Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

boombang

Hajzl zůstane hajzlem, i když ho hraje sám Kevin Spacey (a uznávám, že naprosto famózně). To, že ve světě politiky je hajzlů jak naseto, ještě neznamená, že bych měl jednomu z nich fandit, ač je to ten nejcharizmatičtější široko daleko. Kvality seriálu jsou více než slušné, ale už ho sledovat nebudu - a radši se vrátím k jistotě jménem Sir Humphrey Appleby. ()

zly.dvojce

Musím říci, že první série mne neskutečně navnadila a druhá mě doslova rozsekala některými momenty. Ale bohužel, nemohu si pomoci, třetí série ztrácí. Nikterak markantně a z posledního dílu mi nebylo fajn od žaludku, což při tomhle typu seriálu značí filmařské mistrovství. Ale i tak musím zůstat zatím na čtyřech hvězdičkách. Resp. po třetí sérii jít o jednu dolu než jsem plánoval. Ale stále je to skvost. Hnusný, mechanicky vycizelovaný a prakticky antihumanistický, ale skvost. ()

Vykuk

Něco tak zoufale nudného jsem dlouho neviděl, je to samozřejmě i tím, že cokoliv politicky zaměřeného ve mě vzbuzuje značný odpor, nicméně zde jsem se nechal zvyklat hodnocením a jinak úžasným Kevinem Spacym (v Americké kráse byl manific:). No co dodat, neříkám že je to špatný seriál, evidentně to má dardu fanoušků, jen já nejsem cílová skupina:) ()

brzozin

K tomuhle takřka kultovnímu seriálu jsem se dostal až po několika letech a zabil na něm několik dnů, večerů a nocí. Protože když dokoukáte jeden díl, nutně chcete vidět další. Někdo tady napsal, že kde sir Humphrey končí, Frank Underwood pokračuje. Není to přesné. Nepřekonatelná britská série Jistě pane ministře (premiére) byla parodií na politickou neschopnost ministrů a kluzkou vypočítavost jejich byrokratického aparátu. Toto je naopak ryzí ukázka bezohledného sobeckého machiavellismu a bažení po moci za každou cenu v praxi. Navíc se vše přeneslo ze striktně korektní a gentlemanské konverzační roviny britského prostředí do americké pompéznosti, teatrálnosti, pokrytectví a velikášství. Herecké obsazení je takřka dokonalé a Kevin Spacey se od teď pro mě stává synonymem holywwodského padoucha, kterému není rovno. Na druhou stranu jsem se přistihl, že jsem mu jistým masochisticky morbidním způsobem místy i fandil. Když se nad tím zamyslím, House od cards je snad nejdokonalejším psychoanalýzou odhalující mravní relativismus v každém z nás. Skutečnost, že etika, morálka, mravní zásady jsou jen tenoučkou skořápkou na povrchu naší duše, pod kterou se skrývá predátor, k čemuž nás příroda programovala celé miliony let před tím, než jsme slezli ze stromů a oblékli si saka s kravatou. Nicméně chápu, že mnozí diváci, kteří mají raději díla, kde se víc střílí, vřeští, mlátí hlava nehlava a hlavně proboha není potřeba podrobně sledovat nějakou hlubší dějovou linku, mohou považovat tento seriál za řekněme nudný. Pro lidi typu Franka Underwooda jsou takoví občané požehnáním. ()

bohhous22

Kevin Spacey ve víru politického hnojiště rozdává divoké karty se symboly zrady,vydírání,konspirace a randí s politickou zvůlí jako poctivej amíckej pravorukej párek....Edit:Tak co fandové,taky už máte dost prznění takových děl ,jen kvůli neschopnosti tvůrců v nejlepším skončit???MeToo!!!God bless you, Mr. Vince Gilligan! ()

RafaKrakal

Absolutní špička v oblasti seriálové tvorby a pravděpodobně nejlepší seriál vůbec, který zvyšuje laťku s každou další sérii, za což může zejména mistrovská herecká etuda Kevina Spaceyho v roli Franka Underwooda. Ohromně doporučuji, zhlédnutím rozhodně neprohloupíte. ()

subic

Francis "Frank" Underwood je velmi zajímavá postava ještě zajímavějšího seriálu. Seriál je z prostředí, které není tak úplně duplikovatelné do našeho prostředí. ČT uvedla zatím 5 sérií, Frank se prostě jen tak nedá a i další postavy se různě rozvíjí a sem tam vystrčí růžky. Možná by stálo za to hned od začátku počítat ty mrtvoly po Frankovi, zrovna málo jich není. Seriál je vizuálně hodně na špici a má hodně vypilovanou a hodně podmanivou hudbu. 9/10 ()

AndyMars

Napriek zhliadnutiu 6. série, ktorej som dala 2*, hodnotím celkovo seriál za 5*, pretože tú poslednú sériu absolútne neberiem vážne. Pôsobila ako paródia na ostatné série, na postavy v nich, na celý seriál. Výplod feministických myslí, ktoré už žiaľ pokazili nejeden seriál iba preto, aby si dokázali svoje. Zaujímavé, že to vždy dopadlo zle, však? Keď sa však dívam z pohľadu, že HOC v mnohom zobrazoval dianie v USA, tak paradoxne tá posledná séria ho zobrazuje úplne dokonale. Čo sa však týka toho zvyšku, toho dobrého, tak rozhodne išlo o jeden z naj seriálov, ktoré som videla, od Američanov vôbec. Veľmi kvalitná politická dráma, ktorá človeku poskytne iný pohľad na dianie okolo neho a prinúti ho premýšľať o politickom dianí úplne inak - outside the box, teda čo ak je všetko úplne inak, ako sa zdá? Bolo potešením ho sledovať. Mimochodom, nemyslím si, že Robin Wright by nutne neutiahla seriál bez Kevina, išlo iba o zlý scenár. Bolo by však úžasné sledovať, ako by tvorcovia spravili poslednú sériu, keby sa nič nepokazilo. Na konci 5. série mali všetko výborne nachystané a to by sa ešte diali veci. Bohužiaľ... ()

DeDanu

Vyšší level studia politologie. :- ))) A psychologie citových deprivantů. A hodně dobře udělaný. S nadhledem, černým humorem a zřejmě dobrou znalostí prostředí:-)))) ()

Sssiksseilor odpad!

Příkladný případ toho, jak se dá se seriálem po dvou téměř bezchybných sezonách nechutně vyjebat. V jeho začátcích jsem jej měl před lety úplně na špičce útlé věže čnějící nad stále více přibývajícím odpadovým nánosem v kvalitativně sestupném seriálovém světě. Vlastně i teď by stály první dvě série za shlédnuté, vyjma tedy Claire, která je na svou odpornost až příliš průhledná a hlavně lacině napsaná. Vše následující již ale rozhodně nebrat. Není strmějšího pádu po všech stránkách a celá transformace z geniálně sestavené cesty vzhůru k nesmyslnému propadu do vyhnívající politické žumpy, podtržená více než špatným scénářem na úrovni slohové vyspělosti dyslektických žáků základních škol, je žalostná. Obrovský potenciál je zde nekompromisně zadupán postupem let hlouběji a hlouběji do země a co Mě skutečně štvě je fakt, že s vědomím, jakým se vše vyvíjí od třetí po závěr šesté, nejsem už ani schopen se nezávisle bavit s úvodníma šestnácti epizodama, které Mě tehdy tak neskutečně nadchly a magicky dokázaly svojí atmosférou vtáhnout jako máloco. ()

PlysovyMacko

Kevin robi tento serial. Ako ultra ha*zel, ktory dokaze hocikoho o*ebat, s hocikym vy*ebat, otocit zabitu situaciu vo svoj prospech a je to nieco co nemozem neobdivovat, ako je to uzasne napisane a zahrate. Je to strop. Kevinova kariera vdaka MeToo skoncila, co ma dost mrzi. ()

Mamlas

Zkusil jsem 3 díly, ale nezaujalo. Nerad se na ty nenasytné politické demagogické obličeje dívám v reále, natož abych tomu věnoval čas a pozornost u seriálu. Trochu to připomíná Jistě, pane ministře, ale to byla aspoň sranda, zato tady je to taková realitou zapáchající nuda o samých šmejdech. (20%) ()

mArtinko5MB

Writers Guild Awards 2014 nový seriál: Víťaz. || Zlatý Glóbus 2014 najlepšia herečka v seriáli - dráma: Víťaz Robin Wright. Už po prvej časti ma dostal seriál, prevedenie jednotlivých scén je univerzálne a príhovory hlavnej postavy do kamery sú jedinečne a vtipné. Samozrejme nemôžem zabudnúť na Kevina, ten je v plnej sile bezchybný. Prvá časť: 95% / Kvalita seriálu sa ďalšími časťami len stupňuje, Kevina proste žeriem 2. a 3. časť: 100% / Prvá séria za mnou a nadmieru spokojný. Seriál vie v každom okamžiku prekvapiť 1. séria: 95% || Po šiestich častiach spokojnosť, teším sa na ďalšie časti. // Politické machinácie pokračujú. O čo hlavnému protagonistovi ide, sám naznačil už na konci prvej série. Touto už divákou priamo sprevádza za svojím cieľom. Kevin aj naďalej s prehľadom výborne hraje počas celého pokračovania. Neviem sa dočkať 3. série, škoda len že zase o rok. :) 2. séria: 95%. Nechaval som si tretiu seriu pol roka odpocivat az som sa nakoniec konecne odhodlal zpozerat. Lutujem, ze som to nespravil skor :) WOW 3. seria: 90% ()

Beda

Frank se rozjel a drtí všechny, kteří se mu při cestě k moci připletou do cesty. I když kromě obdivuhodné ctižádosti moc kladných vlastností nepobral a dá se říct, že se svou povahově stejně zvláštní ženou se hledali, až se našli, nedá se mu prostě nefandit. Herecké obsazení je obecně velmi dobré, hlavně Spaceymu však role zákeřného manipulátora s chorobnou touhou po moci náramně sedla. Velké plus za Frankovy komentáře do kamery, které jsou originálním zpestřením, a hlavně občas dokonale vykreslují jeho povahu. Po první sérii za plný počet. ()

simon111

Výborný scénář, svižné tempo a podle mě jedna z nejlepších rolí Spaceyho vůbec. Silný seriálový nadprůměr. Ovšem o pátou hvězdu seriál přišel až v jedenáctém díle první série, do té doby to bylo jasných 5. Proč? No, podle mě tam scénář hodně uletěl - precizní Underwood a takovéto řešení situace? Prostě mi to k jeho postavě vůbec nešlo a už jsem se přes to po zbylé díly nepřenesl - pokud by měl situaci řešit se stejným výsledkem, tak si to představuji úplně jinak, k němu mi to tímhle způsobem nešlo, to byly způsoby provedení, které bych hádal u jiné sorty politiků. UPDATE: po druhé sérii 100% a plný počet ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem