Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele topi80 k tomuto seriálu (104)

Rovnoprávnost (1996) (S05E24)

Vtipný nápad, který utrpěl tím, že chtěl diváka mnohem více vychovávat než bavit. Ovšem Frankovo chlapské doupě se povedlo, stejně jako závěrečný nápad "vykresli detailní charakteristiku každé postavy seriálu během několikasekundového sezení na umělém býkovi". ()

Série 6 (1997) (S06)

Mně tato série přišla i přes pár slabých zápletek hodně vtipná. Trochu zženštilý francouzský kadeřník byl skvělou záminkou k typu přímočarého humoru a narážek, které mi sedly. Přitroublý Cody, který byl navzdory své debilitě ze všech nejchytřejší a nejsprávnější, už opravdu přesluhoval. ()

Láska si nevybírá (1997) (S06E01)

Nové postavy překvapivě fungují. Přitom Jean-Luc je v podstatě nesmírně otravnou postavou, ale scénáristé chytili evidentně druhý dech, takže šestá řada se rozjíždí přímo skvěle a přispívají k tomu především právě Jean-Luc, který je příčinou i středobodem mnoha vtipných situací, a ještě více Rich, z jehož vztahu s Danou bude vyplývat spousta vtipných situací, kdy se bude muset rozmyslet, zda bude podpantoflákem nebo J.T.ho parťákem a spoluprůšvihářem. ()

Na cestách (1997) (S06E02)

Už jsem si v seriálu zvykl na to, že někdo z dětí si jednou udělá (za nepříliš velkého nadšení rodičů) něco po svém, načež se ukáže, že mělo poslechnout dobře míněné rady. Ovšem, když už si dvacetiletý J.T. nemůže ani vyjet na výlet, aniž by si pak vyslechl kázání o tom, jak měl poslechnout, tak už je to opravdu trochu moc. A těch pár vtipných momentů to nevynahradí. ()

Sex, lži a video (1997) (S06E03)

Vrcholem dílu je, když Jean-Luc zpochybňuje J.T.ho kvality ohledně jeho možností zaujmout francouzskou přítelkyni. A pokud jde o druhou linii, fakt by byl chlap typu Franka u Markovy touhy kouknout na porno tak puritánský? ()

Nástrahy (1997) (S06E04)

Jejej, to by byla ale strašná tragédie, kdyby si Al vyzkoušela zahulit trávu, že? A hlavně jak by to pohoršilo Danu a Karen. Naštěstí ten díl zachrání naprosto skvělý zhulený strejda, který vyvažuje onu výchovnou křečovitost. ()

Láska je láska (1997) (S06E05)

Vtipné dilema, povolání kterého ze dvou účastníků kempování přiznat... A Rich ukáže (v poučné i vtipné části), proč je zastydle pubertální trouba lepší než škrobený panák. ()

Strach z volného pádu (1997) (S06E06)

Další z dílů, kde je patrné, že si tvůrci dlouhodobě nedokážou poradit s postavou Karen, pokud ta se stane ústřední postavou dílu. Celý život se chce někdo ukazovat a nakrucovat, a když dostane příležitost, najednou se v ní vždycky objeví nějaká hrdost. Takže člověk vezme za vděk druhou linií s holkou, co opravuje auta a chodí na fotbal. ()

Dámská jízda (1997) (S06E07)

Pokud se dokážete přenést přes výchovné specifikum tohoto seriálu a to, že dvacetiletý J.T. má večerku a zákaz vodit si do pokoje holky, pak vás výchovné metody Franka pobaví (jak píše i spoludiskutující), podobně jako Carolin vychytralý plán ušitý na míru každé z dcer. ()

Nájemníci (1997) (S06E08)

Rčení "Opakovaný vtip není vtipem" se na sitcomy obvykle nevztahuje (ba bývá to přímo naopak), ale tento díl znovu řešící výchovné metody ohledně bydlení uplatňované na 20letého syna je výjimkou. Ta hvězdička je snad jenom za Danu nemohoucí se dívat na utrpení J.T.ho a Ritche. ()

Krize každého věku (1997) (S06E09)

Další příležitost pro J.T.ho pověstnou škodolibost... ()

Na divokém západě (1997) (S06E10)

Stylizované speciály tvůrcům moc nejdou, ale oceňuji šerifův trénink spočívající v tom, jak vystřízlivět a nabrat formu do dnešního poledene... ()

Výchovná lekce (1997) (S06E11)

Slabší díl s poněkud nefér Carolino vítězstvím v sázce (ale naštěstí si těch 50 dolarů nevzala). ()

Svůdné rty (1997) (S06E12)

Markovy překvapivé milostné úspěchy jsou příležitostí pro J.T.ho bratrské rady. ()

Důkaz lásky (1997) (S06E13)

Náhodou, mně ten týpek připadal docela vtipnej. Jinak, nevinnost dcery byla opět uhájena. ()

Svatba (1997) (S06E14)

Povedené snové scény a blahodárný vliv domácí kořalky. ()

Kuželky (1997) (S06E15)

Slíbil, že mě bude brát s sebou každý druhý týden :-) ()

Nic se nestalo (1997) (S06E16)

Tak nám zase Karen ukáže, jaká je to vlastně ve skutečnosti správňačka. Musím ale uznat, že Kyle měl ten zlepšovák v autě vyřešený hezky. ()

Správný chlap (1997) (S06E17)

Tento díl nám dá další lekci z feminismu. Jako někdo, kdo v dětství přečetl Děti z Bullerbynu, dokáži podobná díla trávit bez zvedání obočí, ale nesmí to překročit hranice natolik, jako se to povedlo zde. ()

Otázka důvěry (1997) (S06E18) odpad!

Ehm, to je opravdu div, že se Samantinu klukovi nelíbí, když si k sobě nastěhuje nějakého gigolla. Scénáristům asi někdo něco přimíchal do pití.. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard