Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013–2020, 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Yelyna De Leon, Bunnie Rivera, Aaron Hendry, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Sasha Feldman, Joe Marinelli, Frank Renzulli, Judi Barton, Alisha Boe, Seth Carr, Don Dowe, Pancho Moler, Yousef Abu-Taleb, Peter Navy Tuiasosopo, Mel Fair, Brenna Otts, Chris Tardio, Alex Saxon, Phil Abrams, Rome Kanda, Greta Jung, Domenick Lombardozzi, Lola Glaudini, Tony Curran, Kate Arrington, Susan Pourfar, Robert C. Kirk, Max Casella, Peter Holden, Sandy Martin, Jacob Ming-Trent, John Keating, Omar A. Soriano, Zach Grenier, Gillian Saker, Delaney Williams, Alexandra Turshen, Michael J. Burg, Rick Crom, Chris McGinn, Chance Kelly, Susan Blackwell, Alan Alda, Gregory Konow, Alexander Bedria, Jamar Greene, Adwin Brown, Kalama Epstein, Juan Alfonso, Alexandra Berti, Ryan Dorsey, Kathy Corpus, Candace Smith, Eddie Alfano, Grayson Berry, Brian Donahue, David Douglas, Jim Hanna, Joyce Greenleaf, Taylor Treadwell, Tahlena Chikami, Arsema Kayan Ellison, Japheth Gordon, Matty Cardarople, Cantrell Harris, Steve Bean, Vic Stagliano, Cassie Keet, Jennifer Sommerfeld, Alan Mingo Jr., David Lengel, Louisa Krause, Michael Esper, Josh Hamilton, Tiler Peck, Lois Smith, Quincy Tyler Bernstine, Robert Funaro, Kerry Condon, Bill Heck, Austin Hébert, Peter Gerety, Aidan Pierce Brennan, Kersti Bryan, Tye Alexander, Robert Covarrubias, Cathryn Dylan, Kevin Corrigan, Fernando Chien, J. Marvin Campbell

Další seriálová pecka, taková trochu stylovější a drsnější verze Entourage. Liev Schreiber je opravdu borec a tu roli mu žeru i s navijákem, ale naštěstí neni jedinou hvězdou seriálu, neboť tu máme řadu dalších zajímavejch postav (například sympaticky perverzní Voight). Jediný menší mínus stejně jako v případě třeba Breaking Bad vidim v tý rodinný linii, protože ta jeho manželka je fakt mega nesympatická kráva a scény s ní mam občas tendenci proklikat, ale jinak paráda.(10.8.2014)

Z toho, čo Ray zažíva každý deň, by sa jeden zbláznil. Občas nevie komu streliť len výchovnú facku a komu vpáliť guľku rovno medzi oči. Keď si myslí, že je všetko v suchu, tak zazvoní mobil... Toto je jeden z najlepších a najnápaditejších seriálov. 1. séria - 95% , 2. séria - 100% , 3. séria - 100% (rozhodne najlepšia séria vôbec, obzvlášť posledná časť ma totálne emocionálne rozsekala a trpela som za Raya ako zviera). Najobľúbenejšia postava: Ray, Avi, Terry(7.10.2015)

Potřebujete zamést mrtvolu? Volejte Raye. Potřebujete odvoz, protože jste nasáklí koksem jako houba? Volejte Raye. Otravuje vás úchylný voyeur? Volejte… víte koho. Tohle "třímetrové" irské hovado byste v nočním LA potkat nechtěli. Zároveň se ale nikde netlačí na pilu, takže Ray sice proplouvá ilegálním životem, ovšem bez zbytečného násilí či vraždění. Je to zkrátka profík z podsvětí a ke všemu elegán. A taky má rodinu a o tu tady jde především. Liev Schreiber si to dává jako nikdy. Případnou druhou sezónu si rozhodně nenechám ujít, myslím, že nás ještě čekají velké věci. /// 2. sezóna /// Fantazie, přilepuji bodík navíc! Tomu říkám rodinné drama. Jeden z nejlepších seriálů současnosti. /// 3. sezóna /// Drsní chlapi prý nepláčou. Já mezi ně ale nepatřím. Ray Donovan odešel na vrcholu a s grácií. To se každé televizní sérii nepodaří. /// 4. sezóna /// Trochu nám to od posledně vyčichlo a zápletka je průhledná jak sendvič v celofánu, ale rodinný klan Donovanů to naštěstí furt táhne nahoru, takže není o čem. Dupejte tam tu pětku! /// 5. sezóna /// Pátý ročník s Rayem Donovanem a jeho famílií a furt je to za pět. Tentokrát ve spíše komorním a velmi smutně laděném tónu, o to více však cíleném na intenzitu vyprávění a emoce diváka (ano, i slzička ukápla). Snad se z těch sraček Ray zase vyhrabe a šlápne tomu zkurvenýmu osudu do úsměvu. /// 6. sezóna /// Ray nadále drží úhel a jede si to svoje. A tak to mám rád, tohle bych mohl sledovat furt! ❤(27.1.2014)

Nedoceněný Hollywoodský přihrávač Liev Schreiber září! Narazil jsem na seriál náhodně a okamžitě jsem sjel na jeden zátah celou první sérii. Skvělá atmosféra a skvělá postava hlavního antihrdiny mi dělá na duši moc dobře. Vedlejší postavy seriál dokonale dotváří. Především Voight je skvostný, zaslouženě si odnesl Zlatý Glóbus za jeho roli v seriálu. Jak napsal KevSpa- pro někoho, kdo nevidí svět černobíle, je to trefa do černého!(4.4.2014)

Liev Schreiber ve své potenciální životní roli. Zatím se to všechno rozjíždí skvěle, v pilotu zatím nastíněny jednotlivé postavy a Rayova práce - takový Jimmie z Pulp Fiction s vlastním seriálem. Nejkritičtější budou pro seriál postavy, jejich postupné budování a vykládání příběhu. V pilotu se to zatím daří, ale právě toto může zároveň potopit celý seriál. Zatím 4,5*(29.6.2013)

• - Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)

• - Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)

• - První epizoda seriálu se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice Showtime. Seriál rekord stanovil na 1,35 milionu diváků. poslední díl 1. řady se stal pak vůbec nejsledovanějším dílem ze všech posledních dílů 1. sérií seriálů na této stanici. Učinil tak s počtem 2,1 milionů diváků. (zbyshek)