Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2017, 55 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell, Rocky McMurray, Mark Berry, David DeSantos, Omar Leyva, J. LaRose, Veronica Taylor, Alisa Vilena, Michel Gill, Holly Lynch, Keir O'Donnell, Graham Rogers, Lili Simmons, Susan Sarandon, C. Thomas Howell, Kabby Borders, Adina Porter, Rhys Coiro, Billy Miller, Brian White, James Keach, Johnny Sneed, Todd Robert Anderson, Orson Chaplin, Tory Stolper, Steve Trzaska, Eddie J. Fernandez, Jeff Bosley, Ray Abruzzo, Apesanahkwat, Simon Templeman, Donald Faison, Kim Raver, Jake Busey, Zackary Arthur, Ric Sarabia, Derick Alexander, René Ashton

Viděl jsem 3 díly a už vím, že tohle mě bude bavit. Skvělý seriál s ještě skvělejším hlavním hrdinou. Jsem rád, že Liev Schreiber konečně mohl naplno ukázat své kvality. Zatím každý z dílů byl na vysoké úrovni, 80%. Má to spád, dobře rozjeté zápletky, a také kvalitu hereckého umu. Řadím ho jako jeden z nadějných projektů, které budu pečlivě sledovat. Nezbývá se jen těšit, co nám Ray připraví.(18.7.2013)

Donovanovi nejsou zrovna ukázková rodinka... každý z jejích členů se potýká s nějakými těmi kostlivci ve skříni. Pod elegantním a klidným zevnějškem Raye Donovana se skrývá rozbouřená temnota, která sem tam vyplouvá na povrch. Liev Schreiber je pro tuto roli jako stvořený, stejně tak veškeré další obsazení je excelentní a skvěle zahrané, role všem hercům padnou jako ulité. První díly jsou spíše "seznamovací" a pozvolné, ale postupně děj nabírá obrátky a napětí by se dalo krájet. Konečně zase seriál, který se trochu vymyká z nudného stereotypu - těším se na druhou sérii.(12.3.2014)

Z toho, čo Ray zažíva každý deň, by sa jeden zbláznil. Občas nevie komu streliť len výchovnú facku a komu vpáliť guľku rovno medzi oči. Keď si myslí, že je všetko v suchu, tak zazvoní mobil... Toto je jeden z najlepších a najnápaditejších seriálov. 1. séria - 95% , 2. séria - 100% , 3. séria - 100% (rozhodne najlepšia séria vôbec, obzvlášť posledná časť ma totálne emocionálne rozsekala a trpela som za Raya ako zviera). Najobľúbenejšia postava: Ray, Avi, Terry(7.10.2015)

Od první série jsem si před jejím odvysíláním sliboval mnoho: mohla se pyšnit skvělým obsazením i lákavým námětem, který si v souvislosti s moderní televizní tvorbou přímo říkal o neokoukané pojetí. A sliboval jsem si nejspíš příliš, ani zdaleka totiž nedokázala využít svého potenciálu. Z celé bez jakýchkoli dohadů zajímavé rodiny zůstali v průběhu sezóny zajímaví pouze Liev Schreiber v roli jejího samozvaného ochránce a Jon Voight jako sesazený patriarcha, s jehož návratem se do života všech hlavních postav spouští lavina problémů. Zbytek, ať už je to dlouho mrtvá sestra, jediný dobrák Terry, traumatizovaný Bunchy, černá ovce Daryll, nebo věrná, ale vyloženě hloupě působící, splachovací Abby, nebyl využitý ani při nejmenším a kvůli tomu působil spíš jako kulisa pro exhibici dvou ústředních charakterů. I ty kulisy ale dokázaly přirůst k srdci, protože celý irský klan (a stejně tak i zbytek postav) se skrz své peripetie podařilo vykreslit naprosto reálně a přiblížit tak pozadí života smetánky LA i stále na paty dýchající zločinnou minulost Bostonských Irů. Druhá série už však nejen konečně dává prostor všem postavám, ale i konečně naplno využívá toho příslibu pod cukrlátkem skryté nekompromisní hry, na které si titulní postava postavila život, a která se mu rozpadá pod rukama. Ray Donovan, tedy postava, jakožto i celý seriál, je jako testosteronová bomba, která si nebere servítky s nikým a ničím, ale přitom si udržuje styl a díky občasnému odlehčení nepůsobí nijak upjatě. A takovému šarmu se prostě nedá odolat. Překvapivě velký kus třetí série si pro sebe ovšem ukradly jiné famílie. Především Katie Holmes v roli ambiciózní neurotičky z velké rodiny z velké části táhne emoce celé sezóny, a pevně věřím, že se jí seriál nezbaví stejně, jako jejího podobně excelentního otce. Druhý klan, arménský, se pak týká nepoučitelného Mickeyho, který se naopak stará o napětí a z velké části i posuny v ději kolem většiny ostatních Donovanovic. Celkem znovu není co vytknout, snad až na menší účast některých oblíbených postav, nicméně veškeré případné výtky by stejně vybledly po famózním a procítěném závěru za tónů upýra.(21.10.2014)

Ray Donovan (Liev Schreiber) je nekompromisní drama seriál od televize Showtime (Homeland, Dexter…). Vypráví o chlapíkovi, který řeší problémy bohatých, ale nebojte, není to žádný psycholog či nějaký terapeut, ale muž v obleku, který přijde, aby konal. A to znamená, že když někomu slavnému, koho zastupuje jeho firma, vyhrožujete, bude Ray vyhrožovat vám, nebo vás rovnou zlomí (někdy doslovně). Jenže každý má i osobní problémy a přesně u nich, celý seriál začíná. První série Ray Donovana, začíná okamžikem, kdy pustí jeho otce po dvaceti letech z vězení. Což pro Raye není vůbec dobrá zpráva, jelikož se vrátil o několik let dříve, než měl. Ostatní členové rodiny Donovanů ale otce (Jona Voighta) přijmou zpět, jediný Ray ho chce dostat zpět do vězení. No a právě návratem z vězení se spustí koloběh šílených událostí, kterým musí Ray čelit. A tak nám začíná tvrdá dramatická série o rodině, tvrdé práci, policistech a vážných problémech, kterým by nechtěl nikdo čelit. Režie je zde naprosto úžasná, jelikož je vše tvořeno do detailů a dávají si na každé scéně velmi záležet. Výběr hudby je super a kamera je perfektní. O hereckém obsazení snad nejde říci jediné špatné slovo, jelikož každý tam dokonale sedí a Schreiber s Voightem jsou úžasní. Jen začátek série byl vážně pomalý a hodně mě od seriálu odrazoval, ale dávám 90%, první sérii jsem si prostě užil.(27.6.2013)

• - První epizoda seriálu se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice Showtime. Seriál rekord stanovil na 1,35 milionu diváků. poslední díl 1. řady se stal pak vůbec nejsledovanějším dílem ze všech posledních dílů 1. sérií seriálů na této stanici. Učinil tak s počtem 2,1 milionů diváků. (zbyshek)

• - Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)