Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

tkey

Tak tady není o čem. Temné, krásné, hledící do budoucnosti, která může být celkem pěkná a taky celkem pěkný peklo. Za nápady se zde platí zlatem, platinou a slzami absolventů vysoké školy života, co vyhodili od Lujs Vitóna, protože mesidž jednotlivých dílů vůbec nechápou. ()

Ivuska91

Seriál, v ktorom epizódy na seba nenadväzujú, každá epizódka je ako osobitný film. Úžasná ukážka, ako môže svet dopadnúť, niektoré epizódy sú ako zo súčasnosti, iné ako z možnej budúcnosti. Celý čas pri sledovaní som mala pocit, že čo epizóda, to by bol skvelý aj osobitný film. A lepšej kvality ako dnešné celovečeráky. Jednoznačných 5*. Viac takýchto seriálov poprosím. ()

oasismanik

Tak som to konečne celé dopozeral, asi už neprídem s ničím novým, všetko podstatné tu už za tie roky odznelo. BM je kvalitka, ktorú by si mal pozrieť snáď každý, znepokojivé, úsmevné, ľahko hororové, originálne a kreatívne. Najlepšie časti: The National Anthem, White Bear, USS Callister, Metalhead a absolútny masterpiece White Christmas. ()

JosefTomas

Seriál má jednu zásadní vlastnost, která může mít jak pozitivní, tak i negativní dopad na hodnocení. Tím je rozdělení epizod, nebo-li, že každá obsahuje samostatný příběh. Jde tedy pouze o to, jak vás daná epizoda osloví. Z mého hodnocení tudíž patrné, že já jsem se chytil ihned a až do konce jsem hltal, co si na mě tvůrci připravili. Proto je hodnocení možná trochu zavádějící, protože zde by nebylo od věci, hodnotit každou epizodu zvlášť, což ale vůbec nevadí, protože zatím jsem byl spokojen všude. ()

mrclTV

Nenechajte sa odradiť biednou prvou časťou s absurdne hlúpou zápletkou (tá britská priposratosť a posadnutosť kráľovskou rodinou mi lezie na nervy). Našťastie hneď ďalšia časť poskytuje kvalitu, ktorú som od seriálu s 88 percentami očakával. Výsledné hodnotenie seriálu ako celku nie je práve ľahká záležitosť, keďže každá epizóda prináša nový príbeh a bohužiaľ ich kvalita je veľmi rôzna. Pár je výborných (White Bear), je tu celkom slušné množstvo solídnych častí s dobrým nápadom, ktorým ale niečo chýba (ukážkový príklad je "The Entire History of You" s01 e03 - nápad s nahrávaním všetkého čo človek vidí je dobrý, ale výsledný dej potenciál časti nevyužil naplno - vznikol z toho dosť obyčajný príbeh o nevernom partnerovi, ktorý by sa vedel pokojne odhaliť aj oveľa konvenčnejšími spôsobmi, bez sci-fi "udělátka") no a potom sa tu nájde až prekvapivo veľa častí, čo sú úplne mimo (úplne prvá časť alebo aj Waldo Moment či USS Callister - vlastne obe - 4. aj 5. séria - sú pomerne slabé, až na "Black Museum" a "Smithereens", dalo by sa povedať, že odkedy to prebral Netflix, išlo to dolu vodou). Pri takomto kvalitatívnom rozptyle jednoducho nemôžem dať plné hodnotenie, iba za 4* (ešte dobre, že to skončilo pri 5. sériách, ak by aj tie ďalšie boli také nevýrazné ako 4. a 5., tak by som rozmýšľal aj nad tromi hviezdičkami). Top časti - Fifteen Million Merits, White Bear, Playtest, Shut up and Listen. ()

niska98

Před několika měsíci jsem na svůj už tak dost dlouhý a přísně škrtaný "wish watch list" zařadila black mirror, protože prý je to super záležitost. Seriál jsem prosím pěkně začala sledovat na jaře roku 2022 a poslední díl jsem dokoukala dnes (březen 2023), takže mi těchto 5 (zatím) sérií vystačilo skoro na rok, jak je u mě typické.  Asi jako první musím napsat dojmy, které jsem měla, když jsem se do tohoto černého zrcadla zakoukala poprvé. Totiž první díl (National Anthem). Když budu někomu vykládat plot tohoto dílu se všemi spoilery, vyzní to dost jako hovadina což. Ale koukat na to už taková hovadina není. Má to obrovskou power. A celou dobu mu jelo hlavou to, co asi mělo. TO NENÍ MOŽNÝ. Celou dobu jsem pak čekala až ve mě nějaký díl vyvolá podobné emoce. A stalo se tak asi u dílu s randící appkou, která se mi líbila moc, ale na první díl u mě asi nic nemá.   Témata jednotlivých dílů jsou různá, někdy jsou odlehčenější, někdy víc drama, někdy víc sci-fi, takže si asi většina lidí vybere.  Co ale mělo dost dílů společného byla zbytečně dlouhá stopáž. Za mě by se dalo škrtat, protože při zjištění, že díl má opravdu přes hodinu mě už začali polívat.  Celkově: některé díly bych pustila všem povinně s poznámkami, že takhle se žít nedá a ani tak žít nechceme. Je to syrové, někdy odlehčenější a zábavnější, ale rozhodně se našly super náměty a pokud se dočkáme další série, tak ji snad někam vecpu. ()

Mamlas

Jednotlivé díly jsou různorodé, obvykle mají nějaký nápad, ale kolísající kvalitu. Většina z nich má potenciál jen tak na 10minutový krátký film, ale Netflus to všechno roztahal tak na hodinu, takže jsou to nudné vleklé uspávací sračky. Občas některý díl zaujme více, ale stejně se táhne a převážně nudí a je třeba většinu času popřeskakovat. To jsou ty lepší díly. Zcela ojediněle je nějaký díl slušný. Těmto nejlepším šlo dát za mě 2 hvězdy. Sice i to byly bez výjimky díly zdlouhavé a vleklé, ale jakž takž to drželo pohromadě a většinou udržovalo pozornost. Hodnocení po 6 sériích a celkem: 27%, 15%, 10%, 13%, 13%, 16%. (16%) ()

tavvva

Navzdory mezírkám mě to docela bavilo a myšlenku, jak může být technický pokrok zrádný, to předalo dokonale. ()

ugly_joe

Trojdielna miniseria na pomedzi sci-fi, popkultury, dramy a ciernej komedie. Nespominam si na ziaden iny serial ci film z poslednych rokov, ktory by lepsie mapoval modernu spolocnost, jej technologie a techniky, nez tieto tri kratke filmove metafory. ()

godd

Post-postmoderní pohled na současnou civilizaci. Absolutní odosobněnost lidí od problémů ostatních, škodolibá radost a následně všepohlcující odpor...Neschopnost žít přítomností a neustále vracení se k minulosti, k přeřekům, malým lžím a nesrovnalostem... Pohlcení médii, názorem ostatních a vidinou zisku jen pro sebe sama... Hnus a kecy? Black mirror... Vím, že tohle není žádný facebook či twitter, abych se zde mohl vyjadřovat k ostatním, ale chci se pozasmát nad těmi, kteří tu znevažují tyto tři díly, ať z toho důvodu,že jim neporozumněli či že jsou tak "moderní", že jim přijde všechno jako přežité, neoriginální a laciné. Škoda, že do nás autoři nerýpou dál a nenatočí víc takhle kontroverzních materiálů... ()

Taron

Vynikající série povídek. Je vidět, že si tvůrci dali fakt záležet a čekali jen na ty opravdu originální nápady, i když to tak třeba na první pohled nevypadalo. Skoro u každého dílu jsem si na začátku říkal: "To přece nemůže být tak dobrý, ne?", a při závěrečných titulcích: "Sakra, to bylo fakt dobrý." . Seriál se v nás snaží vyvolat řadu emocí, dojmů a poučení a nutí diváka se zamýšlet nad tím, co právě viděl, a to se jen málokde daří tak dobře, jako právě v Black Mirror. Skoro každý díl jsem musel, někdy i několik dní, rozdýchávat. Za poslední dobu je to asi nejlepší počin, co jsem viděl. 90% ()

muti

miniseriu by som vedel nazvat aj 'Masters of SCFI FI", velmi sa mi podoba na seriu Masters of Horor, pricom v Black Mirrore ide vzdy o akusi verziu buducnosti. velmi podarene pribehy. ()

sysyphus

Do detailov prepracovana zalezitost, ktora ma len utvrdzuje v tom, ze britska serialova produkcia je v poslednych rokoch vydatna a znamenita.. Napadite epizody serialu spracuvaju velmi aktualne temy okolo vplyvu medii na sucastneho cloveka takym sposobom, ze vami budu rezonovat este niekolko dni po zhliadnuti. Nemozem inak, len doporucit a naladovat tomu plny pocet! ()

reAnimat0r

Pokazde vyborne tema, nie pokazde najlepsie spracovane, ale celkovo parada. Co diel to skvost. Prva epizodka totalne mega skvost. Prijemne pozeranie, vedel by som si predstavit aj dalsich XY serii. Nenudil som sa ani pri jednom a kazdy diel sa ma priamo ci nepriamo dotykal. 10/10 ()

Sakulnikov

Dobrá, ačkoliv temná vize zřejmě ne úplně daleké budoucnosti, kdy tyto otázky budou podstatné. Většina epizod založena na psychologii davu a čeho všeho je schopný. ()

qeetco

Vezmeme 6 ožehavých témat, odfiltrujeme klišé, etter destillere, etter destillere, etter destillere, etter destillere, etter destillere, etter destillere, až dostaneme křišťálově čistou formu povídky s různými příchutěmi vyhnanými do extrémů, aby se na to dobře dívalo... Nuže, dobře se na to kouká. Mám pocit, že se seriál nejmenuje Černé zrcadlo jen díky odrážení všeličehos lidského, ale proto, že název Krajní meze už byl obsazený. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál