Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

taibrek

Ako seriál sa dá pozrieť. Super je to, že každý príbeh je iný . Black Mirror sa snaží dostať do budúcnosti a ukázať ako to môže v budúcnosti vyzerať. Myslím, že niektoré príbehy sa stanú aj realitou. ()

kolly13

Nelíbí se mi zpracování úvodních snímků a vůbec mne neláká se dodívat do konce všech sérií. Raději věnuji čas lepším seriálům. ()

Igy007

Po shlédnutí prvního dílu jsem měla dojem, že se začínám dívat na seriálovou, hodně sžíravou, politickou satiru. Hodně mě překvapilo, když hned ten další díl byl úplně o něčem jiném a úplně jinak i vypadal. Hodně se to trefilo do mého gusta jak formou tak obsahem. Léta už se nejnovější technice bráním, myslím že žijeme 1984 na steroidech. Bacha, aby se ti pohodlíčko nestalo vězeníčkem, lidstvo. Varování, tak se měl tenhle cyklus jmenovat. Nejvíc se mi líbily díly : o raketě, o počítačové hře, o tom přehrávání paměti, o tom osobním hodnocení, o tom blokování lidí a ten vánoční. Jo a úplně nejvíc ten o té povinné seznamce, to byla naprostá bomba. ()

spawnxp

Některý díly hodně působivý... Taky je zajímavý sledovat jak se změnilo "paradigma" hrozeb od 2011 do 2019. Dobrá zábava ()

Harakiri13

Divím se, že jsem se k tomuhle dostal až nyní, ale jako se říká: lepší pozdě, než nikdy a jsem ohromen a nadšen. Takovou touhu sledovat další a další díl po sobě jsem dlouho nezažil. Ano, ne všechny díly jsou perfektní a hlavně kvalita kolísá u novějších řad 5, 6, kde už nešlo až tak o ten "starý" black mirror zážitek ale i tak jsem dokázal celý seriál dokončit během asi pěti dnů. Nejlepší díly (bez pořadí) jsou dle mého tyto: White Bear, White Christmas, Shut Up and Dance?, Nosedive, Crocodile, Hated in the Nation, USS Callister, Hang the DJ a Black Museum. 9/10 ()

Misha.d

Slusna prace. Ke konci uz to trochu slabne, ale jinak v kazdy serii neco dobryho a k zamysleni. U nekterych dilu si na konci jenom s kroucenim hlavy a vykulenejma ocima reknete: "no do pr...." Dost k zamysleni nad tim, kam ten svet speje a mozna i dospeje, kdyz nebudeme mit rozum a soudnost a nebo proste jenom nebudeme ostraziti a opatrni pri vyuzivani digitalnich technologii a socialnich systemu... Dost to taky ukazuje, jake jsme vlastne tupe a snadno manipulovatelne ovce. Po dlouhe dobe zase neco, od ceho jsem neodlezl, dokud jsem to nedokoukal od S01 do S06. Celkove za me teda urcite 5* ()

Ali-eN

Pekne natoceny serial s velice nerealnym scenarem. Myslim, ze by takovy prubeh udalosti, jak ho lici scenaristi je maximalne zboznym pranim. Protoze kazdy ji chleba diky svemu chlebodarci a ta elita, ktera je ridi by takove informace dokazala bud utajit, nebo zpracovat ve svuj prospech, maji na to armady specialistu na vytvareni verejneho mineni. Svobodne media jsou prani, existuji jen korporatni media a rok 1984 je uz za nami. ()

Lang75

Po Misfits si řikám ok, a co dál. Přišlo doporučení od někoho komu věřim a nehledal jsem nic o seriálu. A nestačil jsem se divit. Po prvním díle si říkám jak tohle může pokračovat? Přišlo zjištění že díly nenavazují. Popravdě, vzhledem k matroši a záběru dějů jsem tomu i rád. V každém díle namačkané co se vejde a není to rozpitvané do více dílů. Pro někoho chyba, mě to bavilo. U prvního dílu po minutě si řikám "tak to je celkem hustý" a hustý to bylo až do konce. Dvojka zajímavá, vypovídající o tom kam a za čím se ženeme a nejvíc mě rozsekala trojka. Prolnutí budoucna s denními trably. Kdo jo horší? On nebo ona? Soudit jeho za to že se hrabe v čem nemá, nebo soudit jí za to že se prostě stalo? Uf. B.M. vřele doporučuji. ()

kedd

tak to jsem čuměl... všechny (bohužel jenom 3) díly perfektní... možná ten třetí nejlepší... doufám, že tvůrci mají témata na další řady!!! 10/10 ()

mirushbiatch

Shiiit.Zhliadnute prve 2 casti.Zadelava si to na kultovy serial.You pig fucker ;) Update: Ostanem pri 4*,avsak serial je ozaj klenotom satiry a zhliadnutia do ludskej duse ci moznej buducnosti.Najlepsia cast asi 02e02.To bolo neprijemne :) ()

lajkus

Konečně, 3 naprosto rozdílné příběhy a všecky kvalitní, že se mi chce všecky tvůrce pozvat na večeři a pak je na motelovém pokoji všechny vojet.... ale postupně děti jo a budou SPOILERY SPOILERY.... 1. Příběh (alias dle průzkumu veřejnosti by měl předseda vlády to prase vojet) - co k tomu říct. Média, sociální sítě a facebook jsou všemocny a když k tomu přidáte tak zhruba řekněme sto hoven vznikne z toho něco nezadržitelného, co může věci měnit, téma je něco co jsem spíše čekal od Monty Python, ale ku podivu jsem se mu vůbec něřechtal a bral ho dost vážně (asi měknu) za 5* .... 2. Příběh (alias v Superstar se prosadíte se vším, musíte být jen dost šílení a zoufalý) - takže avataři, společnost v prdeli, medializovaný svět rádoby celebrit a pokleslé zábavy davu, jedinec, který se odhodlá postavit systému je jím sám sešrotován a stává se jeho součástí (a další filozofický ptákoviny), jen to bylo moc natáhlý za 4*..... 3. Příběh (alias myslíte, že technologie nám odhovní život?) - to, že vidíte a pamatujete si všechno, neznamená, že je to dobře a vy si musíte vybrat, jestli ti chcete, za 5* ..... ()

revere

Šest bizarních povídek plných absurdity. Autoři se pustili do velkých témat současné a asi i budoucí doby. Všude si, dle mého, kousek přidali. A zároveň tomu všude kousek něčeho chybí. Tři varování pro ty, kteří si chtějí seriál pustit: Nečtěte tzv. "oficiální text distributora", všechno vám prozradí. Nezačínejte první epizodou. Nenechávejte si ji na konec. ()

Dvyt

První díl je asi nejlepší, ostatní lehce kulhají v různých ohledech ale celek šlape dobře. Velmi neotřelé, nenudil jsem se v žádném ohledu. Zajímavě zvolená témata i zasazení děje do prostředí. ()

tomiss

Okno do divakovej duse. Kazdy zo siestich pribehov nuti divaka sa stotoznit s hlavnou myslienkou, a tym mu v hlave rastie obrovsky chrobak o skazenosti modernej spolocnosti. Po zhliadnuti kazdej casti som potreboval cas si to vsetko uvedomit a "ospravedlnit sam seba" lebo velakrat som sa az hanbil za to coho vsetkeho je clovek schopny. Nadcasove, bohate na hlboke myslienky, otvara priestor na diskusiu pri piatocnom pive..."tak co, rozdal by si si to s tym prasatom?" ()

domceek

Británia rules! Fakt dosť pecka. Každý diel má v sebe hlbšiu pointu a poukazuje na tú zvrátenú a nebezpečnú stránku veci. Resp. vecí, ktoré sú tie najväčšie vychytávky súčasnej konzumnej spoločnosti, alebo blízkej budúcnosti. Dosť varovné, nápadité, prepracované, šokujúce. Konečne niekto na plnú hubu kritizuje to, čo je takou samozrejmosťou, že sa to doteraz azda každý bál seriózne kritizovať vo filmovom/serálovom spracovaní, alebo to spravil nerealistickým štýlom. Black Mirror pôsobí až desivo skutočne. ()

milford

K seriálu jsem se dostal přes doporučení kamaráda, že každý příběh je samostatný a který prostě člověk nevymyslí. A musím mu dát za pravdu. Navíc se zjištěním, čím jsou ony "černá zrcadla" to dodává celému seriálu ještě větší punc depresivity, neboť od shlédnutí první řady tak nějak i na sobě pozoruji, že se černá zrcadla stávají našimi pány a čumíme do nich kdykoliv jen můžeme, i když v nich vlastně nic nového a hlavně důležitého pořádně není. První série, první díl, divím se že to ještě někoho nenapadlo, možná to je blízko, ale jde krásně vidět jak se dá internet zneužít. Druhý díl donutí hodně popřemýšlet a svém konání na základě reakce okolí. Třetí díl komorní, ale o to víc se mi líbil, užírat se ve vlastních vzpomínkách je opravdu na nic. Neříkám že by se mi ta technologie nelíbila, ale rozhodně nenahrávat všechno a nemít k tomu přístup kdekoliv a kdekoliv. Druhá série, první díl, aneb virtuální já sdílené a prezentované na sociálních sítích není pravé já, ale jen idealizovaná verze nás samotných. Nic nového pod sluncem. Druhý díl, no sakra. Kdo to vymyslel je fakt na hlavu. Zpočátku člověk soucítí s "hrdinkou", ale postupem času si říká co tu nesedí a nakonec překvápko. Humanita bude časem asi sprosté slovo... I když pro kterou stranu? Třetí díl, Where is Waldo? Trošku moc politika naprvní pohled, takže to černé zrcadlo tu zas tolik vidět nešlo, ale pořád stejně ulítlé a dobré. Třetí řada, jediný díl. Opět tak trochu námět z třetího dílu první řady, ale ta technologie tu nehrála zas takovou roli, takže to mělo větší dopad na příběh. Super depresivní vánoční atmoaféra :-) ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál