Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2019, 78 h 15 min (Minutáž: 48–59 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Yelyna De Leon, Bunnie Rivera, Aaron Hendry, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Sasha Feldman, Joe Marinelli, Frank Renzulli, Judi Barton, Alisha Boe, Seth Carr, Don Dowe, Pancho Moler, Yousef Abu-Taleb, Peter Navy Tuiasosopo, Mel Fair, Brenna Otts, Chris Tardio, Alex Saxon, Phil Abrams, Rome Kanda, Greta Jung, Domenick Lombardozzi, Lola Glaudini, Tony Curran, Kate Arrington, Susan Pourfar, Robert C. Kirk, Max Casella, Peter Holden, Sandy Martin, Jacob Ming-Trent, John Keating, Omar A. Soriano, Zach Grenier, Gillian Saker, Delaney Williams, Alexandra Turshen, Michael J. Burg, Rick Crom, Chris McGinn, Chance Kelly, Susan Blackwell, Alan Alda, Gregory Konow, Alexander Bedria, Jamar Greene

Tak si už nějakou dobu říkám,že budu muset změnit svůj systém hodnocení seriálů... Změnit ho (srovnávám s nynějším csfd systémem) ze standardu náhledu čistě na kvalitu spíše na systém oblíbenosti. Protože zrovna tohle je seriál který není zase až tak megakúl a není ani dokonale vyroben, ale každý den si na něj vzpomenu a jeden/dva díly si opravdu s chutí pustím. Pomalu ale jistě se tak nějak intimně sžívám se všemi postavami. Být to zasazené do nějakého více "pro mě reálného" prostředí, asi by se z tohoto seriálu stal jeden z mé topky. Za mě 90% ps: parádní, velice propracovaná dramaturgie a práce s vývojem postav!(1.10.2014)

Platí pro první 3 série.....Seriál se mněl jmenovat Donovan Family,jelikož životní etudy jednotlivých členů rodiny jsou vlastně tím podstatným,co tento dramatický seriál v kombinaci s akcí,přináší. .Zajímavý je v tom, jak se mísí s pelmelem zločineckých praktik,jenž jsou obživou hlavní postavy a které udržují diváka v napětí. Vše je přiotm sladěné v maximální míře a nudy se tady nedočkáte.Herecky jde o koncert áčkových filmových herců,kteří dodávají seriálu rozmět uvěřitelnosti ve všech ohledech.(13.7.2016)

Od prvního dílu vynikající seriál s mnoha skvěle napsanými postavami, jimž vévodí nikoli hlavní hrdina (i když skvělý), ale bezkonkurenčně originální role Mickeyho v podání Johna Voighta (řekli byste, že herec může dostat svou životní roli v osmdesáti, nebo kolik mu to vlastně je?). Skvěle natočené v duchu moderní seriálové školy, nenechává toto drama vydechnout Raye ani svého diváka ani na chvíli. A na rozdíl od jiných bych vysoce vyzdvihnul roli Rayovy ženy - píšete a pláčete, jak je nemožná a otravná, jenže právě takovýhle jsou nejspíš ty ženský,které si berou Raye Donovany a které si berou Rayové Donovani. Druhá série začíná ve stejném skvělém duchu a svého vrcholu dosahuje, podle mne, pár dílů před koncem v návaznosti na scénu v autě (Rayova dcera versus černej bezcharakterní sociopat). Pak už toho na Raye začíná být opravdu trochu moc a to, jak to všechno zvládne, působí malinko přeplácaně. Dodatek-třetí série je jedna z nejlepších sérií dramatického seriálu ever.(13.12.2014)

Viděl jsem 3 díly a už vím, že tohle mě bude bavit. Skvělý seriál s ještě skvělejším hlavním hrdinou. Jsem rád, že Liev Schreiber konečně mohl naplno ukázat své kvality. Zatím každý z dílů byl na vysoké úrovni, 80%. Má to spád, dobře rozjeté zápletky, a také kvalitu hereckého umu. Řadím ho jako jeden z nadějných projektů, které budu pečlivě sledovat. Nezbývá se jen těšit, co nám Ray připraví.(18.7.2013)

Nedoceněný Hollywoodský přihrávač Liev Schreiber září! Narazil jsem na seriál náhodně a okamžitě jsem sjel na jeden zátah celou první sérii. Skvělá atmosféra a skvělá postava hlavního antihrdiny mi dělá na duši moc dobře. Vedlejší postavy seriál dokonale dotváří. Především Voight je skvostný, zaslouženě si odnesl Zlatý Glóbus za jeho roli v seriálu. Jak napsal KevSpa- pro někoho, kdo nevidí svět černobíle, je to trefa do černého!(4.4.2014)

• - První epizoda seriálu se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice Showtime. Seriál rekord stanovil na 1,35 milionu diváků. poslední díl 1. řady se stal pak vůbec nejsledovanějším dílem ze všech posledních dílů 1. sérií seriálů na této stanici. Učinil tak s počtem 2,1 milionů diváků. (zbyshek)

• - Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)

• - Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)