Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 7

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

pold

První dvě série - bez debat za plný počet. Obecně by se dalo sice vytknout občas poněkud "zbytnělé" uvedení do děje (typicky třeba v epizodě "střela" bylo těch Čepkových oslav zbytečně moc), a sem tam pár chyb se najde (jako whiskomila mne trochu dožrala záměna bourbonu se skotskou - tvrdit že Jim Beam si někdo nechá posílat ze Skotska je tedy vrchol!), ale celkově jde pro mne osobně o dosud nepřekonaný kriminální seriál který šlape jak hodinky. Navíc - reálné příběhy. ()

buchannon

Před pár lety jsem napsal, že nejlepší český seriál je Pustina z produkce HBO. Když jsem však zkouknul znovu po letech Dobrodružství kriminalistiky, musím mé hodnocení malinko poupravit. Jsou to zřejmě dva nejlepší české seriály (pokud jsem na nějaký jiný nezapomněl), kvalitativně jsou prakticky na stejné úrovni. Opět jsem si připomněl, jak je D.K. strhující díky vynikajícím výkonům naší herecké elity a navíc je pojat na české poměry docela velkolepě a výpravně. A hudba... ...je absolutně dokonalá, majstrštyk Karla Svobody. Nezbývá než doufat v další podobný počin někdy v budoucnu, i když moc nadějí asi není. P.S.: Asi nejvíc se mi líbil díl "Paprsek" v hlavní roli s vynikajícím Andrejem Hrycem a v souvislosti s ním všem doporučuji skvělý francouzský dokument "Vermeerův padělatel" (2017) "...a nám nezbývá než ho obdivovat." Ale bohužel je znát, že ve dvou posledních dílech 3. série a prakticky v celé 4. sérii již tvůrcům docházel dech a tolik potřebný kvalitní zdroj inspirace, tyto díly mne tolik nezaujaly. ()

Skylwalker42

Určitě se jedná o kvalitní solidní dílo. Některé epizody slabší, některé dechberoucí. A určitě vše umocňuje Svobodův skvělý hudební soundtrack. ()

Igy007

Naprostá špička. Plejáda herců čs i sk, úlitbou i řada zahraničních - ti nebyli věru boh vie čo, ale dalo se to skousnout. Miluju i tu znělku - dramatyše zaše. Chytlavost se snoubí s užitečností, stokrát lepší než debilní školní dějepis. Z těch informaci v seriálu čerpám po celý život. Tenkrát ještě ČST měla nejakej fištrón (dnes je to jen hlásná trouba dementního režimu, neodpustí si US/IZRA propagandu ani v seriálech, dokonce ani dětem nedají pokoj, zaprodaná chátra mizerná. Takové fuje nedělali ani komáři.). Nejmilejší díl : Mechanoskopie. Paradoxně vybočuje z celého cyklu, neb je silně komediální (gejzír hlášek a gagů, no masakr). A jde o příběh od nás, z Čech (taky vám trhá uši "česko" ?). ()

rigby

Rozsáhlý projekt, který je na naše poměry velmi zdařilý a stále se na něj dá dívat. Při takovém záběru ovšem občas dojde i k tomu, že autoři si vyberou slabší chvilku. Ale jinak se snaží v rámci žánru i o určitou pestrost, nechybí ani komediální pojetí. A vlastně pořád jde o vzdělávací historický pořad. ()

regulusw

Jeden z nejlepších detektivních seriálů s výbornou hudbou, scénářem i hereckými výkony. Pan Moskalyk uměl dělat dobrý věci. ()

onde

Skvělý seriál, který opravdu stylově vyprávý všechny příběhy. K tomu ještě jakou dokázali v některých dílech zachytit atmosféru, klobouk dolů.... Najdou se tam i slabší díly, ale dohromady to tvoří výborný celek. A úvodní znělka je nejvíc... ()

Infantryman

Tento Československo-Německý koprodukční seriál se asi nesmazatelně vryl do paměti každého kdo ho viděl. Skvělé zpracování a nabitá atmosféra každého jednotlivého dílu,z nichž každý pojednával o jiném rodícímse odvětví vyšetřovacích metod kriminalistů. Druhá řada byla sice již o něco slabší,ale i tak je toto dílko po zásluze "klenotem" televizní tvorby na kterou se dá podívat kdykoliv. ()

Naranyan

Už jako malý jsem se na DK hodně těšíval a svého času to pro mě vlastně bylo něco na styl CSIček. Pár dílů se mi pod ruky dostalo i v době né zcela dávné a i když vše vnímáno přecijenom krapet jinak, něž dětškýma očima, kvalitu DK nelze přehlížet ()

e-pilot

Zpočátku byl seriál díky neotřelým námětům opravdu poutavou i poučnou podívanou se skvělými hereckými výkony. Velké plus vidím taky ve střídání žánrových motivů - od klasické krimi, přes dobrodružný film až po komedii. Novější pokračování však trochu ubralo plyn a u posledních dílů šlo jen o opakování dřívějších nápadů. Přesto - vždy, když uslyším nezapomenutelnou hudební znělku Karla Svobody, vím, že se u televize rozhodně nudit nebudu. ()

J. K. Lister

Dobrodružství kriminalistiky patří bezpochyby asi k tomu nejlepšímu, co Antonín Moskalyk za svůj život natočil. Patří mezi nejoblíbenější seriály v Čechách o vývoji světové kriminalistika, kde dokumentární je nahrazena příběhy, jak se události pravděpodobně odehrávaly. ()