Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

jasiska

Jediné, čo sa mi na seriáli nepáči je Constantine. Jediné, čo sa mi na ňom páči, je jeho akcent. Ale postupne si zvykám aj na jeho namyslenosť a nepríjemné správanie... ()

ADIO45

John Constantine je démonolog, exorcista a mistr černé magie. Nebo to alespoň tvrdí na své vizitce. Je drzý, tvrdohlavý, ale taky neuvěřitelně charismatický a mně takové postavy prostě sednou nejvíc. ()

f7r

Pilot mne zrovna nepřesvědčil o tom, že seriál bude stát za to, líbilo se mi "temné prostředí", ale samotné vymítání a televizní efekty mne spíš odradili - šanci tomu ještě dám kvůli tomu co se zpracovává, než kvůli tomu jak je to zpracované. ()

Reverger

Fanoušci si rozhodně přijdou na své. Myslím své druhy. Žádná životní zkušenost, ani životní partnerka, problémy s pletí a normálními lidmi a to ani nezmiňuji pasivní agresivitu. Děkuji za pracovní nabídky v suterénech. Celkem dobře odstartovaný seriál. Atmosféra je celkem pěkně rozdmýchaná a občas by se dala krájet a hlavní představitel sice není úplně ten největší sympaťák, ale uznávám, že na tuhle roli se celkem hodí. A je faktem, že zatímco Marvel si jede svoji filmovou extraligu, obrazovky ovládli chlapci – dobře i dívky, aby si feministky přišly na své – z DC. Právoplatně a řekl bych, že v tomhle směru se jim bude dařit. Constantine je celkem pěkně slušně našlápnutej, není to perfektní, protože herci – zdá se mi - nejsou ještě tak spjatí s postavami, ale je to hodně slušná a koukatelná záležitost. ()

Klajnik odpad!

Dobrá sračka. Nelíbilo se mi to tenkrát a dnes by se mi to líbilo ještě méně. Klasická hnusná podívaná podprůměrného rozměru, jenž se může pyšnit titulem "ztráta času". Stačí se podívat do galerie - takhle nevypadá kvalitní projekt. Zvláštní odpor si tahle mrdka zaslouží i z důvodu, že dostala přednost před dvojikou Constrantina s tváří Keanu Reevese, jenž o ní měl zájem stejně jako další tvůrčí štáb. Studio má s touto postavou však jiné plány. Ty jiné plány však stojí za hovno. Rusové říkají: "naplivat". ()

Illy

Po pátém díle hodnotím jako průměr a přestávám pravidelně sledovat. Není to špatné, zvláště když poznávám příběhy které jsem kdysi četl v původní podobě (díky, Kocogeláci!!) a Matt Ryan je dobrá volba, ale pro mě je tu více atraktivnějších záležitostí a času pomálu. Třeba Gotham mě oslovil víc, ten dám do konce serie. ()

Flopik

Veľké nadšenie.Teda aspoň u mňa.Porovnávanie s filmom je podla mňa úplne mimo.Matt je veľký sympaťák a neskutočne sa mi tam hodí.Constantin je rola preňho ako robená.Zatiaľ 8 epizóda a kvalitou to je stále lepšie.Nechýba ani hororová časť ktorá nie je strašidelná ale určite neurazí práve naopak.Ak to bude pokračovať tak určite pri tom ostanem 100%.Po 8 epizóde neviem čo sa stalo ale na kvalite to šlo dolu.Ale naozaj rapídne dolu diele nudné a hlavne ani ma nebavilo sa nato pozerať .Z pôvodných 5 sťahujem na 3... ()

Standic1

Pilot se mi zamlouval a zdálo se, že filmová pecka bude mít schopného nástupce. Bohužel s druhým dílem šla kvalita rapidně dolu a zdálo se mi to všechno hodně podobné "Supernatural", ale o několik tříd horší. Naštěstí druhá série nebude, takže zapomenout na tento seriál bude velmi snadné. ()

DaeGurth

Naštěstí to vůbec není jako film z roku 2008 a z jednotlivých dílů poznáte i který díl komixu byl použit jako předloha. Pro mě v tuto chvíli nejlepší předělávka komixu, jakou znám (Hned vedle Hellboye) ()

bezvim

Ne. Špatné, levné. Scénář povrchní. Na to, že jde o seriál, kde byste čekali, že si budou dávat na čas s vykreslením charakterů a atmosféry, opak je pravdou. Slow mo použité na špatných místech. Repliky zaznívají jen proto, aby se řekly ty další, které s sebou nesou nějakou informaci pro hloupého diváka. Fakt špatné. Hudební doprovod nezaujal. Představitelé hlavních postav to samé. Samotný Constantine směšný. Jeho grimasy v uměle nastavených situacích, kde má jít o emoce, mě vystrašily více, než démoni, proti kterým bojuje. Chtěl bych dát tomuhle přešlapu ODPAD, když vidím to hodnocení tady nahoře (70 ?), ale chci být férový. Je to prostě "jen" špatné. Ach... Vždyť i ten poster je otřesný. ()

warrenur

Nezvyknem sa k serialom vyjadrovat pred koncom aspon prvej serie, tu sa vsak zdaleka nejedna o pozitivne stanovisko, takze v ramci vystrihania ostatnych co-to poznamenam. Z nazvu som si zamozrejme hned vybavil vyborny, atmosfericky kusok rovnomenneho filmu s Reeves-om. Tam aj konci veskera podobnost. Hlavny "sympos" sice i tu bojuje a vymieta "demonov", avsak ta hrana teatralnost, coolovost a afektovanost takmer kazdej jednej postavy ohuri snad len mladsieho divaka (bez urazky, je to proste fakt). Co mi taktiez dost vadilo, ze i ked sa udiala nejaka, povedzme nasilna scena, reakcie zucastnenych boli absolutne neadekvatne. Doslo proste k prestrihu, a postavy akoby dostali do ruk uplne iny dialog. Jednoducho to nedrzi pokope a dialogy su jednym gulasom. Sice na vizazi hercov a sexi kociek sa pracovalo, ich herecky prejav je na urovni dedinskych ochotniciek. Cim netvrdim, ze oko nepotesia. Naviac, privlastok "horor" si to taktiez nezasluzi. I ked to na kamere tak zacne posobit, nasledny uskrn, ci hlaska hlavneho kladasa to opat stiahnu do parodie. Zamenil by som slovo horor, za komediu, ci parodiu. Kto nevidel rovnomenny film z roku 2005, tomu ho vrelo odporucam a nech sa o tento chaoticky paskvil ani len neobtrie. Opat vsak akceptujem a prijimam, ze proti vkusu/nevkusu, ziaden disputat. :) A ano, vo svojom postrehu som sa opieral "iba" o dve (viac ich urcite nebude) vzhliadnute casti. ()

joudas

Komiks neznám, film neznám, ale na poli seriálů je to čistý průměr. Matt Ryan coby Constantine sice dobrý, ale epizodní zápletky často nebyly moc zajímavé. Žádná škoda, pokud už další série nebude. ()

sirien

Reálně spíš 4*, ale já mám tuhle postavu prostě fakt rád. Není to Reevsův Constantine (který byl spíš "na motivy"), ale ten původní Hellblazerovský. A je zobrazený skutečně suprově. Dobře zpracovaná atmosféra, hezky podaná magie a vůbec... s tím jak to je ustřižené v půlce a odsouzené nikdy nepokračovat mě napadlo srovnání s Firefly - jenže vzlhedem k tomu trapnému klišé na konci posledního dílu si skoro říkám, jestli to takhle nedokončené není lepší. ()

Bozvav

Upřímně, moc se mi do tohoto jablka kousnout nechtělo. Bála jsem se, že si zkazím chuť, neb film tohoto jména patří k mým nejoblíbenějším. Nicméně protože neprovozuji žádný jiný "adrenalinový sport" než sledování filmů a seriálů, šla jsem do toho. A výsledek? Seriál nabízí slušnou, místy výborně hutnou atmosféru, vcelku přehlednou dějovou linii a solidní, byť poněkud levné triky. Na druhou stranu není zbytečně morbidní, takže se na něj v pohodě pár dílů dívala i moje 9letá dcera. Hlavní představitel je protivný arogantní sympaťák a podává velmi slušný výkon. Jednotlivé díly mají jasně danou kostru, což je u těchto seriálů standartní a nevadí mi to. Jediné co mi opravdu vadilo, je lacinost triků a chybějící gradace. Možná, kdyby to neutli v půlce, byl by dojem lepší. Za mne slušné 3*. ()

Mii

Jako nevim no, prislo mi to dost mdly. Stahla jsem si to po doporuceni lidi na Festivalu Fantazie a ten pilot byl proste strasne obycejnej. Chapu, ze lidi, kteri vyznavaji komix, musi slintat (protoze jak jsem se dozvedela komixovej Constantine mel s tim filmem Keanu Reeverse udajne spolecnej snad jen nazev) ale proste natoceny to bylo strasne prumerne a pribeh byl jeste prumernejsi. Kdyz si predstavim jakou kvalitu maji popularni serialy posledni doby tak tohle bylo proste nic moc. S timhle se DC komix nejak extra nepredvedl. Buhvi jestli nejak vubec spolupracoval na produkci. Kazdopadne berte muj komentar s rezervou, pisu ho po ctyrech pivech ve dve rano, ale proste jsem ho chtela napsat. ()

burton odpad!

No a já myslím, že už je to sračka hned zkraje. Constantin, znuděný, rutinně otrávený, věčně se nějak pitvořící. Na všechny strany hází nějaké - si myslí - vtipné, mazácké a démonvíjaké glosy a ještě k tomu má blond melír. Soráč, nemohu si pomoci, chlap s melírem - všichni démoni se řehtají, až se peklo třese. Nebudu se dál dívat, nechci tu ostudu vidět. ()

char_t

Čtyři díly a dál se asi nedostanu... Obsazení se IMHO moc nepovedlo - hlavního hrdinu poznám jen díky blond přelivu (seriously, to nesehnali žádného bloňďáka?) a ostatní postavy jsou nezapamatovatelné úplně. Navíc chybí Constantinova drsnost, cigára, chlast... Filmové verzi se tenhle seriál ani neblíží. UPDATE: O pár let později jsem se donutil sérii dokoukat, hlavně díky konexím do Arrowverse, a o jednu zvedám, i když na původních výtkách pořád trvám. ()

Raziel_cz

Pilot je chaos. Ale další díly už jsou jenom lepší a lepší. Seriál postupem času nabírá na obrátkách, drsnosti, amorálnosti hrdiny a počtu vykouřených cigaret (jo, nakonec John přeci jenom hulí jako fabrika). Není to tak dobré jako první série Supernatural, ale naštěstí to ani není jejich odvar. Constantine má vlastní styl, humor, cynický pohled na svět, kostlivce ve skříni, a i když vizuálně to působí jako něco z devadesátých let, v rámci formy jeden díl/jeden případ to funguje dobře. Oproti filmu s Keanu Reevesem se to víc drží předlohy, ale čtenáři Hellblazera by vám řekli, že to taky není žádná sláva. Nicméně z komiksových adaptací to především díky hlavnímu hrdinovi (a pochopitelně jeho představiteli) patří k tomu nejlepšímu a je škoda, že se tvůrcům po zaříznutí dalších sérií na NBC nepodařilo najít útočiště u jiné stanice, kde by se mohli vyřádit bez pitomých ratingů a omezení a toho Hellblazera zadaptovat opravdu věrně. Protože k tomu to celé čím dál víc směřovalo. Takhle jde bohužel o další titul, ze kterého jednou sice bude kultovka, ale jehož potenciál zůstal žalostně nevytěžen. Inu, ty nejlepší seriály holt končí po první sezóně. ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí