Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2018, 67 h 37 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Yelyna De Leon, Bunnie Rivera, Aaron Hendry, Andrew Bloch, Stacy Arnell, Sasha Feldman, Joe Marinelli, Frank Renzulli, Judi Barton, Alisha Boe, Seth Carr, Don Dowe, Pancho Moler, Yousef Abu-Taleb, Peter Navy Tuiasosopo, Mel Fair, Brenna Otts, Chris Tardio, Alex Saxon, Phil Abrams, Rome Kanda, Greta Jung, Domenick Lombardozzi, Lola Glaudini, Tony Curran, Kate Arrington, Susan Pourfar, Robert C. Kirk, Max Casella

Platí pro první 3 série.....Seriál se mněl jmenovat Donovan Family,jelikož životní etudy jednotlivých členů rodiny jsou vlastně tím podstatným,co tento dramatický seriál v kombinaci s akcí,přináší. .Zajímavý je v tom, jak se mísí s pelmelem zločineckých praktik,jenž jsou obživou hlavní postavy a které udržují diváka v napětí. Vše je přiotm sladěné v maximální míře a nudy se tady nedočkáte.Herecky jde o koncert áčkových filmových herců,kteří dodávají seriálu rozmět uvěřitelnosti ve všech ohledech.(13.7.2016)

První díl začal pomalu, abychom si objasnili, co vlastně je Rayovou prací a jaký má život. Pomalu jsme se dostávali blíže k dramatu mezi ním a jeho rodinou až to nakonec vyvrcholilo příjezdem jeho otce. Podle mě půjde opravdu o dobré drama, které se ještě více rozjede v dalších dílech. Uvidíme jak si dál seriál povede, ale pokud se toho zmocní stejně dobře, jako se to stalo u Dextera, tak se nemáme čeho bát.(20.6.2013)

Na Raye Donovana jsem si nevzpomněl, jak je rok dlouhý. Navíc jsem ani neměl potřebu jet druhou sérii souběžně se zámořím, takže mě ihned napadlo, jestli jsem celý projekt trošku nepřechválil. Naštěstí opak je pravdou a druhá série strká tu první do kapsy. Rayovi se začíná bortit vybudovaná pozice a musí začít nekompromisně pálit mosty nejen s kolegy, ale i rodinnými příslušníky. Životní linky jeho bratrů dostaly více prostoru, jsou propracovanější a se silnější dopadem na diváka. Konečně to schytají i postavy, ke kterým už máme vybudovaný vztah a jejich odchody jsou tak emocionální pecky. Voight je stále famózní a nesmělé výkřiky o jeho životní roli nejsou rozhodně jen tak do větru. Díky množství vedlejších postav se Ray dostává do nekonečného kolotoče průserů, ale zároveň je vše krásně přehledné a na sebe logicky navazující. Pro mě byla jasným vrcholem rodinná oslava a hlavně její finále. Kdo má dar působit podobné rozkoly, tak u samotného závěru zažije nirvánu. Zvýšení hodnocení je na místě. 1. série: 85%, 2. série: 95%, 3. série: 90%.(17.10.2013)

Prvni tri dily slusne naslapnuto, ale s kazdym dalsim to geometrickou radou ztraci na pritazlivosti. Po prvnich osmi dilech uz jsem nemel chut se k tomu vracet. Hlavni postavy, jako charakteru je skoda, ale hlavni pribeh provazejici cely serial neni dost silne vyuzity na to, aby to cloveka nutilo se koukat na dalsi dily a oproti zacatku se dokonce rezignuje i na miniepizodky z Rayova zabavneho zamestnani (ktere tomu dodavaly stavu).(13.9.2013)

Jsem Ray Donovan a řeším problémy. Po první sérii hodně fain, ale přiznám se, že se mi to zdá takové zbytečně měkké. Snad další série přitvrdí. S01 4/5, S02 4/5, S03 4/5__S04 4/5 Zase dobrý. Ray Donovan je u mě seriálovou jistotou. Žádná ze sérií mě sice nepoložila, ale tu vysokou kvalitu si to pořád dokáže průběžně udržovat._S05 3/5(11.7.2014)

• - Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)

• - Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)