Banánové rybičky

(pořad)
  • Česko Banánové perličky (více)
Talk-show / Komedie
Česko, 1999, 360x30 min

Účinkují:

Halina Pawlowská (moderátor), Jitka Asterová, Aňa Geislerová, Marián Labuda st., Gabriela Osvaldová, Ilona Csáková, Jaroslav Hutka, Irena Pavlásková, Bára Basiková, Anna K., Peter Nagy (více)

Zábavná talk show Haliny Pawlowské v České televizi. Jednotlivé díly měly podtitul „jak přežít (substantivní vazbu)“, v pozdějších letech i volnější „jak (infinitivní vazba)“. Pořad se začal vysílat v roce 1999 a skončil koncem roku 2007. (duklak2)

Wishkah

Halina Pawlowská, její rady a všechno co se stalo jí a jejím kamarádkám nejsou zase až tak zábavné jak by se mohlo zdát, třeba paní Halině samotné. Ale často se tam objevili hosté, kteří dokázali svými zážitky a příběhy velmi dobře pobavit ()

Schuldiner

Občas sem se na to mrknul. Když sem ještě sledoval TV. Jako u každý talk-show - prostě záleží na hostech. Ale v podstatě je to bulvár.. ()

ondrula odpad!

Maně si vybavuju, že jsem tímhle svinstvem pohrdal už co teenager, když jsem se na to musel koukat s rodičema, protože v TV nic jinýho nebylo a internet neexistoval. Halina Obrovská tu svojí talk-show docela opanovala svojí hloupostí a uslintaností, takže se tam žvanilo s nezajímavýma lidma o blbostech, který zdánlivě souvisely s nějakým nosným tématem večera, který Halina zrovna vymyslela. Takže to vypadalo třeba tak, že host (třeba Iveta Bartošová) dostal otázku od Pavlovský: "Takže, kočičky, máš doma nějaký kočky nebo máš s nima nějaký zkušenosti?" a zakočená Bartošová ze sebe zoufale začala tlačit: "Ne, nemám. Ale, éééém, kočičky jsou hezký a éééém, maj tlapičky a éééém, maj různý barvy." Jako talk-show to byla fakt krize a debilní hovadina, navíc doražená právě tím nosným tématem. Halina navíc ještě do každýho dílu vymyslela nějakou strašlivou infantilní básničku, kterou zcela vážně deklamovala na kameru. Taky si vzpomínám, že se Halina občas při nějaký reminiscenci pokoušla zaktraktivnit svojí monstrózní obezitu a dávala k dobru nějakou sexuálně zabarvenou historku ze svýho života, kdy vyprávěla, jak byl nějakej chlap uhranutej jejíma gigantickýma kozama (asi dle hesla "čím větší tím lepší") a z toho se mi už chtělo blejt. Nevím, jestli se to vysílá ještě dneska, ale Halina si svým mediálně-bulvárním angažmá dokázala vydělat na obrovskou vilu, na kterou jsem onehdy v Práglu neveřícně zíral, protože byla vystavěna z lidský blbosti a rozsah kapitálu, kterej lze vytěžit z debility, mě v pravdě konsternoval. ()

mira007

V době premiér mi tenhle pořad přišel s ohledem na dobovou tvorbu televizní zábavy celkem svěží a moderní s naprosto specifickou Halinou Pawlowskou, jenže když jsem to viděl nedávno v nějaké retro repríze, tak mi to přišlo víc trapné než zábavné, tak nevím zda jsem nějak změnil/vyvinul vkus nebo se zlepšila televizní bžunda. ()

Emzet

Talk-show, která jde zcela mimo mě, ať už jde o Pawlowskou či o její rady. Ačkoliv na rovinu - že si po Salingerově povídce pojmenuje svůj pořad zrovna Pawlowská by mě ani ve snu nenapadlo... ()

raduna01

Banánové rybičky měly v České televizi premiéru 11. února 1999 a poslední díl byl odvysílán 27. prosince 2007. Celkem bylo natočeno 361 dílů plus tři silvestrovské speciály 2000, 2003 a 2006. ()

Heero odpad!

A teď Vám řeknu jedno moudro. "Při souloži s Holinou, končetiny odhynou". Holina dnes slaví narozeniny, má 178kg. ()

Dark. odpad!

Obdivuji ČT1 ve 2 věcech. 1) Jejich odvahu něco takového odvysílat. 2) Že se jim tam ta Halina vůbec vešla. ()

jasanka

Pamatuji si, že mi chvíli trvalo přistoupit na styl mluvy i moderování H. Pawlowské. Když se to ale podařilo, občas jsem pořad s chutí sledovala. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno