Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013–2019, 78 h 15 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Yelyna De Leon, Bunnie Rivera, Aaron Hendry, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Sasha Feldman, Joe Marinelli, Frank Renzulli, Judi Barton, Alisha Boe, Seth Carr, Don Dowe, Pancho Moler, Yousef Abu-Taleb, Peter Navy Tuiasosopo, Mel Fair, Brenna Otts, Chris Tardio, Alex Saxon, Phil Abrams, Rome Kanda, Greta Jung, Domenick Lombardozzi, Lola Glaudini, Tony Curran, Kate Arrington, Susan Pourfar, Robert C. Kirk, Max Casella, Peter Holden, Sandy Martin, Jacob Ming-Trent, John Keating, Omar A. Soriano, Zach Grenier, Gillian Saker, Delaney Williams, Alexandra Turshen, Michael J. Burg, Rick Crom, Chris McGinn, Chance Kelly, Susan Blackwell, Alan Alda, Gregory Konow, Alexander Bedria, Jamar Greene, Adwin Brown, Kalama Epstein, Juan Alfonso, Alexandra Berti, Ryan Dorsey, Kathy Corpus, Candace Smith, Eddie Alfano

Komentáře uživatele VanTom k tomuto TV seriálu

Podařený dramatický seriál se skvělými postavami, perfektně zahranými. Titulní Ray se živí řešením (= nevybíravým odstraňováním) problémů smetánky v L.A., větší bolení hlavy má však z hluboko pohřbené minulosti vlastní rodiny, pomalu vyplouvající na povrch po propuštění jeho lehkovážného otce-kriminálníka (bezkonkurenční Jon Voight). SÉRIE 1 je především právě o postupném poznávání, co vztahy mezi Donovanovými tak nevratně narušilo a poškodilo.(15.11.2017)

SÉRIE 2 zpočátku jen nezáživně navazovala, dořešovala a rozšiřovala předešlé události, a já se dlouho nemohl rozhodnout, jestli mě takováhle "telenovela" zajímá. Po dlouhém tápání si směr vybrala, ale jako by to nebylo ono. 3½(15.11.2017)

V SÉRII 3 mne už Rayova rodina vysloveně iritovala (ženuška, dceruška i synáček by zasloužili), v protikladu s vyhrocenými pracovními záležitostmi kolem charizmatického miliardáře Iana McShanea. Někde mezi pak korzoval Mickey se svým kupčením a drogami; celkově se však seriál nikam neposouval a motal se v kruhu. 3½(15.11.2017)

SÉRIE 4 se zaměřila primárně na vybruslení z nadrobeného průseru s nesmlouvavými Rusy, od toho se odvíjela (a upozadnila) i většina ostatního. Ray musel napnout opravdu všechny své síly, zapojit (= vydírat) mnoho starých známých a dokonce i požádat o pomoc své nejbližší (!), aby z nastalé situace vyváznul se zdravou kůží.(15.11.2017)

V prvních dílech SÉRIE 5 jsem nad Rayem málem lámal hůl, rozbředlé truchlení a vzpomínání na poslední měsíce nemocné Abby jako by ustrnulo v prázdnotě. Než mi došlo, že se koncept vrátil k S1 s jejím postupným odhalováním (tentokrát nedávné) traumatické minulosti. Od prozrazení napjatých skutečností v 8. epizodě se příběh konečně pohnul vpřed, přestože poněkud neochotně a vedlejší linky nechal stále jenom přicmrndávat (filmový mogul Susan Sarandonové si pravděpodobně své karty schovává na příště). 3½(15.11.2017)

SÉRIE 6 změnila kulisy (volební machinace v New Yorku) a částečně tak začala s čistým štítem, jelikož se Ray po minulých událostech (kdy skočil) odrazil od úplného psychického dna… aby s tikem v oku zapadl ještě hlouběji. Přestože trampoty příbuzenstva mě v úvodu míjely, postupně, jak se události zamotávaly, se i oni dostávali do hry a zejména mladá Bridget musela ustát enormní tlak. Moc se povedl rodinně pospolitý závěr (svatba), pro Donovanovic první takový moment za hodně dlouhou dobu.(25.2.2019)