justice (od r. 2017). Následovala epizoda Emotional Proximity (2017) ze seriálu Chicago P.D. (od r. 2014) a epizoda Fake (2017) z již zmiňovaného Chicago Justice. (Tuzinho)

• - Ak si v súčasných Google Maps (2016) zadáte adresu "1360 S Blue Island Ave, Chicago", môžete vidieť skutočnú požiarnu stanicu, na ktorej parkovisku štáb práve natáča seriál Chicago Fire. (Scar)

• - Tvůrci a herci seriálu spolupracují s opravdovými hasiči města Chicago, kteří jsou také vidět v mnoha scénách a fungují také   jako poradci při natáčení. (Juress)