Hvězdná brána: Atlantida

• Kanada Stargate: Atlantis (více)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

MATADOR

Hvězdná brána alias Stargate je v dnešní době pojem a málokdo ji nezná. Původní Hvězdná brána pro mne je nezapomenutelným seriálem, už jen z důvodu skvělého týmu v čele s Richardem Deanem Andersonem. Proto jsem si ani ve snu nemyslel, že by se jí další seriál na motivy Hvězdné brány mohl alespoň přiblížit. Trvalo to dlouho a v půlce seriálu si doufám tvrdit, že se jedná o velmi povedenou výplň po skončení oblíbené SG - 1. Nový tým, nové prostředí, noví nepřítelé, na to všechno se velmi těžce zvyká, ale pokud si zarytý fanda zvykne, nic mu nebrání v žití se do nového "všeho". Povedený nástupce svého staršího bratříčka. ()

Ignus.cz

Sice i na seriály dost slabé efekty kompezují výborné postavy, které si člověk zamiluje. Nejoblibenější John Sheppard a Rodney McKay. Takové silné pohlcení a závislost na další dílu jsem snad ještě nezažil, donutilo mně to dívat se po 10 dílech každý den...a nemyslel jsem na nic jiného než na další díl. Má své osobité kouzlo, které určité lidí nepustí. Poslední sezóna byla však slabší a ukončení celé parády bylo zbrklé jako panic při prvním kontaktu :D Jeden z mála seriálů, který si dokázal udělat občas srandu ze sebe sami i ze žánru samotného... ()

sssssycak

SG: Atlantis pro mě bezesporu patří mezi to nejlepší, co sci-fi žánr přináší. Seriál mě chytnul hned od počátku - od děje, přes hlavní postavy až po nepřátele, kteří jsou ti nejlepší z celé SG. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a ještě lépe zahrané (Davit Hewlett - Rodney McKay) a vztah mezi nimi se viditelně vyvíjí, takže máte pocit, že se seriál odebírá určitým směrem a nestagnuje. V pozdějších epizodách se objeví noví nepřátelé, kteří s sebou přinesou zajímavé zvraty. Díly jsou namíchány skvěle, střídají se "objevitelské" epizody s těmi akčními, ale i také vážnějšími a dokonce citovějšími. Je pěkné vidět, že i v jiné galaxii lidé zůstávají lidmi. Jedinou chybičku má tenhle seriál v počtu dílů, kterých vzniklo jen 100. Seriál ani zdaleka nevyčerpal všechny možnosti a tak ve skrytu duše doufám, že se třeba znova za pár let obnoví, nebo alespoň vznikne slibovaný film. Kéž by. Jinak se jedná o naprosto parádní sci-fi seriál ve všech směrech a který je hned po Přátelích mým nejoblíbenějším seriálem, a tak mu s radostí uděluji plný počet bodů a můžu ho všem vřele doporučit ! ()

hygienik

Myslím, že aj Platón by si rád pozrel toto dramatické mimozemské dobrodrúžo. Ten by sa divil, akým zvláštnym vývojom si prešla jeho Atlantída :) ()

Petroff

Nástavba původního strašnýho seriálu. Co asi tak může vzniknout, když ždímeme z debility pokračování? Přiznávám se, neviděl jsem to ... názor na to ale mít můžu, ne? Pokud bych se snad někdy zbláznil a koukal na to, plácnu sem i nějaký hvězdičky... ()

Kopik

Po pěti sériích jsem nadšen. Vyrovná se i původní Hvězdné bráně, v nekterých ohledech ji možná i předčí. Wraithové jsou velmi zajímavý soupeř a dr.Zelenka tomuto seriálu dodává parádní šmrnc. Takže u mě zatím plnej počet ()

jhr

Spin-off k Hvězdné Bráně je stejně podařený jako svého času třeba Angel k Buffy, což je jistě dobře. ()

Petrasuvicka

SG1 jsem viděla 3krát všech 10 řad, z čehož určité řady i víckrát, podle toho, jak to v televizi opakovali a vždycky přidali jednu řadu. Myslela jsem si, že Atlantida bude nudný odvar. Bože, předčilo to moje očekávání. Zdálo se mi to mnohem vtipnější. Herci byli všichni vážně skvělí. Jen herecký projev Rachel Lutrell se mi zdál trochu...prkený, vadila mi taková ta uvědomělá povaha její postavy. A doktoru Weirovou jsem taky zrovna nemusela, byla jsem ráda, když tam nastoupila Sam z SG1. V porovnání s SG1, kde bylo vtipných jen pár dílů, sem tam, se mi tohle zdálo vtipné od prvního do posledního dílu. Dokonce se přiznám, že jsem u toho i párkrát uronila slzičku. Dát Čecha do posádky celého "výsadkového" týmu na Atlantidě...to byl výbprný tah. Jen na to ale člověk musí koukat v originále, aby jeho vtipy a hlášky vyzněli. Wraithové mě bavili a zároveň děsili. Což se nedalo říct u SG1, kde mně už příšerně lezli na nervy s replikátorama (btw dobrá učební pomůcka společně s goauldi do bilogie - osobně vyzkoušeno!). Příchod Ronona ve druhé řadě byl parádní...mám ho mnohem raději než T'ealca...je drsný, tvrdý, ale zároveň pln energie a humoru. Plukovník John Sheppard ... bez výtek. Líbí se mi, že to není prostě ten...klaďas, něco jako Limonádový Joe, prostě takový ten sladký přeslušný. Má svoje mezery a svoje chyby, které se tam taky projeví. Je to taky jenom člověk, proč z něj dělat pana dokonalého. A že to je ještě ke všemu pastva pro oči...to je třešnička na dortu. ()

Jango_Fett

První řada byla taková rozjíždějící a občas i nezáživná, ovšem v druhé a třetí to stojí za to. A dokonce se až divím že je to lepší jak původní SG-1. Možná také diky doktoru Zelenkovi který tam hází suprové české hlášky a McKayovi který dokáže být tak nesnesitelný až si ho zamilujete. ()

raffspIn

Nechci být hnidopich, ale tohle je naprostá hrůza! Není v ničem zajímavější, nebo originálnější než závěrečné série SGC a to byl fakt kabaret. Stále to samé, stejný styl děje (zápletka, krize, řešení (něco modifikujeme, použijeme ztracenou technologii a ta nás zachrání). A co mě nejvíc vadí... Hlavní postavy jak vystřižené z reklamy na nový kondicionér. ()

Gee.Rocks

Beckett a Zelenka jsou nejlepší postavy seriálu, tohle v SG-1 rozhodně nebylo! Waithové jsou naprosto parádní protivníci a víc bad-ass gothic subkulturu asi nikde nebylo možné vyhrabat. ()

Nautila

Nadšení ohledně Atlantidy nechápu. Je to jedna velká kopie původní SG-1, a to se vším všudy. Typy postav, děj, způsob vypořádání se s problémy atd. To vše je ale provedené značně nedůvěryhodně. Postavy jsou příšerně nesympatické (u Flanigana mám sto chutí vzít velkou ocelovou tyč a umlátit ho s ní a při tom mu nadávat těmi nejhoršími sprostotami), jedinou vyjímkou je McKay a občas Zelenka. Všem hercům nemůžu uvěřit ani nos mezi očima. Nepřítel je zezačátku atraktivní (pouze díky vzhledu metalových zmutovaných elfů), časem se ale stává nudným, jednotvárným a trapným. S goauldy jsem si užila podstatně více. Triky vypadají až příliš digitálně, u SG-1 byly, byť dosti umělohmotné, o to osobnější. Vlastně na to celé koukám čistě ze stargatové fanouškovské povinnosti, ale je to úmorné. 2* ()

O´Neill

Úžasný nástupce legendarní SG-1, to jest Atlantis. Rád si jej pustím, kdykoliv a kdekoliv, dokáže mi spravit náladu a povzbudit mě. Leč na Atlantis nemám takové nostalgické vzpomínky jako na SG-1 (jak bych taky mohl, vzhledem k novosti seriálu), má u mě po boku SG-1 místo, o které nikdy nepříjde, a bude patřit mezi TOP, a to se nikdy nezmění. Atlantis je právoplatným nástupcem SG-1, a jedinou vadou na kráse je počet sérii - aspoň ty dvě ještě mohli přidat. ()

Wladi.mir

Přiznám se, že ze začátku jsme byl dost skeptický, ale postupem času si mě parta kolem Sheparda získala natolik, že tvrdím, že je to stejně kvalitní jako SG - 1 možná ještě lepší. Výborný příběh, napínavost, dobrodružnost, horor a humor, který vede Rodney MacKay a dr.Zelenka - mimochodem nejlepší! Tento seriál je prostě dobrý a fanoušek Sci - fi se nemusí vůbec bát ztráty času! ()

Amroth666

1. řada - Stargate Atlantis: Rising 1. a 2. díl - ... - 100%. Dámy a pánové, vítejte na Atlantidě. Díky Antikové. Díky tvůrci seriálu. Pilotní díl na dvě části. Pplk. John Sheppard a jeho budoucí tým se pomalu a nenápadně dává dohromady. Poprvé styk s neznámou rasou říkající si Athosiané v čele s Teylou Emmagan na planetě zvané Athos a první né příliš povedené přátelství s Wraithy. Sheppard probudil všechny Wraithy a začínají se dít věci. První použití DHD, první použití Ovládacího křesla, první požití Puddle Jumpera, první použití Štít na bráně, první použití Transportéru, první použití ZPM, první použití Střely, první použití Hologramu, první použití Detektoru známek života. 3.díl - ... - 80%. Osobní štít si hraje s Dr.McKayem. Mckay + Beckett = skvělá komická dvojice. 4. díl - ... - 100%. Pořádné drama. 5. díl - ... - 100%. Wraithové opět tady! Skvělý konec( Wraith v zajetí ve vězení). 6. díl - ... - 100%. Rasa DĚTI na planetě M7G-677. Hrdina McKay. 7. díl - ... - 100%. Smrt vězeňského Wraitha. 8. díl - ... - 100%. Vydáváme se na planetu Genii s národem Geniů(dženáj). Jedna z nevychytralejších ras. Největší svině poprvé v seriálu. Zmínka o hlavním členu Geniů Cowenovi. Skvělý konec. Potrava nakonec od enerianů. 9. díl - ... - 100%. Planeta M5S-224 a zamotanost. 10. díl 1 část - ... - 100%. Smeadon, leader of the Manarians(spolupracovníci Dženájů). Dženájové vypekli Atlantidu a vládnou jí. 11. díl - ... - 100%. Skvělá akcička s Genii. 12. díl - ... - 95%. Opět skvělý Flanigan(souboj s Wrairhem). 13. díl - ... - 100%. Virus na Atlantidě. 14. díl - ... - 90%. Setkání s rasou v čele s ... . 15. díl - ... - 100%. Alternativní realita s alternativní Elizabeth Weirovou. 16. díl - ... - 99%. Cesta za ZPM komplikovaná(Genniové a ...). 17. díl - ... - 75%. Záchrana pár přátel Teily před Wraithy. Svině Dr. Kavanagh. 18. díl - ... - 80%. Dr. Kate Heightmeyerová pomáhá Teyle s nočními můrami. 19. díl - ... - 95%. Prohlídka na M1M316 nevyšla. Začíná Wraithské peklo!. 20. díl - ... - !100%!. Wraithti útočí na Atkantidu! 2. řada - 1. díl - ... - 100%. Další pomoc lidí a Daedaluse. Chytrý plán zmařil plány Wraithů. Jen Ford má potíž. ____ 2. díl - ... - 85%. Colonel Steven Caldwell má jiné názory na věc. Daedalus opět v akci. ____ 3. díl ... 100%. Ford nalezen. Také přibývá do děje budoucí hlavní postava a tou je lovec Ronon Dex. ____ 4. díl ... !100%!. Mc. Kay. Více na mém profilu. ____ 5. díl ... !100%!. Vítejte na planetě Olesia. Olesiané jsou tu. Vězni!!! 6. díl ... 75%. McKay se spletl v energii. 7. díl ... 75%. Retrovirus pro Wraitha neúspěšný. ()

bukowski83

Jako odchovanec SG-1 a milovník cestování pomocí hvězdných bran, musím uznat, že Atlantida je více než dobrým volným pokračováním O'neillovic mezihvězdné party.Atlantiďané jsou velmi sympatičtí a příběh stojí vážně za to, no řekněte, kdo by nechtěl objevit ztracenou Atlantidu a plnými doušky si užívat jejích výhod, ale ovšem i nevýhod. ()

Matrinx

Začátky tohohle seriálu byly víc než dobrý. Bohužel postupem času kvalita hodně začala sjíždět dolů a dolů, a čtvrtá serie už byla dost vygumovaná, pač hodně nápadů už využili v SG-1, a stejně jako ona trpí Úžasnákovským komplexem. Hodný mají snad nadlidské schopnosti, jsou nesmrtelní, nikdy se ani nepíchnou o trn. Otázka je: Proč se na to koukat ? Vždyť předem je všechno jasný, Úžasnákové jsou nejlepší a nakonec celou galaxii osvobodí od všech zlých. Neuroní proto ani slzu, ani kapka krve neukápne, jejich nepřátelé se můžou akorát zašít do konzervy od sardinek, a čekat až je Ronon, John alias Chuck Norris zničí, nebo Paní Úžasnáková Carterová je neunudí k smrti svými přemoudřelými zkušenostmi ze super SG-1. Vážně se divím, proč se o nich ještě nedělají takové vtipy jako o již zmiňovaném Chucku Norrisovi. Nejvíc ze všeho upřímně lituji SG Fanatiky, kteří neznají nic lepšího než tuhle sci-fi pohádku. Mohli by si založit svojí vlastní sektu, fanatičnosti k tomu mají bohatě. Moje přání se splnilo, SGA po páté řadě konečně skončí ! Kam se to hrabe na Battlestar Galacticu.... V důsledku tohoto jsem musel hodnocení snížit ze tří hvězdiček jenom na dvě. Docela vážně ted uvažuji jestli tenhle seriál budu dále stahovat, pač už mě skoro nebaví... FRAK ! ()

Fallen_One

SG Atlantis nikdy nemůže být lepší než SG1. Osobně nechápu, proč je SGA na vyšší příčce než SG1. Chybí tu charismatický hlavní hrdina (jako O´Neill v SG1), záporáci jsou šikmooký elfové co nebyli dlouho na slunci, trapná herečka hrající Teylu (naprosto nesympatická) a jediné co drží tenhle seriál nad vodou je Rodney McKay a Dr. Radek Zelenka, když už jsme češi. SG jako takovou mám rád, ale SGA už nemá to kouzlo. ()

Andre3000

Pokud měl někdo aspoň trochu rád klasickou hvězdnou bránu, tak musí uznat, že tohle je prznění. Na efekty a intergalaktické problémy řešící tupou ságu předělaný horší Star Trek, jehož herci by si stěží zahráli u nás v Ulici. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)