Reklama

Reklama

Živí mrtví: Počátek konce

(seriál)
  • USA Fear the Walking Dead (více)
Trailer
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hrají:

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

(více)

Diskuze

cariada

cariada (hodnocení, recenze)

když už tady zminujete Ricka a že mu někdy hrabe to jo. Jenže on má o proti většině přeživších velkou nevýhodu a to, že celou přeměnu společnosti "prospal" On do toho spadl rovnýma nohama ,ocitl se ve světě kde nic nefunguje nikdo není jen hordy mrtváků, nemá rodinu nemá nic, neví co dělat, jak se z té noční můry probudit a to zákonitě musí jeho povahu narušit.  Posléze rodinu nachází, ale zanedlouho musí zabít nejlepšího přítele, pak přijde o ženu narodí se mu dcera, do toho se musí starat o lidi co mu věří. A je vidět, že i když na venek je v pořádku, tak to na něj sem tam padne, a má co dělat aby se úplně nezbláznil. Ostatní měli výhodu, že to vše zažili od začátku a mohli se s tím naučit žít což on nemohl. Mě ta postava přijde skvělá.

na příspěvěk reagoval Pilda17, Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pilda17

ajeje, no já četl komiks a ten mi přišel boží, ale už taky nečtu... taky to nějak bylo vatové.

na příspěvěk reagoval Pilda17

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Uvidíme no, já se zatím bavím kromě druhé série. A přehled o předloze nebo jiných postavách, co mají nastoupit nemám, takže možná i tím jsem spokojený. 

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pilda17

Daryl mi přijde kojenec o proti Carol, ta se fakt změnila a s ničim se moc nesere. Ale Abraham mne taky bavil v každým záběru, vlastně kvůli Eugenovi ,Abrahamovi a Rickovi mám částečnou chut pokračovat. Ale musel bych sledovat jenom jejich dějové liinky, zbytek mi přijde příšernej. A ještě čekám na Negana a Ježíše...

na příspěvěk reagoval Pilda17, BackPa

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Sasha je mimo asi nejvíc, to je pravda.. :D

Pak je ještě hodně dobrá Carol, ta v té poslední sérii taky válela .. :D

na příspěvěk reagoval Ouwen

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Když se podívám na ostatní, tak to tak vypadá, že mu hráblo. Jeho postava je dobrá, ale trvalo, než jsem mu přišel na chuť. Teď s Derylem jsou moje dvě nejoblíbenější postavy.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Beckett51

skoro s tím celym souhlasim a napsal jsi to dobře.

u toho posledního se vlastně taky řídím pocitama. hele já si dovolim říct, že WD má obří mouchy, které nejsou pro mne, ale kvality nějaký to má určitě taky. Atmosféra hlavně.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Chápu kam tím míříš, ale rozhodně neodsuzuju něco obecně jenom proto, že se mi to nelíbí. Ultimátní kvalita neexistuje, devadesát procent osobního hodnocení je o pocitech, jsem schopnej ohodnotit film, kterej má tady 40% plnou palbou, protože se mi prostě líbil a naopak, jsem schopnej dát filmu, co má tady 90% odpad, protože se mi nelíbil,... ale rozhodně si nedovolím tvrdit, že je to špatný film, jenom kvůli tomu, že se mi nelíbil.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Beckett51

tady nejde o to jak moc se v něčem vyznáš.... jde o to jak matroš hodnotíš. pokud je podle tebe ten co je nejvíc sledovaný jednoznačně nejlepší a není to jen kus natahovanýho hovna, bravo.

Banshee mi přijde teda o několik tříd ve všech žánrech lepší :)

na příspěvěk reagoval Beckett51

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Beckett51

hele, takže když PSY má největší sledovanost, je gagnam style nejlepší rapovej song všech dob? :D mám to takhle hodnotit?

na příspěvěk reagoval Beckett51

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pilda17

No já si zas dovolim říct, že Rickovi nehrabalo. Podle mne "borci" z Terminusu a Rick se vyvíjej a chovaj se normálně... Terminus doplatil na to, že byl dobrej.... Rick přišel skoro o všecko a na jeho místě bych jednal stejně, ten herec je nvíc úžasnej a věřim mu všecko... vypadá jakoby si prošel těma největšíma sračkama. ale scénář a zbytek mu dost podkopává nohy .)

na příspěvěk reagoval Pilda17

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Beckett51

víš u tebe je právě ten problém, že ty vidíš v ničem něco víc.

myslim si, že tvůrcům je jedno jak to sepíšou když za to mají obrovský prachy .)

ale pokud tě to baví, nevadí mi to. užívej dál :)

na příspěvěk reagoval Beckett51

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Já viděl každý díl WD, jsou tam ty lidi, co snad neviděli ještě zombie, zavřený a žili pomalu normální život. Jen jsem si to potřeboval oživit. Ano řešilo se tam spoustu kravin, na druhou stranu to mělo větší náboj a víc se toho dělo. Rickovi tam slušně hrabalo, což bylo dobré. Byl vidět rozdíl mezi těmi, co tam žijí a těmi, co tam přišli. Neříkám, že to byla ta nejlepší série, ale určitě byla lepší než ta druhá.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Beckett51

Cože?

Hele ani návaznost scén v tom díle nedávala žádnej smysl, Z NIČEHO NIC Daryl objevil stodolu.

Z NIČEHO NIC se tam objevilo sto chodců.

Z NIČEHO NIC začalo pršet, když měli žížu když Z NIČEHO NIC objevili barely vody "od přítele."

Z NIČEHO NIC se tam zjevilo tornádo. (Yop, byli jsme připraveni o akční scénu, když sám Tajrýs u auta odrovnal sto chodců)

Z NIČEHO NIC když měli hlad, objevili se vlci kteří zřejmě neměli vzteklinu.

 

jako neříkej mi, že toto všecko má určitej hlubší smysl :D jen scénárista potřeboval vatu vyplnit a všecko je to o tom jak se mu to hodí. viz úmrtnost/přežití postav:)

na příspěvěk reagoval Beckett51

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Ouwen

No tak přesně podobnej styl poetiky byl v tom dílu TWD. Takovej ten, kterej se jedný skupině lidí zdá totálně na hlavu a nedává žádnej smysl a druhý skupině se zdá naprosto geniální, protože v tom cítí něco, co druhá skupina je. Je to hlavně o empatii a vlastních pocitech.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pilda17

jo ty tam zřejmě ještě nejsi.. WD / Alexandrie, sorry netušil jsem, že je pro tebe ještě neznámá.. no krom toho, že je to malé městečko (Woodbory 2) tak se tam řeší hovna z druhý série :)

na příspěvěk reagoval Pilda17

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

cariada

Záblesk budoucnosti byl výborný, to jsem také viděl celé. Je docela průser, když to u seriálů nedokončí, dokáže to naštvat. Na druhou stranu je to možná lepší, než když natočí další série kvůli penězům a pak celý seriál spadne do odpadu.

cariada

cariada (hodnocení, recenze)

Pilda17

já mám nastahované velké množství seriálů, ale nák se nemůžu dokopat se na ně začít dívat, spíš mám období filmů. Včera jsme s přítelkyní za celý den zkoukli celou 6.sérii Průměrnákovi (ten seriál je skvělý málo kdy se tak nasměji jak u tady toho). Mě u seriálů nejvíc naštve, že jich je tolik nedokončených, Třeba "V" Invaze, Záblesk budoucnosti, Přežít, Událost a spousta jiných, který zkouknu za pár dní a pak jsem nasr...že nevím jak to dopadne. Chápu, že sledovanost je klíčová, ale měli by mít aspoň určitou zálohu, když už to stopnou, že by třeba natočili ještě 2-3 díly, kde by to nák ukončili.

na příspěvěk reagoval Pilda17

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pilda17

vždyt ted je to stejné, jen z místo lesa se to přesunulo do Alexandrie, kde se řeší vztahy taky. to nevidíš? :)

na příspěvěk reagoval Pilda17

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

jo počkat, takže stodola má nějaký hlubší smysl... ok a jako jak mi vysvětlíte že se tam objevilo 100 ninja zombíků? to mají nějak precizní sluch, umí stopovat, nebo co?

dyt tam jsou díry!!!

chcete mi snad i říct, že scéna jak Maggie bulí u kufru auta a Hlen na ní dohlíží má nějakej hlubší význam, prosím? připomínáte mi south park, tam jsou postavičky, kteří i v obyčejném hovně vidí něco víc :)

na příspěvěk reagoval Beckett51

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Tak v posledních sériích už to není tak tragické. Po druhé sérii jsem chtěl seriál definitivně ukončit, nakonec jsem to neudělal. Tam se řešily hrozné kraviny a nic se nedělo.

na příspěvěk reagoval Ouwen, cariada

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

cariada

Je dobře, že začne WD, aspoň budu koukat pravidelně. Mám rozjeté Supernatural, zaspal jsem trochu a za chvilku začne 11.série. Do toho jsem prospal i Game of Thrones, takže musím dohnat další díly, protože také začne další série. A dojíždím poslední sérii How I Met Your Mother. No a poslední seriál Boardwalk Empire, který jsme prospal úplně a skončil po první sérii a nevím ani jaká je teď, takže je hodně co dohánět.

Související novinky

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)

Reklama

Reklama