Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

vecnaAmbra

Sledujem po dlhšej dobe znova a popravde už okolo stredu tretej série je to s prezentovaním dokonalej americkej rodinky, ktorá si vždy všetko vysvetlí a vzájomne sa ospravedlní takmer na zvracanie a ani tá atmosféra už nie je vždy taká pohodová, ale seriál bol až do konca štvrtej rady ešte stále plný výborných hlášok a pohoda sa celkom nevytratila, aj keď decká už boli staršie. / Vlastne celá štvrtá séria aj kde je Carol tehotná je špica, akurát pretrpím typické "Mužu s tebou mluvit?" Trebárs časť 04-15- polemiku o Adamovi a Eve vymýšľal snáď génius. A Cody je proste fenomén, ani sa nechce veriť, že by ten herec nebol taký aj v skutočnosti. Také postavy sú jednoducho nenahraditeľné. Ono keď sa začnú v seriáli točiť napr. nejaké fiktívne pohľady do budúcnosti postáv, je to znakom toho, že tvorcom dochádzajú nápady a seriál je čoraz viac vtipný nasilu ako naozaj. Prvé diely však zostávajú veľkou nostalgickou srdcovkou a spomienkou na to, ako sme sa večer ponáhľali k televízii (počas dlhej úvodnej znelky sa ešte stihlo odskočiť po niečo dobré pod zub) a tiež na spolužiaka na základke notoricky napodobňujúceho (neúspešne) Codyho. Prekvapilo ma, že Suzanne Somers sa narodila v roku 1946, čo by znamenalo že v 1991, kedy sa seriál začal natáčať mala už 45 rokov, pritom v tretej sérii sama hrá, že má 40. Tak to klobúk dole pred jej postavou a kondíciou. Ale všetci boli výborní, keď už spomínate svoje obľúbené postavy, veď taký J.T. predsa tiež nemal chybu. ()

DiableBlanc

Nadčasový ...až nedávno mi došla ovšem absence Codyho a je tohoto charakteru prostě škoda :// jeho nástupci nezvládli nahrazení ani v 50% rozsahu ...ale i scény z porodu nebo těhotenství či při výchově dětí jsou pojaty tak, že jako dítě/puberťáka Vás "vychovávaj" dětští hrdinové a v dospělosti jsou vzorem Carol a Frank ()

tein

Úžasný vtipný seriál, který často pohladí na duši ale občas svým moralizováním (hlavně v posledních sériích) leze dost na nervy. Ostatně poslední série bez "Koudyho" stojí za zlámanou grešli a s příchodem otravného Frantíka se to ještě umocní. Z poslední série jej nakonec vyřadili, ale té už nepomohl ani na jeden díl návrat Koudyho, jež zde stejně byl "jen do počtu". Všechno jednou končí a tady je dobře, že to už moc dýl nenatahovali, ikdyž celá tato divná rodinka mi bude dost chybět. ()

Gilmak

Seriál mých mladých let, dobrá oddechovka, dobře napsaný scénář. Kouďák asi jedna z nejlepších seriálových postav 90. let.  85%       P.S. Nejhorší komentář: Oscar ()

Dzanecki

Není třeba snad ani představovat tento sitcom. Dvě rodiny spojí své osudy a vytvářejí tím tak jednu novou obrovskou rodinu, ve které se každý musí prokousat a najít si cestu navzájem. Příběh je super, vtipy velmi povedené a každý z herců svojí roli zahrál, až na výjimky, dokonale. Pár přešlapů tam ale za mě je. Přiznám se, že subjektivně každý ideální a poučný konec mě už nudil. Věděl jsem totiž už při začátku zápletky, jak to dopadne, což na rozdíl od jiných sitcomů šlo předvídat hůře či nikoli.  Neříkám, že dobrý a spravedlivý konec je špatný, ale když už jde o 100. díl, působí to už fádně. Z tohoto důvodu a dalších menších bezvýznamných šrámů dávám 4*, jelikož se jedná o legendární seriál. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard