Dlouho očekávaný spin-off Grey's Anatomy se konečně dočkal svého odvysílání. A musím říct, že jsem na něj byl docela zvědavý. Je vidět (i slyšet), že na svém předchůdci to bude hodně stavět. Ať už jde o ten voiceover, práci s kamerou nebo používání hudby a milostných trojúhelníků. Nadšení se ale nekoná. Postava, která mě nebavila v Grey's, přichází do společnosti dalších postav, které na první pohled zrovna nesbírají sympatie. A na hasičskou stanici je tam překvapivě hodně ženských postav, skoro polovina týmu. (Nedalo mi to a musel jsem si to vygooglit, abych zjistil, že mezi hasiči v US je něco mezi 4–8 procenty žen). Chápu proč je to tak, ale třeba Chicago Fire vyřešilo jejich přísun elegantnějším způsobem. Dokoukal jsem první řadu, ale nejsem si jistý, jestli mi stojí za to pokračovat. Co se týče hasičů, tak mám radši Chicago Fire, a není provázané s Grey's natolik, aby to pro mě bylo dostatečně zajímavé.(23.5.2018)

Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90%(22.5.2018)

1. série - 75% - V žádném aspektu se netlačí na pilu, protože v Grey's Anatomy i Private Practice bylo vztahových peripetií i tematických zádrhelů takové množství, že by diváka teoreticky nemělo nic překvapit ani v hořlavých kulisách. Jen všemu dění smutně často chybí moment překvapení, hlavní hrdinka se v očekávaném milostném trojúhelníku chová jako slon v porcelánu a k mému šoku pak většinu akcí zachraňuje Jay Hayden, kterého jsem jen o rok dříve nemohl vystát v The Catch. S postupujícím časem a zapadnutím do kolektivu si na Stanici 19 připadám stále lépe (jakkoli slušná várka charakterů zatím nemá moc co nabídnout), gradovaná hádanka o volbě šéfa funguje a vůbec se z celého počinu v nabité konkurenci (Murphyho 9-1-1 přesto zůstává o půl stupně jinde) vyklubala nadsazená a příjemně (!) patetická show, která dokázala ukázat záda procedurálním žánrovkám.(22.8.2018)

• Gogo333

Jde o další spin-off seriálu Grey's Anatomy. Tentokrát v pojetí hasičů. Seriál je strašná telenovela a řeší se pořád vztahy. Samotné výjezdy jsou spíše okrajově. Akce to moc nepobralo a to málo je spíše k smíchu. Scéna s modrým ohněm byla docela fajn, ale hned v další epizodě to zabili scénou na střeše, která vypadala tak děsně uměle a studiově, že sem nechápal, že to mohli vypustit. Logika některých postav je taky dost mimo. Skočit do jezírka chemikálií bez dýchacího přístroje a nějakou dobu tam plavat, přitom o tom ani neříct kolegům, to je rozhodně velice inteligentní. Pokud si chcete užít hasiče tak doporučím klasiku Chicago Fire a nebo novinku 9-1-1, případně nějaký starší kousek v podobě Rescue me a The Smoke.(17.5.2018)

Kdo má rád produkci Shondy Rhimes, přijde si na svý, nicméně pro mě zatím jeden ze slabších počinů. Každopádně jsem ale po finále zvědavý na další sezónu... :)(6.6.2018)

• - Seriálová hasičská stanice 19 je ve skutečnosti stanice 20 na adrese 2800 15th Ave W, Seattle. Stanice byla otevřena na konci roku 2014 a slouží na ní Engine 20. (Tuzinho)