Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

MM_Ramone

Sitkom o štyroch premúdrelých, vytrasených šprtoch. Partia zdegenerovaných, nadržaných, silne zakomplexovaných vysokoškoláčikov, čo si myslia, že zožrali všetku múdrosť sveta. Žijú si vo svojom absurdnom vesmíre. Jeden nesympatickejší ako druhý. Mal som chuť ich rad radom nakopať do prdele. Neviem, ktorí z nich je väčší kretén. No asi presne o to beží v tomto americkom sitkome. Mne sa to však ani trocha nepáči, ide to úplne mimo mňa. Vôbec sa nedokážem zabávať takýmto pseudointelektuálnym druhom humoru. V tomto prípade pôjem proti prúdu a dám "Teórii veľkého tresku" iba jednu hviezdičku. Sorry! * ()

kulyk

Všichni bychom chtěli být empatičtí jako Sheldon, urostlí jako Leonard, pobíhat po světě se sexappealem Wolowitze a rétorickou obratností toho indického šmudly. Och, a kdyby osud nadělil, a jeden by si našel i svou překrásnou Amy... Jenže život je kurva a s některými se nemazlí. Nezbývá tedy, než čučet na naše vzory alespoň v televizi, rýpat se nehtem ve zvukovodu a zahořkle závidět. Nerds růls, djůd! ()

troufalka

Nikdy bych neřekla, že mě to postihne, ale stalo se - pár epizod jsem viděla se svými dětmi a docela mě to bavilo, teď když nám zatrhli cestování a zakázali vycházení, pracuju z domu a pouštím si z bedny, co právě jde. Tady chytám jednu sérii na RTF, jinou na ORF a další zase v češtině. Aspoň si s dcerou trochu osvěžíme němčinu ... :) ()

Ded@M@tes

Americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Geniální seriál. Leonard Hofstadter ( Johnny Galecki ) a Sheldon Cooper ( Jim Parsons ) jsou mladí a úspěšní teoretičtí fyzikové, kteří spolu žijí v jednom bytě. Zajímají se o kvantovou mechaniku, teorii superstrun, sci-fi a fantasy. Jejich život se skládá z výpočtů nových vlastností elementárních částic. Kamarádí s dalšími dvěma vědci, Howardem ( Simon Helberg) - (chlípným konstruktérem) a Rajeshem ( Kunal Nayyar ) (plachým Indem). Zkrátka inteligentní humor, který nepochopí každý ( myslím blondýnky ne). V prvním díle do jejich života vtrhne Penny ( Kaley Cuoco ), přitažlivá blondýnka, Leonarda zaujme především tím, že je žena a hned se do ní zamiluje. / Viděné epizody z 1-8 série *184.dílů / Aktuálně: chystám se na 9.sezónu ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Velmi příjemné překvapení. Nečekal jsem totiž tak velkou zábavu, spíš jsem očekával napodobitele seriálu IT Crowd. S ním se to ale, naštěstí, moc porovnávat nedá. Kromě toho, že hrdinové jsou nerdi (i když mnohem větší než v IT) to nemá snad žádné záchytné body. Navíc je to mnohem vtipnější a většinu času jsem se opravdu bavil. Ta čtveřice nerdů jsou totiž fakt magoři a jejich slovní přestřelky nebo rozhovory s jejich "normální" sousedkou jsou vynikající (Sheldon rulezzz!). Navíc jsem nezaznamenal snad ani jedinou vyloženě špatnou epizodu, kvalita se zlepšuje díl od dílu a opravdu jsem se skvěle bavil. Doufám, že 2. série bude ve vzrůstu kvality pokračovat, abych mohl vytasit i tu pátou hvězdičku. ()

MMR

O tom, zda budu sledovat nový seriál, který se mi dostane pod ruku, rozhoduje většinou už prvních 5 minut v úvodní epizodě. A co se týče tohohle, tak tady jsem měl jistotu sledování už v první minutě s hláškou o fajn potisku na tričko. Sitcom plný intelektuálního humoru je úplně jiný než ostatní sitcomy, které jsem doposud viděl. Během první série jsem si zamiloval téměř všechny postavy. Nejraději mám jednoznačně hlášky Sheldona, který aniž by si to uvědomoval, dělá seriál takovým, jakým ten seriál doopravdy je. Bez něj by byl seriál poloviční. Samozřejmě nesmim opomenout ksichty, které dělá Penny, zejména právě na intelektuální "kecy" Shelodna či na sexuální narážky Howarda. Nejoblíbenější epizoda: 2 x 03 - Barbarská sublimace (Prvních 9 minut jede v neskutečném tempu). UPGRADE po 4.Sérii: Čtvrtá série povznesla seriál do nebeských výšin, je naprosto dokonalá, jedna epizoda brilantnější než druhá. Jen tak dál:-) ()

liborek_

Křivka nadšení z tohoto seriálu u mě měla průběh přibližně odpovídající funkci f(x)=1/x+konst (kde konst = 3*). Jako seriálový nedivák jsem byl zprvu překvapen kombinací sitcomu s fyzikou - a její vtipností -, ale pak jsem poznal, že zde fyzika hraje pouze marketingovou roli, která má zakrýt, že TBBT je především pseudoerotický sitcom... :-) Množství sexuálních narážek osciluje kolem konstantní vysoké hodnoty, avšak míra nahoty nebo explicitního vyjádření toho, o čem se pořád jen kecá, jde limitně k nule. Jinými slovy, kluci-vědci o TOM pořád mluví, stěžují si, jak jsou sexuálně neúspěšní, přitom s výjimkou Sheldona všichni už měli minimálně čtyři sexuální partnerky (Penny 30.96)... Běžte se zeptat opravdových geeků, kolik jich měli :-). Dále: Penny chodí v odvážných topech ale NIC neukáže; Leonard i Penny leží v posteli těsně po souloži (kterou jsme neviděli!) OBLEČENÍ...atd... Nevadilo by mi to, kdyby ty narážky nebyly postupem času tak OTRAVNÉ (snad v každé epizodě zazní slovo soulož/koitus...). Tato směs pokrytectví, hláškovacího GAUČOVÉHO schématu - tisíckrát provařeného v jiných seriálech (a to jsem vážně seriálový nedivák) - a rostoucí rutiny nevyváží ani to, že občas zazní pojmy Schrödingerova kočka, Higgsův boson, či nějaká děsně chytrá úvaha o počtu dimenzí v teorii superstrun. Jako zábava k svačině je to dobré a doporučeníhodné (opravdu vtipných momentů je tam dost), nicméně jinak je to docela přeceňovaný kousek... Edit: 4. řada způsobila, že se klesající hyperbola spokojenosti proměnila na hyperbolický tangens, asymptoticky lízající hodnotu 3,5*. ()

Phobia

Intelektuálové a jejich mindráky jsou zkrátka vděčným tématem k vtipkování, okamžitě jsem si tu neurotickou bandu géniů oblíbila:-). Ale na rovinu, mám pocit, že potenciál je o trochu větší: něco tomu k dokonalosti chybí.Snad větší překvapivost (menší šablonovitost?), nejsem si jistá, je to jen můj dojem, že by šlo víc "přitlačit na pilu". 80% ()

-bad-mad-wolf-

Sitcomy mají všeobecně takovou "nepříjemnou" vlastnost, že je nezřídkakdy na začátku nesnášíte, pak si na ně zvyknete a ve finále si ty hláškující partičky všeho druhu začnete pouštět cíleně. TBBT sice jede občas trochu na sílu a je ohledně humoru předvídatelný, ale spolehlivě to funguje a zdejší karikatury asociálů jsou bezmála geniální (doslova). Prvních šest sérií top, pak trochu sešup a v poslední sérii příkladně chycený druhý dech. Ústřední trio Sheldon + Leonard + Penny má skvělou chemii a celý seriál spolehlivě táhne, což je super, protože nemusíte (jako v mnoha jiných případech) čekat, až ho zachrání sidekickové. ()

lesumir

Bazinga. Aspon, ze to skoncilo. Prvnich pet serii miluju a kazdy vecer u toho usinam. Ale to ostatni je moc v pici. Nechutne. ()

Ampi

Tomuto výbornému seriálu dlužím pěkný komentář a velmi dobré hodnocení. Dostal jsem se k němu během kurzu angličtiny. Nutno říčt, že jsem si Leonarda, Sheldona, Penny, Howarda a Raje velmi oblibil a těším se na další serii. Hlašek j zde, že by vystačilo na tří další seriály. A výhoda, je že ani netrvá dlouho. Tento seriál doporučuji. ()

Hrabka

Prvotní koment po prvním zhlédnutí 1. a 2. série: Ve srovnání s HIMYM je tento seriál o hodně horší. Zábava je pouze solidní, zasměju se jen občas a některé epizody mě vůbec nebavily. Některé jsou na druhou stranu poměrně dobré, ale celý seriál mi nějak extra nesedl. Neherci jako Penny nebo Leonard jsou v některých situacích úplně mimo, sáhodlouhá vysvětlování Sheldona jsou nevtipná a humor je hodně předvídatelný. Sheldon na druhou stranu umí pobavit nejlépe a jeho klepání nemá chybu, taky Raj je hodně dobrý komik. Celkově je to ale hodně přitažené za vlasy, Sheldon a Howard jsou až moc velcí magoři, to co občas předvádí není ani možný. V tomto případě mě taky hodně vytáčí "smích diváků", který je zde u každé hovadiny a není nijak tlumený. Sitcom, který je pro mě pouhým zabijákem času. Zábava průměrná, moc nechápu všeobecné nadšení. 3* ||| Třetí série určitě nejlepší, bavím se mnohem lépe než u prvních dvou sérií. Jen tak dál a možná zvednu hodnocení... ||| Zvyšuji hodnocení po naprosto destrukčních scénách z prozatím posledních dílů (3. série - 14.,15.,16., 17.), protože když byl Sheldon (spoiler!) vsazen do vězení a týpkům co tam seděli na lavičce řekl: "That's my spot" nebo když "bazingoval" v bazénu barevných kuliček, tak mě totálně dostal a já se poprvé v tomto seriálu výrazně bavil. 4* ||| Když tak na celý seriál koukám podruhé, tak se mi začíná líbit víc a víc. Ústřední postavy a jejich osobitý humor si mě začínají silně získávat. Ale HIMYM je stejně lepší! ;-) ||| Po první třetině 4. série a po zhlédnutí všech dílů 2x musím dát plné hodnocení. Momentálně (listopad 2010) mě žádný jiný sitcom nedokáže tak zabavit jako TBBT. A staré díly si náhodně pouštím pořád dokola. Nechápu, co se mi na tom ze začátku nelíbilo, ale teď je to velká paráda. A narozdíl od HIMYM si myslím, že tady je každá série stejně skvělá. I ta čtvrtá si udržela skvělou úroveň! 5* ||| I pátá série dokáže stále velmi dobře pobavit. Sice se najdou slabší díly, ale většina epizod stojí za to. Ústřední čtyřka to stále bezpečně táhne a přináší největší pobavení. Ženský jsou na druhý koleji a největší omyl seriálu Amy by měl rychle zmizet, což se bohužel zřejmě nestane. Ona je jediná kaňka na tomto výtečném sitcomu. ||| 6. série: Už to sice není to co na začátku, ale pořád je to velmi dobrá zábava (to HIMYM v 6. sérii už těžce nevědělo). Pánové stále dokáží pobavit, ženský jsou spíš otravný, ale co se dá dělat, seriál i tak pořád stojí za to... ||| Samotného mě to dost překvapuje, ale běží 11. série a seriál je stále koukatelný. Zábava je solidní a člověk se stále místy dokáže od srdce zasmát. Silnější díly střídají slabší, kluci stále baví, dívky prudí, v celkovém pohledu je to stále celkem slušné. ||| Celkové moje hodnocení tohoto sitcomu je asi takové, že za celé ty roky jsem si tu partu tak oblíbil, že na to čučím prakticky pořád v TV. Běží to stále dokola, takže rád si to večer zapnu (2021). Seriál si až do konce udržel obstojný humor a nenabídl žádné extra trapnosti (narozdíl od zpackaného HIMYM), za což jsem nesmírně rád. TBBT můžu aktuálně považovat za můj nejoblíbější komediální seriál vůbec (2022). () (méně) (více)

kinej

Srovnání s IT Crowd se vysloveně vybízí. IT Crowd je geniální. Má několik epizod, na které se vydržím dívat znovu a znovu a nepřetanu se smát. Pak má několik epizod, které jsou slabé. Přeci jen jej kompletně píše nejspíš jen jeden člověk. Big Bang Theory sice není nikdy tak geniální jako ty nejlepší epizody IT, ale za to je výborný celý. Všechny epizody jsou, díky továrnímu stylu výroby ala Přátelé, stejně našlapané a nevšimnul jsem si zatím nějakých slabších. A další výhodou je, že je jich hodně. Takže by se dalo říct, že v IT je humor koncentrovanější do pár fenomanálních epizod, v Big Bang Theory je rovnoměnrně rozpuštěn do všech. ()

cheyene

Leonard Hofstadter, Sheldon Cooper, Penny, Howard Wolowitz a Rajesh Koothrappali. Jádro celého seriálu, které je natolik zábavné, kontrastní a sympatické, že si je nelze neoblíbit. Leonard a Howard mi od začátku padli do noty a jejich oblíbenost se stále drží a neklesá. U Sheldona, Penny a Raje byly sympatie proměnlivé, ale čím víc epizod jsem viděl, tím více jsem si všechny oblíbil. Zejména u Raje bych podle úvodních dílů nečekal, že se stane moji oblíbenou postavou. Sheldon se svým autisticky strukturovaným životem, nepoužitelností do běžných životních situací a nezměrnou inteligencí, je nesmírně zábavný prvek celého sitcomu. Penny. ... Penny. ... Penny. Leonarde. ... Leonarde. ... Leonarde. Leonarde a Penny. ... Leonarde a Penny. ... Leonarde a Penny. :)) Některé herecké výkony jsou tu hodny opravdu veliké pocty! Pravdou je, že americký humor těží zejména z dvojsmyslů a narážek na sex, ovšem o to víc si pak člověk cení nějakého inteligentnějšího a náročnějšího vtípku. BAZINGA! ()

juta

Nejlepší seriál pro geeky, ale i pro "normální" osazenstvo. Každá postava má v tomto seriálu své kouzlo. Nejraději mám samozřejmě Jima Parsonse, který ztvárnil postavu Sheldona. Jeho herecké výkony jsou ohromující. Bez něj by to nebylo ono. Tlemím se opravdu pokaždé a divím se, že každý díl toho přinese tolik, i když to trvá jenom dvacet minut. Kdo ještě neviděl ani jeden díl, ten ať to rychle napraví! ()

Jacinda

Pokud jsem snad o tomto seriálu kdy na chvíli pochybovala, přesvědčil mě definitivně dokonalý díl-Sheldon is sick...Scéna s Howardovou matkou mě natolik rozesmála, že jsem málem spadla ze židle. Kombinace naivní Penny, arogantního Sheldona, stydlivého Leonarda, nadrženého Howarda a cizokrajného Rajeshe je neskutečná. Humor navíc není jen pro fyzikálně či matematicky vzdělané lidi, rozesmán bude i průměrný člověk. A možná se i něco přiučí. Tak a já si jdu zahrát 3D šachy, třeba vyhraju aspon v jedné dimenzi :-) ()

ladynka

1. série - 4*, 2. série - 5*, 3. série - 4*, 4. série - 3*, 5. série - 3*, 6. série - 3*. S tím, jak se mění tento seriál v tuctovou komediální vztahovku, snižuji hodnocení po jednotlivých seriích. Chápu snahu o vývoj postav někam jinam, ale dávat tím prostor těm hrůzným ženským postavám mi nepřipadá jako šťastné řešení. ()

JohnnyD

Na polceste k dokonalosti. Bohužiaľ nejedná sa, ako sa zdá, o priamočiaro nerdy/geeky zábavu, časom tvorcovia ustúpili majoritnému divákovi a gro seriálu sa premenilo na vzťahy a sex, čo graduje v neznesiteľnej tretej sérii. Je to toto prečo človek pozerá seriál, kde sú hlavné postavy banda komiksových fanúšikov/fyzikov? Aj tí nerdi už nie sú ako boli, kým na začiatku len márne túžili čo i len sa porozprávať so ženou, na konci štvrtej série väčšina z nich má vzťah a kto nemá, tak ten sa vychrápal minimálne s desiatimi ženami. Je škoda, ako vynikajúce seriály (so skvelými hercami!) vedia časom klesnúť pre podlizovanie sa vkusu masy. Big Bang Theory je napriek tomu bezpochyby skvelý a zábavný seriál, no zbavil sa svojej výnimočnosti na úkor sledovanosti. 1. séria 100%, 2. séria 80%, 3. séria 40%, 4. séria 70% PS: v piatej sérii ide seriál radikálne do sračiek. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění