poster

Station 19 (TV seriál)

 • Slovensko

  V ohni

Akční / Drama / Thriller / Romantický

USA, 2018–2020, 26 h 27 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Stacy McKee

Hudba:

Photek, Danny Lux

Hrají:

Jason George, Grey Damon, Barrett Doss, Alberto Frezza, Jay Hayden, Danielle Savre, Miguel Sandoval, Ashlee Füss, Leslie Hope, Jaina Lee Ortiz, Okieriete Onaodowan, Ellen Pompeo, Chandra Wilson, Erica Piccininni, Marla Gibbs, Brenda Song, Jack Axelrod, Peri Gilpin, Megan Gallagher, Sterling Sulieman, Abby Miller, Brett Tucker, Chelsea Ricketts, Phoebe Neidhardt, Jee Young Han, Brad Beyer, Kimia Behpoornia, Nicole Hayden, Wyndoline Landry, Radek Lord, Michael Cassidy, Suzy Nakamura, Linara Washington, Annie Tedesco, John Eddins, Roy Vongtama, Sarayu Blue, Jake Borelli, Joely Fisher, Giacomo Gianniotti, Vanessa Marano, Boris Kodjoe, James Logan, Joseph Michael Harris, Kelly McCreary, Flex Alexander, Stefanie Black, Joseph Piccuirro, Christine Corpuz, Carol Locatell, Ramon De Ocampo, Elimu Nelson, Charles Maceo, Matthew Boylan, Dermot Mulroney, Janeshia Adams-Ginyard, Ellen Wroe, Rebecca Field, Troy Winbush, Isabella Acres, Chandra Wilson (a.z.), Sprague Grayden, Hector Luis Bustamante, Gina Gallego, Leah Lewis, Cameron Cowperthwaite, June Carryl, Barry Shabaka Henley, Michael Welch, Lisseth Chavez, David Barrera, Michelle Arthur, Hina Khan, Anjali Bhimani, Alexander G. Eckert, JoBeth Williams, Barbara Eve Harris, Jeffrey D. Sams, Kyla-Drew, Sarah Oh, Christine Lakin, Tanedra Howard, Alex Désert, Talia Jackson, Benjamin Thys, Birgundi Baker, Jesse Williams, Ann Cusack, Jaicy Elliot, Alex Landi, Alex Blue Davis, Kelly Thiebaud, Tangie Ambrose, Greg Germann, Martin Martinez, Juliet Donenfeld
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jprmusic
  **

  Nuže vzhůru do genderově vyváženého světa požárníků, kde na každý heterosexuální pár musí být jeden homosexuální a na jednoho velitele jedna velitelka .... ne že by to byl úplně blbej seriál, ale že bych se musel dívat na dva líbající chlapy, to fakt nemusím.... na druhou stranu pokud to nékomu nevadí, je to klasická seriálová jednohubka, lehce stravitelná, snadno zapomenutelná.(7.1.2020)

 • novoten
  ***

  1. série - 75% - V žádném aspektu se netlačí na pilu, protože v Grey's Anatomy i Private Practice bylo vztahových peripetií i tematických zádrhelů takové množství, že by diváka teoreticky nemělo nic překvapit ani v hořlavých kulisách. Jen všemu dění smutně často chybí moment překvapení, hlavní hrdinka se v očekávaném milostném trojúhelníku chová jako slon v porcelánu a k mému šoku pak většinu akcí zachraňuje Jay Hayden, kterého jsem jen o rok dříve nemohl vystát v The Catch. S postupujícím časem a zapadnutím do kolektivu si na Stanici 19 připadám stále lépe (jakkoli slušná várka charakterů zatím nemá moc co nabídnout), gradovaná hádanka o volbě šéfa funguje a vůbec se z celého počinu v nabité konkurenci (Murphyho 9-1-1 přesto zůstává o půl stupně jinde) vyklubala nadsazená a příjemně (!) patetická show, která dokázala ve spoustě aspektů ukázat záda procedurálním žánrovkám. 2. série - 50% - Obzvlášť v porovnání s nestárnoucí GA stále rozpačitější. Snad všechny hlavní postavy se chovají jako zmatené děti a jejich konflikty jsou v těch nejvyhrocenějších (a tedy nejméně vhodných) situacích až trapně banální. Perfektní písničkový soundtrack tak zůstává emocionálně nevyužitý a nějak mě zasáhnout dokážou jenom ty nejdramatičtější chvíle, kdy jde vážně o život. Nejlepším příkladem slepé uličky je epizoda Baby Boom, ve které se komplet ansámbl (tedy charaktery ve věku cca 25-50 let) střídavě bojí pohlídat, přebalit nebo i jen podržet malé dítě. Odchod Stacy McKee z pozice hlavní tvůrkyně tak vítám a příchod sebejisté Kristy Vernoff beru jako jedinou možnou spásu. Zvyšující se pravděpodobnost množících se crossoverů ale očekávám s nemalou hrůzou.(22.8.2018)

 • KevSpa
  ****

  Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90%(22.5.2018)

 • Pajky3
  ***

  Dlouho očekávaný spin-off Grey's Anatomy se konečně dočkal svého odvysílání. A musím říct, že jsem na něj byl docela zvědavý. Je vidět (i slyšet), že na svém předchůdci to bude hodně stavět. Ať už jde o ten voiceover, práci s kamerou nebo používání hudby a milostných trojúhelníků. Nadšení se ale nekoná. Postava, která mě nebavila v Grey's, přichází do společnosti dalších postav, které na první pohled zrovna nesbírají sympatie. A na hasičskou stanici je tam překvapivě hodně ženských postav, skoro polovina týmu. (Nedalo mi to a musel jsem si to vygooglit, abych zjistil, že mezi hasiči v US je něco mezi 4–8 procenty žen). Chápu proč je to tak, ale třeba Chicago Fire vyřešilo jejich přísun elegantnějším způsobem. Dokoukal jsem první řadu, ale nejsem si jistý, jestli mi stojí za to pokračovat. Co se týče hasičů, tak mám radši Chicago Fire, a není provázané s Grey's natolik, aby to pro mě bylo dostatečně zajímavé.(23.5.2018)

 • Gogo333
  **

  Jde o další spin-off seriálu Grey's Anatomy. Tentokrát v pojetí hasičů. Seriál je strašná telenovela a řeší se pořád vztahy. Samotné výjezdy jsou spíše okrajově. Akce to moc nepobralo a to málo je spíše k smíchu. Scéna s modrým ohněm byla docela fajn, ale hned v další epizodě to zabili scénou na střeše, která vypadala tak děsně uměle a studiově, že sem nechápal, že to mohli vypustit. Logika některých postav je taky dost mimo. Skočit do jezírka chemikálií bez dýchacího přístroje a nějakou dobu tam plavat, přitom o tom ani neříct kolegům, to je rozhodně velice inteligentní. Pokud si chcete užít hasiče tak doporučím klasiku Chicago Fire a nebo novinku 9-1-1, případně nějaký starší kousek v podobě Rescue me a The Smoke.(17.5.2018)

 • - Seriálová hasičská stanice 19 je ve skutečnosti stanice 20 na adrese 2800 15th Ave W, Seattle. Stanice byla otevřena na konci roku 2014 a slouží na ní Engine 20. (Tuzinho)