Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Režie:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (více)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (více)

Série(8) / Epizody(153)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

snebka

1. série 70/100 ****. 2. série 80/100 **** 3. série 85/100 ***** 4. série 80/100 **** 5. série 85/100 ***** 6. série 75/100 **** ()

departed

Boží. Hype šel ze všech stran, ať už od video úryvků různě na netu, memes, nebo jen doporučení, řekl jsem si, že to zkusím a i přestože na konci první série jsem váhal, jestli tomu dát šanci a pokračovat, jsem rád, že jsem se rozhodl tak učinit. Je to nahláškovaný až po strop, správný timing, repliky, scénář, situace, postavy, tempo, nápady na jednotlivý díly a nejlepší je, že to nepolevuje, naopak to s dalšíma sériema přidává na absurditě a nežene se to nikam do extrémů. Jako kdyby se někdo rozhodl udělat light hranou verzi Family Guye, South Parku a Simpsonů a zasadil ho do policejního prostředí se sympatickou bandou trhlých lidí a nechal je sypat jednu hlášku za druhou. Hodnoceno: 7 sérií. ()

simi78

Podle mě moderní klasika. Seriál který se těžce inspiroval nepovedenými prácemi před ním a vypíchl si správný čas na produkci. Své procento si poctivě zasloužil. ()

panPatejl

Docela příjemné překvapení že takový prvoplánový sitcom starého formátu může být až neuvěřitelně zábavný a koukatelný. Bohužel postupem času čím dál tím víc prorůstá různými woke PC bullshity a jinými mravokárnými sajrajty, které nemají v kinematografii (a už vůbec ne v komedii) co dělat. Ze začátku to ještě šlo přehlídnout ale ke konci už to začalo přerůstat do tak nechutných rozměrů, že se musím držet abych celý seroš neposlal do odpadu... Prvních pár sérií ale fakt potěšilo tak budiž ohodnocena každá zvlášť... ()

derive

Pilot byl skvělej a po devíti epkách se pořád chci podívat na další. Co víc říct :) Jsou to takové jednohubky. ()

riza-do

Inteligence policejního oddělení je jak z tradičních policejních vtipů. Bohužel ne těch dobrých. Hloupost hlavních postav a nucenost humoru působících až trapně bohužel nechybí, zato snad už chybí jen otravný zrzek, aby tuto partičku doplnil. Naštěstí mi sekání videa některých dílů dopřálo nový nádech, abych byl vůbec schopen tento hloupý pokus o komediální seriál vstřebat. V některých ohledech bych se nebál ve srovnání s Policajty z předměstí, i když o něco navíc brooklynská verze přeci jen má. ()

JohnnyBoy

Klasický screwball timing zasazený do jinak velice reálného konceptu. Mě se ohromně líbí, že to není sitkom před diváky ve třech místnostech, ale že to žije a dokonce nechybí ani pár jednduchých akčních scén. Výborné je nevtíravé používání krátkých komických flashbacků, na kterých humor BNN stojí docela dost. Jasně chybí tu taková ta chirurgicky dramatická komediální přesnost zápletky, kterou umí Linehan (některé díly IT Crowd), ale tohle je americký komediální seriál a ten vždy šel víc po postavách a prostředí, než po přesnosti scénáře. Navíc se mi opravdu líbí, že je to uvolněný, hravý, ale pořád nějak živý. Poslední epizoda série navíc naznačila, že komediální svět jednoho policejního oddělení by se mohl rozrůst ještě šťavnatější kontinent... ()

Michal687

Jeden z mála komedialních seriálů který se zlepšuje s každou serií. Chemie mezi devadesát devítkou je skvělá. Navíc postupem času se vyvinou i zajímavé příběhové oblouky skrze jednotlivé série. ()

oasismanik

Fajn oddychovka, postavy sú jedinečné, každá je svojským spôsobom vtipná,zápletky samozrejme väčšinou debilné, ako to už pri podobnom type seriálov býva. Problém mám s tým, že mi žiadna postava neprirástla k srdcu ako pri kultovkách typu himym, big bang theory, dva a pol chlapa, modern familly. Ale týmto seriálom sa proste brooklyn 99 nemôže ani zdaleka rovnať, je to len priemer, neurazí, nenadchne, ale celkom solídne pobaví. PS: Po 4 sérií s tým končím, predsa len, sú aj lepšie sitcomy, o dosť lepšie. ()

MFloyd

Neskutečně přestřelená komedie s úžasně střelenými postavami. I když nejsem velkej fanda s(h)itcomů, tak musím uznat, že tohle je pro mě zatím nejlepší komedie typu "vypnout mozek a prostě se bavit". ()

JosefTomas

Samberga mám rád od dob, co pro SNL dělal vtipné videoklipy se skupinou Lonelyisland. Proto ho rád uvítám v čemkoliv, když může naplno prokázat své schopnosti (jako právě v SNL) a to Broklyn 99 nabízí. Díly krásně odsýpají a díky natáčení několika kamer najednou se může prodat reakce každé postavy co nejlépe. Postavy sami o sobě fungují velmi dobře a takovou plejádu exotů jen tak nenajdete a jsou zahrány tak skvěle, že vám každá přiroste k srdci. Už aby tu byla další série. ()

soviczka

Tak jo, po počátečních rozpacích mám v polovině druhé série konečně jasno - je to boží seriál! A po třetí sérii Brooklyn 99 zcela bezmezně miluju, je to geniální! ()

ONko

U mna nekompromisne najlepsia situacna komedia. (Update: No longer true po zhliadnuti The Office) Postavy vsetky svojske a sympaticke. Humor skvely. Zarucene dvihne naladu akykolvek diel. A ano, mam rad aj Ginu, nenavidel by som ju v realite, ale v serialy super :) Kazda scena s Holtom je sperk. Ano, Peralta je infantillny, ale je to vec zvyku. Taktiez clovek velmi nevnima "diverzitu nasilu", napr. to ze je kapitanom cierny gay mi vobec neprislo nutene, jeho postava nebola absolutne zalozena na jeho sexualite. ()

johnny01

Je úžasné, že na tak malém časovém prostoru tvůrci zvládají jak komediální rovinu, tak i kriminální. Po kriminální stránce se seriál samozřejmě nemůže rovnat jiným pořadům tohoto žánrů, je to často hodně zhuštěné a zkratkovité, ale přesto jsou i některé případy povedené, zejména ten poslední, kdy dějová otočka byla skutečně překvapující. Povedený byl i díl se sázkou. Kamera je mírně roztřesená, ale to nevadí a nakonec to dodává seriálu civilnosti, povedené je i přibližování záběru. Je možná škoda, že kriminálně na sebe díly moc nenavazují (chápu, že to by fungovalo pouze při sledování najednou), ale v nekriminální rovině se děj vyvíjí i v průběhu celé série, což oceňuji. Postavy jsou dobře propracované a chemie mezi nimi funguje skvěle. (k 1. sérii) ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse