Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

jojinecko

I séria **** a 1/2*, po druhej musím dať *****:) III. séria má dobrý úvod, prekvapujúco slabší stred, aby marketingovo podkutý tvorcovia priniesli vynikajúci záver a navnadili divákov na štvrtú sériu.. Nehnevám sa na nich...IV séria je úplne perfektná, nemám výhrady ani nebudem na nič frflať. Užil som si každú jednu časť a ako vždy k záveru sa intenzita zábavnosti len stupňovala:) V. séria opäť vynikajúca, nemám výhrad a len kvitujem fakt, že seriál nepodlieza vysoko nastavenú laťku. VI - opäť skalp dole pred scenáristami, ako s obmedzeným materiálom dokážu narábať a "ohýbať" ho. Je pravda, že ku koncu to troško stráca dych, ale vysoko nastavená laťka podlezená nie je ani náhodou. VII séria je za ****, VIII seria si udrzuje z jednym okom zatvorenym stabilné **** ()

Oktavianus

Smutně předvídatelný, ničím (s výjimkou Kaley Cuocoové) nezajímavý seriál. Takhle se vědci opravdu nechovají - což by samozřejmě nevadilo, pokud jsou postavy náležitě vtipné, jak bych tak od "komediálního" seriálu čekal. Ale prostě nejsou. Jak je v posledních letech módou dělat pořady o geecích, tak tohle je jen zvládnutej standard, přesně podle šablony, ale už nic víc. PS: Může mi někdo vysvětlit, proč by se s člověkem, jako je Sheldon Cooper, KDOKOLI na světě kamarádil? ()

Darneth

Na počátku byl apetit, poté absťák a nyní bohužel (či bohudík?:D) i závislost. Suše šťavnatý humor pepřený především Sheldonem s náznaky autizmu a smolařem Leonardem, fantaskní fyzici, co si zapisují život do rovnic. Ti hoši si mě získali. Pro Geeky nutnost. ()

MontyBrogan

S06E04: Leonard, Sheldon, Penny a Amy hrajú hru, pri ktorej má z každého tímu jeden hráč hádať, čo je na obrázku, ktorý ten druhý kreslí (sú rozdelení muži vs. ženy). Zadanie znie "present". Penny nakreslila krabicu so stužkou a Amy hneď uhádla. Sheldon nakreslil štyroch ľudí v obývačke, z ktorých dvaja kreslia na tabuľu a ostatní ich sledujú... Scénka celkom ideálne vystihujúca tento príjemný a inteligentný seriál, ktorý vysvetlil svetu pojem nerd alebo geek, a ktorý sa tak dobre pozerá pri jedle. ()

rikitiki

Jednoduchá myšlenka založená na premise: Císař je nahý. Sheldon je při vší inteligenci to dítě, které dokáže vidět svět bez ohleduplných nebo ustrašených šlupek na očích.Absurně osvobozující a vtipné. ____ Ale, popravdě, žádné umění, jen velmi řemeslně dobře napsaný sitcom. ()

anais

Začalo to skvěle, ale postupem času se vtipy stále opakují, charaktery se nikam nevyvíjejí a Leonard je pořád nejnudnější postava všech dob... ()

jonyyy

Rozhodně nejlepší seriál současnosti, každý díl nabitý vtipem od začátku do konce. Hodnocení verze v originálním znění. Česká se mi nelíbí. 99% ()

Ivoshek

proč ano Některé díly jsou hodně vtipné, Sheldon je vynikající figura a narážky na seriály typu Startrek mají něco do sebe. Koexistence normálních lidí a teoretických fyziklů přináší mnohdy sociálně zajímavé situace. První série. proč ne Kaley Cuoco neumí hrát, je tu předtočený smích, postavy se chovají nekonzistentně a prakticky každý fór musí být dořečený, aby to pochopil i divák idiot.. Druhá série. Celkově: Na US produkci nadprůměr, ale na Brity (IT Crowd, Office, Extras) to nemá. ()

HellFire

Máme tady podivného génia, který vysvětluje běžné situace sáhodlouhými oklikami, je tady blondýnka, která z jeho řečí nic nechápe, je tady klučina posedlý sexem (nejpíš proto, že se mu ho nedostává), je tu také Ind, který nemluví se ženami (ehm) a nakonec tu máme takového normálního vědátora. Celý seriál je sice neustále o opakujících se situacích na různé témata, ale občas slušně pobaví. ()

eraserhead666

Tenhle seriál mi před lety, aniž bych ho vlastně vůbec viděl, znechutila jedna zanícená fanynka nepřetržitým tříhodinovým oslavným monologem na něj, takže jsem neměl vůbec chuť ho kdy vidět. Ale po čase to asi nějak vyprchalo a tak jsem si řekl, že ho absolvuju. Nejsem žádný geek ani nerd, ale občasné úchylky taky mám (misantrop, milovník několika kulturních děl apod.). Seriál mě bavil od začátku až do konce. Vlastně je to několikaletý příběh o dospívání. Mou nejoblíbenější postavou je Leonardova matka, ta mě rozsekávala každou vteřinou před kamerou. ()

Xeelee

Nejhorší je, když většinou aspoň přibližně vím o čem se na odborné úrovni Leonard s Sheldonem baví. To pak občas mám problémy nejen se sledováním seriálu, ale často i s rovnováhou a dýcháním. ()

Thomick

BIG EDIT, se spoilerama, whatever: Vůči svym starym oblíbencum jsem mnohdy zaslepenej a extrémně tolerantní, předfinále šestý série mě už ale dostalo natolik, že musim jít dolu a ani se neodvažuju pomyslet na uplný finále. Že se Leonard neodlepí od Penny, budiž, jedna konstanta seriálu. Že se zvrhlík Wolowitz ožení, pfu, no dejme tomu, solidní kontrast. Ale že se HERGOT z Raje stane jedna z nejotravnějších postav historie sitcomů a že zmatenej Sheldon divže nezasune - to fakt ne ne a ještě jednou NE! Big Bang má jediný štěstí, že mi samotná nostalgie brání jít na tři hvězdičky - i jen za S06e22/23 by si to zasloužil bez sebemenšího zbytku. Vážně se nemůžu dočkat, až budu v sedmý řadě z prostý setrvačnosti pozorovat zoufalou vztahovku, ke který BBT nejenže spěje - spíš obyčejně dospívá. So sad! (Zase se mimochodem ukázala zhoubná americká touha po seriálový nekonečnosti - zatimco Britové ještě včas zapíchli IT Crowd, Black Books, Spaced, Black Adder, Red Dwarf a vynuceně i Father Ted, aby se z nich jednou provždy staly hotový skvosty, Američani dělaj všechno pro to, aby mi v topce postupem času nezbyl žádnej jejich výtvor). ()

AlfaNumerO

Zase trochu něco jiného. Sice k závěru seriálu recykluje dost často sama sebe, přesto vše ale obsahuje několik epizod, které patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl. Za všechny epizoda s dárky, kdy dá Penny Sheldonovy ubrousek s dna Leonarda Mimoye. Tahle epizoda mě roztřískala jako banda mladých cikánů. 80% ()

Ilicka

The Big Bang Theory mi slouží jako nenáročná oddychovka po dlouhých školních dnech a v prvním plánu splňuje, co od ní očekávám, odpočinek, legraci. Ale možná z důvodu nerozumného dávkování (první dvě sezony v jednom týdnu) ze seriálu začaly vylézat věci, které mi vadí. Například nulový vývoj postav. Když v na konci jednoho dílu dojde jedna z postav k nějakému ponaučení, v dalším díle zase startuje od nuly a všichni herci se musí spokojit s karikováním svých postav do stále absurdnějších poloh. Třeba Sheldon je prototyp absolutního racionálního magora, a ačkoli má vtipné momenty, překvapuje stále méně. Wolowitz se zase nikdy nepoučí, že beatlesácký vzhled vyšel z módy před mnohými roky a že na slizské konstruktéry holky opravdu neletí. Zbývá trojice mých oblíbených postav, Raji, který toho sice moc nenamluví, ale co slovo, perla, Penny a Leonard, jejichž vzájemné oťukávání je velice milé. SPOILER!V tom mě zklamal začátek S03, kdy se Penny Leonardovi vrhne kolem krku poté, co ho minimálně dva roky tvrdošíjně odmítala. Avšak neplánuji, že bych sledování BigBang v brzké době vzdala, jako krátká pohádka na dobrou noc stačí. ()

ARI50

Některé díly jsou hodně zábavné a některé moc ne a tak řadím tenhle seriál mezi oddychovou klasiku, není to bůhví jaka bomba ale určitě to není vůbec špatné, herci jsou příjemní, nevyzpytatelní, takže beru Penny. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění