Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Facerr

Nejdřív jsem se k tomuhle seriálu stavěl dost skepticky, ale dal jsem na hodnocení a názory některých uživatelů csfd a udělal jsem moc dobře. Frankovi intriky, který totálně přesáhly nejen hranice morálky mě prostě vtáhly. Častokrát jsem kroutil hlavou nejen nad počínáním hlavního hrdiny, ale i nad sebou samým, když jsem zjistil, že tomuhle hajzlíkovi vlastně fandím.To je asi i hlavní poselství tohohle seriálu. Přimět diváka, aby i přes všechny svoje morální ambice, byl skolenej totálním mindfuckem scénáristických zvrhlostí, který nenápadně tlačej na pilu. A divák se tlačit nechá rád, alespoň v mým případě. Průvodní slovo božího Spaceyho je sice vzácný, ale o to větší dává politický řežbě koule. Bavilo mě to a s napětím očekávám čtvrtou sérii, aneb i naprostá žumpa lidský morálky může mít zajímavý dno. ()

lobo87

Súčasná seriálová špička. Kevin Spacey v jednej z jeho životných úloh (možno tej najlepšej), k tomu ďalšie skvelé postavy zahrané skvelými hercami (Wright, Mara, Stoll). Pohľad do zákulisia politiky, kongresu, Bieleho domu, ktorý dokáže zaujať nielen americké publikum (hlavne vďaka skvelému scenáru).... 85% II. séria... 85% ()

zerk0

Politická dráma s úžasnou atmosférou a perfektným Spaceym, ktorému manipulátorská úloha sedí úplne dokonale. Skvelý scenár, perfektné herecké výkony a podmanivá hudba si získa vašu pozornosť od samého začiatku. Inovatívny nápad komunikácie priamo s divákom hodnotím ako veľké plus. Pre mňa 90% ()

Eywa11

Nenormálny seriál! Kevin Spacey hrá rolu Underwooda geniálne. Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videla. ()

jfaba

Nehodnotím. Kultovní seriál! To je teď móda! Všechno je kultovní! Čtyři díly a ukončil jsem to. Ukecaný seriál. Parafrázuji Amadea: "Příliš mnoho slov." ()

Jeptun

Neskutéčná sterilita střídá pompéznost a epesnost. Nuda. Humphrey Appleby by to označil za americkou horlivost. ()

garry

Lidé jako Frank Underwood vládnou světem. Pokud se vám některá rozhodnutí politiků zdají nesmyslná pravděpodobně za to může nějaký Frank. ()

Phical

Konečně!! Konečně seriál, kde máme v hlavní roli záporáka! Už jen když jsem četl, že Frank je proslulý politický zlosyn, který se nebojí zněužít čehokoli k tomu, aby dosáhl svého a posunul se v politickém potravním řetězci o příčku výš, jsem si říkal, že to musí stát za to (a nutno podotknout, že jsem se nemýlil!). V seriálech přímo zbožňuju záporáky s jejich rafinovaným plánem, který se postupně stává skutečností, House of Cards tomu ještě dodává úžasnou dramatičnost tím, že ne vždycky plán vychází. Pořád tu je ale je někdo, kdo se nechá zneužít k tomu, aby se plánu pomohlo (přeci jen jde o Underwoodovo místo na slunci). Postava krásné, inteligentní a o nic méně manipulativní Claire je už jen pomyslnou třešinkou na dortu. Dům z karet se u mě rozhodně zařadil do kategorie, kdo neviděl, jako by nežil a proto se na něj rozhodně koukněte! Nebudete litovat ani minuty. ()

AndrewNewman

Vskutku skvostne natočený seriál z prostredia politiky. Kúzlo House of Cards je v tom, že aj keď sa o politický život príliš nezaujímate, strhujúca cesta Franka Underwooda a jeho sexi ženy Clair vás určite zaujme, nadchne či miestami pobaví. Samozrejme vtipných momentov je veľmi málo, keďže ide o dramatický seriál. Ten predáva svojim výkonom predovšetkým Kevin Spacey. Za ním však nezaostáva Robin Wright či Mahershala Ali, ktorý snáď dostane čoraz viac priestoru. Zatiaľ som pri druhej časti, druhej série a seriál ako celok mal pár nudných momentov, tie mi však Frank vynahradil svojou bezcitnosťou v závere prvej série. Uvidíme čo mi tvorcovia ešte naservírujú. ()

matolos1

Tento seriál má 2 dominantné body. Tými sú perfektné dialógy a Kevin Spacey. Na začiatku je politická hra veľmi nekompromisná , je tu poukázaných niekoľko špinavých trikov, k tomu to má viacero dejových línii, občas to má nádych novinárskej krimininálky alebo rodinnej drámy. Kevinove komentáre vysvetlujúce jeho nasledovné dianie štýlom vlogov ma asi najviac vedeli dostať. Nápady v 1. a 2. druhej sérii lietali jeden za druhým avšak postupom času to dosť ubralo tempo a príbeh sa často zasekával. Napríklad v tretej sérii ma situácia s Rusmi až tak moc nezaujala. Aj napriek tomu to Kevin vedel v každej nudnej situácii vedel zachrániť. Preto musím tento seriál subjektívne hodnotiť ako vynikajúci. Čo sa týka ostatných postáv, tak Doug Stamper a jeho Rachel bolo na začiatku celkom fajn , ale postupom času to tiež bolo iba hranie na nervy. Hlavne keď ju uniesol a potom po 10 minútach sa rozhodol ju ušetriť. Začiatok sa mi viac páčil viac hlavne preto , lebo Kevin bol ešte na nižšej pozícii a postupne sa musel predierať jednotlivými stupňami hierarchie a to ma na tom vedelo zaujať celý ten jeho priebeh nástupu na post prezidenta. Udpate po 5.sérii : House of Cards neustále dokáže prekvapiť skvelými zvratmi v tomto neustále točiacom sa kruhu ľudí a ich názorov a zaujímavé je, že po piatej sérii stále má perfektné tempo a briliantnú atmosféru. Na rozdiel od ostatných sérii je táto z nich asi najkomornejšia, všetko sa už pomaly odohráva v Bielom Dome, chodí sa z miestnosti do miestnosti, z haly do haly a všetko sa ale deje prostredníctvom vykryštalizovaných dialógov, kde sa iba konšpiruje, podvádza a v podstate tak rovnako je to dobré ako v predošlých sériách. Oproti ostatným seriálom si dokáže popri riešení všetkých politických káuz a konfliktov udržať komplexnú dejovú štruktúru u každej z postáv a vzťahov medzi nimi. A aby to nebolo málo, tak sa nám pridá zopár nových a ešte sa k tomu riešia veci, ktoré zostali nevysvetlené. Kevin Spacey je opäť skvelý a jednoznačne dominuje, jeho úvahové vsuvky( tá na začiatku piatej epizódy luxusná a štýlová) a prejavy sú základným stavebným pilierom a zároveň ho v očiach diváka posúvajú na prvé miesto obľúbenosti. Robin Wright si zachováva svoj strojený výraz, ktorý tomu ale koniec koncov vôbec neškodí, lebo ku koncu sa prejavila tiež ako riadna sviňa. Som nadšený a pripravený na daľšiu sériu. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) - after first season... - Ale dál už koukat nebudu...Tahle chladná jízda, sic brilantně napsaná, zrežírovaná, zahraná a promyšlená (!), zmrazila můj zájem o postavy či další vývoj událostí. Nepotřebuji další důkazy o krutosti lidské povahy a zběsilosti mocenské podstaty. Maketu světa americké politiky tak opouštím vážně ráda. ()

BadExHuman22

Musím říct že před tímto seriálem jsem se nějak o politiku nezajímal, dokonce k volba jsem šel jenom když se volil kdysi náš prezident. Ale House of Cards mi otevřel nové dveře, dveře do politicky založených seriálů a filmů, a musím říct že mě to baví. A proč je to vlastně tak skvělé? No jasně, kvůli skvěle napsanému příběhu, kvůli napínavým a někdy i dech beroucím scénám, ale hlavně kvůli Kevinu Spaceymu v roli nelítostného kongresmana Franka Underwooda. Roli antihrdiny který se nebojí jít přes mrtvoly (doslova) aby dosáhl svého zvládá na jedničku s hvězdičkou a třikrát podtrženou. Zaujal mě styl jakým je to točené, něco se děje, něco Frank řeší, s někým mluví a pak se koukne přímo do kamery, přímo na diváky a mluví přímo k nim, vysvětluje co zrovna dělá, co se podle něj bude dít a tak. To se mi na tom seriálu líbí, dokáže zaujmout i člověka jako jsem já, člověka který ví o politice asi tolik jako pes o funkci motoru dopravního letadla. Je to prostě dokonalý seriál. Netflix zase ukázal že ví do jaké projektu strčit své peníze. Mám za sebou první dvě série, a zatím jsem nenašel žádnou věc co by mi tam vadila, žádnou chybu, pro mě je to zatím dokonalý seriál. Takže dávám plných 100%. A musím říct, že bych radši viděl Franka Underwooda na postu prezidenta USA, nežli Donalda Trumpa. ()

Fíma

Frank je snad ten nejpodlejší padouch, jakému jsem kdy v televizi fandil (nemá to nějaký negativní vliv na psychiku?). Každopádně seriál je to šestihvězdičkový. ()

blondboss

Tento seriál nemôžem ohodnotiť inak ako piatimi hviezdami, a to úplne zaslúženými. Hodnotím po zhliadnutí všetkých doterajších štyroch sérií, ktoré boli úplne špičkové (až na tú tretiu, kde tempo dosť opadlo). Celkovo je ale tento seriál doslova encyklopédiou - encyklopédiou politiky, moci, prvotriednych spravodajských špinavých hier, detailne a špičkovo vykreslených psychologických profilov, encyklopédiou dokonalého filmového zážitku ako takého. Od prvých dielov som bol k Frankovi a jeho osudom prikovaný a s nemým úžasom som hltal každú jednu časť. Kevin Spacey v jeho jednoznačne životnej roli, pretože to ako démonicky dokázal zahrať postavu Franka Underwooda, som už naozaj dlho na projekcii nevidel. Vynikajúci kultový herecký výkon, kde človek jednoducho musí žrať každý jeden jeho preslov, každý jeden jeho pohľad a každé jedno rozhodnutie, čo spraví. Kontakt s divákmi skvelý. Robin Wright mu úžasne sekunduje a rola prvej dámy jej neskutočne sadla - taktiež si dovolím povedať, že jej životná rola. Neskutočný seriál, ktorý jednoznačne ostane na dlhé desaťročia kultom. 95 % ()

Drozdo57

Stredná škola Machiavellizmu. Kevin Spacey si postavu Franka Underwooda evidentne užíva. Je krásne sledovať ako myslí vždy o dva kroky napred oproti všetkým ostatným. Je to celé ale až veľmi dobré. Inak mi ale asi na seriáli najviac vadí to, že je potrebné ho poriadne sledovať. Vôbec to nie je oddychovka. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem