Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele swinevenca k tomuto seriálu (4)

Případy 1. oddělení (2014)

Inspirováno vlnou kriminálek, se kterými se v novém století roztrhl pytel. Česká televize našla správný scénář až po 14-ti letech. Seriál dostal pět hvězd natvrdo. ()

Série 1 (2014) (S01)

Dobrá a místy velmi vtipná sestava, přiblblej řiťolezec Vladyka mě dostával do kolen, snad až na dvě výjimky zajímavý případy, jen jich až moc záhadnym instinktem důchodce rozlousknul Polívka. Jasně, že je to svým způsobem óda na policii, ale to mi vůbec nevadí, stejně jako jednostranný podání komerční televize, jejíž bulvární úloha dostala v díle se zavražděným novinářem pořádně přes pracky. Čest vám, 1.oddělení, za to, že dokážete tolik objasnit přes všechny tahanice se soudcema, byrokracií, bulvárem i nadřízenejma. Čest ČT za to, že to takhle dokázala podat nám smrtelníkům. ()

Série 2 (2016) (S02)

Trochu jsem po prvních dílech bál, aby to nesklouzlo k intrikám všech proti všem, ale nakonec to zůstalo jen mezi Koreisem a Kozákem, z Chmelova Vrány se totiž po počátečních nesympatiích vyklubal jen nestranný, ale pravidla úzkostlivě dodržující článek mordparty. Výborně vybrané případy, Děti na odpis byly odstrašující, Tělo zase umně prostupovalo více dílů, jen ten vágus Polívka je na mě až moc dobrej. ()

Série 3 (2022) (S03)

Některé třetí případy se v porovnání s prvníma dvěma snáz zapomenou (vyjma pečený(ho) vařený(ho) Čočky), ale třetí Případy si v porovnání s prvníma dvěma v ničem nezadají. Pražák se hned na začátku začne chovat jako debil trochu na sílu, až mi to krapet nahnalo, ale časem ta změna přesně zapadne do výborně rozehraného kriminálního dramatu (úplně blitíhodně vycházejícího ze skutečnosti). Výborná práce od Mareše, Malindy a Hanuše. Nevím, kdy se pustí ČT do reprízy, ale jak se znám, u mě proběhne určitě dřív. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD