Hvězdná brána: Atlantida

• Kanada Stargate: Atlantis (více)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

MartinTerran

Jde o to samé jak v původním SG jen s jinými herci, v jiné galaxii, s jinou bránou a s jinými záporáky, ale i tak mě Atlantis hodně bavila. Začátek je odlišný přeci jsou jen na cizí planetě v cizím městě, takže je vše třeba prozkoumat a vyzkoušet, proto se některé díly odehrávaní právě prozkoumáváním cizí technologie na základně. To zpravidla jsou málo akční díly, ale taky zábavné pokud máte rádi hi-tech technologii. Potěší také přítomnost českého Davida Nykla, který čas od času utrousí nějako to slovíčko česky. Oproti původnímu SG je také méně řad, takže ani nehrozí, že by se dostavila nuda či nějaké recyklování nápadů z předešlých dílů. Pro fanouška Stargate povinnost. Hodnocení: 93/100. ()

kubas369

Na stargate jsem vyrostl a tohle není o nic horší a účast Davida Nykla rozhodně potěší hlavně, když na to koukáte v původním změní. ()

mirkath1

K seriálu mám pouze jednu výhradu. Skoro ve všech navštívených světech je stejná flora jako na zemi. Kupodivu zvěř ani ptáky není vidět, což je divné. Mohli si s tím trochu pohrát :( ()

Blazkowicz

Určitě ne takový kult jako původní Hvězdná brána, ale pořád víc než dobré. Škoda jen, že se tvůrci víc neodvázali. Kdo se drží při zemi, tak nic nezkazí, jenže pak to taky tak vypadá. Což teda v tomto případě úplně neplatí, protože já takové seriály žeru, takže to ohodnotím vysoko tak nebo tak. Ale potenciál to mělo větší. 4* ()

PlysovyMacko

Chvilu mi trvalo kym som si zvykla na novu posadku a novych nepriatelov, ale po par dieloch sa to usadilo a namotala som sa rovnako ako na SG1. Arogantny genius Rodney by potreboval prefackat a Sheppard sice neni RDA, ale nove planety, dobrodruzstva a technologie mi pociatocnu nedoveru vynahradili. Mojim oblubencom bol doktor Beckett a wraith Todd bol velky sympos. ()

zbojnix

Všetci fandovia Hviezdnej brány vedia, že ich najobľúbenejší seriál sa rozdvojil. Zrazu má dve pokračovania. K tomu treba dodať, že takéto veci sa seriálom bežne nestavajú. Máme tu už 4tú sezónu a Atlantis pokračuje na rozdiel od SG-1. Producent Brad Wright sľubuje aj 5tu sezónu s novými postavami a návratom tých starých. Amanda Tapping vystriedala starú veliteľku čo je podľa mňa perfektne, aj keď mam dojem, že sa ukazuje veľmi striedmo. Má však prísť niekoľko epizód, kde si Samanta zase zahrá. Posledný diel 4tej sezóny bude otvorený a znova nás nechajú čakať na pokračovanie. Dnes po 10 rokoch SG-1 nemáme nič lepšie ako Atlantis. Je skvelý a dúfam, že po filmoch sa názor producentov na SG-1 zmení. ()

Werick

Když jsem slyšel o tomhle seriálu, tak jsem si říkal co to bude, když to je spin-off k jiným seriálu, který už začal ztrácet svou kvalitu, ale byl jsem mile překvapen. Odloučení od sgc a jiná galaxie to bylo něco a ještě k tomu tam hraje čech který sem tam vypustí nějakou tu hlášku. První serie byla špičková prozkoumávání města, seznamování s okolními planetami a k tomu nový hnusný nepřátelé. Další serie nebyli taky vůbec špatný neustálý tempo a švih nový hlavní herec, vystřídání hlavního velitele. Poslední serie už byla docela i zklamáním začlo se omívat co tam už bylo ať tady nebo v SGC. Až na zakončení to bylo překvapivě překvapující. A jsem docela rád, že to ukončili a že se mužem těšit na závěrečný film. ()

Spielbergo

Tak to je dokonalost sama. Dlouho jsem neviděl takhle promyšlený a napínavý seriál. Postavy jsou mnohem lidštější a oproti Stargate SG1 o 200% uvěřitelnější. Ten je frajer, tamten má ego větší než Olympus Mons, támhleten je ze všeho připos.. a ten vedle si užívá když může ostatním házet klacky pod nohy. Díly jsou do jednoho vypiplané a já musím říct, že jsem se snad ani u jednoho dlouho nenudil (i když samozřejmě drobnosti se najdou). Co mě pak velice potěšilo byl fakt, že hodně dílů nekončí vůbec šťastně a většinou měly otevřený a nutno říci dost temný závěr. Scénáristé se nebáli ani zabíjet hlavní postavy, což výrazně přispělo k uvěřitelnosti celého děje. Hlavní postavy mi pak byly do jedné sympatické, což jsem zatím nemohl říci snad ani o jednom seriálu či filmu co jsem doposud shlédl. Klobouk dolů. Navíc vše je dokonale propojeno s původní sérií Stargate SG1 a plynule pracuje s jí vytvořeným vesmírem. Hlavní nepřítel je dostatečně hrozivý (zvuk "Šipek" je ještě šťavnatější než byl svého času u TIE Fighterů) a nenažraný a kromě něj je tu ke zkoumání celá nová galaxie plná neznámých tvorů, civilizací a forem života - i smrti. A kromě toho největší plus - kde jinde můžete v americkém seriálu vidět mezi hlavními postavami Čecha. Když pro nic jiného, pak Dr. Radek Zelenka je dostatečně dobrým důvodem, proč se na tento seriál podívat. Vidět ho, jak pobíhá po Atlantidě a s českou vlaječkou na rukávu pomáhá tahat amíky (a ostatní národnosti) z průseru a zachraňuje jim životy - aby nakonec zachránil i celou matičku Zemi... To se prostě musí vidět, no. A hlavně slyšet. On tak překrásně nadává... ()

smrtubohem odpad!

Proč se miliony lidí utápí v těchto zbytečnostech? Co krucinál koho vede k natočení podobné záležitosti? Už na to nekoukejte, vizuální prevence v tomto případě(nejen v tomto) bystří mozek ;) ()

Mord122

Tak tenhle seriál jsem dlouho očekával a musim říct že to bylo opravdu zklamání. Tím že většina seriálu se odehrává v interiérech mi to dává pocit lacinosti. Stargate:SG 1 měl taky nízký rozpočet ale nějak to na mně působilo lepším dojmem a zcela určitě se z toho stal naprostý kult. Tohle je jen laciná náhražka. ()

Jogi.1

Druhý seriál postavený na slavném filmu Stargate a stejnojmeném seriálu Stargate SG1. Tentokrát se ovšem expedice nesměřuje do naší galaxie, ale ještě dál ... do galaxie Pegas. V této oblasti by se měla vyskytovat bájná Atlantida. Seriál, který zprvu vypadal jen jako malý bratříček později přerostl SG1 přes hlavu a stal se samostaným stejně kvalitním seriálem. ()

spacemaster

Excelentní náhrada za SG1! I když jsem se trochu obával, že už to nebude co bývalo, nebyl důvod k obavám. Důstojný nástupce původní SG1 se ukázal v tom nejlepším světle a přidává se na můj pomyslný oltář hned vedle svého předchůdce. Konečně jsme se dočkali pořádné porce Antiků, i když spíš jejich technologie na Atlantide ale přesto... Samozřejmě se seriál nevyhnul slabším chvilkám a logika opět pokulhává, ale co bysme Star Gate neodpustili, že??? :D ()

MASH_4077

Nedával jsem tomuto pokračování velkou šanci.........ale světe div se, ono to funguje. Obzvlášť chutné jsou scény, kdy se potkávají staří a noví členové týmu. Teal'c a Ronon Dex si poměřují svoje.........fyzické propozice :-D ()

hwnd

Seriál, který těží z SG-1, ale zas na druhou stranu se díky jiné galaxii docela od Země solidně odpoutal. Občas až moc, jestli mám funkční spojení bránou, tak bych mohl celej Pegas zaplevelit technologiema z hlavního seriálu, což se naštěstí nestalo. Seriál je rozsahem poloviční jako SG-1 a to beru jako klad, protože SG-1 už byla při vší úctě poslední minimálně 3 série hodně nastavovaná kaše, ale Atlantis mě bavila celou dobu. A samotné provedení je prostě uchvacující. ()

Bolek82

Pro me nejlepsi ze serialu z prostredi SG, skvele obsazeni a dobra zapletka. Bohuzel od ctvrte serie zacina serial pokulhavat :-( a nepomaha tomu ani navrat "legend" z SG 1. Vyvrcholeni mohlo dopadnout taky epicteji, zaslouzilo by si to aspon trojdil. (doporucuji videt serial v puvodnim zneni, Zelenkovi vylevy v cestine jsou super) ()

ESNYR

Jediné co to kazilo, byly opakující se problémy se ZPM. Je jedno kolik jich mají, pokaždé je úplně vybijou a musí hledat další. Na to že Antikům stačily 3 kusy na provoz celého města po dobu několika staletí, tak ůidem 3 ZPM stačí jen na pár akcí a jsou zase na dně. Jinak se jedná o povedené odbočení a navázání na nalezení Atlantidy. Povedly se také různé návštěvy starých známých z SG-1. Nejlepší postavou Atlantidy je bezkonkurenčně Ronon Dex. Jeho postava v určitých momentech překonává i hláškujícího Jacka O'Neilla. 4 hvězdy. Na plný počet by musely ubrat těch méně povedených epizod řešící problémy jednotlivců a hlavně tedy Teyly Emmagan, která zabrala asi nejvíc episod. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)