Reklama

Reklama

Veronica Mars

(seriál)
  • Slovensko Veronika Marsová (více)
Trailer 2
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Hrají:

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(72)

Obsahy(1)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (173)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Josh Kramon: 1. We Used To Be Friends - The Dandy Warhols ,2. I Hear The Bells - Mike Doughty ,3. I Know I Know I Know - Tegan and Sara ,4. I Turn My Camera On - Spoon ,5. No Sleep Tonight - The Faders ,6. Dakota - Stereophonics ,7. Sway - The Perishers ,8. Long Time Coming - Delays ,9. On Your Porch - The Format ,10. Ocean City Girl - Ivy ,11. Momentary Thing - Something Happens ,12. The Way You Are - 46 Bliss ,13. Lost And Found - Adrienne Pierce ,14. Lily Dreams On - Cotton Mather ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Veronica Mars nepřináší na pole kriminálních seriálů v podstatě nic nového, pouze spojuje více prvků dohromady a vytváří tak příjemný a osvěžující mix žánrů. Kristen Bell jako hlavní postava Veronica Mars je skvělá. Naprosto skvělá. Její krásný vzhled spojení s neustále stylovým vzhledem a "hereckými etudami" nemá chybu. Je velkým plusem celého seriálu, protože její vnitřní dialogy a věrohodnost divákovi vždycky dokáže říct "něco víc". Ostatní složení herců je slušné a ničím neodvádí pozornost od hlavní hrdinky. Také je dobře volená příběhová linie, která každým dílem přináší nový příběh (případ pro Veronicu:)), takže lze sledovat seriál nepravidelně, ale také přináší dlouhý hlavní příběhovou linii, která prochází všemi díly, většinou po jednu sezonu. Tak jako tak jde o milou zábavu, která nikoho nedokáže urazit a na tolik sympatickou hlavní postavu se člověk prostě musí těšit. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Veronica (Kristen Bell) bývala jednou z nejpopulárnějších holek na škole. Když byla ovšem její nejlepší přítelkyně Lily (Amanda Seyfried) nalezena mrtvá, a šéf policie a otec Veronicy Keith (Enrico Colantoni) označil Lilyina otce jako hlavního podezřelého, svět se obrátil vzhůru nohama. Veronica Mars je mix detektivky a vztahovky, který na první pohled možná nevypadá nijak originálně ani zajímavě, ale první pohledy klamou. Faktem je, že do detailů promyšlený detektivní děj hlavní linky nepřestává překvapovat, a mnoha četnými (a nutno poznamenat chytrými, narozdíl od např. Pretty Little Liars) cliffhangery láká na další a další díly. Vedle hlavní linie pak většina dílů obsahuje nějakou menší či větší samostatnou detektivní zápletku s více či méně překvapivými pointami, zatímco vztahová rovina vždycky baví, a je pokaždé komu fandit. Veronica sama je skvěle napsaná, božsky zahraná a zajímavá postava, Keith si potom může nárokovat titul snad nejsympatičtějšího televizního taťky. Škoda jenom předčasného useknutí, ale co naděláme, inteligentní seriály mají vždycky problém si najít diváky. 85% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

V záplavě "-ledních" háj sosájety seriálů z rodu Melrose Place pro teenagery příjemné osvěžení. Ústřední příběh, který skutečně někam směřuje, je věc v této třídě skutečně nevídaná, a v kombinaci s malými detektivními melouchy titulní slečny a neméně početnými "problémy" adekvátními jejímu věku vytváří všehochuť stravitelnou pro mladší i starší publikum - někdy samozřejmě méně, jindy zase lépe, podle míry zastoupení té které linie v aktuálním dílu. Obsazení Kristen Bellové byla jednoznačná trefa - děvče, které dovede v jednu chvíli vypadat jako roztomilá křehká blondýnka naivního mladistvého věku a jindy jako podstatně zkušenější "dospělá ženská", a které to někdy zkrátka nezvládne, si mě získalo. Ne že bych si nahrával každý díl, abych náhodou o něco nepřišel, ale když mám čas, přepínání kanálů se v inkriminovanou dobu prostě obvykle zastaví právě u Verči z Marsu. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příběh o Veronice Mars se mi zalíbil ihned po prvním díle. Je to mix kriminálky a seriálů ze školního prostředí americké high-school (střední škola) podobné takovým patvarům jako například Beverly Hills 90210, ale každý díl má zajímavý děj, příjemné herce, napětí a občas i nějaké to překvápko na závěr. Jaké bylo například moje zděšení když jsem si v seriálu všiml Paris Hilton jako tupé blondýny? Žádné, ta role ji padla jako ulitá, já jsem se zasmál a účel to splnilo. Autoři smíchali napětí, vztahy a vtip do sebe a nechali vzniknout tomuto seriálu, který na odpoledne je přesně to pravé. Nejenom díky tomu seriál sleduju samozřejmě. Na Kristen Bell se totiž tak pěkně kouká a její narážky jsou chvílemi opravdu místné a i když tu plno lidí pomlouvá český dabing neměl jsem možnost vidět seriál v originále při sledování se bavím na výsost dobře. (7/10) ()

Galerie (403)

Zajímavosti (28)

  • Pouze dvě postavy se objeví ve všech dílech, Veronica a Keith Mars. (TomikZlesa)
  • Stanice UPN, která seriál vysílala, se obávala, aby si zpočátku diváci nepletli postavy Teddyho Dunna (Duncan) a Jasona Dohringa (Logan), a tak vytvořili "barevný kód", kdy Duncan nosil oblečení modré barvy, zatímco Logan zase barvy zemité (odstíny zelené, hnědé atd.). Toto pravidlo se nakonec dodržovalo po celý seriál. (Tom Riddle)
  • Tvůrce seriálu Rob Thomas chtěl v roce 2009 natočit film Veronica Mars, který by navázal na seriál. Na režisérské stoličce měl usednout (HappySmile)

Související novinky

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily…

Souboj blondýnek v Burlesce

Souboj blondýnek v Burlesce

11.10.2009

Bývalá Veronica Mars Kristen Bell (právě tento víkend má za louží premiéru její komedie Trable v ráji) bude znepříjemňovat život Christině Aquileře. Zahraje si totiž její rivalku v muzikálu Burlesque…

Reklama

Reklama