Station 19

(TV seriál)
  • Slovensko V ohni
Akční / Drama / Thriller / Romantický
USA, (2018–2021), 42 h 12 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Stacy McKee

Photek, Danny Lux

Jason George, Grey Damon, Barrett Doss, Alberto Frezza, Jay Hayden, Danielle Savre, Miguel Sandoval, Ashlee Füss, Leslie Hope, (více)

Série(4) / Epizody(59)

Príbehy členov tímu hasičskej stanice Station 19 v Seattli. Seriál zobrazuje súkromný i profesionálny život skupiny hrdinských hasičov, od kapitána až po nováčikov. Sledujeme skupinu odvážnych mužov a žien z hasičskej stanice Station 19 v Seattli, ktorí denne riskujú svoje životy pre záchranu iných ľudí a svedomito vykonávajú svoje výnimočné povolanie, aj keď majú problém skĺbiť svoj pracovný a súkromný život... Hasičskej jednotke z požiarnej stanice Station 19 v Seattli dlhé roky velil skúsený kapitán Pruitt Herrera. Všetko sa zmenilo v deň, keď požiar vypukol v jeho vlastnom byte a on sám sa ocitol v smrteľnom nebezpečenstve. Jeho hasičský tím mu zachráni život len s vypätím všetkých síl, pričom v extrémne riskantnej akcii šlo všetkým o život. Jeho podriadení nasadili životy nad rámec bežných zásahov a konali za hranicami predpisov a nariadení. Kapitán Herrera katastrofu prežil, ale je ťažko zranený a jeho jednotka potrebuje nového veliteľa. Po svojom otcovi by funkciu rada prevzala jeho dcéra Andrea "Andy" Herrerová, ale je tu aj ďalší kandidát na veliteľa, poručík Jack Gibson, ktorý je v súkromí tajným milencom Andrey. Riešenie situácie sa dočasne zaseklo, a kým nepadne oficiálne rozhodnutie o novom vedení hasičskej stanice, Andy s Jackom musia za ňu spoločne prevziať zodpovednosť. (TV JOJ)

jprmusic

Nuže vzhůru do genderově vyváženého světa požárníků, kde na každý heterosexuální pár musí být jeden homosexuální a na jednoho velitele jedna velitelka .... ne že by to byl úplně blbej seriál, ale že bych se musel dívat na dva líbající chlapy, to fakt nemusím.... na druhou stranu pokud to nékomu nevadí, je to klasická seriálová jednohubka, lehce stravitelná, snadno zapomenutelná. ()

novoten

1. série - 75% - V žádném aspektu se netlačí na pilu, protože v Grey's Anatomy i Private Practice bylo vztahových peripetií i tematických zádrhelů takové množství, že by diváka teoreticky nemělo nic překvapit ani v hořlavých kulisách. Jen všemu dění smutně často chybí moment překvapení, hlavní hrdinka se v očekávaném milostném trojúhelníku chová jako slon v porcelánu a k mému šoku pak většinu akcí zachraňuje Jay Hayden, kterého jsem jen o rok dříve nemohl vystát v The Catch. S postupujícím časem a zapadnutím do kolektivu si na Stanici 19 připadám stále lépe (jakkoli slušná várka charakterů zatím nemá moc co nabídnout), gradovaná hádanka o volbě šéfa funguje a vůbec se z celého počinu v nabité konkurenci (Murphyho 9-1-1 s nadhledem zůstává o půl stupně jinde) vyklubala nadsazená a příjemně (!) patetická show, která dokázala ve spoustě aspektů ukázat záda procedurálním žánrovkám. 2. série - 50% - Obzvlášť v porovnání s nestárnoucí GA stále rozpačitější. Snad všechny hlavní postavy se chovají jako zmatené děti a jejich konflikty jsou v těch nejvyhrocenějších (a tedy i nejméně vhodných) situacích až trapně banální. Perfektní písničkový soundtrack tak zůstává emocionálně nevyužitý a nějak mě zasáhnout dokážou jenom ty nejdramatičtější chvíle, kdy jde vážně o život. Nejlepším příkladem slepé uličky je epizoda Baby Boom, ve které se komplet ansámbl (tedy charaktery ve věku cca 25-50 let) střídavě bojí pohlídat, přebalit nebo i jen podržet malé dítě. Odchod Stacy McKee z pozice hlavní tvůrkyně tak vítám a příchod sebejisté Kristy Vernoff beru jako jedinou možnou spásu. Zvyšující se pravděpodobnost množících se crossoverů ale očekávám s rostoucí hrůzou. 3. série - 70% - Potěšující skok nahoru, u kterého je až překvapivě patrný nový autorský rukopis. Konečně mám totiž pocit, že je o co hrát, že seriál není jen povinnou jednohubkou. Bohužel se tak děje až příliš podobným vývojem jako v sesterském seriálu. Nehodící se postavy jsou po desítkách epizod odpraveny pochybným způsobem, zapracovat nováčky je slušná dřina a charaktery se posouvají dopředu jen pomocí ztrát, rozchodů a vůbec utrpení. Konečně má ale každá z nich vlastní posun, vlastní drama a byť je ta šablona povědomá a jednotlivé dějové skoky předvídatelné, proti druhé sezóně, kde se seriál jen točil v kruhu, je to poklad. Jinak tu mám pořád svůj oblíbený ship, bez kterého si Devatenáctku v tuto chvíli neumím představit (Andy a Sullivan), nejoblíbenější postavu (Travis) i divácky oblíbené jedince, bez kterých bych se ale s radostí obešel, protože pro mě do dění nic nosného nepřináší (Vic, Maya). Není to dokonalá podívaná a počítám s tím, že ani nikdy nebude, ale spád a dynamiku dlouhodobých ústředních hráčů má v současnosti na jedničku. ()

Pajky3

Dlouho očekávaný spin-off Grey's Anatomy se konečně dočkal svého odvysílání. A musím říct, že jsem na něj byl docela zvědavý. Je vidět (i slyšet), že na svém předchůdci to bude hodně stavět. Ať už jde o ten voiceover, práci s kamerou nebo používání hudby a milostných trojúhelníků. Nadšení se ale nekoná. Postava, která mě nebavila v Grey's, přichází do společnosti dalších postav, které na první pohled zrovna nesbírají sympatie. A na hasičskou stanici je tam překvapivě hodně ženských postav, skoro polovina týmu. (Nedalo mi to a musel jsem si to vygooglit, abych zjistil, že mezi hasiči v US je něco mezi 4–8 procenty žen). Chápu proč je to tak, ale třeba Chicago Fire vyřešilo jejich přísun elegantnějším způsobem. Dokoukal jsem první řadu, ale nejsem si jistý, jestli mi stojí za to pokračovat. Co se týče hasičů, tak mám radši Chicago Fire, a není provázané s Grey's natolik, aby to pro mě bylo dostatečně zajímavé. ()

KevSpa

Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90% ()

Gogo333

Jde o další spin-off seriálu Grey's Anatomy. Tentokrát v pojetí hasičů. Seriál je strašná telenovela a řeší se pořád vztahy. Samotné výjezdy jsou spíše okrajově. Akce to moc nepobralo a to málo je spíše k smíchu. Scéna s modrým ohněm byla docela fajn, ale hned v další epizodě to zabili scénou na střeše, která vypadala tak děsně uměle a studiově, že sem nechápal, že to mohli vypustit. Logika některých postav je taky dost mimo. Skočit do jezírka chemikálií bez dýchacího přístroje a nějakou dobu tam plavat, přitom o tom ani neříct kolegům, to je rozhodně velice inteligentní. Pokud si chcete užít hasiče tak doporučím klasiku Chicago Fire a nebo novinku 9-1-1, případně nějaký starší kousek v podobě Rescue me a The Smoke. ()

Galerie (1 729)

• Seriálová hasičská stanice 19 je ve skutečnosti stanice 20 na adrese 2800 15th Ave W, Seattle. Stanice byla otevřena na konci roku 2014 a slouží na ní Engine 20. (Tuzinho)