Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

golfoxovox1

Krok za krokem je poměrně nadčasový seriál, který ani po opětovném zhlédnutí neztrácí kouzlo. Ano, vtipy se v sériích občas opakují, každý díl má vlastně stejný princip, kdy některý člen rodiny udělá v díle chybu a na konci dojde k morálnímu uvědomění. Postavy mi jsou sympatické a charakteristické svými vlastnostmi. Kouďák - inteligentní, vtipný, morálně vyspělý cvok (v kladném slova smyslu), Frank - hlava rodiny, jak se patří, Carol - hypersnaživá mamka, Dejna - člověk, který každého dokáže s noblesou setřít, Karen - holka, která si uvědomuje, jak je krásná, Mark - vědecký tip, Al - zde je asi nejzajímavější vývoj postavy v 7. sériích, v prvních sériích sportovně založená holka v rolích spíše s Markem a Brandonem, v pozdějších sériích hlavním zájmem kluci a herectví, Brandon - nejmladší člen, do příchodu Lily, Lily - správně vychytralý nový přírůstek. K čemu bych měl možná výhrady jsou další postavy navíc. Po odchodu Kouďáka v druhé polovině 5. série je evidentní, že se tvůrci snažili do seriálu sehnat náhradu, což podle mě nemuseli, rodina by si určitě vystačila sama. Richi a Sam jsou v pohodě a do seriálu padnou. Ale třeba takový Blesk by mi stačil jen na 1díl a na Žánlika jsem si taky tak trochu zvykal. K morálním závěrům. Zatímco ostatní zde tyto morality zatracují, já je v dnešní době celkem kvituji, neboť se domnívám, že kdyby lidi v sobě měli tolik morálky a pochopení pro druhé, jak jednotlivé postavy seriálu, možná by bylo méně rozvracených rodin, ale to je spíše otázka filozofie, jestli tady nekritizujeme přebytek moralit, protože jsou nám přece tak jasné, že nám nemusí být takto předkládány a přesto v životě skutek utekl.... To jen k zamyšlení. A když srovnám první díl první série a poslední díl sedmé série, tak musím uznat, že si seriál udržel úroveň zábavy až do konce. Takže největší obdiv kromě herců rozhodně patří scénáristům. Vtipný, vydařený sitcom, který nenudí a délka 1 dílu je optimální na seriály tohoto tipu :-) ()

Makky

Na tie milé príbehy "typickej" americkej rodinky sa príjemne pozerá a nakoniec aj to silné moralizovanie až tak nebolí. A čo postava (Frank, Dana, Cody, J.T...), to perfektný charakter. ()

Tony.cs

Skvělý seriál. Patrick Duffy je skvělý komik. Tahle role mu byla opravdu šitá na tělo. Vyjímkou je i dubbing, který byl vynikající a na kterém hodně záleží. Ale mrzí mě, že zmizel Cody a v poslední řadě se vypařil Brandon a to bez vysvětlení. ()

Bat55

Parádny rodinný seriál."Step by Step" sa vydaril na plnej čiare. I keď je to také, že v každej epizóde vidíme klasický happyend, vždy ma to zahreje pri srdci. Vždy som maximálne spokojný, u niektorých epizódach dostávam toho ešte viacej. No asi najviac som si zaľúbil ,,Couďáka" stvárneného Sashom Mitchellom. To jeho "čeče" a iné neodmysliteľné hlášky proste patria k nemu. Tento sitcom parádne zabáva a ako taký,to predsa aj robiť má. Prečo, nie? Prečo si každý deň nespestriť popoludnie alebo večer týmto. Touto 22 minútovou epizodou, ktorá ma vždy naplní energiou a radosťou. Ostatní herci, nemám výtky, tady nejde o ich výkony, ale o to, ako si ich ľudia obľúbia a ako zabávajú a robia to výborne :-) /85%/ Bohužial, ako väčšina seriálovej tvorby, aj Step by Step sa s každou ďaľšou radou kvalitne zhoršovalo. ()

esopesokeso

huhuhuáááá čééčé.. kôli tomuto seriálu som si chcel kúpiť za mlada vlastný televízor, bo vždy bežal, ked boli správy, tak som ho občas nevidel a veľmi som trpel.. ()

gogos

Jeden z prvních hraných seriálů, který jsem jako prcek hltal na ČT. Příjemné a vtipné epizody plné skvělých hlášek, ale i něžností a citů, skvěle obsazené a zahrané postavy (hlavně Dana, Cody nebo J.T.) a v neposlední řadě také prímový český dabing. Krok za krokem je legenda amerického komediálního seriálu a jeden z vrcholů toho, kdy americké sitcomy ještě stály za to. Zatraceně dobré 4* ()

