Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2017, 43 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman-Mersereau, Scott Bailey, Brionne Davis, Griffin Freeman, Tom Beyer, Lulu Brud, Jack Axelrod, Greg Collins, Kanin Howell

po prvním díle solidně rozjeto,Schreiber vynikající,uvidíme co z toho nakonec vyleze...klasická Showtimeovka...80% po konci série zaslouženě plná palba.Jak už bylo napsáno,Ray Donovan není taková smršť jako Dexter,nebo Homeland,ale i seriál,kde se celou dobu zdánlivě nic neděje dokáže ve finále divy.Poslední epizody byly tím pravým finále...100%(7.8.2013)

Liev Schreiber ve své potenciální životní roli. Zatím se to všechno rozjíždí skvěle, v pilotu zatím nastíněny jednotlivé postavy a Rayova práce - takový Jimmie z Pulp Fiction s vlastním seriálem. Nejkritičtější budou pro seriál postavy, jejich postupné budování a vykládání příběhu. V pilotu se to zatím daří, ale právě toto může zároveň potopit celý seriál. Zatím 4,5*(29.6.2013)

Ray Donovan je dost nedoceněný kousek aktuální televizní tvorby. Nebojím se ho skoro nominovat na jeden z nejlepších seriálů posledních tří let, protože tohle je naprosto úžasné rodinné drama, které v televizi tolik chybělo. Díl od dílu počínaje první epizodou první řady jsem byl čím dál nadšenější a takhle to pokračuje stále dál. Ray se vypracoval vysoko a všichni úžasní herci v úžasných rolích vše jen podtrhují. #všichnisedívejte(18.6.2013)

Každopádně po konci Dextera a Breaking Bad přichází seriál, který imho oboum docela solidně nakopal zadek (alespoň posledním sériím Dextera, o BB nemluvě). Ale bohužel to nelze moc srovnávat, každý z nich má něco jiného. Ray Donovan je plný pevných, silných charakterů a herců, kteří se svých rolí chopili tak důkladně, že přebíjí jakékoli jiné filmy, ve kterých kdy hráli. Alespoň Voight pro mě bude už jen Mickey :D Jsem vážně unešen propracovaností postav tohohle seriálu a po první sérii nadšeně čekám na další!(12.12.2013)

1. série Ray Donovan je seriál, který je napěchován skvělými hereckými výkony a to nejen od ústřední dvojice otec - syn v podání Jona Voighta a Lieva Schriebera jimž právem náleží nominace na Emmy. Schrieber opravdu exceluje, nejvíc mě dostal jak vystartoval při vyslýchání kněze. Ale i ostatní postavy jsou skvělé a skvěle napsané a konečně se někde chovají tak jak by se dalo čekat. Potěšilo mě i finále, protože takhle nějak jsem si ho představoval a vynahradil mi i poměrně pomalejší rozjezd. Garantuju vám, že součástí téhle irské rodinky byste být nechtěli. Není to ale seriál, který byste si prostě chtěli pustit kdykoliv. Musíte na to mít tu správnou chuť a náladu, ostatně jako na většinu produkce od Showtime. 70 % *** 2. série Jak jsem u první série musel čekat na správnou chuť, náladu a okamžik, tak druhá mě vtáhla, chytila a nepustila až do závěru. Ray Donovan řeší problémy druhých a zabředává stále hlouběji do těch svých. Sousto, které si ukousl vypadá mnohem větší než se dá sníst a musí s tím bojovat. Rozehrává se tak hra, kde se každej snaží přečurat každého a ještě z toho něco mít. A hra se přiostřuje a s každým dalším dílem vypadá ještě nebezpečnější než kdy předtím. Mělo to spád, velký spád až do samotného finále. Finále, které nezanechá kámen na kameni a které zaručuje, že i v příští sezóně rozhodně bude co řešit, co uklízet a před čím utíkat... 80 % *** 3. série Třetí série a herecký koncert od Lieva Schriebera po třetí, svou rolí v Rayovi dokazuje, že opravdu patří mezi hereckou špičku a já mu jeho komplikovanou postavu prostě baštím. Podobně je na tom i Jon Voight, který si svého Mickeyho opravdu užívá. Jak už není překvapením, tak i letošní série byla pořádně zamotá a neobešla se bez krvavých zvratů. Druhá série sice zůstává nepřekonaná, ale seriál si drží vysoký standard. Nové tváře (Holmes, McShane) seriálu přinesly něco nového a jsem opravdu zvědav, co se bude dít dál. Rozhodně si na to počkám. 75 % 4. série Ray Donovan je vážně zvláštní kousek a do nové série jsem se pouštěl skoro až s nechutí. Několikrát jsem to odložil, ale když jsem se nakonec rozhoupal, tak jsem příběh zhltnul během chvilky. Tak dobré to bylo. Ray byl tentokrát v nebezpečí ještě větší než obvykle, když se zapletl s ruskou mafií, ale to nebyl jediný jeho problém. Jako obvykle z toho však elegantně vybruslil, i když se nedá říct, že by to bylo bez ztráty kytičky. Do budoucna možná bude problém fakt, že se Ray stává prakticky nepřemožitelný.(24.12.2013)

• - Výkonný producent seriálu Bryan Zuriff a dalších 34 lidí bylo obviněno FBI, že spolupracují s ruskou mafií. Zuriff měl přes hazardní hry "vyprat" sto milionů amerických olarů. Ten napřed obvinění odmítal, ale po nějaké době se ke všemu přiznal, hrozí mu 5 let ve vězení a pokuta ve výši půl milionu dolarů. Mezi obviněnými je i žena Molly Bloom, která pořádala exkluzivní pokerové turnaje, jenž se zúčastnili například Leonardo Dicaprio nebo Tobey Maguire. (deadman93)

• - Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)