Inspektor Taggart

• Velká Británie Taggart
Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (1983–2010), 159 h 21 min (Minutáž: 45–153 min)

Tvůrci:

Glenn Chandler

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard (více)

Série(27) / Epizody(110)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (61)

Ostrov (2008) (S24E03)

Když se i místní farář zapojí do obchodu s drogami jen proto, že obyvatelé ostrova prostě nemají love, je to smutné. A pak to podělá tím, že dealera rituálně zabije, usekne mu ruce a rozsekne čelist, aby znemožnil identifikaci. Jenže obchody musí běžet dál. 52% ()

Důvěra (2008) (S24E04)

K textu distributora ještě dodám, že vrahem není tentokrát zahradník, obětí je místní ambiciózní politik, kterého jeho protivníci prostě nechají na ulici pokropit kulkami. A shodou okolností asistentkou toho politika je Burkeova bejvalka, která mu prý před 23 někam utekla týden přes svatbou. Jenže jak se říká, stará láska nerezaví a on by jí zase naletěl. Takový slabší díl. 51% ()

Studie vraždy (2008) (S24E05)

Season 24, Episode 5. Ušatý Colin McCredie jako DC Stuart Fraser dostane dopis a jak je vidět, jeho obsah mu zabere téměř 100% kapacitu, že se už není schopný soustředit na práci vyšetřování smrti ředitele střední školy. Stuart se tu totiž setká se svou biologickou matkou, kterou začal hledat až po smrti svých adoptivních rodičů. Ale jinak lehce nuda. 52% ()

Intuice (2008) (S24E06)

Dávám 4 frčky proto, protože je to dlouhé době velmi slušný díl nové party, ze kterého jsem neodlepil oči po celých 45 minut. Skoro by se dalo říct, že se autoři velmi lehce inspirovali severským románem Muži, kteří nenávidí ženy. I zde starý průmyslník nechá hledat, ale ne neteř, nýbrž druhou dceru. Dokonce i ta hudba je taková potemnělá. A ten padouch není syn ani ten zeť, který oplodnil obě dcery, ale tentokrát je to ta první žárlivá dcera. Tu druhou dceru má najít soukr. detektiv, jenže ten je hned na začátku zavražděn. Po jeho nedávno zesnulé manželce si rychle našel náhradu, ale ta mu, jak se ukazuje, taky není úplně oddána. 70% ()

Domácí násilí (2008) (S24E07)

Tohle je příběh o tom, že i oběť domácího násilí může toho násilníka milovat tak, že pro něj i křivě vypovídá na policii. Jde o to, že ten týpek řezal první manželku a teď řeže i tu druhou, jenže ta ho tak miluje, že kvůli němu je schopná i vraždit. Jí za to nakonec seberou, ale jemu to prostě projde. ()

Stesk po domově (2008) (S24E09)

Blahé paměti už Shimanski řešil v Německu problémy s Poláky, co tam přišli za prací. Podobně tak tu. Poláci tu dělají jak u nás UKčka prostě na svoje živnosťáky. A ty polské ženy se tu vdávají za místní. A tady toho polského bratrance a sestřenici a zároveň manželku zabije prostě ten žárlivý manžel. Trochu slabší díl, ale dá se to. ()

Záchranné lano (2008) (S24E11)

Tentokrát je na ráně Jackie Reid, její ex manžel před xlety zatkl údajného pedofila, kterému to v lochu značně dali najevo, že tyhle týpky tam nemají rádi. Takže zfalšoval data Jackie, vzal na ni úvěr, takže po ní najednou šli i vymahači dluhů. A fór je v tom, že tento peďák pracoval na lince důvěry. Takový slabší díl 52% ()

Chladné čtení (2009) (S25E01)

Vizionářka a parapsycholožka? Houby, žvanilka je to. Ale ona má svou show, na kterou přestávají chodit lidi a jak to oživit? Někoho zabít a někam ukrýt, třeba studentu, co jde zrovna večer po tréninku z pozemního hokeje dom a ještě k tomu s novou hokejkou, kterou ji umlátí. A pak je potřeba to navléct na policii tak, že ji svými schopnostmi jakože pomůže najít. Ale starej Burke se jen tak nenechá ochcat. ()

Práskač (2009) (S25E02)

Hezoun a vošoust Robbie má několik svých práskačů, které vyplácí a platby si píše do zápisníku. V baru se nalije, sebere nějakou šlápotu a zatáhne si ji domů. Jenže ona ho hezky obere a zejména o ten zápisník. Pak se děje to, že 2 práskače ze zápisníku někdo sejme. Kdo by to byl čekal, že za vším bude manželka Robbiho práskače a spolužáka, se kterou Robbie na tajňačku šlochá a která se chce zbavit manžela, protože miluje právě Robbiho. A ten druhý práskač měl fotky s nimi. Po dlouhé době zase velmi dobrý díl, takže dávám z nostalgie 4 frčky. 70% ()

Trik s nožem (2009) (S25E03)

Kdo by to do něj řekl, policejní kryptolog a přitom by chtěl všechny nožem propíchnout. Příběh je zvláštní tím, že všichni podezřelí jsou tentokrát z policejního sboru. ()

Sbohem, miláčku (2009) (S25E04)

To bylo tenkrát, když Robbie Ross chtěl jet na dovču a najde na prahu jednoho domu plačící dítě, udělá pár kroků a tam leží v domě chlápek v tratovišti krve. A kdo za to může? Věčně sjetý synáček nebo jeho kámoš dealer? Kde že, tentokrát má jít o něco jako dokonalou vraždu. Manžel je tak trochu hodně záletník a manželka už mu to nechce tolerovat. Zabije ho tak na oko dokonale, že na ní podezření padne až nakonec, má alibi, že byla u sestry v Londýně a době vraždy měla sedět ve vlaku. A to děcko, to tam donesla jedna zhrzená milenka, která si ho ale ráda vezme zpět. ()

Skutečnost a fikce (2009) (S25E05)

Vrahem tentokrát není zahradník, ale učitel literatury na vysoké. Ten si dokonce dovolí napsat knihu, ve které detailně popíše příběh o jednom mučeném, svázaném, hozeném do řeky a utonulém, kterého nechal utonout. A protože už jsme v době e-shopů, e-bazarů a ebay, tak se to na vraha nečekaně provalí. ()

Dlužní úpis (2010) (S26E01)

Tvářila se jako seriózní bankéřka a přitom zapíchla mladého šikmo do krku a nakonec pak i starého na kolmo do břicha. Jsme tentokrát ve světě sázek na psy a terčem jsou vyděrači starej bookmaker a jeho syn. 55% ()

Místní hrdina (2010) (S26E02)

Season 26, Episode 2. Detektivka Jackie Reid, usedlá, zakolejovaná, bez chlapa, bez motivace, tu má nejen techtle, ale i mechtle s místním rezavým hrdinou občanské samosprávy, který je tak trochu podezřelý z vraždy, protože si dřív už 3 roky odseděl za zabití. Jenže on se nechá ke konci picnout, takže Jackie má sice o vrásku víc, ale jinak je na tom pořád stejně. ()

Uchvácení (2010) (S26E03)

Season 26, Episode 3. Nevím proč, ale některé díly docela dobře uspávají, mě se to povedlo hned 2x. Členové sekty mají přísně zakázáno se stýkat s obyvateli "vnějšího" světa a někteří z nich se stýkají a to i značně intimně, což je potřeba potrestat trestem hrdelním. V tomhle díle je naposledy ušatý Colin McCredie jako DC Stuart Fraser. ()

Špatná medicína (2010) (S27E01)

Season 27 - Episode 1. Tak z prvu seriál má na poslední sezonu novou předělanou původní píseň. Dál Jackie navštívila kadařníka a pořídila si vlny, vypadá to slušně. Celá kriminálka se stěhuje do nových prostor. Vizuální podoba taky doznala změn, začali používat ruční kameru v HD a je to znát. A teď k ději. To bylo tak, když přijeli 2 nafrnění detektivové z Londýna, oba dva jedou v prodeji éčka a jeden rád střílí nastřelovací pistolí na hřebíky nejlépe do hlavy. A opět se tu bude omílat, jestli patří už vrchní inspektor Burke do penze? ()

Zneužití důvěry (2010) (S27E02)

Season 27 - Episode 2. Robbie s to do práce přihasí v novém Audi A5 Cabrio model 2010, aby hned po tom jeho auto schytalo pár šrámů. Šéf odborů je zároveň prznič 9leté holčičky a takové prý v lochu nemají rádi, proto dostane od DCI Burka kulantní nabídku, že si půjde sednout za přiznání k vraždě kolegy odboráře radši než za prznění. Za DCI Mattem Burkem opět ke konci přijde jeho šéfová Campbellová, jestli už hodlá skončit či jestli přejde na revizní oddělení. ()

Tichá pravda (2010) (S27E03)

Season 27 - Episode 3. Problematika přistěhovaleckých menšin, nenávisti k nim a do toho drogy, půjčky a výpalné. Trochu moc témat na jeden díl. A ještě k tomu Děti Iráckých přistěhovalců jsou guyové a lesby, takže se jim vracet opravdu nechce. Tak se snaží podnikat a půjčují si peníze jak jinak než od lichvářů. A pak to ještě zamíchá jeden taxikář, veterán z Iráku. ()

Padlí andělé (2010) (S27E04)

Season 27 - Episode 4. Jackie Reid má z ničeho nic chlapa, kdo to asi je? To se zde nedozvíme. Spousta podezřelých, ale kdo zabil ty děti? Zoufalý otec bez práce si to hodí, jenže má 4 děti a jedno z nich napadne nacpat práškama sebe i ty ostatní a zabít se, on totiž slyšel matku, jak chtěla být kvůli milenci zase volná. Takže podezřelá je nakonec nejvíc matka, kterou k tomu donutí se přiznat jako vražedkyni, ale... Příběh je slabší, ale celá tato série díky ruční kameře je místy i akční a vizuálně velmi dobře vypadající. 55% ()

Krvavý sport (2010) (S27E05)

Season 27 - Episode 5. Inspektor Robbie Ross je tak trochu dost gambler a sází na tak trochu dost nelegální zápasy, na box v kleci. 69% ()

Statečné srdce jako seriál?

Statečné srdce jako seriál?

15.03.2012

Ano. A prý ve stylu Spartaka či Hry o trůny, tedy v dospělém, drsném, krvavém balení. Prozatím není jasné, která stanice bude seriál vysílat, ale vzejde z produkce britské STV Productions, stojící za… (více)