topi

Vynikající sitcom mého mládí! Vždy jsem se u něho skvěle bavil a ani ted tomu není jinak. Některé díly jsou sice slabší, zejména ty novější, ale každopádně je to dobrá zábava a všechny postavy mám rád. U tohoto rodinného seriálu platí ještě staré pravidlo, že českej dabing je naprosto geniální, včetně nepřekonatelného Pavla Zedníčka alias Patricka Duffyho. ()

movieband

Nejlepší rodinný seriál jaký kdy byl natočen.Coudy má originální smysl pro humor a celá tahle rodinka je fascinující.Některé díly poučí u některých se budete smát pořád :D :D Seriál do každého počasí ()

rt12

Hlavně počáteční série s bratrancem Cody Lambertem byly ,,výživné". Seriál opakují neustále do kola a už se na něj dívám sporadicky. ()

scroochy

Nestárnoucí klasika, které však postupem času docházel dech, ale i tak se vždy jednalo o nadprůměr. Spousta vtipných hlášek a komických situací obložená tunou moralizování, které však člověk bere jako samozřejmost a nijak ho neruší. ()

CrownThomas

Výborná rodinná komedie......Tuhle řadu seriálu jsem shlédl asi za 5 dnů.......prakticky jsem ji sledoval pořád.....a nikdy mě nepřestala nudit...... ()

Stanislav_H

Pro mne je kvalita zcela závislá na tom, kdo je zrovna na scéně. Dana a JT - 5/5; Frank a Carol - 4/5; Al a Karen - 2/5; Marc a Brandon - 1/5. Ve výsledku průměr, ale vzledem k nostalgii (které nejsem schopen se bránit) tu hvězdu přihodím. ()

L_O_U_S

Dobrý komediální seriál, kterému musím srazit hvězdu za zde tolikrát zmíněné moralizování a dojemné scény ve stylu „víš, já jsem tvá matka a mám o tebe starost“ nebo „udělal jsem chybu, promiň, příště tě poslechnu, i když je mi už jednadvacet“. Prakticky všechny díly jsou točeny podle stejné kostry. Postava (nejčastěji z kvarteta Džejtý, Dejna, Keren nebo El) se rozhodne nedbat rady ostatních. Zprvu se jí daří, ale pak nastane zlom. Nakonec nějaké to smíření. Nevím jak vám, ale mně bylo při sledování těchto dojemných scén tak trapně, že jsem se ani nedíval kolem sebe a těžce trávil dění na obrazovce. Holt jsem nebyl vychováván v duchu „buďme upřímní a o všem si popovídejme“. Ale pokud tyto nechutnosti odečtu, zůstává tady vydařená sonda do ztřeštěné americké rodiny. Největším machrem je samozřejmě Kouďák, ale Žán Lyk Reperú taky není tragéd. „Cýha... čéče...“ (21.) ()

Colonist

Dříve jsem nevynechal ani jeden díl, dnes se podívám jen občas. Dobré díly se střídají se špatnými. Naštěstí všechno většinou zachraňuje bláznivý Cody (ačkoliv v posledních dílech byly jeho blázniviny už někdy trapné). Po jeho odchodu měl seriál skončit (vyloženě trapné bylo, když se ho snažili nahradit hyperaktivním mladíkem Bleskem nebo tím francouzským kadeřníkem), ale i tak se zde najdou kvalitní epizody. Morální ponaučení mi také vadí, ale dají se přežít. Tak jako tak, ze všech těch devadesátkových rodinných sitcomů je Krok za krokem nejlepší. ()

kajas

Tenhle seriál jsem milovala od dětství, vždy se na něj ráda podívám a budu si pobrukovat jeho znělku. Po zhlédnutí všech epizod ale musím kriticky uznat, že poslední dvě série šly kvalitativně hodně dolů a náhlé zmizení postavy Brandona vůbec nedávalo smysl. Kouďák, J. T. a Dana byli ale bezvadně napsaní a povedený devadesátkový dabing už se dnes taky těžko zopakuje. Esence zábavy pro celou rodinu. ()

MessiM

Jako malý jsem to sjížděl. To byl vždycky takový ten seriálový blok v televizi. Po návratu ze základky hodit tašku do kouta a už to jelo, Krok za krokem, Sabrina nebo Chůva k pohledání, a pak pro starší Dawsonův svět nebo Beverly Hills 90210. Někteří to používali jako kulisu při paření GTA Vice City. Ty časy jsou dávno pryč a s nimi i tyto seriály. Popravdě už ani nevím, jak Krok za krokem dopadl, pamatuji si, že s tím taliánem a odrostlými dětmi už to nebylo moc ono. Jediný, kdo mi plně utkvěl v paměti je Cody Lambert. Rád na ten seriál vzpomínám, ale vidět ho už nechci, zkazil bych si dojem. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard