Inspektor Taggart

• Velká Británie Taggart
Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (1983–2010), 159 h 21 min (Minutáž: 45–153 min)

Tvůrci:

Glenn Chandler

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard (více)

Série(27) / Epizody(110)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (61)

Ohni, hoř! (2002) (S18E02)

S18E02. Tak především Jackie Redd to těžce nese, ona milovala svého šéfa Michaela Jardina, navíc její manžel se chce po 2 letech rozejít, resp. chce jít na lepší flek až do Londýna k metropolitní policii. Nový šéf týmu Matt Burke zrovna není lidumil a mezi ním a Jackie to zrovna nejiskří. A teď k ději. Tentokrát se hledá nejen žhář. A vrcholí to tak, že Jackie s Burkem musí zneškodnit bombu, takže trocha akce a trocha napětí. ()

Páteční vernisáž (2002) (S18E04)

Kdo neumí, učí. Jeden učitel kreslení, bývalý neúspěšný malíř, jehož kariéry hned při první výstavě zastavil jeden kritik. Takže jde o pomstu? Těla mrtvých jsou studentů jsou aranžovaná jak na obrazech neoklacisistních umělců. ()

Bouchač (2002) (S19E01)

Season 19 | Episode 1. I v přístavních docích se může dít něco nekalého. Jde ale spíš o podprůměrný díl, kde je chvilka napětí až u samého konce. 50% ()

Zatmívačka (2002) (S19E02)

Krátký díl o tom, jak se nevyplatí dělat nevinnému manželovi alibi, když se sama na policii prořekne, že ji propíchla zezadu. Ale jinak celkem nuuudaaa. ()

Krvavé peníze (2002) (S19E03)

Uf, no, prostě tentokrát nuda. ()

Zkažená krev (2003) (S19E05)

Už jen odvar toho, co byly předešlé díly. Nový tým vyšetřovatelů pod vedením Matta Burke už nepůsobí tak kompaktně, jak to ještě bylo za už v seriálu zabitého Michaela Jardine. Zajímavostí je, že do týmu je přiřazena taková nevzhledná turbo-kariéristka seržantka Fairchildová jakože na praxi. 52% ()

S vyloučením veřejnosti (2003) (S19E06)

Konečně zase jednou zajímavý díl v této nové řadě. Je to v podstatě sólovka pro inspektora Robyho a o tom, jak se zamiloval do jedné blonďaté buchty a taky se to tu zamotá jeho bývalý a první šéf u policie. 2019: Přihodil jsem frčku, protože je to z celé řady asi nejlepší díl. Roby Ross se sice na začátku zamotá do vraždy, aby potom rozluštil tento a jeden starý případ, kdy začínal. A mě se to líbilo. 71% ()

Oko za oko (2003) (S19E07)

Formát 4:3. Takový trochu rozvleklý, ale solidní díl s hodně zajímavým tak trochu i překvapivým rozuzlením, ke kterému tentokrát dojde až opravdu v posledních minutách. 2 ženy lékařky a manžel jedné je tak trochu dealer koksu nebo čeho, což není pro kariéru lékaře nejlepší vizitka. Navíc tím zásobuje majitele hampejzu, který tam má zase nelegálně dotažené holky z východu. Když se to provalí, je potřeba jít i přes mrtvoly. O to zajímavější je, že škála podezřelých je tentokrát dost široká. Na hrdinu si trochu zahraje i ušatý detektiv Stuart Fraser (Colin McCredie). 70% ()

Nahoře a dole (2003) (S20E01)

Formát 4:3. Jackie Reid si ke konci zahraje na hustou policajtku. Máme tu pohlavně nakaženou matku a mamánka vraždícího prostitutky. Celkově slabší díl. 50% ()

Starý dluh (2003) (S20E02)

Formát 4:3. Kromě chvilky napětí v samém závěru, kdy má vrchní inspektor Burke bouchačku u hlavy, je to takový lehce podprůměrný díl. 55% ()

Vyrovnání (2004) (S20E03)

Jedeme na venkov, který je také v rajónu kriminálky Glasgow. Tam jeden starý zpruzeny farmář sem tam někoho zabije. ()

Loutka na provázku (2005) (S21E01)

Někdo nám tu vraždí smrtící injekcí, kterou píchne vždycky pěkně zezadu do krku. A pak tu máme v balíčku ucho a prsty. A ještě je tu pak jedna ledvina. 55% ()

Odplata za hřích (2005) (S21E02)

Tentokrát 3 vraždy, rádoby taxikář a poslíček pro převoz drog, otec pohřbené dcery a nakonec advokát. Celkem zamotaný případ, protože ufetovaná dcera, která je na začátku pohřbena, tak její otec vlastně nebyl její otec, byl to jeho bratr. To teprve do případu vnese to správné světlo, protože ten ji chtěl chránit před drogami, které ji dával advokát milenec od svého dealera a otec, který dělal, že to nevidí. 51% ()

Příliš pevná pouta (2005) (S21E03)

Burke je odvolán pod záminkou sexuálního obtěžování mladistvých a pátrání tentokrát vede Robbie Ross. Máme tu partičku, která se vyžívá v BDSM a i v policejních řadách jsou ti, co to rádi praktikují na mladistvých hošanech. Tihle hošani zároveň ještě tak trochu kradou auta. A to by všechno dohromady tak nějak nešlo. ()

Nejlepší a nejchytřejší (2006) (S22E09)

Za smrtí 2 studentek, z nichž 1 byla muslinka, není nic jiného, než pouhá závist té třetí v pořadí na vysněnou cenu. Problém je, že i profesoři lžou o tom, co se stalo nebo mohlo stát. ()

Feťáci a ztroskotanci (2007) (S23E01)

Máme tu dostihy, prohrávající koně, sázky na ně z peněz z vloupačky. A pak tu máme spousty feťáků a i těch, co se tváří jako vyléčení feťáci. A k tomu spousta heroinu. No kdo tohle dá dohromady? ()

Činžák (2007) (S23E03)

Robbie Ross leje a chodí pozdě do práce, ale nakonec to rozlouskne, kdo škrtí tím ocelovým lankem. ()

Pyramida (2007) (S23E04)

Robbie Ross neví, čemu se na erotických seznamkách říká venčení? Přeci rychlému sexu na parkovišti. Ale to mu kolegové neřekli, když ho dali jako volavku na erotickou seznamku, aby tam našli prostituta, který sejmul svou sestru. Jenže ona byla vrcholek pyramidové hry, jak se u nás říká letadlo. Jako díl je to strašná nuda. ()

Geneze (2008) (S24E01)

Season 24, Episode 1. Tentokrát má Robbie vyplavený byt a tak přespává i Jackie, kde spolu pochlastávají a polemizují o životě a o promarněných příležitostech a dětech. Doktor sperminátor na oplodňovací klinice si vezme za své dělat tak nějak všem radost a za neplodné muže a muže s vadným genomem to vyřeší rázně, prostě poskytne své vlastní vzorky. A o tom to je, jenže jediná sestra, která o tom mluví, by mohla začít mluvit a proto je potřeba se jí zbavit. ()

Soudný den (2008) (S24E02)

Taková brnkačka na city, protože pro Burkeovic family je to tentokrát hodně osobní. Jde o to, že se 4 na smrt nemocné duchny domluví si navzájem pomoct ze světa, něco jako dohoda o eutanazii, prostě si šlehnout tolik heráku, aby to byla smrtelná dávka. A mezi nimi je i starý fotr Burke s cirhózou jater, kterého najde doma už mrtvého syn Matthew Burke a jako vrchní inspektor si myslí, že šlo o vraždu, takže po tom jde. Podezřelá je obvodní lékařka, podezřelý je i brácha Paul Burke. ()

Statečné srdce jako seriál?

Statečné srdce jako seriál?

15.03.2012

Ano. A prý ve stylu Spartaka či Hry o trůny, tedy v dospělém, drsném, krvavém balení. Prozatím není jasné, která stanice bude seriál vysílat, ale vzejde z produkce britské STV Productions, stojící za… (více)