Reklama

Reklama

Veronica Mars

(seriál)
  • USA Veronica Mars (více)
Trailer 2
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Hrají:

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(72)

Obsahy(1)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (172)

k212 

všechny recenze uživatele

Tak prvně, chybí mi tu žánr komedie v popisku. Možná je to příliš subjektivní, protože již nepatřím k té pravé cílové skupině a dívám se na tohle televizní dílko s příliš velkým nadhledem. Veronica Mars má každopádně jiskru a vtip, což možná způsobila kolize dvou zásadních žánrů a výsledkem je něco jako teen-krimoška. Což souvisí s "rodinným povoláním" hlavní hrdinky, která řeší nejen "závažné" pubertální trable s láskou, kamarády i nepřáteli v lavicích střední školy, ale také hrst zločinů (občas docela drsných a závažných). No a její vtipně odlehčené bonmoty, sem tam říznuté přemoudřelou zarputilostí, prostě leckdy divák smíchy neunese. Samozřejmě, že seriál časem trpí melodramatičností a překombinovaností, stejně jako sorta všech těch mýdlových-střídacích-teen-operetek, ale budiž. Už teď mám pocit, že by mě kliďánko stačila jenom jedna série, a to pouze a čistě pro zábavu či odreagování. Uvidím po dalších dvou. 65% ()

lake-lake 

všechny recenze uživatele

nedávno uvedený (špatný!) celovečerní film Veronica Mars mi připomněl, že a long time ago, I used to love the series - a za pár dní jsem znovu zkoukla všech 64 epizod. s odstupem času už chápu, proč to už tenkrát bylo jiné: ač barevné a schválně přebarvené, bylo to noir, bylo to vtipné, výjimečné, a přesto obyčejné - střední škola a její učitelé, co nedokážou pohnout s rozmazlenci, případně s kandidáty pobytu v nápravném zařízení (na rozdíl od mnoha amerických filmů s námětem "zlobivé třídy (zlobivého žáka), která (který) nakonec prozře a vydá se na tu správnou cestu") - a jak by mohli s někým pohnout, když mají sami máslo na hlavě? - je tu bez patosu předeveden svět bohatých a chudých, hlupých a chytrých, blbých policajtů, blbých úředníků, potěší spousta hlášek a odkazů včetně drobných scénáristických vtípků (např. epizoda 10 II. série, kdy hlavní hrdinka plní svou občanskou povinnost v porotě) - celé to navíc dohromady drží docela slušné hlavní zápletky, a když se zrovna nedaří na jedné frontě, štěstí se usměje jinde. minusem je klesající úroveň zejména III. série, ale i tak je to nečekaně dobré ()

Reklama

Shakaar 

všechny recenze uživatele

další ze serií u kterých nevíme jak by skončil, respektive víme jak skončil, ale nelíbí se nám konec. Prostě seriál, který z důvodu malé sledovanosti skončil. Nutno říci že zas tak zoufat nemusíme, jedná se totiž o seriál, který měl to štěstí a měl celé 3 kompletní serie. Bohužel konec nedotažený. Nicméně zhodnotím o čem vlastně seriál byl. Začátek vypadal naprosto obyčejně. Máme tu Neptunskou střední se studenty a naoko se tváří normálně. Postupeň zjištujem, že právě Veronice (na oko normální studentka) zavraždí její nejlepší kamarádku a sama je znásilněna (možná víckrát). A k tomu tu máme zbytek obsazenstva jako je škola, učitelé a děti, kteří čistí taky nejsou. O obyčejného záškoláctví až po zlomyslnosti anebo problémy s rodiči, to vše jako soukromé očko řeší právě Veronica, která pomáhá tak trochu svému otci Keithovi, bývalému šerifu, který padl v nemilost kvůli jednomu vyšetřování. Ani ale naše Veronica nemá na růžích ustláno, je vcelku nepopulární nejen mezi studenty, ale časem zjištujem i učitely. Tak to by bylo shrnutí nabité první řady. Ta podle mě měla velice dobrý rozjesť s příjemným humorem a dobrou zápletkou. I herci byli neopotřebení a uvidíme vesměs nové tváře. Druhá řada opoznání měla chudší náplň. Tvůrci vyřešili prakticky uvodní tři dějové linie a nové nebyli zas tak lákavé jako v první řadě. Navíc se zde objevil poprvé neduh zbytečných epizod. Prostě se seriálem to šlo z kopce. Ale i tak udržela standart a Veronica měla třetí řadu. Ta se už odehrávala na vysoké. A znovu tu máme prostředí prolezlé korupcí a samou špínou nejen u školy samotné ale i u studentů, kteří se jako spolky nesnáší navzájem. I v tomto případě Veronica pomůže. Bohužel i zde byla zápletka vesměs opotřebovaná. Na rozjezdovou prní serii to nemělo a ikdyž závěr byl dojet velice dobře po téhle řadě nic nepřišlo. Můžem si ale domyslet o čem by byla. I přesto to postačilo na solidní, trochu horší 4*. ()

PandyRosalez 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serial mě zaujal hned prvním dílem, člověk se musel podívat na další aby tomu přišel na kloub a nakonec se podívá na celou sérii. Nejvíc se mi asi líbili první dvě. Poslední série asi neměla být myšlena jako úplně poslední, bohužel ale byla a ten konec byl bohužel vážně děsný. // K sérii z roku 2019 jsem se nakonec ani nedostala, tak moc jsem se těšila, až se podívám a pak jsem zjistila, co tam scénáristé vymysleli za "skvělý zvrat" a přešla mě chuť, abych se podívala. Dost to zamrzí. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Veľmi nezáživný seriál. Celkom početná fanúšikovská základňa na ČSFD ale aj inde vo svete mi nejde do hlavy. Teraz vážne: Čo sa vám všetkým(fanúšikom) na Veronike Marsovej páčilo? Pretože mňa nech rozmýšľam ako chcem nič nenapadá, len to že som kedykoľvek pri sledovaní pociťoval skoro 40 minút súvislej nudy. 15% ()

Galerie (403)

Zajímavosti (28)

  • Na konci 11. epizódy z druhej série lepí Veronica na zrkadlo lístok zo šťastíčka, je tam text a čísla. Tie čísla majú byť odkazom na seriál Lost, ktoré sa počas seriálu neustále opakujú. (Vica)
  • Ve třetím díle druhé série s názvem „Cheatty Cheatty Bang Bang“ je v kavárně Java The Hut, kde Veronica (Kristen Bell) pracuje, noc s karaoke. Jeden ze zpěváku je i Courtney Taylor-Taylor, zpěvák kapely The Dandy Warhols, která nazpívala úvodní skladbu seriálu „We Used To Be Friends“. (Frki16)
  • V původním konceptu seriálu bylo Veronice 13, když byla Lilly zavražděna. Keith dostal padáka, protože z policejní stanice zmizely nějaké záznamy, za čímž stál Don Lamb. Veronika měla později zjistit, že Strom Jenkins, Don Lamb a Jake Kane byli součástí velkého spiknutí, které mělo zamaskovat Lillyinu smrt. (HappySmile)

Související novinky

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (více)

Souboj blondýnek v Burlesce

Souboj blondýnek v Burlesce

11.10.2009

Bývalá Veronica Mars Kristen Bell (právě tento víkend má za louží premiéru její komedie Trable v ráji) bude znepříjemňovat život Christině Aquileře. Zahraje si totiž její rivalku v muzikálu Burlesque… (více)

Reklama

Reklama