Hvězdná brána: Atlantida

• Kanada Stargate: Atlantis (více)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

Mr.Nobody

Není to už "ta pravá Hvězdná brána," ale pořád je to ještě sledovatelný seriál. Oproti původní SG je zde o něco víc řešená politika, což je někdy lepší a jindy zase horší. Nicméně podobně jako první série SG1 je i zde poměrně dobře propracovaný hlavní nepřítel, a včetně jeho společenského systému. A myšlenka mezinárodní expedice je také velmi dobře vymyšlená a pojatá. Jen jaksi v českém dabingu odpadá veškeré kouzlo hlášek Dr. Zelenky. ()

blatouchm

Může mít seriál po 7mi řadách lepší pokračování? Ve sci-fi zřejmě ANO. Atlantida přidává akci, napětí, efekty, prvky hororu. Zapomeňte na spřátelené světy. V této galaxii každý nejprve střílí a pak se ptá. Aby toho nebylo málo, tak od začátku je v ohrožení nejenom posádka Atlantidy, ale celé lidstvo. Jako fanda sci-fi bych chtěl víc sérií, ale bohužel je finančně nákladné to pro nás málo točit. Přitom ke štěstí mi často stačila jen úvodní znělka a učůrával jsem blahem. ()

soukyd33

Co by jste dělali, kdyby jste objevili bájnou Atlantidu? Otázka je jasná. Za mě je to opět super, a zase pěkně propojené. Vrejti jsou dost hnusný, a jsou všude v galaxii Pegasus. Jak se dá zastavit bytost, co vysává životy lidí. Opět doporučuji. 👍 Hvězdiček 5 ()

Bohdy67

Jeden z nejelpších seriálových spin-offů co znám. Ale tak ono když milujete hlavní seroš, tak "pokračování" budete žrát také. Teda většinou. Postavy sice nedosahují kvalit týmu SG-1 ani v jednom případě. Snad jen Sheppard je o level výš než Mitchell, ale přesto si na ně dá zvyknout a oblíbit si je. Vlastně jako celek působí téměř dokonale. Škoda poručíka Forda, toho sem měl dost rád. Dr. Weirová nejlepší velitelka, ikdyž na Carterovou nedám dopustit, tady to prostě oproti SGC nebylo úplně ono. Hlavně a především, jsme tu měli dobré záporáky. Jáí sem Oráiům a Převorům prostě nikdy nepřišel na chuť a celkově konec SG-1 pro mě velké zklamání. To Wraithové dávají vzpomenout na Goauldy v nejlepší formě :) Už jen koncept Atlantidy jako "potopeného města na jiné planetě" hodně zajímavý. Ona celkově mytologie jakoby reálná (Artuš, Atlantida atd...) která nás universem provází je velice zajímavá. 89% ()

Skylord99

Atlantida je fakt jízda. Má opravdu sympatické postavy a interakce mezi nimi jsou velice zábavné, bezva hudbu, děsivé a nebezpečné záporáky, akci i emoce velmi dobré a účast českého Zelenky těší. CGI vypadá velmi dobře na svoje léta a nechybí ani návraty známých a oblíbených postav z SG1. Co je ale trošku škoda je velmi uspěchaný závěr celého seriálu. Poslední epizoda byla nadupaná až do konce, ale rozšíření minimálně na dva díly by ji slušelo. Celkově jde ale o vydařenou podívanou. 9/10 ()

Thalin

Taková bokovka oblíbené StarGate. A musím říct, že povedená. Někdy mě Atlantida bavila možná víc než původní seriál, ale to je spíše tím, že původní měl více řad a někdy se některé díly táhly a působily zbytečně. Tady mi to tak nepřipadalo. Pár fajn záporáků, pár sympatických hrdinů, potrhlý neurotický vědec a Zelenka. To prostě baví. ()

Noah07

Zaslouží si pokračování...v SG-1 byli poraženi Goa'uldi i Oriové. V SGA před Wraithy prakticky jen utekli. Sorry za banner. ()

Igwar

Atlantis je vcelku vydarený mladši brat SG1. Aj keď ide v podstate o to isté len s inými postavami a nepriateľom, veľmi som som užil aj tento seriál. Len ns ten český dabing si neviem zvyknúť, príde mi odfláknutý, radšej mám ang originál s titulkami. Už kvoli českým hláškam doktora Zelenku, ktoré sa po aplikácii dabingu strácajú. ()

Bogano

Seriál vycházející z SG-1 se dostatečně odlišuje, nové rasy, nové technologie, noví nepřátelé atd. Teď po skončení SG-1 v čele se Sam Carterovou a také Dr. Radkem Zelenkou nadávajícím česky patří k mým nejoblíbenějším! ()

shortycz

Jednoho dne, kdy jsem neměl do čeho píchnout, jsem se rozhodnul podívat na nějaký seriál. Dostal jsem chuť na sci-fi. Mnoha lidmi mi bylo doporučeno podívat se na Atlantis, z čehož jsem byl trochu na rozpacích zda nebudu zklamán. Přece jen většina pokračování nedosahuje kvalit predchozího počinu, a tak jsem se nechtěl dívat na nastavovanou kaši po SG-1. Přece jen postavy O´Neilla, Carterové, Jacksona a Teal´ca nemůžou být překonána. S nedůvěrou jsem pustil první díl a byl jsem mile překvapen. Seriál mne chytnul, hlavně zásluhou charakterů postav, které mělyco říct. Hlavně sebestředný a ironický McKay. Dále věčně česky nadávající Dr.Zelenka a drsňák Ronon Dex. Ač nerad přiznávám, že Atlantis je lepší než původní SG-1. ()

Šimon

Seriál se mi jako zarytému fanouškovi StarGate líbí, ale myslím si, že s odtupem času můžu říct, že není lepší než původní StarGate. Sice se snaží kopírovat schéma postav Oneill - Shepard, Tealc - Ronnon, ale není to ono. Navíc si myslím, že Wrighti prostě nejsou takoví záporáci jako Goauldi. Nejlepší postavou celého serialu je samozřejmě Rodney ()

lucckyboy

Začátek naprosto strhující, postupně se vkrádá nuda a opakující se situace známé z SG1. Okamžik, kdy se v úvodním díle vynoří Atlantis nad hladinu moře ale stají za to, stejně jako masky Wraithů. Jacka O Neila asi nelze nahradit, ale Rodny McKay se docela snaží. Jsem ve sledování na konci první série, tak doufám, že hodnocení 5* vydrží i nadále. ()

pupidup

nějak jsem se pár prvních dílů nemohla soustředit a pobrat ty nové tváře. Myslela jsem, že mi Amandu a tým SG-1 nikdo nenahradí, ale postupně jsem se opět nemohla od seriálu odtrhnout a dokonce jsem se i dost nasmála, když byl doktor "rozdvojenou" osobností. Začala jsem je mít ráda, příběh je stejně napínavý jako u SG-1. Super, přesně můj šálek kávy... ()

mikosuo

5.serii pozretych za asi mesiac... samozrejme sa nasla vata a niektore diely boli len preto aby boli ale linia s Writhami a Replikatormi sa mi hoodne pacila a tak trochu ma mrzi ze to po 5.serii skoncilo ()

Jaka.kachna

Úžasně egocentrický Rodney McKay, čeština dr. Zelenky, skotský přízvuk dr. Becketta a hlášky majora Shepperda ("This is Sheppard. I'm pretty sure you can't hear me, but I don't have a volleyball to talk to, so what the hell." nebo "R2, I need you to turn the auto pilot off. Now! [Nothing happens] Worth a try.") jsou důvody, proč mám Atlantis z těch tří (SG, SGA, SGU) nejradši. ()

Firefly88

Uvažovala jsem, co je lepší - jestli SG1 nebo SGA. Atlantida zvítězila (néé, že by moje hodnocení nějak ovlivnila přítomnost herce českého původu Dr. Zelenky nebo komická figurka Davida Hewletta představujícího Rodneyho MacKaye.) ()

P/\/EL

ježiši..mě to přišlo totálně děsný, trapný, nudný a pitomý, sorry...tyhle herce bych čekal spíš v nějakym US pornu nebo v reklamě teda..a že jako docela špatná režie a herecký výkony....ale...jo..Zelenka je vtipnej..no.. Už Stargate SG-1 byl takovej sci-fi seriál víc pro děcka a holky a širší masy.......teda..pardon...... ()

Alpha69

Stejně jako SG-1, předvídatelné, opakující se zápletka (záchrana základny na poslední chvíli, někoho unesou, někdo umírá, něco se rozbije - to je asi tak všechno), přesto oddechovka. Bavil mne nerudný Rodney McKay a musím se přiznat, že jsem se na to ráda koukala hlavně kvůli Rononovi Dexovi - jako postava nebyl nijak zvlášť zábavný nebo originální, ale podle mě je to fakt pěknej chlap...:D ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)